Založ si blog

„V súčasnosti mimoparlamenté Progresívne Slovensko vytvorí koalíciu s Pellegriniho stranou“

Moja spokojnosť s tým, čo je.

 

 

Odpovede na niektoré otázky.

„A tu sa nám niektorí VOLiči snažia natárať, akí sú spokojní! (napr. geniálna p. Malinová).

Neverím. Oni sa len hanbia za to, koho volili. PRESVIEDČAJÚ SAMI SEBA, resp. klamú, že toto JE SUPER VLÁDA. HNUS JE TO.“

 

Ja som naozaj spokojná, lebo neočakávala som ideálnu vládu, keď ľudia odmietli voliť malé strany bez oligarchov.

Mohla by som im to vyčítať, ale zmierila som sa s tým, že teda nechcú ideálnu vládu. Oni sú teraz nespokojní, nie ja.

Ja som naopak očakávala progresívnu koalíciu so Smerom, čiže niečo omnoho horšie, čo sa nestalo. Čiže ja môžem byť len veľmi spokojná, že sa nestalo to niečo omnoho horšie. A navyše ma veľmi pozitívne táto vláda prekvapila tým, že jej záležalo na ochrane občanov pred pandémiou a na prvom mieste nemala len ekonomické záujmy napriek životom ľudí. Keby som to bola vedela dopredu, o to skôr volím OĽaNO. Keby sme tu mali progresívnu koalíciu so Smerom, tí by na to boli kašlali a už dávno by bolo všetko pootvárané a zaujímali by ich len ekonomické záujmy. V tomto som tiež očakávala, že to dopadne omnoho horšie, takže aj v tomto som veľmi spokojná, že to dopadlo nad očakávanie lepšie. 

Čiže to sú dve veľké pozitíva tejto vlády. Oligarchom nevyšla progresívna koalícia a navyše táto vláda úspešne ochránila obyvateľov.

A neviem, prečo by ste mi to nemali veriť, keď proti progresívnej koalícii so Smerom píšem už veľmi dávno a tak som sa logicky musela veľmi tešiť, že im to nevyšlo a taktiež celý čas pandémie patrím k ľuďom, ktorí si ochranu ľudí vážili. Tak prečo by som si to mala až teraz vymýšľať, keď aj to píšem už dávno?

Ja sa nemusím presviedčať, že toto je lepšie od progresívnej koalície, tú jednoznačne považujem za omnoho väčšie zlo.

A klamem sa, že toto je super vláda? Tým sa asi len utešujú tí, ktorým vadí, že som spokojná. Super vláda by to bola, keby to bola vláda Socialistov (ktorí by boli riešili témy, ktoré zaujímajú mňa), ale keď ste ich nechceli, musíte byť spokojní s niečim neideálnym. Môžete byť radi, že ja vám za to, že ste mi nezvolili ideálnu vládu, nenadávam a ja vám nepíšem, že by vás preto mali obesiť.

 

 

Že som písala pravdu, potvrdzujú aj Hlavné správy a Blaha. Blaha o tom napísal, že len slepý to nevidí!

A upozorňoval na to pred voľbami aj Chmelár.

 

Hlavné správy 19.6.:

 

Strana Petra Pellegriniho – nová nádej pre liberálov

 

„O tom, že Pellegrini je pre liberálov prijateľný svedčí aj prístup liberálnych mainstreamových médií. Je zaujímavé, že im vôbec nevadí to, že Pellegrini pôsobil v SMERE 20 rokov a prezentujú ho akoby to bol nejaký nový politik, ktorý ide zakladať stranu na zelenej lúke.

Nekritizujú ani ďalších odídencov zo SMERu, ktorí idú s Pellegrinim. A pritom je tam mnoho toxických mien napríklad Peter Žiga, známy obchodník s drevom, bývalý primátor Košíc Richard Raši, ktorý mal kauzu okolo parkovacieho systému s firmou EEI, či Denisa Saková, ktorú médiá ešte donedávna nazývali pravou rukou Roberta Kaliňáka, no dnes o tom ani nemuknú.

Matoviča už majú zrejme plné zuby aj jeho koaliční partneri, nimimálne SaS a Za ľudí, ktorí by najradšej na premiérskej stoličke videli niekoho inémo. Áno, Pellegriniho.

Je preto možné, že buď po predčasných, alebo po riadnych voľbách o 4 roky práve tieto dve liberálne strany plus – v súčasnosti mimoparlamenté Progresívne Slovensko vytvorí koalíciu s Pellegriniho stranou, ktorá má potenciál byť na Slovensku po budúcich voľbách najdominantnejšia a pre liberálov najprijateľnejšia.

Konieckoncov svedčia o tom aj reakcie po Pellegriniho avizovaní vzniku svojej novej strany. Kým Matovičovo OĽaNO prípadnú budúcu spoluprácu s Pellegrinim vylúčilo, strana SaS ho zo spolupráce nevylučila. Pomerne ostré vyjadrenia proti Pellegrinimu síce mala podpredsedníčka Za Ľudí, Veronika Remišová, čo sa však dá vysvetliť súčasným sporom s Pellegrinim ohľadom „odpočúvania.“ To sa však dá ľahko vyriešiť . V kuloároch sa už hovorí, že predsedom strany by sa mal stať Juraj Šeliga, ktorý je spolupráci s Pellegrinim skôr naklonený.

Dokáže prilákať nielen liberálnych voličov, ale aj konzervatívnych, ktorí skočia na reči Pellerginiho, že žiadne LGBTI požiadavky nebude presadzovať.

Nakoniec, mohli sme to vidieť pri prezidentkých voľbách, keď sa aj konzervatívci nechali obalamutiť Čaputovou, že nebude presadzovať liberálne hodnoty, no nakoniec jej slovná podpora LGBTI hnutiu, či obštrukcie okolo istanbulského dohovoru ukázali presný opak a konzervatívny volič by si mal uvedomiť, že jeho voľba nebola správna.“

 

 

Keď nemáte záujem voliť Socialistov, v nespokojnosti s vládou so mnou nerátajte. Myslím v takej, aby som ju chcela vymeniť v predčasných voľbách za niečo ešte horšie. Ľavica bez ľavičiarov nemá význam:

Ľavica bez ľavičiarov

 

Ľavica bez ľavičiarov

 

 

 

 

.

Alternatívne médiá sú vždy o mnoho mesiacov pred propagandou elít

25.09.2021

Blogy na SME už nečítam, ale náhodou som zablúdila, aby som si prečítala, čo si myslia ľudia tam. Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak? https://blog.sme.sk/tomasmihalik/spolocnost/depopulacna-konspiracna-teoria-vakcinach-su-antivaxeri-vzdy-krok-tajnou-svetovou-elitou-naopak Zaujalo ma [...]

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam

24.09.2021

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam, hoci žijeme v spoločnosti, kde verejné diskusie k závažným témam odmietajú s klamstvami, že nikto s nimi diskutovať nechce. Predstavte si akékoľvek, hoci aj malé pracovisko, kde by šéf odmietal akékoľvek diskusie s dôvodom, že nikto s ním diskutovať nechce. Ako by volali na akomkoľvek pracovisku takého [...]

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

Eduard Heger

Premiér: Pracovná skupina pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov

28.09.2021 13:58, aktualizované: 14:24

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Zuzana Čaputová

Čaputovej prejav bol podľa koalície vyvážený. Fico: Dohromady nič nepovedala

28.09.2021 13:11, aktualizované: 14:10

Predstavitelia koalície i opozície hodnotia správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky.

NAKA

NAKA obvinila v rámci protidrogovej akcie 15 osôb vrátane "influencerky" Plačkovej

28.09.2021 12:30, aktualizované: 12:58

NAKA pri protidrogovej akcii na západe Slovenska zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Zuzana Čaputová

Prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky

28.09.2021 12:06

Prečítajte si celé znenie prejavu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky, ktorý predniesla v pléne NR SR pred poslancami parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 979
Celková čítanosť: 3833363x
Priemerná čítanosť článkov: 3916x

Autor blogu

Kategórie