Zahraničný výbor o Globálnom pakte OSN

Dnes sa uskutočnila schôdza zahraničného výboru NRSR ku Globálnemu paktu OSN. Navrhujú v parlamente prejednať toto:
N á v r h
UZNESENIE
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
z …………………… 2018
k dokumentu OSN Globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii
Národná rada Slovenskej republiky
A.  k o n š t a t u j e,  že
  Globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii v podobe konečného návrhu z 11. júla 2018, je rozporuplným dokumentom, ktorý nie je v súlade s aktuálnou bezpečnostnou a migračnou politikou Slovenskej republiky;
B.  ž i a d a
  vládu Slovenskej republiky, aby
zaujala nesúhlasné stanovisko ku Globálnemu paktu o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii v podobe konečného návrhu z 11. júla 2018,
– vykonala príslušné opatrenia spojené so stiahnutím Slovenskej republiky z procesu prijímania Globálneho paktu o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii v podobe konečného návrhu z 11. júla 2018 a jeho neprijatím Slovenskou republikou na stretnutí vlád a vysokých predstaviteľov, ktoré sa má uskutočniť v Maroku 10. a 11. decembra 2018.
Bratislava  november  2018
zoznam clenov:  Paška, Blaha…
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/vybor&ID=144
https://www.nrsr.sk/dl/Browser/Committee?committeeExternalId=144
.
Mňa by zaujímalo, či ide o stiahnutie Slovenskej republiky z procesu prijímania Globálneho paktu alebo len v podobe konečného návrhu z 11.júla 2018.
.
Chmelár totiž upozorňuje na zámerné klamstvá:
 

AJ MIROSLAV LAJČÁK ZAVÁDZA. V MARAKÉŠI SA UŽ NIČ MENIŤ NEBUDE.

Stanovisko ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka ku globálnej migračnej dohode vyzerá zdanlivo principiálne, v skutočnosti sa však všetko iba prispôsobuje jeho prezidentským ambíciám. Miroslav Lajčák nemôže od podpory tohto dokumentu cúvnuť, lebo ako bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN je jeho spoluautorom. A keďže Robert Fico ho potrebuje ako kandidáta Smeru, vymysleli spôsob ako nedráždiť ľudí: vraj najúčinnejšou obranou záujmov Slovenskej republiky v otázkach migrácie je predniesť naše výhrady priamo na konferencii v Marakéši, čím sa vraj dosiahne, že „naše národné stanovisko sa stane súčasťou oficiálnych dokumentov konferencie“. Lenže to je podvod. V Marakéši sa nič meniť nebude. Tí, ktorí s dokumentom nesúhlasili, na konferencii nebudú a pripomienky ostatných sa len zaprotokolujú, ale neobjavia sa v konečnom texte dohovoru. Postoj ministra Lajčáka tak nie je riešením, ale súčasťou problému, lebo opäť len zavádza, zahmlieva a zneisťuje ľudí.
Možno súhlasiť s viacerými jeho argumentmi, ktorými poukazuje na to, že stanoviská odporcov dohody sú na mnohých miestach demagogické až lživé. Ale on v tejto chvíli nerobí nič iné.

.

Na tomto klamstve dnes spolupracuje SME, ktoré čitateľov presviedča prostredníctvom novinárov, že naša neúčasť je nepatričná a že je naopak nutná aj kvôli výhradám s ktorými sa ešte niečo dá robiť:

„Lajčák označil požiadavku Danka nejsť do Marrakéšu za nezmysel“

 

„Zároveň označil požiadavku šéfa SNS Andreja Danka, aby sa nikto zo Slovenska nezúčastnil Marrákešskej dohody začiatkom decembra, za nezmysel. Štáty OSN tento dokument aj tak príjmu.

Odporúčil vláde, aby sa zúčastnila Marrakéšskej konferencie a využila právo vydať tam vyhlásenie, tzv. národnú interpeláciu. V tejto interpelácii by bolo, že pakt sa nebude v budúcnosti interpretovať tak, že sa Slovensko vzdá suverenity v oblasti migrácie a nezaväzuje sa zaviesť pakt v celom rozsahu do svojich zákonov.

„Budú to tak robiť iní svetoví lídri. Prečo sa máme práve my schovávať,“ pýtal sa Lajčák.

„Nejsť na túto konferenciu nedáva žiaden zmysel. Naša neúčasť na tom nič nezmení,“ dodal Lajčák.

 

ANI NAŠA ÚČASŤ, UPOZORŇUJE CHMELÁR!

 

To je klamstvo, že to tak budú robiť svetoví lídri! Štáty, ktoré s tým paktom nesúhlasia, sa tam nezúčastnia, pretože už nič sa na ňom pre žiadny štát extra nebude meniť!

 

A keďže nás klamali už predtým, že tam nikto od nás nebol, kto by to bol podpísal a že sme to vraj nepodpísali, čo potom vysvitlo, že bol a podpísal, tak sa zaujímajte o to, či aj teraz nebudete rovnako klamaní a v konečnom dôsledku oklamaní!

 

Teda len celkom rovnako, že tam vraj nikto nebol alebo len bol žiadať nejaké dodatočné úpravy, ktoré už nebudú, že to nikto nepodpísal a potom sa dozviete, že bol aj podpísal!

 

„Podpredseda SNS Jaroslav Paška na to reagoval, že účasť Slovenska nie je nutná, pretože Slovensko tam môže poslať aj list. Zároveň je podľa neho otázne, čo by takéto vyhlásenie reálne ovplyvnilo.“

 

Aj ako bývalý volič SaS ďakujem Paškovi a Blahovi, ak nechcú len meniť podobu, ako to bolo v uznesení napísané, že len v tejto podobe. 

A rovnako ďakujem aj Sulíkovi, že ako jediný z opozície s tým nesúhlasil. A taktiež ďakujem za to aj Ficovi a Dankovi.

Či to nebolo len divadlo, to uvidíme. Lebo potom už neviem, kto by chcel voliť len hercov, čo jedno hovoria a iné robia.

https://domov.sme.sk/c/20966885/migracny-pakt-lajcak-reaguje-na-dankovu-poziadavku.html 

.

Starnutie

21.05.2026

Ešte v 56-ke som sa cítila na 30, ako som sa necítila ani v 30-tke. Ešte som si kúpila novú minisukňu. Do poslednej chvíle som si držala vedomie mladej sviežosti. Potom to prišlo, náhle, už sa nemôžem klamať lebo nevojdem do šiat, ktoré som nosila 20 rokov. Pritom vôbec som viac nejedla, prišlo to s vekom. To si len Filip Sulík myslí, že žerieme, musela by som byť [...]

Za vznik progresivizmu môžu zaostalí konzervatívci a zaostalí veriaci!

20.05.2026

Môj článok z roku 2023: 9. septembra 2023 Aj keď nie ste veriaci, mali by ste veriť takej zákonitosti, že extrémizmus na jednej strane roztáča extrémizmus na opačnej strane. Jednoducho – keď sa kyvadlo príliš vychýli na jednu stranu, zákonite sa pohne príliš na opačnú. Teda, kto podporuje extrémizmus na svojej strane, pomáha extrémizmu aj na [...]

Komunikácia vo vzťahoch

20.05.2026

Pravdupovediac by ma zo vzťahu zaujímal len sex. Lebo inak vzťah mi pripadá ako vzťah s nebezpečným psom, ktorý rozumie tomu, čo robíte, takže už nemáte súkromie. Taký bezpečný vzťah som mala s našim psom, lebo ten nerozumel, čo robím, tak som vždy mala súkromie, hoci bol so mnou synchrónny. Hoci panička bola moja dcéra a autoritu pána mala moja dcéra, ktorá ho [...]

Sarajevo, Bosna, vojna v Bosne

Podarí sa vypátrať mužov, ktorí "poľovali" na civilistov v Sarajeve? Ľudské safari už vyšetrujú v štyroch štátoch

22.05.2026 06:00

Podozrivých mužov, ktorí vraj v rokoch 1993 až 1994, počas vojny v Bosne, platili za strieľanie do ľudí, preverujú v Taliansku, Rakúsku aj vo Švajčiarsku.

Michal Šimečka , Marta Šimečková

Kauza Šimečkovej matky škodí PS, tvrdia odborníci. Ak by líder hnutia odstúpil, Smeru by vzal vietor z plachiet

22.05.2026 06:00

Kauza Projekt Fórum preverila Šimečku aj krízovú komunikáciu PS.

grendel michelko

Uzavrie sa kruh? Michelko naznačil presun Huliaka na „vysnívaný“ post. Grendel hovorí o svetovej situácii

22.05.2026 05:00

Konflikt medzi SNS a ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom naberá na obrátkach.

honduras, tegucigalpa

Pre palmový olej sa už aj zabíja. Ozbrojenci v Hondurase pripravili o život 16 ľudí

21.05.2026 23:32

Honduras je jedným z najväčších svetových producentov palmového oleja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,419
Celková čítanosť: 6605381x
Priemerná čítanosť článkov: 2731x

Autor blogu

Kategórie