Založ si blog

V skutočnosti tá diskusia k bodu „sýrske siroty“ vyzerala takto:

Keď si prečítali ľudia v médiách nadpis: „Pellegrini: Slovensko by mohlo prijať sýrske siroty“, pochopili tú správu tak, že Pellegrini sám od seba prišiel s nápadom prijať sýrske siroty, čo bolo vidieť v obrovskej diskusii, kde mu za to začali aj nadávať.

Aj ja sama som to tak pochopila, lebo médiá to tak podsunuli, že toto je nápad Pellegriniho a nejaká jeho aktivita, čo by sme ešte mohli.

Aj ja som bola prekvapená, lebo postoje k riešeniu migračnej krízy od Smeru sú nám známe inak a nie ako ústretové voči nátlaku od EU, ktorá sa len hrá na pomoc Afrike. No aj tu vidno, že si správy musím hľadať sama, lebo na správy z médií sa nemôžte spoľahnúť, že vám ich podajú neskreslené. Jedno šťastie, že som si tú diskusiu pozrela, inak by som si o Smere myslela, že jedno prezentujú a iné robia a to v takej miere, aká nie je pravdivá. Nie nadarmo sa hovorí, neklamte a potom vám budú ľudia skôr veriť. A potom sa čudujte, že prečo ľudia tak veria Smeru? To je ako na Smer málo naozajstnej kritiky, keď ešte aj mňa podráždi (a koľkých potom?), keď sa na Smer klame?

 

V skutočnosti tá diskusia k bodu „sýrske siroty“ vyzerala takto:

 

Moderator:

Podme sa pozriet trosku dalej za hranice… Odkaz Macrona, kto nebude solidarny v temach ako su utecenci, tak si nesiahne na eurofondy.

Rovno vas chytim za slovo, v Cesku bola kauza 50 syrskych sirot a na kolko si trufne Slovensko?

Pellegrini: Ja som o tom hovoril, ale niektore siroty mali 15 aj 18 rokov, ine je hovorit o sirotach malych detoch a ine je hovorit uz o skoro dospelych ludoch. My nechceme z tej solidarity robit nejake teatralne akty, ktore potom budeme teatralne ukazovat v spravach.

Ja by som nechcel, aby vysledkom mojho vyjadrenia boli titulky zajtra ideme prijat siroty.

Moderator: Ale to je pekne! Bojite sa toho? To sa bojite toho?

Nie, nebojim sa toho, ale naozaj musime vediet, odkial su deticky, aky je ich zivotny osud…

Moderator: A vadilo by vam keby mali nejakych pribuznych… (SIROTY), maju nejake babky, pribuznych… A napriklad Belgicania ich prijmu aj s tymito, lebo pre nich je ta rodina velmi, velmi dolezita. Ci by vam toto robilo problem.

Pellegrini: … a mozno to bude zniet cynicky, ale nesmieme dopustit, aby tieto deti boli zneuzite tym, ze su najprv niekde vyslane, ucelovo s tym, aby sa ich ujal niektory zo statov a nakoniec boli zneuzite na scelenie rodin. Aby sa prostrednictvom nich…

Ja som svedkom a porozpravali by vam z inych krajin, aka mafia dnes funguje okolo utecencov, ake miliardy eur zarabaju na pasovani ludi a takato mafia sa nestiti nicoho.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12354/169617#1889

(25 min.)

A z tejto diskusie si médiá vypichnú: „Pellegrini: Slovensko by mohlo prijať sýrske siroty“

 

Z tohto jasne môžte vidieť, že obraz Pellegriniho v tejto veci bol skreslený. Alebo mal moderátorovi povedať:

„Nie, nedáme sa tu vydierať nejakou akciou „čivava“, ktoré sa aj v zahraničí len tvária, že pomáhajú akýmsi deťom a celej Afrike. Chápem, že možno máte hypotéku, aj ja mám, ale Smer sa bude snažiť nerobiť len reklamné akcie na ľudskosť, keď v dnešnej dobe sa už otvorene hovorí o obchode s ľuďmi a vydieraní cez takéto akcie.“

 

Ja viem, že takéto akcie vidíte vo vlakoch alebo obedoch zadarmo (pri obedoch som to sama kritizovala) a vyčítate Smeru, že sú to čisto populistické ťahy na udržanie pri moci.

Ale pokrytectvo, ktoré ľudia vidia, je v tom, že toto nerobí len Smer, ale ešte vo väčšom merítku aj celá EU a jej už celkom nekritickí nohsledi. Oni už majú inú misku šošovice? Nie, Slovensko nemá prvé miesto v kradnutí a klamaní. Máme tu aj svetový formát, na ktorý sa selektívne zabúda, keď peníte pri Smere. A kto uverí farizejom, ktorí niečo z toho vidia a niečo z toho už vidieť nechcú, lebo na tom niečom sa už priživujú sami? Kto uverí liberálkovi, ktorý si myslí, že svetové klamstvá a svetové zlodejstvá sa dejú len v Smere alebo v Rusku? To, čo je dole, je vždy obrazom len toho, čo sa deje v politike vyššie. Keď budete mať na „Smer“ hore a v EU, potom majte gule na Smer dole. Selektívna slepota o úprimnej a slobodnej kritike nesvedčí. Svedčí len o tom, kto mi asi pomôže splatiť hypotéku, keď sa zaradím kam? Kto mi, kde dá odmenu za moje služobníctvo a selektívnu slepotu voči inému?

 

Ja síce hypotéku nemám, ale tiež som živiteľ rodiny, čo množstvo žien nie je a nepozná ten tlak. Ja som posledná, čo by nechápala, aký je to tlak, keď chcete len prežiť a to ani nemusíte kradnúť, len chcete prežiť, niekde bývať, mať na nájom, uživiť a vychovať deti. Neviem preto nenávidieť ani moderátorov, ani novinárov, hoci sa často podieľajú v konečnom dôsledku až na životoch miliónov ľudí.

Ale veľmi by som si priala, keby si uvedomovali, že práve novinári majú najnebezpečnejšie povolanie na svete a v porovnaní s lekármi rozhodujú doslova o životoch a prežití ľudí. Najviac sa totiž podieľajú na tom, kde sa rozhoduje doslova nad masami ľudí.

To je klam, že o tom rozhodujú nejakí ľudia hore, v politických výškach alebo za nejakou oponou. Politika sa môže diať, len keď sa hýbe masami ľudí cez médiá alebo osvetu. S ich pomocou sa všetko na svete deje tak, ako sa deje, akokeby boli pilotmi v stíhačkách s bombami, ktoré tým skutočným kliesnia cestu.

 

Môžte si povedať, teraz o veľa nešlo. Bojíte sa? – by sme sa mali spýtať toho moderátora, keď sa živí žvástami – Ale to je pekné!

Nie, selektívne videnie nie je pekné. Pekné by to bolo, keby ľudia videli skutočný záujem riešiť situáciu v Afrike a v Európe. Reklamy na pomoc sú pre obchodníkov a tých, čo stále ešte klamú. A nemá zmysel obviňovať Smer, keď od Smeru nie sme lepší a ľudia to vidia.

Bojíte sa byť lepší? Tak poďte sa pozrieť trošku ďalej za hranice – ako povedal moderátor.

Aj v tom máte len svoju čivavu, keď do Smeru kopete ako do jednej ukážkovej čivavy, že táto môže za všetko.

.

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

Keď sa vaši najdrahší nepoznajú

07.08.2020

Naša babička mala herecký talent. Moja mama mi hovorila, že ona by bola túžila byť herečkou a mať jedného syna, aby sa mohla zrealizovať. Miesto toho bola len domáca a mala päť dcér. Ona, čo tak túžila mať syna. Keď odniekiaľ babička prišla, zahrala im to ako divadlo, čo zažila, v ktorom bola všetky postavy. Asi takto: – Takto som tam prišla a hovorím… [...]

Ako a hlavne terajší progresívni novinári manipulovali čitateľmi už predtým

06.08.2020

Aj pre toto ste nedostali volebné hlasy (vaše strany), že ste vždy boli štváčmi do vojen! Na toto sa prepožičali liberáli! Takže, kto je tu psychopat? Kto sú tu tí psychopati, čo naozaj ohrozujú ľudí a nielen na Slovensku ale po celom svete? Kto napíše infantilnú vetu alebo seriózne a inteligentne štve do vojny a robí propagandu na vojenské [...]

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet takmer nefungoval

09.08.2020 19:10

Bieloruské prezidentské voľby sprevádza zatýkanie novinárov, v krajine tiež takmer nefunguje internet a ulice mesta Minsk zaplnili vojenské vozidlá.

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

plyn, oheň, sporák

Panelák horel aj v Medzilaborciach. Mladík zaspal pri varení

09.08.2020 16:38

V Medzilaborciach zachvátili plamene panelák. Záchranári museli evakuovať obyvateľov.

Nový Zéland, New Zealand, koronavírus

Blackout à la Nový Zéland. Už sto dní bez vírusu

09.08.2020 15:37

Na Novom Zélande, ktorý má približne päť miliónov obyvateľov ako Slovensko, nebol už 100 dní zaznamenaný lokálny prenos koronavírusu.