Založ si blog

V skutočnosti tá diskusia k bodu „sýrske siroty“ vyzerala takto:

Keď si prečítali ľudia v médiách nadpis: „Pellegrini: Slovensko by mohlo prijať sýrske siroty“, pochopili tú správu tak, že Pellegrini sám od seba prišiel s nápadom prijať sýrske siroty, čo bolo vidieť v obrovskej diskusii, kde mu za to začali aj nadávať.

Aj ja sama som to tak pochopila, lebo médiá to tak podsunuli, že toto je nápad Pellegriniho a nejaká jeho aktivita, čo by sme ešte mohli.

Aj ja som bola prekvapená, lebo postoje k riešeniu migračnej krízy od Smeru sú nám známe inak a nie ako ústretové voči nátlaku od EU, ktorá sa len hrá na pomoc Afrike. No aj tu vidno, že si správy musím hľadať sama, lebo na správy z médií sa nemôžte spoľahnúť, že vám ich podajú neskreslené. Jedno šťastie, že som si tú diskusiu pozrela, inak by som si o Smere myslela, že jedno prezentujú a iné robia a to v takej miere, aká nie je pravdivá. Nie nadarmo sa hovorí, neklamte a potom vám budú ľudia skôr veriť. A potom sa čudujte, že prečo ľudia tak veria Smeru? To je ako na Smer málo naozajstnej kritiky, keď ešte aj mňa podráždi (a koľkých potom?), keď sa na Smer klame?

 

V skutočnosti tá diskusia k bodu „sýrske siroty“ vyzerala takto:

 

Moderator:

Podme sa pozriet trosku dalej za hranice… Odkaz Macrona, kto nebude solidarny v temach ako su utecenci, tak si nesiahne na eurofondy.

Rovno vas chytim za slovo, v Cesku bola kauza 50 syrskych sirot a na kolko si trufne Slovensko?

Pellegrini: Ja som o tom hovoril, ale niektore siroty mali 15 aj 18 rokov, ine je hovorit o sirotach malych detoch a ine je hovorit uz o skoro dospelych ludoch. My nechceme z tej solidarity robit nejake teatralne akty, ktore potom budeme teatralne ukazovat v spravach.

Ja by som nechcel, aby vysledkom mojho vyjadrenia boli titulky zajtra ideme prijat siroty.

Moderator: Ale to je pekne! Bojite sa toho? To sa bojite toho?

Nie, nebojim sa toho, ale naozaj musime vediet, odkial su deticky, aky je ich zivotny osud…

Moderator: A vadilo by vam keby mali nejakych pribuznych… (SIROTY), maju nejake babky, pribuznych… A napriklad Belgicania ich prijmu aj s tymito, lebo pre nich je ta rodina velmi, velmi dolezita. Ci by vam toto robilo problem.

Pellegrini: … a mozno to bude zniet cynicky, ale nesmieme dopustit, aby tieto deti boli zneuzite tym, ze su najprv niekde vyslane, ucelovo s tym, aby sa ich ujal niektory zo statov a nakoniec boli zneuzite na scelenie rodin. Aby sa prostrednictvom nich…

Ja som svedkom a porozpravali by vam z inych krajin, aka mafia dnes funguje okolo utecencov, ake miliardy eur zarabaju na pasovani ludi a takato mafia sa nestiti nicoho.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12354/169617#1889

(25 min.)

A z tejto diskusie si médiá vypichnú: „Pellegrini: Slovensko by mohlo prijať sýrske siroty“

 

Z tohto jasne môžte vidieť, že obraz Pellegriniho v tejto veci bol skreslený. Alebo mal moderátorovi povedať:

„Nie, nedáme sa tu vydierať nejakou akciou „čivava“, ktoré sa aj v zahraničí len tvária, že pomáhajú akýmsi deťom a celej Afrike. Chápem, že možno máte hypotéku, aj ja mám, ale Smer sa bude snažiť nerobiť len reklamné akcie na ľudskosť, keď v dnešnej dobe sa už otvorene hovorí o obchode s ľuďmi a vydieraní cez takéto akcie.“

 

Ja viem, že takéto akcie vidíte vo vlakoch alebo obedoch zadarmo (pri obedoch som to sama kritizovala) a vyčítate Smeru, že sú to čisto populistické ťahy na udržanie pri moci.

Ale pokrytectvo, ktoré ľudia vidia, je v tom, že toto nerobí len Smer, ale ešte vo väčšom merítku aj celá EU a jej už celkom nekritickí nohsledi. Oni už majú inú misku šošovice? Nie, Slovensko nemá prvé miesto v kradnutí a klamaní. Máme tu aj svetový formát, na ktorý sa selektívne zabúda, keď peníte pri Smere. A kto uverí farizejom, ktorí niečo z toho vidia a niečo z toho už vidieť nechcú, lebo na tom niečom sa už priživujú sami? Kto uverí liberálkovi, ktorý si myslí, že svetové klamstvá a svetové zlodejstvá sa dejú len v Smere alebo v Rusku? To, čo je dole, je vždy obrazom len toho, čo sa deje v politike vyššie. Keď budete mať na „Smer“ hore a v EU, potom majte gule na Smer dole. Selektívna slepota o úprimnej a slobodnej kritike nesvedčí. Svedčí len o tom, kto mi asi pomôže splatiť hypotéku, keď sa zaradím kam? Kto mi, kde dá odmenu za moje služobníctvo a selektívnu slepotu voči inému?

 

Ja síce hypotéku nemám, ale tiež som živiteľ rodiny, čo množstvo žien nie je a nepozná ten tlak. Ja som posledná, čo by nechápala, aký je to tlak, keď chcete len prežiť a to ani nemusíte kradnúť, len chcete prežiť, niekde bývať, mať na nájom, uživiť a vychovať deti. Neviem preto nenávidieť ani moderátorov, ani novinárov, hoci sa často podieľajú v konečnom dôsledku až na životoch miliónov ľudí.

Ale veľmi by som si priala, keby si uvedomovali, že práve novinári majú najnebezpečnejšie povolanie na svete a v porovnaní s lekármi rozhodujú doslova o životoch a prežití ľudí. Najviac sa totiž podieľajú na tom, kde sa rozhoduje doslova nad masami ľudí.

To je klam, že o tom rozhodujú nejakí ľudia hore, v politických výškach alebo za nejakou oponou. Politika sa môže diať, len keď sa hýbe masami ľudí cez médiá alebo osvetu. S ich pomocou sa všetko na svete deje tak, ako sa deje, akokeby boli pilotmi v stíhačkách s bombami, ktoré tým skutočným kliesnia cestu.

 

Môžte si povedať, teraz o veľa nešlo. Bojíte sa? – by sme sa mali spýtať toho moderátora, keď sa živí žvástami – Ale to je pekné!

Nie, selektívne videnie nie je pekné. Pekné by to bolo, keby ľudia videli skutočný záujem riešiť situáciu v Afrike a v Európe. Reklamy na pomoc sú pre obchodníkov a tých, čo stále ešte klamú. A nemá zmysel obviňovať Smer, keď od Smeru nie sme lepší a ľudia to vidia.

Bojíte sa byť lepší? Tak poďte sa pozrieť trošku ďalej za hranice – ako povedal moderátor.

Aj v tom máte len svoju čivavu, keď do Smeru kopete ako do jednej ukážkovej čivavy, že táto môže za všetko.

.

Môj postoj k referendu

03.05.2021

Znovu pripomínam, že OĽaNO sa dostalo k moci nie kvôli Smeru ale kvôli progresívcom! Keby boli voliči chceli bojovať proti Smeru, mohli voliť presadzovaných progresívcov alebo SaS alebo iné pretláčané strany, ale tak veľmi veľa ľudí volilo OĽaNO len preto, že sa báli progresívnej vlády a tém ako lokajstvo EÚ, vnucovanie migrácie, vojenských základní a propagandy. [...]

Aký význam má, aby po vás niečo zostalo?

02.05.2021

Tieto dni sú prelomové, čo sa týka špinavostí vo svete. Ešte minulého roku, keď toľko ľudí bolo v depresiách, ja som mala šťastný rok, lebo mne nevadí, že je x vecí, kde nechodím, pozatváraných. A pandémia vyzerala na dočasnú vec. Aj keď ja ju chápem ako schválne vyvolanú a bojovú látku, takéto svinstvá ale lokálne sa diali vždy. No to, čo sa deje teraz, je [...]

Vysvetlite, aký to má účel, že je toto uvedené v klinickej štúdii od Pfizeru a prečo je to hoax

29.04.2021

Ak je tu lekár, vysvetlite, aký to má účel, že je toto uvedené v klinickej štúdii od Pfizeru. A prečo je to hoax. FÁZA 1/2/3, PLACEBO-KONTROLOVANÁ, RANDOMIZOVANÁ, POZOROVATEĽOVÁ SLEVA, ŠTÚDIA ZISTENIA DÁVKY NA HODNOTENIE BEZPEČNOSTI, TOLERABILITY, IMUNOGENICITA A ÚČINNOSŤ VAKCÍNU SARS-COV-2 RNA KANDIDÁTOVIA PROTI COVID-19 U ZDRAVÝCH JEDNOTLIVCOV [...]

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Vladimír Pčolinský

SIS za šéfovania Pčolinského odpočúvala výrazne viac

06.05.2021 18:16

Podľa Juraja Krúpu dôvody nárastu počtu žiadostí o odposluchy nikdy nebudú známe.

Peter Visolajský

Situácia s nedostatkom personálu je naozaj kritická, upozorňujú lekári

06.05.2021 17:42

Ak by sme chceli dosiahnuť priemer Európskej únie, teda 8,4 sestry na tisíc obyvateľov, potrebovali by sme o 14-tisíc sestier viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 957
Celková čítanosť: 3596671x
Priemerná čítanosť článkov: 3758x

Autor blogu

Kategórie