Založ si blog

Poliačik proti Chmelárovi

Porovnanie dvoch skupín slovenských fanatikov, ktorí sú horší

 

Práve som dopozerala diskusiu Poliačika, Dostála a Ukrajinky oproti Chmelárovi, Dankovi a Banasovi na TA3.

Veľmi oceňujem, že vôbec v televízii dopustili nejakú diskusiu medzi oponentmi za vojnu a za mier.

 

Ja ako liberál som nikdy nebola zaujatá proti Poliačikovi. Dokonca som jeho osobne volila v roku 2016, keď som sa ešte len rok zaujímala o politiku a chcela ho za ministra školstva! Po roku záujmu o politiku ma zaujal tým, že mi pripadal ako liberál a že háji liberálne hodnoty.

Takže ja som proti nemu zaujatá nikdy nebola. Dokonca, ešte nedávno som bola vďačná za jeho prínos do diskusie s Palkom na tému „slobody materníc“.

Aj som o tom písala, že ma to až dojalo, že sa má kto žien zastať. Bojovníkom za slobodu materníc je veľmi dobrým, lebo v tejto téme majú chrániť slobodu (len materníc) dovolené!

Ale nie, pokiaľ už ide o celé telo!

 

To sa z neho razom stal obraz náboženského fanatika, ktorý sa nám v televízii dával za vzor, že on by sa hneď išiel prihlásiť do armády a čo by urobil, keď uvidí niekoho zbehnúť!

Presne, ako keď sa nám dáva za príklad nejaká nie ešte matka, že ako ona by si nechala dieťa aj keby nemali z čoho prežiť atď…teoretické hrdinstvo, ktoré vnucujú iným a všetkým!

 

A čo mňa po tom, čo by urobila nejaká náboženská fanatička a ako by sa Poliačik hlásil na front!

 

Presne ako liberáli bránia slobodu ženy, aby sa rozhodla sama, rovnako bránia slobodu človeka slobodne sa rozhodnúť, či chce obetovať svoj život a to navyše ani nie za svoju krajinu! 

Presne ako náboženskí fanatici bránia iným ženám rozhodnúť sa inak, títo progresívni fanatici bránia iným ľuďom rozhodnúť sa inak a že nechcú ísť na front! A rovnako ich donucujú v mene svojej fanatickej a naivnej morálky, aby to bolo vnucované všetkým ľuďom.

Tu ste mohli vidieť, že Poliačik nie je liberál, lepšie povedané len v rozmedzí maternice alebo výbere pohlavia, prípadne inej ich len reklamnej agendy na slobodu. Takže odtiaľ – potiaľ reklama na slobodu stačí. Stačí len toto divadlo, že akože sme za slobodu ľudí. Však aj náboženskí fanatici akože sú za slobodu!

A má vôbec Poliačik deti? Má akým šestnásťročným deťom ísť príkladom, ako majú správne obetovať život?

 

Práve som si pozrela video z Ukrajiny, kde

 

„Matka na videu chráni svojho maloletého syna pred nútenou mobilizáciou a snaží sa “spolubesedníkom” vysvetliť, že 16-ročné deti by sa nemali posielať na istú smrť na front.“

 

Prečo sa teda nedáva Poliačik za vzor mladým Ukrajincom u nás, že on by šiel na front a ako ukázal zbehom!

To sa aj ja môžem dať za vzor, že ja keby som bola tehotná aj dvanásťkrát (ako moja prababička), tak si nechám všetky deti a hrdinsky ich vynosím aj porodím, lebo takí, čo mi darujú banány, sa vždy nájdu!

 

Podľa mňa je to rovnaké a to tých náboženských fanatikov nechápali a pritom sú rovnakí. Akurát, že náboženskí fanatici nútia len k pôrodu ale títo až k uvedomelej samovražde na fronte, kde má vojak životnosť 4 hodiny. Že nie všade a niekde dlhšie a niektorí to aj prežijú? Alebo väčšina to prežije?

 

PRAVDA 24.2.:

 

Bývalý americký mariňák: Priemerná dĺžka života vojaka na fronte v Donbase sú štyri hodiny

 

„Nádej na dožitie vojaka na fronte v Donbase na východe Ukrajiny je okolo štyroch hodín, odhaduje bývalý príslušník americkej námornej pechoty, ktorý teraz bojuje po boku Ukrajincov v „mlynčeku na mäso“, ako sa hovorí o krvavej bitke o Bachmut.“

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/658199-byvaly-americky-marinak-priemerna-dlzka-zivota-vojaka-na-fronte-v-donbase-su-styri-hodiny/

 

 

Vie si Poliačik predstaviť, že nie všetci ľudia podliehajú jeho fanatikom? A že za to nie sú platení, aby im verili?

A to šéfredaktorka SME napísala, že nie všetko z protivojnových kníh, ako je napríklad Na západní fronte klid, sa dá použiť na túto vojnu!

A napríklad aj Poliačik dá.

V knihe Na západní fronte klid majú takého uvedomelého učiteľa, čo všetkým schvaľoval ísť na front a ako sa tam potom sám ocitol medzi nimi!

 

A keď chce Poliačik „ukázať“ našim zbehom, prečo neukáže ukrajinským? A prečo to neukázal migrantom z Afriky, pri ktorých mali predpísanú inú propagandu, že pred vojnou sa predsa uteká a argument, ktorý ste mohli čítať každý deň  a všade bol:

 

Hrozilo mi, že by ma vo vojne zabili!

 

Kto bude našich takto obhajovať, keď našich propagandistov za toto už neplatia?

 

Vraj im na Ukrajincoch záleží! A veď aj náboženským fanatikom na pomoci ženám! A veríte im to?

A pôrod tiež neznamená smrť a väčšina žien ho aj s materstvom prežije. Moja prababka prežila!

Páčilo by sa tej Ukrajinke, keby som jej vnucovala hoci len toto? A v mene jej detí?

 

Tá povedala, že od nás nechcú nič, len zbrane. Ďalší dodali, že to netreba brať vážne, že môžeme byť terčom, hoci náčelnik generálneho štábu v ČR tvrdí českým občanom, že toto by si občania mali uvedomiť, že sa stanú terčom!

 

A potom kde tú Ukrajinku nájdeme, keď si Zelenský začne pýtať aj vojakov? Kde sa jej potom spýtame, prečo sme aj my mali byť povinne naivní ako ona, čo ani deti nemá, ale tiež súhlasí s naháňaním iných na front?

 

K počtu tých mladých, čo z Ukrajiny pred frontom ušli, sa vyjadrila, že to nie sú všetci, ako keby všetci vôbec mali možnosť ujsť.

No nepodarilo sa všetkým, čo by chceli, keď ich tam násilím držia a to spolu s Poliačikom a Dostálom už schvaľujú!

 

Nad tým aj títo traja zatvárajú oči, hoci šéfredaktorka SME tu bude drzo písať iným, že to iní zatvárajú oči nad tým, čo sa deje na Ukrajine!

Tak hlavne to, že tam násilím nútia mladých mužov zomierať na fronte a to v mnohoročnej opotrebovávacej vojne! A to už aj vedia, že bude mnohoročná! Čiže o to viac a viac tisícov mladých mužov nútených zomierať na fronte.

 

Je to jednoznačne väčšia bezcitnosť než u náboženských fanatikov! Sú od nich horší!

A ich fanatizmus ohrozuje celú Európu.

A tiež za to berú náboženskí fanatici také peniaze? A ožobráčia tým celú Európu?

 

 

 

Ukážka, čo som predtým písala o Poliačikovi a liberalizme – rok 2021:

 

Má Dag Daniš o progresivizme pravdu?

 

„Ja som si v živote ani neuvedomila, čím všetkým je pre mňa liberalizmus, lebo ja som v ňom proste vyrástla lebo moji rodičia boli veľmi slobodomyseľní ľudia a mne teda pripadal ako vzduch, ktorý si ani nevážite lebo je. Moja mama bola stelesnením liberálky a celej tej liberálnej „agendy“ celkom prirodzene ako človek so zmyslom pre slobodu.

Preto ja, keď počúvam liberálov, vlastne sa mi splnil sen o tom, aby toto bolo normálne v spoločnosti hovoriť, takto žiť. Ale ja hovorím len o tom, čo s liberalizmom súvisí a nie nesúvisí. Pokiaľ teda liberáli zostávajú liberálmi a stále tam máte prítomný ten základný zmysel pre slobodu človeka, tak cítim, že toto je môj svet.

Konzervatívcov nepovažujem za lepších ľudí, lebo sa mi s nimi spája demagogické myslenie.

Keď bol Poliačik v diskusii k zákazu interupcií, cítila som doslova až citové pohnutie, že muž a takto to vyjadrí. Toľko k tým paradoxom, že názorovo sú mi to najbližší ľudia a ani si neviem predstaviť, že by som mala partnera, čo by nebol liberálom. Ja by som proste nejakého konzervatívca ani nezniesla.“

Už vtedy Dag Daniš písal:

 

Dag Daniš: Progresivizmus je náboženstvo, tak ako fašizmus či komunizmus

 

V tom článku z roku 2021 uvádzam jeho názory a moje k tomu.

 

 

Takže liberálov neznášam, keď zrádzajú liberalizmus a slobodu človeka. 

Keď sa zvrhli na tých, čo sú už horší aj od náboženských fanatikov na Slovensku.

 

Nezaujíma ma, koho volajú liberál, ale kto bráni slobodu! A to nie predstieranú, ale skutočnú!

 

 

 

.

„Ficova země“

02.12.2023

Ja som s výsledkom volieb veľmi spokojná. Oproti tomu, že som tak na 99 % očakávala výhru progresívnej totalitnej koalície a prenasledovanie občanov tvrdou cenzúrou, na ktorú už mali pripravený program aj peniaze, je to ako dar z neba! Teda, keď to vôbec nečakáte! Pre mňa je dôležité, aby to u nás nevyzeralo ako v Česku, že vláda a ich médiá označujú za [...]

Porovnanie progresívnych médií, čo prenasledovali ešte aj liberálov, s domácim násilníkom!

30.11.2023

V predchádzajúcom článku som opísala, ako aj voči mne nepriateľské médiá prenasledovali ešte aj liberálov, ktorí sa celé roky angažovali napríklad za práva homosexuálov (ako ja), aby ich ľudia nevyháňali z rodín, ale chápali ľudskú rovnoprávnosť. Aby sme sa dožili, že ešte aj voči liberálom budú ich rodiny a okolie huckať, ak nebudú jednotne myslieť a [...]

Dezinformácie súkromného mainstreamu neomarxistov!

30.11.2023

Úplne prvý šok zo sfanatizovania bývalých liberálov som zažila v roku 2015, ešte na SME ako blogerka. Mala som len nevhodné otázky v článkoch – Ako budeme neprispôsobivých migrantov vracať, keď podľa mňa sa vracať nebudú dať? Toto boli ideologicky zakázané otázky! (na vyradenie blogera) Nimi ste na seba upozornili, že nepatríte k uvedomelým [...]

slávnostný snem SMER jazdiareň fico

Dvojnásobné ceny plynu? ÚRSO pripravil Smeru „darček“. Jurisa zaškrtím vlastnými rukami, hovorí Fico

02.12.2023 13:23, aktualizované: 13:46

„Nebudeme siahať na dosiahnutý sociálny štandard,“ skonštatoval Fico. Na mysli mal vianočný, rodičovský či trinásty dôchodok.

COP28 Harrisová

USA prispejú do zeleného fondu tromi miliardami, pápež žiada progres

02.12.2023 12:53

Spojené štáty chcú v boji s otepľovaním Zeme presadiť aj zníženie emisií metánu, ktorý je škodlivý pre klímu.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

SaS kritizuje Šutaja Eštoka za predĺženie kontrol Poľskom, ten to nekomentuje

02.12.2023 12:41

Minister sa ukazuje ako neschopný minister nielen na Slovensku, ale aj v očiach našich susedov, uviedol Richard Sulík.

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

SHMÚ varuje pred poľadovicou a v týchto regiónoch vyzýva ľudí: Zostaňte doma

02.12.2023 11:02, aktualizované: 14:29

Horský priechod Dobšiná je zase uzavretý pre autá nad 3,5 tony.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 5430799x
Priemerná čítanosť článkov: 3863x

Autor blogu

Kategórie