Založ si blog

Matovič sa opäť pustil do novinára – šéfredaktora Denníka N

Som rada, že špecifikoval, že nejde o všetkých novinárov, ale o progresívnych kvôli ktorým dramaticky klesla dôvera Slovákov v médiá.

 

Matovič 1.10.:

 

„Neuplynul deň od verejného moralizovania Matúša Kostolného a spol. a opäť sa verejne púšťa do šírenia podlých lží. Hrubo klame, podsúva a manipuluje. Praktiky, za ktoré by sa ani Ruttkayová nehanbila.

Dnes v rozhovore s Monikou Todovou tvrdil o nejakom Matovičovi, že: “V priebehu posledných dní povedal, že sa dá každý novinár kúpiť za 500 eur.” Samozrejme, je to podlá lož.
AKÁ JE PRAVDA?
O skorumpovaných novinároch som hovoril počas môjho vystúpenia v Národnej rade 20. septembra. Dolu je prepis tej časti – a to, čo som o 500 eurových novinároch povedal, nájdete na konci druhého odseku.
Vidíte v mojom vyjadrení niečo o tom, že “KAŽDÝ NOVINÁR SA DÁ KÚPIŤ ZA 500€”? Jasné, že nie. Lebo som to ani nikdy nepovedal. Nechápem, ako takýto klamár a manipulátor môže robiť niekde šéfredaktora. Ale chápem, že pod takým vedením Denník N(enávisť) stratil za rok 36% čitateľov a vypadol z prvej dvadsiatky najsledovanejších spravodajských portálov…“
.
.
.
To je reč o tomto novinárovi zo SME, teraz v Denníku N, všade šéfredaktor, čo sa v roku 2003 tiež ochotne a nadmieru angažoval za útoky v Iraku:
.
.
.

Bush hlási domov: dobojované

 

„Pre Busha to bol veľký deň. Na palube lietadlovej lode Abraham Lincoln oznámil koniec veľkých bojov v Iraku. Po šiestich týždňoch od začiatku akcie si navliekol …

George Bush na lietadlovej lodi Abraham Lincoln v kombinéze palubnej obsluhy.

Pre Busha to bol veľký deň. Na palube lietadlovej lode Abraham Lincoln oznámil koniec veľkých bojov v Iraku. Po šiestich týždňoch od začiatku akcie si navliekol leteckú kombinézu a medzi námorníkmi a pilotmi si vychutnal obrovský úspech.

Vďaka Afganistanu a Iraku je americká armáda synonymom úspechu. Preto je pre prezidenta určite výhodou, keď do kampane bude vstupovať v pozícii úspešného vrchného veliteľa ozbrojených síl a hlavne s nezabudnuteľnou fotografiou v leteckej kombinéze a medzi americkými hrdinami.

Historik Douglas Brinkley povedal denníku The Washington Post, že Bushovo vystúpenie na lietadlovej lodi bolo „víťaznou trofejou“ prezidenta. „V jeho životopise to bude moment sladkého víťazstva,“ tvrdí Brinkley. Analytici k tomu dodávajú: zúročí to už skôr – vo voľbách 2004.“

https://www.sme.sk/c/885459/bush-hlasi-domov-dobojovane.html
.
.
.

Politicky správna kombinácia – vojnový nadšenec a slniečkár v jednej osobe

 

https://malinova.blog.pravda.sk/2017/04/17/politicky-spravna-kombinacia-vojnovy-nadsenec-a-slnieckar-v-jednej-osobe/

 

Vždy ochotný angažovať sa nadmieru v akejkoľvek požadovanej téme.

 

Teraz si zoberme iných, už normálnych novinárov pri čítaní ktorých už nemáte dojem, že slúžia konkrétnym politikom, konkrétnym stranám, zahraničným záujmom alebo presadzovanému režimu. Jasné, že tiež musia poslúchať a nemôžu si celkom slobodne zmyslieť písať, keď toľko rokov sa nám opakuje, že Slovensko musí niekoho poslúchať a môžeme si len vybrať koho!

 

Ale ja vám ako jeho protipríklad dám Mariána Repu z Pravdy. Nie niekoho z alternatívy, kto si píše čo chce a je preto prenasledovaný a neprijímaný ako dezolát alebo nepriateľ štátu, ale normálny mainstreamový novinár.

 

Toho si rada vypočujem a v podcaste, lebo pôsobí mierumilovne a hlavne seriózne, čo sa už dnes vďaka SME a Denníku N nedá o novinároch povedať. Nepôsobia seriózne ale ako blázni – aktivisti s vulgarizmami, útokmi na občanov, vyhľadavaním nepriateľov medzi občanmi, ktorých by mali iní občania prenasledovať.

 

Robil toto niekedy Marián Repa? Ja teda neviem, že by to bol robil. Dokonca pri týchto bláznoch pôsobí všedne, nevypisuje vulgarizmy, štvanie do vojny, štvanie proti občanom. Pri ňom mi ako prvá charakteristika príde na rozum – záujem o chudobných. Ak ste počúvali podcasty s ním, vždy všade spomína občanov ako spoluobčanov a nie dezolátov alebo primitívnu lúzu. Zakaždým pripomína ich existenčné záujmy. Môžete si o ňom myslieť čokoľvek, ale jednoducho to v tých podcastoch je, že ho zakaždým zaujíma ako sa riešia existenčné problémy ľudí. No to si možno ani nevšimnete, keď nemá omračujúco vulgárny prejav ako novinári SME alebo Denníka N. Serióznosť už pôsobí oproti bláznom novinárom všedne! Seriózne pôsobiaci novinár, čo by sa voči občanom a čitateľom vyjadroval slušne, už pôsobí nenápadne, lebo na mediálnej scéne sa rozťahujú blázni a pochybní aktivisti so šialeným štvaním do vojny alebo proti občanom, že sú dezoláti alebo fašisti a to púta pozornosť!

 

Novinári ako Repa nerozbíjajú rodiny. Neštvú časť občanov, svojich čitateľov proti iným, nerozoštvávajú spoločnosť!

Mne Repa rodinu nerozbil. A neviem o tom, že by štval do vojny v Iraku. A neviem o tom, že by štval do vojny s Ruskom už roky dozadu. A neviem o tom, že by čitateľov na Pravde presviedčal aby niekoho prenasledovali ako nepriateľa a vnútorného nepriateľa. On má vlastne takú nezaujímavú tému, že ako sa bude dariť občanom v kríze.

 

O SME a Denníku N môžem povedať, že rozoštvávajú občanov, rozbíjajú rodiny sústavným štvaním svojich čitateľov proti iným v ich okolí, čím rozbíjajú aj rodiny. V každej kríze hľadajú vnútorných nepriateľov, sústavne ponižujú názorových oponentov a vyzývajú na ich prenasledovanie. Tieto médiá zasiahli aj do mojich vzťahov s deťmi. A to mi nikto tak neublížil ako práve tieto médiá a ich novinári:

 

To je za môjho syna, ktorému ste vymyli hlavu

 

Vy svojich čitateľov vediete k tomu, že kto nesúhlasí s vašou štvavou propagandou, má svojich rodičov, bratov, sestry a všetkých, čo s vami nesúhlasia, považovať za fašistov. Zneužívate svojich čitateľov ako baranidlo na rozoštvávanie spoločnosti a tým vy fašizujete spoločnosť!

 

Vy ste fašisti a vy ste prispeli aj k tejto vojne, ako ste to robili aj pred Irakom. Len to isté robíte aj teraz.“

 

 

Pre tieto médiá klesla v celej našej spoločnosti dôvera k novinárom a prepadáva sa ich čítanosť. Práve tieto médiá sa stali nástrojom rozoštvávania spoločnosti a hlasnou trúbou každej propagandy, ktorú nám vnucujú poslúchať a s väčšou mocou tým rozoštvávaním ako politici. Súhlasím s Matovičom, že sú to progresívni fašisti. Aj mne konkrétne a našej rodine ublížili.

 

 

 

.

Aby ľudia povinne verili klamstvám

02.12.2022

Cenzúrovať nás chcú takí novinári, ktorí uverejňujú v mainstreame klamstvá o počte padlých vojakov na Ukrajine. Tak, alternatívne médiá chcú cenzúrovať za pravdivé počty padlých vojakov, aby ľudia povinne verili len klamstvám o počte padlých. Tak toto je tá dobrovoľnosť Ukrajincov bojovať, že ich klamú o počte padlých vojakov a je ich desaťnásobne viac! [...]

Každý deň som vďačná za túto vládu

01.12.2022

Lebo tak sa desím tej, čo príde po voľbách! Absolútne nezdieľam optimizmus a naivitu ľudí, že v nových voľbách ľudia zvolia lepšiu vládu. Zvolia Hlas a ten určí smerovanie tým, že sa spojí s Progresívnym Slovenskom a vytvoria progresívnu lokajskú koalíciu len cudzím záujmom. Aj keď túto vládu kritizujem z lokajstva, stále to nie je také [...]

„Pohrozil, že ak všetci nenavýšia svoje výdaje na obranu na 2 %, nastane peklo! „

30.11.2022

Aj osud krajiny sa dá prirovnať osudu človeka. Už mnohokrát som opisovala Slovensko, že keby to bola žena, tak je to príbeh týranej ženy najprv jedným primitívom (Ruskom) a potom druhým primitívom (USA). A taký býva aj osud mnohých týraných žien, že sa nepoučia po týraní jedným mužom a vlezú pre svoju zakomplexovanosť a neuvedomeniu si vlastnej hodnoty a [...]

Eduard Burda, dekan, právnická fakulta

Burda o obvinení Fica: Ak ho chceme vidieť vo väzení, môže s ním sedieť polovica politikov

03.12.2022 05:55

„Tých pochybení a nepresvedčivých konštrukcií, z ktorých sa právny text jednoducho skladať nemôže, tam na prvý pohľad bolo evidentne veľa,“ hovorí dekan Eduard Burda.

Gepard, vojna na Ukrajine

Nemecké gepardy si na Ukrajine našli korisť. Ruské drony

03.12.2022 05:45

Nemci vyvinuli samohybný protilietadlový systém Gepard už koncom 70. rokov minulého storočia. Teraz pomáha Ukrajincom proti dronom,

Margarita Simonian

Ak prehráme, skončíme všetci v Haagu. Propagandisti odhalili strach Kremľa

03.12.2022 03:53

Začali sa moskovské elity báť, že budú skladať účty za podiel na vojnových zločinoch? Alebo sa hlásne trúby Kremľa len snažia mobilizovať Rusov strašením, že po porážke nik z nich trestu neujde?

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.