Založ si blog

Balíček pomoci pre zamestnancov štátnej správy

Najviac som sa potešila tomu, že všetci dostanú rovnako. Hneď som si predstavila, ako sa budú tešiť kuchárky, upratovačky a naša vrátnička. Tento nápad, že rovnako, vysoko oceňujem. To bol veľmi dobrý nápad, že rovnako. Pre mňa to Matovič vysvetľovať nemusel. Konečne dostanú v školstve najviac tí, čo majú najmenej.

 

SaS sa zatiaľ na rokovania koaličných rád nevracia, vyplýva z vyjadrení Zemanovej

 

„SaS sa zatiaľ na rokovania koaličných rád nevracia, vyplýva z vyjadrenia predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej. „Platí to, čo povedal predseda Sulík,“ hovorí Zemanová.

Odkazuje tým na stredajšie Sulíkove slová, keď vravel, že po „útokoch a klamstvách“ Matoviča sa na koaličné rady nevracajú. „Nemalo to tam odznieť,“ reaguje Zemanová na Matovičove slová, že si od nedele do stredy narátal 365 útokov od SaS a zároveň vyzýval k vzájomnému odpusteniu.“

https://www.sme.sk/minuta/22946879/sas-sa-zatial-na-rokovania-koalicnych-rad-nevracia-vyplyva-z-vyjadreni-zemanovej

 

 

Mňa absolútne nezaujíma, čo robí SaS, lebo tí sa chystajú do progresívnej koalície s Hlasom a to vnímam ako najhoršie ohrozenie Slovenska v budúcej predajnej vláde, prečo som aj OĽaNO volila, aby sa títo najnebezpečnejší nedostali k moci.

Vôbec ma preto nezaujíma, keď novinári vypisujú, aké majú títo ľudia názory. Týchto len ako nebezpečných treba odstaviť od moci – progresívnu koalíciu s Hlasom.

Ich vykrikovanie, kto volil s fašistami, ma absolútne nezaujíma, keďže ako vieme, fašisti sme tu okrem novinárov SME a Denníka N všetci, kto povinne nerozmýšľa ako títo novinári a ich aktivisti, nechce okamžité odpojenie všetkého na čo ukážu a nechce jadrovú vojnu v Európe.

 

 

 

Zbytočné obete v celej Európe

 

 

Mať krásne myšlienky, ktoré vás osobne nestoja ani jeden cent ale iných život, to nie je žiadna morálka. Morálka je to, čo ste pre iných urobili, nie nažvanili o morálke iných, ktorí ju majú zaplatiť chudobou alebo životom.

 

Americký senátor zanalyzoval situaci a prohlásil, že Ukrajina válku prohrála!

https://rumble.com/v19q6t7-americk-sentor-zanalyzoval-situaci-a-prohlsil-e-ukrajina-vlku-prohrla.html

 

 

Napriek tomu novinári SME znovu píšu, že o štyri mesiace to môže byť inak a pracujú len na predlžovaní vojny a predlžovaní stavu keď vo vojne umierajú ľudia, čo im je celkom nealtruisticky jedno a vidia v tom len „krátkodobé škody“.

Hlbokú liečbu nepotrebuje Slovensko s drvivou väčšinou ľudí, ktorí si vojnu neželajú, ale títo novinári, čo do nej štvú, ako štvali aj do vojny v Iraku. 

 

A zastavte nezmyselné sankcie, ktorých jediným cieľom a výsledkom je len totálne ožobráčenie Európy a žiadne oslabenie Ruska!

 

 

Ukážka „rozumu“ fínskej ministerky podľa toho istého manuálu:

 

 

„Pri šiestom balíku sankcií sme až tak neuspeli. Uznávam to. Ale môžeme sa pozrieť na predchádzajúce balíky. Dokázali sme ich prijať výnimočne rýchlo a udržali sme jednotu. Svedčí to o tom, že únia je schopná robiť rozhodnutia aj za bezprecedentných podmienok. Nikto z nás nebol pripravený na vojnu a ekonomické sankcie. Ale dokázali sme ich prijať.

Ak sa naši lídri na niečom dohodnú, mali by sme to interpretovať tak, že je potrebné sa toho držať.“

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/631649-finska-ministerka-pre-pravdu-ukrajina-musi-vojnu-vyhrat/

 

 

Aj keď neuspeli, čo priznáva, ale dokázali hlúpe sankcie prijať! A rýchlo vedia aj hlúpe veci prijať! Zaujíma ju len jednota – ideologická jednota a tá uvedomelosť v jednote!

Únia je dokonca schopná robiť rozhodnutia, čo je veľké prekvapenie, keď inak nie sú platení za rozhodnutia, ale za rýľovanie záhrad.

Nečakali, že budú musieť rozhodovať, ale dokážu prijať hlúposti.

Nikto vraj nebol pripravený na vojnu, hoci obyvatelia krajín celé roky čakali, kto ju začne.

Ak raz lídri vyhlásia hlúposť, mal by nás zaujímať nie výsledok, ale poslušnosť a ideologická jednota držať sa jej!

 

Ale ona chce vojnu umelo predlžovať, lebo ani ako žena nemá súcit s obeťami. Nadovšetko ideologická jednota a jej kariéra!

 

 

 

Chmelár 23.6.:

 

ZASTAVTE TIE JATKY!

„Táto vojna sa musí okamžite skončiť. Nie je v záujme nikoho. Nič nevyrieši a dá sa iba prehrať z oboch strán. Nepozerajte sa na ňu z pohľadu hlavných aktérov, zostúpte úplne dolu, na úroveň nejakej starenky na Donbase, ktorá nemá ani silu, ani prostriedky na to, aby utiekla do zahraničia, ktorá tŕpne strachom každú noc, keď delostrelectvo ostreľuje jej dedinu, aby nezasiahlo jej domček. Ona nemá iné východisko ako mier a ukončenie bojov. V mene týchto ľudí sme povinní rokovať. Vždy sa dá o čom rokovať a rokovať je vždy správne. My však diplomaciu odmietame.
Čo to robíme? Do čoho sa to rútime? Načo sú dobré tie svalnaté reči našich predstaviteľov, prečo namiesto vývozu zbraní, namiesto svojvoľného vzdávania sa nášho štátneho majetku, ktorý náš minister vojny rozdáva ako lentilky, nevyvinieme aspoň toľko úsilia na poli diplomacie? Vláda i prezidentka sa fatálne mýlia, ak si myslia, že ich hlavnou úlohou ako susedov Ukrajiny je povzbudzovať ju vo vojne.

Už to vysvetlilo veľa múdrych ľudí, počnúc pápežom Františkom, cez Henryho Kissingera a Jeffreyho Sachsa až po Noama Chomského a Janisa Varoufakisa. Argumenty všetkých týchto osobností sú obyčajne spochybňované obvineniami, že sú proruskí či dokonca proputinovskí. To nie je omyl, ale zákerná lož. Keď sa pozrieme bližšie na ich názory, nenájdeme v nich žiadnu ľahostajnosť k utrpeniu Ukrajincov alebo nadbiehanie Putinovi, ale veľmi realistický pohľad, z ktorého cítiť naopak veľkú starosť o budúcnosť Ukrajiny.

Františkove vyhlásenia nikdy neboli politické. Naopak, apeluje na politikov, aby sa vysporiadavali s ľudskou stránkou vojny, aby rozumeli tej ľudskej dráme a usilovali sa o jej sprostredkovanie. Na otázku, ako by mali novinári o vojne písať, odpovedal veľmi jasne: Nie tak jednoducho ako v rozprávke. Nepredstavovať dobro a zlo ako rýdze abstraktné póly, ale usilovať sa priblížiť k podstate, k hlbším príčinám konfliktu. Tretia svetová vojna sa podľa neho začala dávno pred ruskou agresiou na Ukrajine, prebieha na mnohých miestach, nepozorovane a stupňuje svoju intenzitu. Františkove slová pohoršujú najmä tých, ktorí o vojne nie sú zvyknutí premýšľať, ktorí už vo vojne mentálne dávno sú. A sú to stále tí istí, ktorí vždy uprednostňovali vojnu pred diplomaciou.

Ale tieto paralely sú falošné. Po prvé, už sme upozorňovali, že táto vojna sa ponáša (ak vôbec) na prvú svetovú, v ktorej jednotlivé mocnosti bojovali o nové rozdelenie sfér vplyvu, kým ich konflikt uviaznutý v slepej uličke nevyčerpal.

Téza, že nemeniteľnosť hraníc v Európe je posvätná, už dávno neobstojí. A nespôsobilo to Rusko, ale Spojené štáty svojimi rozsiahlymi výbojmi, po ktorých rozbili Blízky východ, severnú Afriku i Balkán. Práve Mikloš, ktorý podporoval inváziu do Iraku či rozbitie Juhoslávie, ktoré viedlo k odtrhnutiu Kosova, by mal mlčať o nejakej posvätnosti princípov medzinárodného práva. Ale tu treba zdôrazniť ešte jednu vec. Pri každom konflikte medzinárodných rozmerov sa berie do úvahy aj stabilita systému a záujmy veľmocí. Musí sa to zohľadňovať, inak by nebolo možné dospieť k dohode. Brestlitovský mier z roku 1918, ktorým sa Rusko vzdalo Ukrajiny, Poľska, Fínska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Krymu a Kaukazu, ukazuje, že taktika výmeny územia za mier, je v diplomacii úplne bežná. Keby sme my v roku 1945 trvali na tom, že nám patrí celá Orava (ktorej časť si vzali Poliaci po Mníchovskej dohode a nevrátili nám ju ani po jej anulovaní) a Zakarpatie, doteraz by sme o neho krvavo bojovali. Nové vytyčovanie hraníc je vždy súčasťou nového svetového usporiadania. A ak si niekto myslí, že tu ide len o oslobodenie Mariupoľa či Chersonu, nerozumie podstate problému.
Táto vojna skrátka nemusela byť, keby NATO neprovokovalo Rusko rozširovaním až k ruským hraniciam a keby Severoatlantická aliancia neodmietala poskytnúť Moskve bezpečnostné záruky. Každý, kto nafúkane tvrdí, že Rusi sa nemajú čo starať do našej bezpečnostnej architektúry, klame buď sám seba alebo svoje okolie. Notoricky známe sú príklady, ako by sa zachovalo USA, keby mu Rusi postavili základňu na mexických hraniciach. Ale nemusíme vychádzať z hypotézy. Len pred dvoma mesiacmi pohrozili Spojené štáty, že ak Šalamúnove ostrovy umožnia na svojom území Číne vybudovať vojenskú základňu, nevylučujú, že proti nej podniknú ozbrojený útok. A to hovoríme o súostroví, ktoré je od americkej pevniny vzdialené tisíce kilometrov. Prečo sa čudujeme, že sú Rusi citliví na vojenské aktivity bezprostredne na ich hraniciach? Na prihlúply slogan, že stačí, keď Rusi odídu od ukrajinských hraníc, by sa dalo odpovedať rovnako laxne, že stačí, keď NATO odíde od ruských hraníc. Ale dnes je už všetko komplikovanejšie.

Tento konflikt nemá vojenské riešenie. Militaristi nám nepovedali nič konkrétne, ako si predstavujú víťazstvo nad jadrovou mocnosťou. A keby sme aj vzali do úvahy extrémne nepravdepodobnú možnosť, že by Ukrajinci vytlačili Rusov zo svojho územia, pokoj by tým nezískali. Ten im môže zabezpečiť len zmena Putinovho režimu alebo medzinárodná dohoda.

Pred vojnou požadovali Rusi neutralitu Ukrajiny, riešenie situácie na Donbase v zmysle minských dohôd, zrušenie diskriminačných jazykových zákonov a uznanie Krymu. Dnes je situácia pre Ukrajincov oveľa komplikovanejšia, ekonomika skolabovala a s desaťtisícmi mŕtvych a zničenou krajinou sú v oveľa horšej pozícii, než keby sa pokúsili vyriešiť situáciu diplomaticky. A my v tomto Ukrajine nijako nepomáhame. My jej pomáhame predlžovať vojnu a klameme im, že ju môžu vyhrať. Je to svinstvo. Umierajú tam ľudia ako muchy. Neumierajú za nás, pre nás, nie sú v tom žiadne ušľachtilé ideály, iba špinavá politická hra. A zatiaľ 345 miliónov ľudí čelí hladu, o 200 miliónov viac ako pred dvoma rokmi. Nie vinou Ruska, to je demagógia, vinou nás, našej ľahostajnosti. Pozrite sa, čo sa deje v Jemene, Afganistane, Somálsku, Sudáne, Etiópii, pozrite sa na tú strašnú hanbu Západu, ktorý dojil Afriku celé desaťročia. Rútime sa do fatálnej ekonomickej a environmentálnej krízy, ktorá má potenciál totálne zničiť Európu. Z čoho potom budeme financovať Ukrajinu, ktorej sľubujeme stovky miliárd eur na obnovu, fakt neviem. Ale to je súčasť toho, že opäť sme Kyjevu nepovedali všetko. A ak to aj Kyjev tuší, svojim obyvateľom to zamlčiava a ukrajinský prezident si to necháva na ďalšie obviňovanie Západu, akoby nakrúcal nekonečný seriál o konci sveta. Klimatickú Grétku nahradil v dramatizácii svetovej scény militaristický Zelenskyj.
Ak chceme zachrániť Európu, musíme sa vymaniť spod diktátu týchto šialencov, ktorí nás chcú presvedčiť, že vojna je lepšia ako mier, alternatívou k ruskému plynu je návrat k uhliu a likvidácia našej ekonomiky nás morálne povznesie. Spamätajme sa. Toto je istá cesta do priepasti. Vojna nie je krajné riešenie. Vojna nie je žiadne riešenie.“
(krátené)
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/5527691190596061/
.
.
.
.
.

 Zaujímavý článok mi poslala kolegyňa:

Dorastá „najhlúpejšia generácia“?

 

Nedávno vyšla v Spojených štátoch kniha s názvom Vyrastá najhlúpejšia generácia. Od ohlúpnutej mládeže k nebezpečným dospelým.

Prvá „digitálna generácia“ na svete vstupuje do dospelosti: odcudzená, nenaplnená, závislá a náchylná na deštruktívne ideológie.

Ideológia ako odpoveď na prázdnotu

Bauerlein píše o ďalšom efekte, ktorý súvisí s nástupom generácie „digitálnych domorodcov“ do dospelosti. V úvode knihy čítame: „Mileniáli, zbavení zručností, vedomostí, náboženstva a kultúrnych referenčných rámcov, úzkostlivo hľadajú niečo, čo by zaplnilo túto prázdnotu. Ich mentori zlyhali. Nanešťastie sa obrátili na politiku, aby zaplátali dieru vo svojej duši. Keďže o histórii nič nevedia, sú presvedčení, že je to len reťaz útlaku, nerovnosti a nenávisti. Pýtajú sa: Prečo ľudstvo neukončilo všetku túto nespravodlivosť skôr? A z hĺbky ich nevedomosti sa vynára odpoveď: Pretože oni sú prví, ktorým na tom záleží! Stačí, aby sme zbúrali našu zdedenú civilizáciu a nahradili ju utopickými túžbami. Pre generáciu, ktorá nepozná obmedzenia ľudskej povahy, sa zdá byť možné všetko.

Z týchto dôvodov sa uvedená generácia podľa Bauerleina stáva po vstupe do dospelosti nebezpečnou, pretože je mimoriadne náchylná na manipuláciu.

https://www.christianitas.sk/dorasta-najhlupejsia-generacia/?fbclid=IwAR0iksdm_-a_JEjObQyqoGbLaTq43-EzRgAw2bvZE8c0k8PL6K8RTIePqOc

 

Ja si nemyslím, že sa „na nešťastie obrátili na politiku“, ale títo mladí boli len zneužití a obrátení na politiku. Pomocou manipulácií týchto mladých znovu môže ožívať nejaká nebezpečná ideológia a nová forma už digitálnej totality. Že sa správajú sebevražedne a všetkých naokolo chcú len ožobráčiť alebo vohnať ich do jadrovej vojny, to nevidia, lebo je im to podávané ako nová falošná morálka. Vždy sa na to využívali mladí ľudia bez životných skúseností s nebezpečnými ideológiami, s totalitami a vojnami s ich propagandou.

 

Prakticky k riešeniam v nových voľbách:

Chmelár 23.6.:

Nielen ona, ale, žiaľ, väčšina občanov má skreslené predstavy o úlohe prezidentky v systéme parlamentnej demokracie. Mýli si to (či už vedome alebo nevedome) s úlohou kráľovnej v monarchii a myslí si, že jej úlohou je vyjadrovať sa k tomu, čo uzná za vhodné. Lenže, opakujem a zdôrazňujem, my nie sme konštitučná monarchia, ale parlamentná republika. Prezidentka je orgán výkonnej moci. Kto si myslí, že je len na ozdobu, čiže že jej hlavnou úlohou je reprezentovať, je na veľkom omyle. Jej postavenie je dané ústavou a jej prvoradým poslaním je vyvažovať exekutívnu a parlamentnú zložku moci tak, aby systém správne fungoval. Jej včerajšia odpoveď v Rádiu Expres na otázku, čo navrhuje v súvislosti s vládnou krízou, je pre mňa šokujúca. Zuzana Čaputová odvetila v tom zmysle, že nie je povinná dávať vláde rozumy a že je frustrovaná z toho, že jej výhrady nikam nevedú. No ale to je potom priznanie jej zlyhania v priamom prenose.

Zuzana Čaputová sa totiž fatálne mýli, ak si myslí, že jej najdôležitejšou ústavnou úlohou je chodiť medzi dôchodcov, fotiť sa s deťmi a vymýšľať nové kreácie s módnym návrhárom. To najpodstatnejšie nie je ani komentovať kroky vlády a vystupovať ako generátor floskúl. Hlava štátu s dostatočnou politickou skúsenosťou a vysokým intelektom v takejto situácii vždy prichádza s vlastnými návrhmi a riešeniami ako sa dostať von z krízy. Práve toto by mala byť jej hviezdna chvíľa. Nie komentovať každú hlúposť (alebo zákerne mlčať, keď sa jej stanovisko vyžaduje, ako pri vojenskej zmluve s USA), ale v tej krízovej chvíli, v situácii, keď sa spoločnosť ocitá na križovatke, ju svojím múdrym slovom posunúť vpred. Už dávno vieme, že to ona nie je schopná robiť, že tento štát nevedie, ale je vlečená inými záujmami, ale keď to takto drzo povie, že to nie je jej úloha… keby mala čo len minimálnu sebareflexiu, tak v tomto momente priznania vlastnej neschopnosti, nemohúcnosti a frustrácie by zložila funkciu.
Človek, ktorý si nevie poradiť ani s existujúcimi právomocami, by nemal dostávať ďalšie. V budúcich prezidentských voľbách nepôjde o to, či zachováme kontinuitu demokratickej politiky alebo či zvíťazí kandidát, ktorý bude udeľovať amnestie pre smeráckych zlodejov – čo je falošný diskurz, ktorý sa usiluje vnútiť spoločnosti práve Zuzana Čaputová. Pôjde o to, či sa nám konečne podarí vygenerovať hlavu štátu, ktorá dá našej štátnosti hlbší zmysel a vyšší princíp, ktorá bude silnou ochrankyňou našich štátnych záujmov a ktorá dokáže Slovenskú republiku viesť – alebo bude pokračovať erózia štátnosti a odbúravanie našej suverenity, ktoré sa za prezidentovania Zuzany Čaputovej prehĺbilo. „Čaputovská beznádej“, ako našu súčasnú realitu označil český exprezident Václav Klaus, sa v našom spoločnom záujme musí skončiť.“
(krátené)
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/5529652887066558/
.
.
.
.
.

Ako členov Hlasu školia pred voľbami: Voličov lákajte na cukríky, ukážte sa v kostole

 

https://dennikn.sk/2894478/ako-clenov-hlasu-skolia-pred-volbami-volicov-lakajte-na-cukriky-ukazte-sa-v-kostole

 

 

 

 

 

spojenie demokratov a liberálov z SaS a PS
  

A povolebná koalícia s Pellegriniho Hlasom“

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

HaZZ České Švajčiarsko hasenie štatistika

Hasiči v Českom Švajčiarsku uhasili rozsiahly požiar, trval 20 dní

12.08.2022 13:50, aktualizované: 15:54

Dnes ráno sa drobné skryté ohniská objavili opäť v blízkosti dominanty parku Pravčickej brány a vrchu Bouřňák.

Opičie kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

12.08.2022 13:03

Celkový počet potvrdených prípadov sa zvýšil na desať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670615x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie