Chcieť mier nie je ruská propaganda!

Len vás chcem upozorniť, že niektorí novinári (Jakub Filo za SME) začali štvať ľudí proti všetkým, ktorí chceli mier alebo nechceli vojenské americké základne na Slovensku:

 

To už budú prenasledovaní, že ich povinne musia chcieť?

 

Prečo zas novinári štvú ľudí proti ľuďom? Prečo nám majú novinári prikazovať, že ich musíme povinne chcieť? A vyhrážať sa nám, že inak budú na občanov robiť pohon? 

 

Chmelár 24.2.:

 

AK CHCÚ SLUŠNOĽUDIA ODSUDZOVAŤ NENÁVISŤ, MALI BY ZAČAŤ U SVOJICH PRÍVRŽENCOV, KTORÍ VYZÝVAJÚ NA LYNČ
„Zástupca šéfredaktorky denníka Sme Jakub Filo dnes ráno publikoval FB status, v ktorom uverejnil zoznam ľudí, ktorí podľa neho vykonávajú službu v prospech nepriateľa a obhajujú ruské záujmy. Vzápätí mi zaplavili FB takéto odkazy. Ešte včera slušnoľudia volali odmietnutí nenávisti. Ani nie 24 hodín po tejto falošnej póze je už jasné, ako to mysleli. Za takmer štvrťstoročie mojej verejnej občianskej činnosti som zažil všeličo, nadávky, sprosté reči, vyhrážky od extrémistov všetkého druhu. Nikdy som si z toho nerobil politickú živnosť alebo kariéru ako Benčík, nefňukal som pred médiami, zvykol som si na to, patrí to k životu verejne známych ľudí. Ale toto, čo sa deje teraz, som ešte v živote nezažil. Tým skôr, ak to prichádza od tých, ktorí tvrdia, že patria k tej slušnejšej časti spoločnosti. Pýtam sa tých, ktorí zverejňujú takéto zoznamy, či je to výzva na lynč a žiadam ich, aby s tým prestali, ak túto spoločnosť nechcú priviesť k občianskej vojne. Teraz máte možnosť dokázať, že ste proti nenávisti, keď sa nedeje voči vám, ale keď ju iniciujú vaši prívrženci. Teraz by ste mali vystúpiť s konkrétnou výzvou voči vašim fanúšikom, aby nedusili slobodnú diskusiu a neprenasledovali ľudí za názor. Teraz máte možnosť ukázať, akí demokrati v skutočnosti ste. Alebo či vo vás drieme viac protofašistického myslenia, ako ste ochotní si pripustiť. Mňa tým nezastrašíte, len tým obnažujete vaše skutočné úmysly.
Tým, ktorým ešte ostal zdravý rozum, chcem zopakovať to, čo som napísal už ráno: toto sa nemalo nikdy stať. Je to odsúdeniahodná vojenská agresia, ktorú nemôže ospravedlňovať nijaký rozumný človek. Táto vojna nebude mať len ľudské obete, ale bude mať strašné následky aj na úroveň demokracie. Priestor na slobodné myslenie sa zúži len na výzvy, či si s nami alebo proti nám. Všetky vojny NATO a ich obete budú vymazané a zabudnuté, propagandistický naratív sa len zakonzervuje a prehĺbi. Nebude nijaký priestor na poukazovanie na západný podiel na eskalácii tohto konfliktu. Ten priestor tu bol síce aj tak dlhodobo malý, lebo spoločnosť je zaslepená rusofóbiou a šovinizmom, ale odteraz to bude ešte horšie. Pripravte sa na prenasledovanie. Táto spoločnosť sa fašizuje. Francúzskeho socialistického politika a novinára Jeana Jauresa, ktorý bojoval proti hrozbe vojny, na začiatku prvej svetovej vojny zastrelili jej fanatickí prívrženci. Teraz sú tu prvé hrozby fyzickej likvidácie mierumilovných ľudí. Tí, ktorí si želali vojnu, ju dostali a sú zaslepení pocitom víťazstva. V skutočnosti prehralo celé ľudstvo. A až najbližšie týždne a mesiace odhalia, k čomu to smeruje a aké sú motivácie jednotlivých aktérov.“

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/5193355824029601/

 

z komentárov:

 

„Pán Chmelar, ja som bežná baba a od rána ma ľudia urážajú len kvôli tomu, že chcem mier.“

Mladý človek si vyberá jednoduchšiu cestu bez námahy a so skratkami.

Toto je výsledok novinár bez cti ochotu pochopiť oponenta a inú myšlienku ako je tá jeho.
Je to cesta k totalite a fašizmu.
Kedysi som písal,že v bývalej Juhoslávii aj novinári mohli za to,čo sa tam dialo,len dúfam,že Slováci nemajú balkánske povahy a nič podobné sa nestane aj na Slovensku.“

Pán Chmelár, prečo ste zrazu otočili kabát? Doteraz ste tu podporovali Putina a vedeli ste, čo tým činíte a zrazu ste na druhej strane? Nepríde vám zle zo samého seba?“

Nie som na druhej strane. Som vzdy na strane mieru. Zle by malo byt tym, ktori cele tyzdne stvali do vojny a prilievali olej do ohna.“

Toto je už cez čiaru…. Fakt už ideme útočiť a značkovát sa sami medzi sebou, lebo mame iný názor na vec? 

😤
K tomu sme dospeli?“

Toto šialenstvo agresie, nenávisti može veľmi zle skončiť, p. Chmelár nie zbytočne bojoval a bojuje za mier.“

Obávam sa že sa budú „vybraný“ ľudia stavať k múru. Na zoznamoch už pracujú všetky strany konfliktu. Bude to presne ako II. sv. vojne.“

Otrasné , kam sme sa až dostali.(„

Teraz vas zacali oznacovat za prezliekača kabatov 

😆 aspon vidno ze ti ludia maju totalne čiernobiele videnie sveta typu “bud si proti rusku/ alebo si rusofil”
A niektori dokonca “bud si s USA, alebo si rusofil”“
.
.
.

Ukážka na rozoštvávanie občanov:

 

 

Blbec.online

 

„Rusko začalo inváziu. Bomby dopadli na Charkov, Odesu ci Kyjev. Ide o okupačnú vojnu, s cieľom rozbiť územnú celistvosť Ukrajiny.
Mali by sme si povedať, kto dnes háji ruské záujmy, kto posledné týždne, mesiace a roky zadarmo ci za peniaze kryl a propagoval ruské naratívy, klamal a šíril ruskú propagandu.
Ľuboš Blaha, Ján Čarnogurský, Štefan Harabin, Andrej Danko, Marian Kotleba, Milan Uhrík, Peter Marček, Eduard Chmelár
Zem a Vek, Hlavné správy, Hlavný denník, Bádateľ, Extra Plus, Slobodný vysielač, Napalete.sk,
Slovenská národná strana, LSNS, Republika, Slovenské hnutie obrody,
Občiansky tribunál,
Nie poslanci, ktorí hlasovali za obrannú zmluvu s našim spojencom, ale títo ľudia, aktívne vykonávajú službu v prospech nepriateľa, ktorý rozpútal v Európe vojnu.
Rozkladajú verejnú mienku, dôveru v inštitúcie, obhajujú ruské záujmy a útočnú vojnu Ruska proti Ukrajine.“

„Priatelia, asi ste si všimli, že dnes Rusko napadlo Ukrajinu. Chcem vás všetkých vyzvať aby ste nám hlásili do správy alebo mailom každý slovenský zdroj,(webstránku, facebookovú stránku, …) ktorý bude šíriť ruskú propagandu, zlahčovať ruskú agresiu alebo inak prekrúcať fakty o Ruskom útoku. Je to dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Ďakujeme. email: admin@blbec.online“

 

https://www.facebook.com/blbeconline/photos/a.1048041391963663/4308416909259412/

 

 

 Súhlasím so spolublogerkou, čo vám opisuje, čo zas Remišová chce od občanov, to ani neviem. Najlepšie to opísala ona:

 

 

Veru – keby pani Remišovej záležalo na mierovom živote detí na Ukrajine a u nás a kdekoľvek na svete, nikdy by nedala svoj podpis pod zmluvu s USA. Lebo každý čo len trochu vzdelaný človek chápe, ako to dopadá s pomocou USA v každej krajine, kam vyrazili pomáhať. A i úplne jednoduchý človek musí chápať, že nejde o zmluvu dvoch rovnocenných partnerov, ale o kopu výhod pre americkú stranu v takom rozsahu, že to môžem verejne pomenovať ako zneužitie našej krajiny a nás všetkých.“

 

 https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2022/02/24/takze-zasa-raz-4-ako-som-nebola-solidarna-s-ukrajinskym-ludom/

 

 

 

.

Aj voľakedy som písala o rodine, len som pre ňu nebola fašistka

14.06.2026

3. mar 2006 o 21:43 Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať 11. okt 2007 o 14:26 Mäkké schody 13. mar 2007 o 15:25 Zmysel vecí sa do vecí nezmestí 31. mar 2008 o 19:17 Nemala som ani filmový pôrod 17. mar 2008 o 08:00 Väčšina žien má k mužom pohrdlivý postoj 1. jan 2008 o 21:55 Muž nie je kamarátka! 19. nov 2007 o 22:37 Ako bolo [...]

Každý hrdinský muž svojimi slovami a svojou diplomaciou za mier a proti vojnám, zachránil najviac životov detí a žien.

13.06.2026

Páni sveta nesedia v Rusku, ale v Izraeli. A nie sú to ani Židia, len sa za Židov schovávajú, aby boli nekritizovateľní a nenapadnuteľní. Ovládajú celý svet a to aj Rusko aj USA cez svojich poskokov. Sú to svetové mafie, ktoré majú medzi sebou konflikty ako mafie, ale zároveň aj spolupracujú pokiaľ ide len o zajace – ľudí, ktorých si tu chovajú. [...]

Koľko stojí morálka progresívca?

13.06.2026

Ja som ako osamelá matka obhajovala homosexuálov alebo týrané ženy zadarmo. Za moju morálku mi nikto neplatil, mala som ju zadarmo. A v čase, keď som chodila v deravých čižmách v daždi, lebo nemala som ani na čižmy v číňaku. Učiteľský plat som mala najviac rokov od 600 eur postupne na 800 eur, konečný aj s príplatkami. Plat pre osamelú matku s VŠ bez alimentov. [...]

Pellegrini

Kmec do Ríma, Radačovský na Cyprus: Pellegrini reaguje na dohady okolo nových diplomatov

14.06.2026 11:02

Doterajšie nevymenovanie vysvetlil absenciou ministra zahraničných vecí.

Francúzsko Rusko flotila tieňová tanker zadržanie uarus

Prvý zásah v Lamanšskom prielive: Briti obsadili ruský tanker z tieňovej flotily

14.06.2026 10:25

Rusko sa spolieha na svoju tieňovú flotilu pri financovaní svojho konfliktu na Ukrajine.

Germany Hungary

Magyar žiada od Zelenského pre Maďarov na Ukrajine to, čo nemajú na Slovensku. Už je však spokojný, ale prečo sa vyhráža?

14.06.2026 10:00

Prečo je teraz nemožné, aj keby Ukrajina súhlasila, aby etnickí Maďari získali svoje trvalé zastúpenie v parlamente v Kyjeve?

Rozhanovce muzeum hlavna foto

Najväčšia bitka od vpádu Mongolov otriasla Uhorskom. Pri Rozhanovciach sa rozhodovalo o kráľovi aj osude Košíc

14.06.2026 10:00

Bitka pri Rozhanovciach bola najväčšou od mongolského vpádu do Uhorska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 6653200x
Priemerná čítanosť článkov: 2714x

Autor blogu

Kategórie