Založ si blog

Dúfam, že to vojnu v Európe už zastaví

Tiež nevidím žiadny iný spôsob ako zastaviť vojnu v Európe. Napokon, vieme to už týždeň z alternatívnych médií:

 

15.2.

 

„Tento krok Kremlu vyrazí Američanům ale z rukou karty v dané situaci, protože Moskva bude tvrdit, že pouze kopíruje model Albright a odtržení Kosova, jehož představitelé obratem poslali zvací dopis pro americkou armádu a legalizovali zřízení největší americké vojenské základny v Evropě, Camp Bondsteel. Marně Bělehrad křičel, že odtržení je nezákonné, že je neplatné, že jde o součást Srbska, protože všechny tyto křiky padaly na hluché uši Američanů a celého NATO, s výjimkou několika zemí, např. Ficova Slovenska, které tehdy Kosovo neuznalo.

 

Kyjev se musí rozhodnout, jestli chce více do NATO, nebo více zachovat územní integritu. Obojí ale v etnicky a politicky rozpolcené zemi jakou je Ukrajina mít nemůže a nebude

 

Český ministr zahraničí Jan Lipavský na to nemá, ale správně by měl do Kyjeva přiletět a vysvětlit tamním politikům, že nemohou mít všechno. Buď půjdou cestou neutrality a zachovají si integritu státu, pokud dojde k federalizaci, ale nebudou v NATO a budou muset dodržovat pravidla neutrality, což pro militantní Ukrajince bude asi fakt nepředstavitelné.““

(česká alternatíva)

https://malinova.blog.pravda.sk/2022/02/15/ukrajina-nemoze-byt-clenom-nato/

 

 

 

Nepáči sa mi ako SME opäť štve do vojny s Ruskom:

 

zástupca šéfredaktorky Jakub Filo:

 

Front sa otvorí aj u nás. Teraz nesmie Slovensko povoliť (komentár)

 

„Najbližšie dni sa jasne ukáže, kto pomáha Rusom.“

https://komentare.sme.sk/c/22846408/front-sa-otvori-aj-u-nas-teraz-nesmie-slovensko-povolit.html

 

Naša odpoveď, odpoveď Európskej únie a Severoatlantickej aliancie, musí byť jasná…“

 

 

Opäť tu novinár vystupuje ako nejaký volený politik a ide cez médiá diktovať, aká má byť naša odpoveď. Čo keby sa už títo novinári nehrali na politikov, pretože týchto novinárov sme ako politikov nevolili?

 

Ale štvavý účinok do vojny s Ruskom to má, pretože keď dnes chcete vidieť rozbesnený dav ľudí, otvorte si túto 5% „demokratickú bublinu“, ako sa vzájomne hecujú do vojny, do nasadenia jadrových zbraní a spoločne hromadne prežívajú nenávisť k Putinovi a k Rusku. A ešte sa tento zástupca šéfredaktorky vyhráža, že „najbližšie dni sa jasne ukáže, kto pomáha Rusom“. Asi mal na mysli, že kto sa nezapojí do tohto šialeného davu volajúceho a vzájomne hecujúceho sa do vojny, tak pomáha Rusom.

 

No takéto besnenie nie je pre občanov Slovenska povinné. A už vôbec nie preto, že tak to spoločnosti diktuje nejaký nikým nevolený novinár. Pravda, ak sa sám necíti ako Putin, čo môže niečo občanom diktovať. V podstate je to zas len vyhrážanie, že kto by sa opovážil nezapojiť sa, tak pomáha Rusom!

 

Ja vás môžem okašľať s vašim vojnovým štvaním. Horšie je, že zas štvete občanov proti tým občanom, čo vašu agresivitu nezdieľajú! Zas svojich čitateľov posielate do spoločnosti s návodom, že kto teraz nevykrikuje do vojny, tak pomáha Rusom!

 

No občania nie sú povinní sa zapojiť do tohto vojnového besnenia, ale väčšina Slovákov chce MIER!

 

A vyhrážať sa im zato cez médiá, že preto rovno podporujú Rusko, je sprosté zastrašovanie k čomu huckajú svojich čitateľov!

 

Ja si nemyslím, že všetci občania musia rozmýšľať rovnako a už vôbec nie, ako im to diktujú s vyhrážaním sa novinári SME, ktorých nikto nikde nezvolil a vybralo si ich čítať len 5 % občanov, no silu na rozoštvávanie v spoločnosti majú!

 

Keby boli liberálmi, tak by to vedeli, že o svojich myšlienkach môžete niekoho presvedčiť, ale nie mu ich vnucovať násilím alebo vyhrážaním sa, že inak na nich poštvete svojich čitateľov, ktorí vo vás vidia svojich duchovných vodcov (ako ateisti zväčša nemajú kňazov).

 

Prosím, ak chcete kandidovať do parlamentu, tak si postavte kandidátky, či budete mať viac než 5 % s týmto vyhrážaním sa. Liberáli by zdôvodňovali a argumentovali, nie vyhrážali sa a ich čitatelia by diskutovali a nie boli v agresívnom tranze. To potom stále pôsobí len ako sfanatizovaná sekta, čo chce vojnu o to viac.

 

 

 

SAV vyzýva Blahu, aby okamžite ukončil svoje pôsobenie v akadémii

 

„Blaha reaguje, že ho z akadémie nevyštvú.“

https://domov.sme.sk/c/22846502/sav-vyzyva-lubosa-blahu-aby-okamzite-ukoncil-svoje-posobenie-v-akademii.html?ref=trz

 

 

To mi pripomenulo socializmus, keď si ma predvolali pred svadbou na ROH, či viem, že v kostole sa sobášiť nemôžem. Pritom sme svadbu aj v kostole vtedy nechystali.

 

Na záver dodám, že ma v tejto téme zaujíma názor človeka, ktorého som ja volila za prezidenta a nie názor klamárky, ktorá sa stala prezidentkou na základe volebných klamstiev. A nikdy sa nedám presvedčiť človekom, ktorý mi bude niečo vydieraním vnucovať, ako vám to predvádzajú novinári SME. To sú totalitné spôsoby!

A taktiež ma nezaujíma, čo si na danú tému myslí Korčok, Naď alebo Heger.

 

Ak chcete niekoho o niečom presvedčiť, kedykoľvek môžete začať s verejnými odbornými diskusiami, ktoré nebudú len jednostranné a občanom vnucovať len jeden povinný názor. Kedykoľvek sa nechám objektívnymi názormi presvedčiť, ale také diskusie sa na Slovensku nikde nedejú! 

 

 

 

Naď:

„„Vyzývam všetkých, ktorí tvrdili, že Putinovi ide o mier, aby odsúdili jeho nezodpovedné konanie a prestali sa podieľať na ospravedlňovaní nezmyselnej hrubej agresie voči Ukrajine,“ napísal minister.“

 

 

Ja si myslím, že Naďa už ani vlastní voliči nezaujímajú. Úplne ich odignoroval a bez mihnutia oka si robil opak, než tvrdil pred voľbami a úplný opak, než majú vo volebnom programe.

Tak voliči neslúžia na to, aby vám poslúžili len vo voľbách a potom ste ich ešte vy vyzývali, že aký majú mať názor! Však vás ich názory vôbec nezaujímali! Tak sa nestarajte ani teraz, čo si myslia! Spomeňte si na voličov opäť až pred voľbami, keď vás už nezvolia.

 

Len si pokračujte s ignoráciou občanov ďalej, tak ako doteraz, že stačí vyhrať voľby a môžete robiť aj úplný opak než máte vo volebnom programe. 

 

Kto vám volebným lístkom potvrdil, že už je nesvojprávny a poslanec ho bude vyzývať, čo si má myslieť?

 

Myslím si, že ste volební podvodníci a to je fakt!

 

 

 

 

.

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

Snehová kalamita, diaľnici A13, Brenner

Šoféri uviazli na diaľnici, je medzi nimi veľa Čechov a Slovákov. Snehová kalamita komplikuje dopravu na Brenneri

23.02.2024 14:50

Pozrite si snehovú kalamitu na diaľnici A13 Brenner. Zábery z nej zachytil mReportér Jakub.

gašpar tibor, gašpar pavol

Fico sa zahráva s povesťou Slovenska, ak chce obísť prezidentku pri vymenovaní šéfa SIS, mieni KDH

23.02.2024 14:20

KDH odmieta účelové konanie vládnej koalície, ktorá sa snaží nájsť cesty, ako dostať Pavla Gašpara na post riaditeľa SIS.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Poprední českí advokáti sa pozreli na slovenskú novelu Trestného zákona. Ako ju vidia?

23.02.2024 14:15

Český server Advokátní deník online sa spýtal popredných českých expertov na trestné právo, čo hovoria na novelu Trestného zákona, prijatú na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488265x
Priemerná čítanosť článkov: 3825x

Autor blogu

Kategórie