Založ si blog

Kto je vinný za Kuciakovu vraždu

89 bol dopredu pripravovaný. Ľudia mali len zohrať divadlo na nežnú revolúciu, ktorá bola vopred pripravovaná ako prevrat. Občania o ničom nerozhodujú a rozhoduje sa o nich, kedy budú mať aký prevrat, ktorý vraj urobili občania.

 

To, že prevrat bol pripravovaný, to si nemyslím na základe toho, že som si to niekde prečítala, ale ja sama som už pred 89 vedela, že príde prevrat a chystá sa prevrat. Vedela som to od mojej mamy, ktorá sa vždy zaujímala o politiku a počúvala zahraničné správy aj v ruštine aj v španielčine, rôzne rozhlasové stanice a tak sa o tom chystanom prevrate dozvedala. Dnes ľutujem, že som sa vtedy vôbec o politiku nezaujímala, ani odkiaľ to má. No v tej dobe som mala prvé maličké dieťa a odvždy bol mojim svetom hlavne svet detí. Dnes už moja mama nežije, aby som sa jej spýtala – odkiaľ presne si to vedela dopredu. Moja mama sa nedožila môjho záujmu o politiku. Nikdy sa nedozvedela, že raz aj ja budem celé hodiny počúvať politiku. No nejaké jej rady, čo si mám všímať, som si zapamätala, lebo v podstate od detstva som od nej počúvala o tom, čo sa dialo v socializme, čo som priamo nevidela, ako prebieha prenasledovanie, umlčiavanie, cenzúra, čo sa cenzúruje na vysokých školách, o štbákoch, o sviniach v ľudskej koži ako pracujú, akými metódami. V tej dobe som to neznášala, prečo je moja mama taká katastrofická, že to všetko vie?

Stručne by som takú výchovu nazvala teraz – Pozor, tam vonku sú svine a robia toto a toto a postupujú pri tom takto…

Myslela som si, že skončili, ale dali si len prestávku od totality. Okamžite sa mi to všetko vynorilo, keď sa znovu prebrali – Pozor, tam vonku sú svine a máš dobrý návod, čo robia, ako to robia, akými metódami. To si osvojíte pri takej výchove aj keď sa o politiku vôbec nezaujímate. Stačí, že ste to už dlhé roky počúvali, že pozor, existujú!

Mňa v tej dobe zaujímalo len to – Kedy to už bude? Kedy tu už budeme mať ten kapitalizmus? Pre mňa kapitalizmus v tej dobe boli obchody plné tovaru s krásnymi obalmi, Tuzex na každom rohu a s kozmetikou! Mala som z tuzexu jeden nádherný dáždnik a penu do kúpeľa s vôňou alpských kvetiniek. Vôbec sa sebe nečudujem, že som túžila po obchodoch s nádherným tovarom. Však nikdy nezabudnem, že keď moja mama videla, akú belasú ceruzku som kúpila do školy mojej dcére, tak mi povedala, že keby takú ona dostala v detstve, tak ani nevie, čo by od šťastia urobila. Máme sa vedieť tešiť z maličkostí a vždy sme sa celý život tešili z maličkostí.

No nevedeli inak dostať ľudí do ulíc na ich divadlo nežnej revolúcie, ako vyrobiť zavraždeného študenta. Sú na to dôkazy, ktoré som tu už dávala, čo na to hovorili účastníci, ktorí sa na tom zúčastňovali, že boli takto oklamaní. Dávala som sem videá, čo na to hovoria, na otázku, či neľutujú, že len zohrali vopred pripravené divadlo. A odpovedali, že neľutujú, lebo napokon nikto nezomrel a ten prevrat neľutujú.

Potom sa Mečiara zbavili s pomocou zahraničia, čiže napomáhaním zahraničných síl a nie z nášho štátu, o čom sú tiež dôkazy, čo povedal Šimečka. V tej dobe som sa stále nezaujímala o politiku, lebo som stále mala malé deti.

A potom prišla vražda mladého novinára a jeho snúbenice a pokusy o nový 89. Už o dva-tri týždne som si myslela a aj som to písala, že si myslím, že táto vražda má poslúžiť prevratu. Dnes by už fingovanie zavraždeného nestačilo. To nikomu neprišlo na um po 89, že nabudúce už len fingovaná vražda nezaberie a preto som z toho obvinila všetkých ľudí, na ktorých fungujú len masové protesty v uliciach a vraždy!

Keby ľudia neboli tak sprostí, že musia mať na záujem o politiku vraždu, tak by im žiadnu vraždu nedodali! Lebo by sa zaujímali aj bez vraždy, čo sa okolo nich deje. 

Ja som sa síce nezaujímala tiež, ale snáď od mamičiek to nečakáte! Je tu dosť ľudí, čo nemali malé deti a mohli sa zaujímať aj bez vraždy!

A navyše som ľuďom písala, že keď aj teraz ukážete, že vás vyburcuje len vražda a len vražda vás vyženie do ulíc alebo k petíciám, tak aj nabudúce to bude znova len vražda! Však ľudia ukazujú, že len toto na nich zaberá!

Keď chce niekto odstrániť nepohodlného človeka, tak ho odstráni tak, že to vyzerá na nehodu alebo samovraždu a nedá sa to dokázať. Rozhodne sa to nejako ututle.

Ale vraždy po ktorých pochodujú tisíce ľudí, tie slúžia hlavne tým pochodom a tomu, čo vyvolajú.

Je väčšia pravdepodobnosť, že novinár, čo by na niečo veľké natrafil, by bol starší, skúsený novinár a náhodou ľuďom aj menej sympatický pre vek. Toľko ľudí by kvôli nemu nevyšlo do ulíc. Preto aj v 89 nafingovali vraždu študenta. Musí to byť sympatická postava pre ľudí. Ideálne by bolo, keby bol nielen mladý, ale aj sympatický. Vo filme by bolo až nepravdepodobné, aby zabili rovno zamilovanú dvojicu pred svadbou. To by ľudia povedali, keby to bolo vo filme, to je už nepravdepodobný gýč, že jasné, mladý pekný novinár a ešte má pred svadbou! Hotová Julia Roberts! A práve ona objaví tajné spiknutie, aby sa to divákom páčilo! Predsa vieme, že v reálnom živote by to nebol len jeden človek, ale skupina novinárov a vôbec by nebol sympatický podľa želania divákov! 

Preto som si už po mesiaci myslela, že ide o divadlo. Stačí, keď poznáte sladké napínavé filmy s príťažlivými hrdinami a čo by sa divákom páčilo!

Koho by dostali do kina? A koho do ulíc?

 

 

 

Matovič Pellegrinimu v politike sluhov

I. Matovič: Precitol som, sklamal som, ľudia rozhodnú

 

Dnes Matovič Pellegrinimu píše:

 

„“Ps. Vieš aký je rozdiel medzi nami dvoma? Si krajší, fajn. Máš dve jamky, ja len jednu, fajn. Ja voči Smeráckej mafii roky bojujem, ty jej roky slúžiš a slepo ju kryješ. Ja som sa s Kočnerom raz stretol ako čerstvý neinformovaný poslanec, lebo ma vylákal, že mi dá dôležité info – a dal mi ho + nikdy som mu ničím nepomohol. Ty si ho roky kryl. Kryl a obhajoval si do vypľutia duše Kaliňáka, Fica aj Gašpara – ľudí, ktorí vydali políciu nitrianskej mafii, ktorá slúžila Kočnerovi. Mafii, ktorá lustrovala novin árov a ich rodiny na Kočnerovu objednávku, mafii, ktorá s Kočnerom vraždila. Si teda priamo zodpovedný za to, čo sa stalo a len naivky ti uveria opak, napísal Matovič na záver v príspevku.“

 

Matovič, keby si bol chlap, tak v službách tejto mafie už neslúžiš!

Zo slobody teda poznáš len divadlo na ňu. A si medzi tými poslednými, čo si môžu otierať hubu o akúkoľvek len menšiu mafiu, keď väčšiu podporuješ!

V žiadnej zásadnej otázke si názor nezmenil, keď im naďalej slúžiš, šiel by si s ľuďmi, čo obhajujú túto mafiu, do koalície a nijako si sa od nich nedištancoval!

Uvedomiť si môžeš len to, že im slúžiš naďalej!

To boli celkom rovnaké keci, ako od Pellegriniho.

Z Európy robíte len servilnú slúžku. USA tvoji ešte nikde nezaďakovali, čiže pokračuješ diplomaticky, presne ako Pellegrini!

Nie, vaša mafia nie je menšia! Vy si trúfate LEN na menšiu! Doslova tak – kohúti len na menšom smetisku!

Že neskôr! Neprestal si s tým ani ty!

Za beh na domácom smetisku a za jedno zakikiríkanie na väčšom, ďakujem. Ale nezaujíma ma len „naša izbička“, keď slúžite „väčšej izbičke“, ktorá má viac obetí, než je len v „našej izbičke“. Si preto úplne rovnaký sluha, ako Pellegrini, ochranca tohto mafiánskeho systému, čo sa už mafiou ani nesmie volať!

Nevyčítam ti to, lebo už by si tam nebol. Ale rozhodne nie si väčší chlap od Pellegriniho. Ste sluhovia! A vďaka tomu, že ste, to môže pokračovať ďalej!

Keď ťa raz bude zaujímať väčšie smetisko, potom budeš chlap na skutočnom smetisku. Na ktoré ešte nemáš! Ale sú aj takí, čo to dokázali!

Vždy som mala Matoviča rada, hoci ho ľudia vysmievali a sústavne vysmievajú. Sami sú servilní podlizovači ale vysmievať budú jeho, že je blázon a neriadená strela.

Ako srdcom liberál a slobodný anarchista, zbožňujem takýchto bláznov, čo dokážu prísť pred parlament a novinárov v šlapkách a ako neriadená strela povedia zboru

servilným v oblekoch niečo bláznivé, ako Dosť!

Veď práve normálny človek by sa už z toho zbláznil a kričal už len – Zlodeji! – že by ho museli odniesť!

No kedy Matoviča rozčúlili vojenské základne? Kedy ho rozčúlila federalizácia dlhov alebo federalizácia? Kedy ho rozčúlilo niečo, čo presahuje naše smetisko a našu izbičku?

Akonáhle ide o väčšiu izbičku, tak už žiadna mafia neexistuje a už je z neho Pellegrini, ktorý vie, že rozčúliť sa môžeš odtiaľto potiaľ. Tu presne máš scénu a tu máš vyparcelovanú spravodlivosť. Proti čomu by sa dokázal ešte Matovič postaviť? Či nespravodlivosť končí na našich hraniciach a je len v našej domácej politike?

My nechceme starú mafiu, ale ani novú, ktorá nás okradne a vykradne oveľa horšie. Ktorá z nás spraví nárazníkovú zónu, ktorá má v službách vojnových štváčov a ktorá ohrozuje nielen suverenitu Slovenska, ale aj existenciu zákl. ľudských práv v Európe, keď sa ich v Európe prestávame dovolávať.

A kde je vtedy Matovič? Obhajuje novú mafiu oveľa horších oligarchov a oveľa horších napomáhačov.

A celkom rovnako sa čuduje – Aká mafia? Nič také tu nie je. Všetko je tak, ako má byť!

Zapamätaj si, že správny chlap skončí na skutočnom smetisku a len tam ich budú dejiny hľadať. A len tam ich vždy našli. Alebo už ani nenašli.

Na takú kariéru je už potrebný aj charakter. Nielen divadlo, ako v politike sluhov – ako len prežiť. Za misu šošovice sa platí tým, že nie ste chlapi a nikto si vás nemá za čo vážiť. Ale to vám vraj nechýba, tak prečo hovoriť o chlapoch?

Skús si predstaviť, že si chlap aj na väčšom smetisku! Zažmúr oči a predstav si to, že sa nebojíš, že si stále chlap aj na väčšom!

Keby ťa museli vyniesť, čo by ťa určite odniesli, bolo by to skutočne pôsobivé. Bol by si servilným na smiech, ako si už bol. 

Zažmúr oči a zopakuj si to na väčšom!

 

 

Prečo si za hrdinu vybrali Kuciaka, ako míľnik, ktorý ste dosiahli vraždou

 

Pripúšťam, že mohlo by sa stať, že najnebezpečnejšou osobou pre mafiu by bol mladý, sympatický, nevinný človek, čo si žil v podnájme, kde skoro dennodenne jedli dokola len koložvársku kapustu. Aj ja by som ju jedla každý deň. Hlavne by to bol dobrý námet pre film, kde napríklad Julia Roberts odhalí mafiu, lebo Julia Roberts osloví davy. To sa predá. Musí to byť pekná alebo sympatická herečka. Niekedy len sympatická, keď chceme divákom povedať, že predstav si na jej mieste seba, vži sa do toho, hoci nie si hviezda!
Myslím si, že je oveľa viac pravdepodobné, že k nebezpečným informáciám sa dopracuje starší novinár, predstavte si Hríba alebo celú plejádu súkromne vyžitých novinárov, čo sa sem tam opijú, niečo si šľahnú, sú na nich aj kompromitujúce fotky. Proste vyzerajú tuctovo staršie. Taký novinár by mal plešinu alebo brucho. Do filmu by ako schopný novinár nebol vhodný. Do komediálne ladeného. A pravdepodobne by v tom nebol sám, ale väčší tím. Vo filme by z nich urobili jedného, ako vo filme Černobyl vyrobili zo skupiny vedcov jednu postavu. Asi to malo pôsobiť údernejšie – charakter hrdinu.

Čo by sa stalo, keby zastrelili Nicholsona? Šli by ľudia do ulíc? Naprosto nevhodná postava. Jemu by neverili.
Predstavte si, že by zastrelili Hríba. Šli by ľudia do ulíc? Je veľmi sporná postava, mnohí ho nemajú radi, nešli by.
Alebo by zastrelili nejakého novinára zo SME, čo ich neznášajú. Ešte by ľudia písali, …to by boli zakázané diskusie.
Nemohol by to byť žiadny človek, ktorý sa pre nich už nejako skompromitoval v dvoch táboroch, čo tu roky máme. Musel by to byť človek, o ktorom nevedia skoro nič. Musel by byť niečim sympatický. Najlepšie, keby nemal nič s LGBTI, žiadne články k tejto téme. A rozhodne by to nemohol byť homosexuál. Musel by byť sympatický a to aj ako mladý. Z celej ich skupiny by si vybrali takého.

A je celkom náhoda, že takého našli. Máte šťastie všetci, čo ste na tom závažnom pracovali, ak ste pili, boli promiskuitní. Najlepšia ochrana by bola, keby ste boli homosexuál, keby ste mali byť mučeníkom celého Slovenska. Máte šťastie, že ste nevyzerali ako ideál.
Alebo myslíte, že Hanzelová by bolo vhodnejšia? Na vyburcovanie Slovenska?

Kolegovia často o ňom hovoria, že bol vlastne naivný, keď podceňoval nebezpečenstvo. Ako to ide dohromady s tým, že taký človek dokázal ohroziť celú mafiu, ktorú nedokázalo celé roky ohroziť celkom nič?
Alebo sa nám splnila predstava z rozprávok, že šiel jeden Janko, celkom obyčajný chlapec do sveta a ako jediný ohrozil draka?

Bol jediný?

Je reálne, že jediný? Lebo práve on jediný bol taký pracant, že sa dopracoval až k tomu, že ohrozil mnohoročnú ťažkú mafiu?

Ak áno, prečo boli iní jeho starší a skúsenejší kolegovia takí neschopní, že oni to nikdy za tie roky nedokázali? Potom museli byť veľmi neschopní!
Alebo nenaivní a vedeli, len sa báli a preto toľkokrát opakovali, že on na nebezpečenstvo nehľadel?

Ak ich bolo viac, prečo nezabili z ich tímu na výstrahu menej sympatickú obeť, čo by skôr prešlo?
Prečo z vás, novinári, zabili práve jeho? Prečo si na to nevybrali Vagoviča?
Prečo nikto nezabil Bránika? Vedel toho menej, keď sa hlási, že viac?!

Keď som čítala Bránika, on pôsobil, že by radšej bol obeť. Že by celkom iste radšej bol mučeníkom a mal takú slávu. Celkom iste Kuciakovi mnohí aj závideli, že síce by si chceli požiť, ale ako novinári by chceli mať takú celosvetovú mohylu. Aby sa o nich a o ich práci po smrti písalo tak krásne. Vám sa to nikdy takto profesionálne nesplní.

Bránika by celkom zbytočne zabili, lebo predstavte si, že by o jeho schopnostiach mali písať naši novinári, čo ho často neznášajú!
Bránik nie je Julia Roberts. Ale Janko je a bol. Je stelesnením mladosti a nevinnosti. Je stelesnením začínajúceho života. Nič škaredé v jeho minulosti nenájdete. Aj v komparze novinárov do filmu o mafii by vyhral. Dá sa mu o novinároch pripísať všetko krásne a nič škaredé, hoci sa ľudia namáhali ho aj kritizovať. Maximálne mohli napísať, že bol naivný, natoľko nič škaredé!

A práve on pracoval geniálne sám a nepotrebovali dostať Bránika, ani Nicholsona, čo objavil aj celú Gorilu.
Ako hlúpo by sa o nich písalo, že boli len naivní!

A to som vynechala, že mal celkom ďalšou náhodou pred svadbou. K dokonalej obeti (vo filme) už by bolo chýbalo len, aby jeho partnerka bola tehotná.
Len oni dvaja a nikto iný.

Keby to bol film, tak v recenziách zaznie, že v skutočnosti to bola celá skupina novinárov, ale ako hrdinu si vybrali na zjednodušenie jedného charakterového predstaviteľa všetkých. Na výstrahu a na reklamu pre všetkých novinárov v živote?
Bol by to film so slovami, že na hlavnú postavu vybrali príliš mladého predstaviteľa. Ale že to je jasné, lebo chceli dostať divákov do kín a aby sa im vrátilo, čo do toho vrazili. 

Je niekde natočený už film, kde hľadali ukážkovú obeť? Ale tiež by sa museli vyhnúť tomu, aby právnik zavraždených poznal objednávateľa vraždy, lebo to by bolo tiež nereálne.

Aspoň všetci novinári môžete tušiť, prečo by si nevybrali vás. Každá jedna nadávka pod vašim článkom vás chránila. Boli ste ľuďom nesympatickí, menej sympatickí než Janko. To vám zachránilo život, že si na tú obeť nevybrali vás!

 

Nemusí to tak byť. Vždy pripúšťam, že aj Pretty woman je aj skutočný príbeh. Veď napokon právnik zavraždených sa poznal s objednávateľkou vraždy a to už nie je vymyslené, ale skutočnosť. Síce neuveriteľná, ale skutočnosť.

 

 

A dnes má Matovič na FB fotku tých dvoch zavraždených, o ktorých si vaše svedomie nechce uvedomiť, že ho zabili vlastní, lebo potrebovali ľudí vyhnať do ulíc! Keby ste nechceli umlčať nepríjemné svedomie, ľahšie by sa používal zdravý rozum – prečo si vybrali práve Kuciaka! A prečo to už nemohla byť len fingovaná vražda ako v 89!

Ty neslúžiš len zlodejom! Ty slúžiš aj vrahom!

No keby ľudia mali svedomie a používali rozum, zarábali by oveľa menej a preto ho radšej umlčia a zdravý rozum nepoužijú! 

Môžu sa volať kresťanmi, ale nie sú to kresťania!

Vás charakterizuje len jedna veta:  Výhodné je neuvedomiť si to a veriť tým, čo nám ho za províziu uspávajú! Preto dnes veríte Korčokovi a Naďovi. Rovnako aj prezidentka. Nemyslím si o nej, že je zlá žena, je len veľmi výhodne oklamaná a ten sen by sa inak rozplynul.

Všetkým by sa vám rozplynul, keby ste si uvedomili, až aká je tá politika špinavá. Dobre, však si hrajte divadlo na seba, ale ľudia to vidia, tak sa nečudujte, že vás považujú za prašivcov. Veď ste prašivci!

 

 

 

Na vine sú všetci ľudia, ktorých do ulíc a aby sa zaujímali, čo sa okolo nich deje, vyženie len vražda. Preto ak niekomu budúcemu chcete zachrániť život, zaujímajte sa už teraz, čo sa okolo vás deje. Na petície stačí 1 minúta a veľmi veľa ľudí s 1 minútou.

 

 

 

.

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Poprední českí advokáti sa pozreli na slovenskú novelu Trestného zákona. Ako ju vidia?

23.02.2024 14:15

Český server Advokátni deník online sa spýtal popredných českých expertov na trestné právo, čo hovoria na novelu Trestného zákona, prijatú na Slovensku.

Čína, Rusko, drony

Čína konečne čelí sankciám EÚ. Je pre Peking dôležitejší Západ alebo Rusko?

23.02.2024 14:00

Európska únia po prvý raz uvalila sankcie na čínske spoločnosti, ktoré obchodujú s Ruskom a pomáhajú mu v jeho vojne proti Ukrajine.

gripen, stihacka

Nastane obnova dôvery medzi Švédskom a Maďarskom? Budapešť kupuje Gripeny

23.02.2024 13:52

Maďarsko ako posledná členská krajina ešte neratifikovala prijatie Švédska do NATO.

protest, šimečka

Šimečka vyzval koalíciu, aby obnovila vojenskú pomoc Kyjevu: Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu

23.02.2024 13:22

Lídrov vládnej koalície vyzval, aby prestali hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488204x
Priemerná čítanosť článkov: 3825x

Autor blogu

Kategórie