Založ si blog

Čo by som na mieste Ruska robila ja

Ešte som nenapísala, čo by som na mieste Ruska robila ja, keby som mala dodržať, čo odo mňa iné štáty chcú.

 

Ak nemá štát žiadne právo chrániť svojich občanov mimo svojho štátu, tak by som svojim občanom odkázala: Môžete k nám utiecť, ale ak tam zostanete, nepočítajte s tým, že vás bude niekto zachraňovať! Keď vás tam vyvraždia, tak nemali ste tam bývať a už dávno ujsť.

Nevedela som, že medzinárodné právo vyzerá tak, že keď sa tu rozhodneme viesť občiansku vojnu s Maďarmi, nemajú sa do toho čo Maďari v Maďarsku starať. Nevedela som, že Maďari na Slovensku sú nám vydaní na milosť a môžeme im zakázať aj maďarské školy a keď sa im nepáči – odchod do Maďarska.

Viete, ja keby som bývala v takej maďarskej časti, kde by ich Slováci ostreľovali, celkom nesebecky by som chápala, že keď na nich budeme útočiť a bude z toho vojna, tak o tú časť Slovenska prídeme. Ja by som chápala, že potom chcú byť časťou Maďarska, keď im takto nehorázne ubližujeme, že im ide o životy.

Prisahám, že keby sa ma spýtali – Súhlasíš, že toto už nebude Slovensko, aby sme týchto ľudí mohli zachrániť? Tak ja by som súhlasila. Odišla by som odtiaľ ja alebo tam s nimi zostala. To je ako taký problém zistiť, čo si ľudia prajú, keď sa všade oháňame, že sa vraj môžu slobodne rozhodnúť?

To sa predsa tiež dá ľahko zistiť, či tam bola občianska vojna, či majú všetci občania rovnaké práva, na svoj jazyk, na svoje školy, či sa ostreľujú?

 

Potom ale neviem, prečo napríklad náš štát by nesmel našich občanov niekde zachraňovať, keby tam voči nim viedli občiansku vojnu, ale Ukrajincov máme!

Prečo tam teda nejdeme zachraňovať aj Maďarov? Však nie sú naši Slováci, tak už môžme.

 

Ako vidím, je to dobré poučenie, prečo si nemáte brať niekoho z iného štátu. Lebo keď vás tam budú vyvražďovať v občianskej vojne, tak vás nemá čo váš štát zachraňovať!

Tak to ľuďom oznámte: Ak sa odsťahuješ do inej krajiny, sám si znášaj následky, čo ti tam urobia! Ak ťa zavraždia, mal si tam nebyť. Ak si zoberieš cudzinca, riskuješ svoj život, preto si dobre rozmysli, do akej krajiny takto pôjdeš riskovať život. A každý by vedel, že môže počítať aj s genocídou, lebo všetci dodržia medzinárodné práva.

Zatiaľ to vyzerá tak, že hlavne svojich občanov nikde zachraňovať nemôžete, ale cudzích musíte! Všetky tie medzinárodné zmluvy sú len taký toaletný papier, ktorý sa dodržiava len ako komu vyhovuje.

A potom vznikajú také absurdnosti, že našu prezidentku nezaujíma, čo chcú 2/3 Slovákov, ale čo chce 52 % Ukrajincov. A nás nech potom zastupuje ukrajinský prezident a nech sa zodpovedá nám, čo chceme! 

Ako som už písala, o politiku som sa nezaujímala. A v podstate nie je ani o čo! Ak existujú nejaké medzinárodné zmluvy, tak to aby ste sa nabiflili, kde, kedy a ako len neplatili. A kto politike rozumie, vie dlho vyprávať, že v tom roku sa porušili takto, v tom roku zas takto. Menuje len kedy čo neplatilo.

Je niekde aj krajina, kde platia?

 

 

„Evakuovaní z Donbasu se obávají budoucnosti v Rusku, část se chce vrátit“

 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-invaze-doneck-luhansk-obyvatele-evakuace-rostov.A220221_124931_zahranicni_dtt

 

 

No ja by som ich na mieste Ruska nechala nech ich aj vyvraždia. Nemali tam ísť bývať! A zvlášť nie na Ukrajine, kde ich aj upália.

 

Ale som si istá, že keby písali recenzie o hoteloch, tiež by boli nespokojní. Keď je u nás nejaká žena týraná a prenasledovaná partnerom, zabezpečia jej maximálne ubytovanie a celkom nikto sa nestará, že má len dve igelitky. Nedostane 116 eur a môže si variť z toho, na čo má! Keď nemá na mäso aj celý rok alebo na jogurty, nikoho to nezaujíma. Môže byť rada, že má kde hlavu skloniť, lebo mnohé nemajú kde ani to!

 

 

 

z komentárov na Postoji:

 

„Asi by ste dopriali aj juhu Slovenska, aby si tam maďarsķá menšina vyhlásila svoju republiku. Lenže tak by sme mohli prehodnocovať hranice celej Európy, zájsť do obdobia Raķúsko-Uhorska, alebo až do čias Rímske ríše. Hrozba vojny Vám neprekáža?“

 

„Alebo do Kosova.

Na juhu Slovenska nikto nikoho neupaľuje v dome odborov, neruší Maďarom cudzojazyčné tabule, necenzuruje médiá a nezavádza diskriminačné jazykové zákony. Ani nemáme podobnú web stránku ako myrotvorca, kde sa zverejňujú identifikačné údaje nepohodlných ľudí a takisto tu nezomierajú antislovenskí Maďari. Nemáme v parlamente hardcore náckov, ktorí sa reálne podieľali na násilnostiach voči Maďarskému etniku a otvorene vyzývajú na ich elimináciu.

Ale inak je vaše prirovnanie jednoducho perfektné.“

 

 

Vážne by si po tomto Maďari z nás neodkrojili? (Keby sme ich 50 zaživa upálili?) Však sa bojíme, že si z nás odkroja aj bez toho!

 

 

Masaker v Odese je stále mokvajúcou ranou

 

„Vládne úrady sa tak usilovali zabrániť prípadným provokáciám počas panychídy za obete krvavej tragédie z 2. mája 2014. „Rusi, usmažte sa!“ ozývalo sa podľa očitých svedkov odeskej tragédie pred horiacim Domom odborov. Tragédiu sa dodnes nepodarilo objasniť a vinníkov potrestať napriek verbálnej pripravenosti vládnych miest v Kyjeve.“

 

 

A vážne by sme si mohli dovoliť to nevyšetriť?

 

 

„Výsledkom krviprelievania 2.¤mája 2014 bolo za živa upálených 48 ľudí a ďalších viac ako 250 utrpelo zranenia. Boli to obete ultrapravicových nacionalistov skrývajúcich sa väčšinou za maskou futbalových fanúšikov a aktivisti Majdanu. Stalo sa tak po februárovom zvrhnutí prezidenta Viktora Janukovyča a dosadení prozápadného režimu.

 

Pravicoví radikáli hádzali na budovu, v ktorej boli aj ženy a deti, Molotovove koktaily. Niektorí útočníci použili proti obkľúčeným aj strelné zbrane, čo dokumentujú aj dobové fotografie. Vládna moc doteraz neurčila vinníkov masakry napriek rastúcemu tlaku verejnosti vrátane EÚ.

 

Vyzývam ukrajinskú vládu na nezávislé a transparentné vyšetrenie tragédie. Všetkých vinníkov týchto zločinov musí stihnúť spravodlivý trest,“ citujú agentúry Jana Tombińskeho, veľvyslanca EÚ v Kyjeve.

Podľa Kyjeva ukrajinskí vyšetrovatelia od začiatku vraj pracovali s niekoľkými verziami príčin nepokojov. Hlavnou bola provokácia radikálov. Dokonca požiar Domu odborov majú podľa nej na svedomí protivládni aktivisti, ktorí zo strechy budovy hádzali zápalné fľaše na futbalových ultras. Objavilo sa dokonca aj tvrdenie, podľa ktorého „nepokoje vyvolali ruské tajné služby“. Ukázalo sa však, že ide o výmysel, rovnako ako v prípade použitia otravných látok. Pravdou však napríklad je, že medzi aktivistami útoku na Dom odborov bol aj dnešný predseda parlamentu Andrej Parubij, čo dokumentujú dobové fotografie aj viaceré videá. Sú na nich napríklad aj dievčatá, ktoré pred centrálou odborov plnia prázdne fľaše horľavinou, či ostrostrelec v nepriestrelnej veste strieľajúci na ľudí v Dome odborov. Oficiálne je podozrivých zo spáchania série trestných činov 23 ľudí a po ďalších 13 je vyhlásené pátranie. Sú medzi nimi občania Ukrajiny, Ruska a Bieloruska. Doteraz však bez výsledku.

Rovnako ako transparent aj opoziční poslanci, ktorí chceli vzdať hold obetiam krviprelievania spred dvoch rokov, napokon ostali na letisku. Stúpenci Automajdanu totiž odmietli pustiť poslancov na Kulikovo pole a k Domu odborov.

Zato poslanec z parlamentnej frakcie Radikálna strana Igor Mosijčuk teror v Odese charakterizoval v deň tragédie ako „veľký národný sviatok“. „Príde čas, keď aj 2.¤máj bude štátnym sviatkom, pretože práve pred dvomi rokmi získali Ukrajinci prvé skutočné víťazstvo v súčasnej národnooslobod­zovacej vojne,“ napísal ukrajinský poslanec na svoje stránke na jednej zo sociálnych sietí. Podľa neho bude tento deň zapísaný „zlatými písmenami v novodobej ukrajinskej histórii“.

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/391860-masaker-v-odese-je-stale-mokvajucou-ranou/

 

 

Vážne by sme mohli upáliť 50 Maďarov zaživa a neodkrojili by si z nás? A stihli by sme to aj roky nevyšetriť a urobiť si z toho veľký národný sviatok a vraha mať v parlamente? A ešte dávať do rúk zbrane aj deťom?

 

22.2.2022

Pravý sektor v Oděse fotil děti a seniory se zbraněmi na podporu válečné propagandy!

 

https://rumble.com/vvl20c-prav-sektor-v-odse-fotil-dti-a-seniory-se-zbranmi-na-podporu-vlen-propagand.html

 

 

 

Ani by ste sa nečudovali, keby si z nás po tomto odkrojili!

 

 

 

 

.

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

Snehová kalamita, diaľnici A13, Brenner

Šoféri uviazli na diaľnici, je medzi nimi veľa Čechov a Slovákov. Snehová kalamita komplikuje dopravu na Brenneri.

23.02.2024 14:50

Pozrite si snehovú kalamitu na diaľnici A13 Brenner. Zábery z nej zachytil mReportér Jakub.

gašpar tibor, gašpar pavol

Fico sa zahráva s povesťou Slovenska, ak chce obísť prezidentku pri vymenovaní šéfa SIS, mieni KDH

23.02.2024 14:20

KDH odmieta účelové konanie vládnej koalície, ktorá sa snaží nájsť cesty, ako dostať Pavla Gašpara na post riaditeľa SIS.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Poprední českí advokáti sa pozreli na slovenskú novelu Trestného zákona. Ako ju vidia?

23.02.2024 14:15

Český server Advokátní deník online sa spýtal popredných českých expertov na trestné právo, čo hovoria na novelu Trestného zákona, prijatú na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488252x
Priemerná čítanosť článkov: 3825x

Autor blogu

Kategórie