Založ si blog

Všetky deti do škôl, aby už bol lockdown!

Deti s rodičmi v karanténe už vôbec netestujú!

 

 

Predtým sa regionálne úrady zdravotníctva aspoň hrali na nejaký semafor, teraz už neexistuje žiadny!

Predtým testovali aj žiakov, či po karanténe rodičov nie sú nakazení a môžu ísť do školy, teraz ich už netestujú ani na začiatku karantény rodičov, ani na konci.

 

Že to malo zmysel, je vidno podľa toho, že po 10 dňoch stále mali koronavírus zas iní členovia rodiny a preto im karanténu predĺžili a nešli do práce a do školy.

Teraz sa to už nerobí a keď sa niekto z rodiny nakazil neskôr, odchádza do školy vtedy, keď aj rodičia. Ak malo dieťa koronavírus len 5 dní, skončili mu, lebo rodičom skončila karanténa. Ako na to doplatia spolužiaci v škole, asi už nikoho na regionálnych úradoch nezaujíma.

A tak už mám k dnešnému dňu troch žiakov len v našej triede, čo mali koronavírus a štyroch kolegov, čo len ja viem a stále učíme. Stále boli také výhovorky, prečo sa nedodržiava semafor – to je len jeden žiak alebo jeden pracovník, budeme vedieť výsledky testu až o 10 dní, už prešlo 10 dní, takže už to nemá význam riešiť…

Ak to takto bude pokračovať, školstvo si nevšíma nakazených učiteľov, môže ich byť aj desať, ale nie sú to deti, snáď nikto nezomrie. Ak sú to deti, tak to sú len deti, deti to nijako nepostihne, deti sú bezpríznakové, veď deti to neohrozuje!

Takže, ideme tak, že len ignorujeme nákazu. Ďalší? No a čo? Ďalší? No a čo?

Dnes sa ma vychovávateľka pýtala, že prečo som jej nepovedala, že ďalší náš žiak je v karanténe s rodičmi?

A ja jej na to, že to už nepovažujem za nič zvláštne, lebo tých prípadov je už tak veľa, že už si to ani nevšímam, koho nového hlásia. Ale doteraz ich aspoň testovali, buď na začiatku alebo na konci alebo predlžovali karanténu, keď stále boli pozitívni. No dnes už nerobia ani to. Už nemajú byť nakazení, tak nie sú a môžu ísť do školy.

Vlastne si viem predstaviť, že keď sa nakazí niektorá naša dôchodkyňa a nedajbože zomrie, všetci sa budú dojímať, ale my ich necháme zomrieť. My neurobíme celkom nič, my sme ticho. My len dúfame, že žiadna nezomrie, hoci nefunguje semafor, pre učiteľov neplatia žiadne karantény, my ešte učíme aj po iných triedach. My riskujeme životy našich kolegov. Ale keby niektorý zomrel, vyzbierame sa na veniec a všetci na pohrebe budú za ním plakať.

Keď mi zomrie niektorý kolega, lebo deti nemôžu nikoho nakaziť a preto ich nikto netestuje, ja nikomu z nich na pohreb nepôjdem a nebudem hrať divadlo, že sme na jeho bezpečnosť nekašlali. Ja by som vedela na takom pohrebe povedať len jedno: „Veď vám bolo ukradnuté, či je ohrozený alebo nie!“ A preto by som na taký pohreb nemohla ísť.

A samozrejme, tiež dúfam, že to nebudem ja. Dúfam, že sa toho dožijem, že budem môcť uvidieť svoju vnučku, čo sa nenarodila mne. Tá sa nenarodila ani môjmu synovi, len mojej neveste. To keby ste si mysleli, že vnučku si môžete porodiť.

Taktiež dúfam, že ma moji žiaci, u ktorých sa šíri koronavírus, nenakazia a budem môcť cestovať. Dôvodne sa obávam, keď to je bežné, že sú v karanténach a nikto ich už netestuje, lebo veď to sú deti. A dôvodne sa obávam aj v práci, keď už vyše 10 % kolegov som mala nakazených a pre nás karanténa neexistuje, lebo veď deťom nič nehrozí. Priamo v jednej miestnosti som mala dve nakazené kolegyne, ale ani to nikoho nezaujíma, lebo veď deťom nič nehrozí.

 

Tak pustite aj druhý stupeň do škôl a to nás možno zachráni a niekomu životy, lebo potom to poskočí a už nebudeme mať len vyše 10 %, ale vyše 30 % a budete spokojní, keď už dajú karanténu na celé školy a nebude sa už môcť učiť ani prvý stupeň. Nie to ste chceli? Potom už možno budú predčasné voľby, keď sa zatvorí aj prvý stupeň škôl!

Chcem lockdown, nech je to už čím skôr, keď už neplatí ani semafor a nič a deti môžu roznášať nákazu, lebo deti to neohrozuje.

Načo vlastne chcete testovať žiakov, čo boli doma a rodičov, čo nemajú koronavírus, keď vás nezaujímajú ani deti s koronavírusom a ani testovanie tých s koronavírusom a všetkých tých púšťate do škôl?

A že sa tí rodičia nakazili od detí a nebolo to naopak, viem podľa toho, že rodičia mi to dnes volali, že najprv ochoreli deti a potom sa od nich nakazili rodičia.

Že sa nakazia aj učitelia, to už nikoho nezaujíma.

 

Keď nezaujíma, pustite druhý stupeň do škôl a konečne budeme môcť mať lockdown, lebo nebude mať kto učiť!

 

 

 

A to nie som zástanca testovania, ale lockdownu, lebo ani deti v karanténach sa už netestujú. Deti nie sú ohrozené a preto môžu ohrozovať učiteľov. Čiže som za lockdown!

 

 

„V Česku se dnes rozjíždí dlouho plánované celonárodní plošné testování na koronavirus, od kterého si jeho otec zakladatel Roman Prymula sliboval, že se mu podrobí až šest milionů lidí.“

 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lekari-covid-19-testovani.A201203_185336_domaci_cern?zdroj=top

 

 

14. nov 2020

 

Rakúsko zavádza tvrdý lockdown

 

„Povolené budú stretnutia najviac dvoch ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti.

 

 

VIEDEŇ. Rakúsko od utorka 17. novembra do 6. decembra zatvorí všetky školy aj obchodné prevádzky s výnimkou potravín, lekární, drogérií či čerpacích staníc a zavedie prísnejšie obmedzenia pohybu a kontaktov.

Vyplýva to z nového nariadenia ku koronavírusovým opatreniam, ktoré v sobotu oznámil rakúsky kancelár Sebastian Kurz, informuje agentúra DPA.

Druhý lockdown je podľa Kurza jediný spôsob ako úspešne zamedziť šíreniu nového druhu koronavírusu a odľahčiť preťažený zdravotný systém.

Ľudia budú môcť svoje príbytky opustiť len z dôvodu zaobstarania si základných životných potrieb, v prípade neodkladných ciest do práce či nevyhnutných návštevách príbuzných. Doteraz platil v Rakúsku zákaz vychádzania v čase 20.00 h – 06.00 h.

Povolené budú stretnutia najviac dvoch ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti.

 

Nemecký denník Kurier informoval, že pred viacerými obchodmi vo Viedni sa pred avizovanými opatreniami tvoria v sobotu dlhé rady, pričom veľký nával je najmä v obchodoch s elektrotechnikou.

Zatvorené budú i školy a škôlky, pričom žiaci majú prejsť na dištančnú výučbu.“

https://svet.sme.sk/c/22535060/rakusko-zavadza-tvrdy-lockdown.html

 

 

 

 

.

Nielen testovať ale aj liečiť!

14.01.2021

Lekári by mali proti covidu podávať ambulantnú liečbu, nielen vypísať pacienta. Očkovanie ide pomaly a pôjde pomaly. Aj podľa Matoviča bude pri tomto tempe zaočkovaných do konca júna len 20 % obyvateľov, čiže očkovanie ich teraz nezachráni a testovanie nie je možné stíhať pre všetkých aj keby chceli! Je možné mať len samé lockdowny? Ale pomôcť ľuďom by mohli [...]

Vzťah Matovič – Sulík nie je podstatný

10.01.2021

Nie je to tak dávno, čo tu bol veľmi dobrý článok o direktívnom riadení v školstve a že každý správny pracovný kolektív by mal byť plný diskusií, kde by išlo až o tvorivé hádky, ako postupovať pri čomkoľvek, že tak by vyzeral slobodný kolektív. Aj vláda by tak mala vyzerať, podotýkam v inteligentnej spoločnosti, že by v nej zaznievali aj celkom protichodné [...]

Matovič! Chcel si bojovať proti korupcii a teraz máš takú pod zadkom a to s liekmi, ktoré rozhodujú už o životoch ľudí!

09.01.2021

Na Slovensku ľudí nezaujíma liečba koronavírusu, len politický boj opozície proti vláde. Pritom by tej vláde mohli vyčítať, že miesto záujmu o liečenie koronavírusu sa zaujíma len o očkovanie a testovanie. Aj keď budete testovať všetkých a každý deň, aj tak budú obete, ktoré je nutné liečiť a nie ich doraziť drahým remdesivirom za 2000 eur a len preto, že [...]

Očkovanie / Vakcína / Koronavírus / Covid /

Dánsko je v očkovaní proti Covidu lídrom EÚ, 80 percent Dánov chce vakcínu

15.01.2021 18:33

Rýchlosť očkovania súvisí s tým, že Dánsko všetky použiteľné vakcíny okamžite aplikuje. Podľa vlády vakcíny, ktoré sa dotknú dánskej pôdy, treba okamžite použiť.

F16 / Stíhačka /

Rusko po USA odstúpilo od Zmluvy o otvorenom nebi, Biden pripúšťa eskaláciu napätia

15.01.2021 17:35

Zmluva podpísaná v roku 1992 mala za cieľ budovať dôveru medzi Ruskom a Západom po skončení studenej vojny a bola vnímaná ako dôležitý nástroj medzinárodnej kontroly zbrojenia.

Mark Rutte

Holandská vláda pre krivdu na 20-tisícoch rodičov podala demisiu

15.01.2021 16:15

Demisia vlády ale podľa politológov na výsledok marcových volieb zrejme veľký vplyv mať nebude.

zima, sneh, počasie, mráz, Arizona, muž, dáždnik

V Grécku sa za noc ochladilo o 40 stupňov Celzia

15.01.2021 16:00

V meste Florina na severe Grécka klesla v piatok ráno teplota až na mínus 20 stupňov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 834
Celková čítanosť: 3055666x
Priemerná čítanosť článkov: 3664x

Autor blogu

Kategórie