Založ si blog

Sen našich oligarchov – progresívna koalícia so Smerom

Keby som si myslela, že progresívne strany dokáže prevážiť Smer, tak by som volila Smer a to bez ohľadu na ich minulosť, lebo momentálne považujem za väčšiu hrozbu budúce progresívne strany. 

 

Ale Smer nebude mať toľko voličov, aby prevážil progresívne strany a v žiadnom prípade by ich sám toľko nemal, čiže kľúčová otázka je, či by mal s kým Smer utvoriť vládnu koalíciu!

 

Ak mal, opakujem, že takú vládnu koalíciu by sa oplatilo podporiť bez ohľadu na ich minulosť.

 

Ale Smer nemá s kým utvoriť vládnu koalíciu. S ĽSNS koalíciu nevytvorí. Vychádzajme z tohto!

 

Preto vznikne 1. buď jasna progresívna koalícia s OĽaNO alebo 2. progresívna koalícia so Smerom.

 

 

1. V prípade, že vznikne jasná progresívna koalícia s OĽaNO, malo by vás zaujímať, aby v nej bolo čo najviac poslancov OĽaNO a nie progresívcov.

 

 

2. V prípade, že vznikne progresívna koalícia so Smerom, nepôjde do takej vládnej koalície OĽaNO, ani SaS a preto to bude zvlášť dravá progresívna koalícia.

Oveľa dravejšia, než čistá vládna koalícia opozičných strán v ktorej by bolo OĽaNO a SaS, ktoré ako jediné ešte dokážu progresívcov krotiť a brzdiť.

Smer v progresívnej koalícii by toto nedokázal, lebo taká progresívna koalícia by mohla vzniknúť len s takz. lajčákovcami v Smere, ktorí by šli len v poslušnom závese za progresívnymi stranami.

 

 

 

Z toho vyplýva, že najnebezpečnejšia je pre Slovensko progresívna koalícia Smeru s progresívnymi stranami a menej nebezpečná pre Slovensko čistá vládna koalícia opozičných strán, kde by bolo OĽaNO a SaS na úkor progresívnych strán a progresívnych politikov.

 

Z tohto dôvodu si oligarchovia viac želajú progresívnu koalíciu Smeru s progresívnymi stranami a preto dúfajú, že výsledky sa poskladajú tak, aby s ich progresívnymi stranami dostali do závesu Smer a nie OĽaNO.

S OĽaNO by mali viac práce, než s lajčákovským Smerom.

 

 

 

Preto si myslím, že nemá zmysel voliť Smer, ktorý sám aj tak žiadnu vládnu koalíciu nepostaví, jedine s progresívcami a má zmysel voliť OĽaNO (pre liberálov) – aby radšej vznikol druhý variant – čistá opozičná koalícia so starými opozičnými stranami.

 

 

Ale keď riskujete sen o vláde Smeru (konzervatívci), ktorý nevznikne, unikne vám druhý menej nebezpečný variant a zostane vám ten najnebezpečnejší.

 

===

 

Ja aj tak nebudem voliť OĽaNO, pretože ani k menej nebezpečnému variantu neprispejem svojim hlasom.

Ale voliť Smer považujem za najhorší variant po voľbe progresívnych strán a práve preto, že Smer má podľa plánov oligarchov utužiť progresívnu vládnu koalíciu a to by bolo najvyššie zabezpečenie ich moci.

 

Od toho je lepšie voliť akúkoľvek inú stranu.

 

===

 

 

A teraz niečo k reklame o sne konzervatívcov:

 

 

Slovenský „Braveheart“

 

 

Keby to bol Smer myslel vážne, že chce byť na strane ľudí, tak sa roztrhne pred voľbami, pretože vtedy by ste videli, koľko voličov by stálo za Blahom a Ficom.

 

A prečo je teda Pellegrini druhý najoblúbenejší politik a nie Blaha? Však Blaha má najčítanejšiu stránku.

 

Keby sa boli takto roztrhli, ja prvá by som tu obhajovala Blahu a odporúčala ho voliť.

 

Blahu! Nie Pellegriniho a jeho stranu.

 

 

Je pekné, že nechce byť fašista a každý deň pracuje, ale čo to má s voličmi, že si na svojej kariére pekne pracuje? A že je skvelý diplomat ako Bugár?

 

 

Áno, je mi ľúto, že nemôžem presadzovať Blahu. Nebol tu človek, ktorý by dokázal trefnejšie a vtipnejšie skritizovať liberálov za to, čo zo seba urobili.

 

Keby ho nebolo, nemal by to kto povedať. 

 

Blaha je individualita, ktorá si nezaslúži byť súčasťou lajčákovskej strany. 

 

A keď ste v ňom naozaj aj vy videli individualitu, tak v najbližších voľbách sám postaví stranu lebo nájde medzi vami voličov.

 

 

 

Tu prisahám, že keď postaví svoju stranu, budem ho voliť. Ale nie tak, že môj hlas mu ukradne Pellegrini a lajčákovci v Smere. Može byť váš Pellegrini druhý najbľúbenejší politik po Čaputovej, môj nie je.

 

Lilisun napísala, že nečakajte stranu s jednorožcami.

 

A kto vám kázal mať len jedného jednorožca?

 

Však nemuseli ste byť jednorožcami, len stačilo nebyť mopslíkmi.

 

Kde ste sa ozvali vy?

 

 

 

Neviem o žiadnom inom smerákovi, ktorého by som si mohla vážiť.

 

 

Môže to vyzerať, že som Blahu len účelovo chválila. Ale ja som Blahovi skutočne verila a verím, že to myslel vážne. Také niečo sa nedá zahrať. 

 

Jemu osobne budem veriť aj keby ho potom vlastní voliči odsudzovali, že to len hral. Nehral. On taký naozaj je.

 

To len mopslíci okolo neho nedorástli jeho formátu.

 

 

Takže naposledy.

Toto vidia a počujú voliči Smeru, keď čítajú Blahu.

A keby ste mali v sebe štipku pochopenia pre ľudí s iným názorom, ktorému liberáli asi nie sú schopní porozumieť, tak by ste neurážali ľudí okolo seba a pritom si mysleli, že dokážete porozumieť migrantom.

Je to presne také, ako tento obraz:

 

 

 

 

 

No s mopslíkmi Smeru ho čaká len toto:

 

 

 

 

 

 

Áno, ste tí arogantní Angličania, čo sú sami prežratí svinstvom ako v tom filme. A dobre viete, že sami ste prežratí svinstvom len s podporou silnejšieho politického vetra.

Kde je teraz váš relativizmus a ako sa dá všetko zrelativizovať pri chápaní ľudí?

 

 

 

Fico chcel viac príbehov, tak ho má a skutočný.

Ale toto bude príbeh väčšiny politikov, keď im to nevyvážia hmotné majetky.

 

 

 

 

.

Čitateľ SME: „Niekedy mam pocit, ze aj Marx by bol pre nich pravica a vlavo od nich su snad iba pol Pot a Mao Ce-tung. . . „

10.06.2024

Nie vždy sú čitatelia SME a N vymytí do správnej podoby, niekedy sa vymývajú ťažšie (majú viac rozumu než progresívni novinári). Pozrela som aj na český iDnes a aj tam ide vymývanie ťažšie. Aj pre morálne uvedomelých bola Nerudová Danuše – Blbuše. Nasledujú komentáre ťažšie vymývateľných: Čitatelia SME dnes ku článku: Krajná pravica [...]

Kde je táto blogerka SME Anna Brawne scenzúrovaná? Nikde, pracuje pre stranu, ktorá voličov iných strán vyhlasuje za nacistov a ľudský odpad!

08.06.2024

Na blogoch SME blogujú blogeri, ktorým nevadí, že SME cenzúruje iné názory. Podľa mňa toto charakterizuje ich boj za demokraciu a že im nevadilo, že ľudí s inými názormi než vyžadovanými, nálepkovali ich novinári ako nacistov a dezolátov, keď povinne nevolili ich stranu. Akoby sa im páčilo, keby ich niekto umlčiaval a cenzúroval? Jednou z tých žien, [...]

Progresívci si zas strelili do nohy, teraz zrušením Dannyho Kollára

03.06.2024

V minulosti sa nepohodlní ľudia na výstrahu vešali. Iných to malo zastrašiť alebo zastrašilo, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim takto tvrdo presadzovaným. Dnes sa ľudia nevešajú, ale scenzúrujú a zablokujú akokeby neexistovali. Rovnako to má iných zastrašiť, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim tvrdo presadzovaným. Vraždenie vymenilo vymazanie, čo je [...]

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,520
Celková čítanosť: 5595611x
Priemerná čítanosť článkov: 3681x

Autor blogu

Kategórie