Založ si blog

Sen našich oligarchov – progresívna koalícia so Smerom

Keby som si myslela, že progresívne strany dokáže prevážiť Smer, tak by som volila Smer a to bez ohľadu na ich minulosť, lebo momentálne považujem za väčšiu hrozbu budúce progresívne strany. 

 

Ale Smer nebude mať toľko voličov, aby prevážil progresívne strany a v žiadnom prípade by ich sám toľko nemal, čiže kľúčová otázka je, či by mal s kým Smer utvoriť vládnu koalíciu!

 

Ak mal, opakujem, že takú vládnu koalíciu by sa oplatilo podporiť bez ohľadu na ich minulosť.

 

Ale Smer nemá s kým utvoriť vládnu koalíciu. S ĽSNS koalíciu nevytvorí. Vychádzajme z tohto!

 

Preto vznikne 1. buď jasna progresívna koalícia s OĽaNO alebo 2. progresívna koalícia so Smerom.

 

 

1. V prípade, že vznikne jasná progresívna koalícia s OĽaNO, malo by vás zaujímať, aby v nej bolo čo najviac poslancov OĽaNO a nie progresívcov.

 

 

2. V prípade, že vznikne progresívna koalícia so Smerom, nepôjde do takej vládnej koalície OĽaNO, ani SaS a preto to bude zvlášť dravá progresívna koalícia.

Oveľa dravejšia, než čistá vládna koalícia opozičných strán v ktorej by bolo OĽaNO a SaS, ktoré ako jediné ešte dokážu progresívcov krotiť a brzdiť.

Smer v progresívnej koalícii by toto nedokázal, lebo taká progresívna koalícia by mohla vzniknúť len s takz. lajčákovcami v Smere, ktorí by šli len v poslušnom závese za progresívnymi stranami.

 

 

 

Z toho vyplýva, že najnebezpečnejšia je pre Slovensko progresívna koalícia Smeru s progresívnymi stranami a menej nebezpečná pre Slovensko čistá vládna koalícia opozičných strán, kde by bolo OĽaNO a SaS na úkor progresívnych strán a progresívnych politikov.

 

Z tohto dôvodu si oligarchovia viac želajú progresívnu koalíciu Smeru s progresívnymi stranami a preto dúfajú, že výsledky sa poskladajú tak, aby s ich progresívnymi stranami dostali do závesu Smer a nie OĽaNO.

S OĽaNO by mali viac práce, než s lajčákovským Smerom.

 

 

 

Preto si myslím, že nemá zmysel voliť Smer, ktorý sám aj tak žiadnu vládnu koalíciu nepostaví, jedine s progresívcami a má zmysel voliť OĽaNO (pre liberálov) – aby radšej vznikol druhý variant – čistá opozičná koalícia so starými opozičnými stranami.

 

 

Ale keď riskujete sen o vláde Smeru (konzervatívci), ktorý nevznikne, unikne vám druhý menej nebezpečný variant a zostane vám ten najnebezpečnejší.

 

===

 

Ja aj tak nebudem voliť OĽaNO, pretože ani k menej nebezpečnému variantu neprispejem svojim hlasom.

Ale voliť Smer považujem za najhorší variant po voľbe progresívnych strán a práve preto, že Smer má podľa plánov oligarchov utužiť progresívnu vládnu koalíciu a to by bolo najvyššie zabezpečenie ich moci.

 

Od toho je lepšie voliť akúkoľvek inú stranu.

 

===

 

 

A teraz niečo k reklame o sne konzervatívcov:

 

 

Slovenský „Braveheart“

 

 

Keby to bol Smer myslel vážne, že chce byť na strane ľudí, tak sa roztrhne pred voľbami, pretože vtedy by ste videli, koľko voličov by stálo za Blahom a Ficom.

 

A prečo je teda Pellegrini druhý najoblúbenejší politik a nie Blaha? Však Blaha má najčítanejšiu stránku.

 

Keby sa boli takto roztrhli, ja prvá by som tu obhajovala Blahu a odporúčala ho voliť.

 

Blahu! Nie Pellegriniho a jeho stranu.

 

 

Je pekné, že nechce byť fašista a každý deň pracuje, ale čo to má s voličmi, že si na svojej kariére pekne pracuje? A že je skvelý diplomat ako Bugár?

 

 

Áno, je mi ľúto, že nemôžem presadzovať Blahu. Nebol tu človek, ktorý by dokázal trefnejšie a vtipnejšie skritizovať liberálov za to, čo zo seba urobili.

 

Keby ho nebolo, nemal by to kto povedať. 

 

Blaha je individualita, ktorá si nezaslúži byť súčasťou lajčákovskej strany. 

 

A keď ste v ňom naozaj aj vy videli individualitu, tak v najbližších voľbách sám postaví stranu lebo nájde medzi vami voličov.

 

 

 

Tu prisahám, že keď postaví svoju stranu, budem ho voliť. Ale nie tak, že môj hlas mu ukradne Pellegrini a lajčákovci v Smere. Može byť váš Pellegrini druhý najbľúbenejší politik po Čaputovej, môj nie je.

 

Lilisun napísala, že nečakajte stranu s jednorožcami.

 

A kto vám kázal mať len jedného jednorožca?

 

Však nemuseli ste byť jednorožcami, len stačilo nebyť mopslíkmi.

 

Kde ste sa ozvali vy?

 

 

 

Neviem o žiadnom inom smerákovi, ktorého by som si mohla vážiť.

 

 

Môže to vyzerať, že som Blahu len účelovo chválila. Ale ja som Blahovi skutočne verila a verím, že to myslel vážne. Také niečo sa nedá zahrať. 

 

Jemu osobne budem veriť aj keby ho potom vlastní voliči odsudzovali, že to len hral. Nehral. On taký naozaj je.

 

To len mopslíci okolo neho nedorástli jeho formátu.

 

 

Takže naposledy.

Toto vidia a počujú voliči Smeru, keď čítajú Blahu.

A keby ste mali v sebe štipku pochopenia pre ľudí s iným názorom, ktorému liberáli asi nie sú schopní porozumieť, tak by ste neurážali ľudí okolo seba a pritom si mysleli, že dokážete porozumieť migrantom.

Je to presne také, ako tento obraz:

 

 

 

 

 

No s mopslíkmi Smeru ho čaká len toto:

 

 

 

 

 

 

Áno, ste tí arogantní Angličania, čo sú sami prežratí svinstvom ako v tom filme. A dobre viete, že sami ste prežratí svinstvom len s podporou silnejšieho politického vetra.

Kde je teraz váš relativizmus a ako sa dá všetko zrelativizovať pri chápaní ľudí?

 

 

 

Fico chcel viac príbehov, tak ho má a skutočný.

Ale toto bude príbeh väčšiny politikov, keď im to nevyvážia hmotné majetky.

 

 

 

 

.

Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho!

31.03.2020

Prečo sa zatajuje, že existuje slovenský test na koronavírus? To bude ako slovenská Peková. Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho! Slovenský test na koronavírus existuje „Vyrába ho košická firma DB Biotech, a.s. Vďaka tomuto testu je možné odhaliť prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, ešte pred nástupom [...]

Ako sa bráni náš človek!

30.03.2020

Tak už SME zareagovalo a máte ukážkový príklad – Ako sa bráni náš človek! Keď drahšie nakúpi Matúš Vallo 45 000 rúšok, tak už v nadpise musíte napísať, že ho ospravedlňujete – MUSEL RÝCHLO KONAŤ! Potom musíte zdôrazniť veľkým nadpisom odseku – Ochrana zdravia dôležitejšia ako cena! To keby niekto nevedel pri Smere, [...]

Ak chceli čitatelia SME chytať pod krk Kičuru, teraz môžu Matúša Valla

29.03.2020

Ďalšie priživovanie sa na rúškach SME o tom neinformuje a som zvedavá, či o tom budú písať a robiť naňho mediálnu štvanicu ako na Kičuru alebo Matúša Valla budú považovať za „nášho človeka“, ktorý už okolo seba môže mať ľudí, čo sa priživujú na obchodovaní s rúškami. Lebo keď toto robia s rúškami, to isté budú robiť aj vo [...]

koronavírus, James Dean, Hollywood

Online: Rakúsko pritvrdilo, USA zhoršili prognózu

01.04.2020 05:50, aktualizované: 06:20

Rakúšania pripravujú povinné nosenie rúšok vo väčších obchodoch, USA zhoršili prognózu počtu obetí a Japonsko zvažuje karanténu.

Brigita Schmögnerová

Schmögnerová: Sme v „malej“ vojne, pomohli by helikoptérové peniaze

01.04.2020 05:30

Opatrenia vlády považuje bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová za nerealizovateľné a amatérske, ľudia potrebujú rýchle peniaze v hotovosti.

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.