Založ si blog

Pellegrini s Kiskom o spoločnej vláde

„S kým chcete vládnuť?

 

 

Ale pozrite sa, veď výsledky budeme komentovať 1.marca, možno aj tu u vás.

 

 

Pred pár mesiacmi ste povedali, že by ste vládli aj s Andrejom Kiskom…

 

 

Pozrite, každý, kto je príčetný a rozumný a ktorému pôjde o zachovanie ďalších sociálnych istôt našim ľuďomochranu zamestnancov… Keď príde taká situácia, že by sme si mali prisadnúť za stôl, ja som od rokovacieho stola mimo ĽSNS nevylúčil nikoho. A ja som sa snažil aj ako predseda vlády, ja som mal s pánom prezidentom vždy korektné vzťahy, ako sa to na dvoch ústavných činiteľov patrí.

 

 

Ale išli by ste so stranou ZA ĽUDÍ do vlády? To, čo ste povedali pred pár mesiacmi?

 

 

Keby si voliči vybrali takúto kombináciu a že by to bola garancia toho najstabilnejšieho, čo by tu spomedzi všetkých variant mohla vyjsť, tak uprednostním stabilitupokoj v krajine a kľudne si s pánom Kiskom sadnem za rokovací stôl a budem v prípade, že by súhlasil aj on, rokovať o tom, ako by to mohlo vyzerať. Ja s tým nemám najmenší problém. Okrem ĽSNS nevylučujeme nikoho na debatu s kým sa zhodneme na rozumných riešeniach pre Slovensko.

 

 

Pán Kiska, vy ste podpísali teda zmluvu o neútočení so stranami z opozície a tam je aj taká klauzula, že nepôjdete do vlády so Smerom, SNS a ĽSNS.

 

 

Áno, bola to taká klauzula, ktorú sme tam aj my potom dodali. Ja som povedal a poviem to aj 1000x so Smerom my nikdy, ani s jeho klonmi, ani s jeho dcérami vládnuť nebudeme.“

 

 

 

16.2.   1:04:00 hod:

 

 

 

 

Veríte, že Kiska hovoril pravdu? 

Tak si pozrite ten záznam. On ešte aj vie, že vedome klame.

 

 

Ja nechápem voličov Smeru, že chcú svoje hlasy dať progresívnej koalícii a nechápem voličov opozície, že chcú svoje hlasy dať koalícii so Smerom.

Veď to je len pokračovanie vlády oligarchov.

 

 

Vyberáte si ako voliči Smeru takúto kombináciu?

Kde sa vás to spýtali a ako, či si ju vyberáte?

 

 

Tým Pellegrini myslel len to, že keď si ľudia vyberú do parlamentu SMER a ZA ĽUDÍ a PS/SPOLU, tak tým si vybrali túto kombináciu a preto je v záujme oligarchov, aby ľudia volili aj Smer a umožnili tým túto kombináciu.

Smer nebude mať viac hlasov, než v prieskumoch, ale menej hlasov. Ešte aj Smeru pridávajú agentúry hlasy. Takto môžu hlasy voličov Smeru najlepšie zúžitkovať pre progresívcov. 

A naopak, takto môžu najlepšie hlasy pre progresívnych liberálov zúžitkovať na vládu so Smerom.

 

 

A liberáli si vyberajú kombináciu vlády so Smerom?

 

 

Na SME ani včera ani dnes nepriniesli žiadny článok o Matovičovej ceste proti Pente. Len o tom, že s Matovičom to bude nedokonalá premena. Dokonalá môže byť len so Smerom.

A okrem toho sa z neho vysmievajú horšie, než kedykoľvek z Danka a to si dali na titulku.

Musia ho zosmiešniť, keď sa nedá vyhlásiť za fašistu, lebo ohrozuje ich progresívnu koalíciu so Smerom.

 

 

Vedia to ich novinári? Alebo znova budú tak prekvapení, ako keď pretláčali Most a Bugára alebo Sieť a Procházku, čo chcel vládnuť so Smerom?

 

 

 

.

Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho!

31.03.2020

Prečo sa zatajuje, že existuje slovenský test na koronavírus? To bude ako slovenská Peková. Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho! Slovenský test na koronavírus existuje „Vyrába ho košická firma DB Biotech, a.s. Vďaka tomuto testu je možné odhaliť prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, ešte pred nástupom [...]

Ako sa bráni náš človek!

30.03.2020

Tak už SME zareagovalo a máte ukážkový príklad – Ako sa bráni náš človek! Keď drahšie nakúpi Matúš Vallo 45 000 rúšok, tak už v nadpise musíte napísať, že ho ospravedlňujete – MUSEL RÝCHLO KONAŤ! Potom musíte zdôrazniť veľkým nadpisom odseku – Ochrana zdravia dôležitejšia ako cena! To keby niekto nevedel pri Smere, [...]

Ak chceli čitatelia SME chytať pod krk Kičuru, teraz môžu Matúša Valla

29.03.2020

Ďalšie priživovanie sa na rúškach SME o tom neinformuje a som zvedavá, či o tom budú písať a robiť naňho mediálnu štvanicu ako na Kičuru alebo Matúša Valla budú považovať za „nášho človeka“, ktorý už okolo seba môže mať ľudí, čo sa priživujú na obchodovaní s rúškami. Lebo keď toto robia s rúškami, to isté budú robiť aj vo [...]

Igor Matovič

Matovič plánuje prieskum, ako vyriešiť pandémiu

01.04.2020 06:50

Igor Matovič zvažuje, či úplne nevypnúť Slovensko na tri týždne, dúfa, že sa tým zbaví vírusu. Podľa jeho predstáv má rozhodnúť prieskum s 5000 opýtanými.

koronavírus, James Dean, Hollywood

Online: Rakúsko pritvrdilo, USA zhoršili prognózu

01.04.2020 05:50, aktualizované: 06:56

Rakúšania pripravujú povinné nosenie rúšok vo väčších obchodoch, USA zhoršili prognózu počtu obetí a Japonsko zvažuje karanténu.

Brigita Schmögnerová

Schmögnerová: Sme v „malej“ vojne, pomohli by helikoptérové peniaze

01.04.2020 05:30

Opatrenia vlády považuje bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová za nerealizovateľné a amatérske, ľudia potrebujú rýchle peniaze v hotovosti.

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.