Založ si blog

Spoločnosť už nebude rozdelená

Ja osobne sa teším z výsledku OĽaNO, pretože som už nevidela nič a nikoho, kto by ešte mohol poraziť liberálnych extrémistov, keď ľudia nie sú ochotní voliť malé strany v prieskumoch.

A keď to vyhrá OĽaNO, vždy lepšie ako kiskovci a trubanovci alebo progresívna koalícia so Smerom.

 

Spoločnosť už nebude rozdelená, keď ako vidíte, koľko konzervatívcov volí OĽaNO alebo liberálov.

 

Naši voliči teda nevsádzajú na extrémistov a to ani liberálnych, ani konzervatívnych a vyberajú si stred medzi tým.

 

A hlavné je, že spoločnosť už nebude rozdelená, lebo teraz sa ukáže, presne koľko percent maju liberálni extrémisti, koľko percent majú konzervatívni extrémisti a presne koľko percent stred medzi tým spolu s nevoličmi.

 

 

Posledný prieskum pred moratóriom – 2016

 

priemer prieskumných agentúr v porovnaní s výsledkom volieb:

 

 

Uverejnil používateľ Palo Kubiš Piatok 14. februára 2020

 

A podrobne podľa rôznych prieskumných agentúr tuto.

 

Na základe tých výsledkov z minulých volieb a z terajších prieskumov sa dá povedať, že v našej spoločnosti je 20-25 % liberálov a 75-80 % konzervatívcov, keď predpokladáme, že všetci liberáli uvedomelo chodia voliť a chcú všetci voliť aj teraz.

 

O výsledkoch volieb teda rozhodnú konzervatívci a nie liberáli, na čo by ľudia mali myslieť, keď nadávajú na liberálov, hoci nie všetci sú liberálni extrémisti!

 

 

Keď predpokladáme, že liberáli (proti ktorým Blaha a ĽSNS bojuje pod pojmom liberáli), budú voliť

 

PS/SPOLU 9,3 %

ZA ĽUDÍ 8,2 %

SaS 5,3 %

 

a to prieskumné agentúry im skôr umelo pridávali, tak liberálov bude voliť tých 20-25 % liberálov, ako volilo aj v roku 2016.

 

 

A keď potom vládnu koalíciu „liberálov“ zabezpečia strany OĽaNO 13,3 % a KDH 5,4 %, môžeme povedať, že túto novú vládnu koalíciu nám zabezpečili konzervatívci, ktorí si nevybrali Smer alebo ĽSNS.

 

Voliči Smeru a ĽSNS to vyčítajú liberálom, že spoločnosť ovládli. Ale 20-25 % voličov liberálov by na to nestačilo, keby mali podporu vlastných konzervatívcov.

 

A od vlastných ju nedostanú nie kvôli liberálom, ale kvôli tomu, že množstvo konzervatívcov nechce voliť „lajčákovcov“ v Smere alebo ĽSNS, ktorá by bola odstavená, ale chcú nové strany alebo voliť nebudú (keď dokola najväčšie konzervatívne strany sú len Smer a ĽSNS).

 

 

Preto by sa práve konzervatívci mali zamyslieť, či bolo dobré medzi sebou pretláčať Smer s „lajčákovcami“ alebo ĽSNS a to len preto, že ich favorizovali predvolebné prieskumy. Asi vedeli, čo robia, keď stále odstavovali práve nové malé strany za výdatnej pomoci práve konzervatívcov, že to sa neoplatí voliť.

 

 

Tým práve konzervatívci ukázali, že sa manipulovať predvolebnými prieskumami nechajú, ako sme to mohli vidieť aj pri voľbe prezidenta. Čaputová je našou prezidentkou práve vďaka väčšine konzervatívnych voličov.

 

 

Nabudúce nevsádzajte na extrémy a na vzdor, keď sa už teraz nestihnete preorientovať, lebo bojíte sa, že „stádo“ bude inde a rozhodujete sa len podľa toho, kde bude viac voličov a väčšie „stádo“.

 

 

Ako vidíte, vsádzať na extrémistov sa neoplatilo ani liberálom, ani konzervatívcom. Väčšina ľudí si vyberie nejaký stred, lebo nechcú extrémistov ani na jednej ani na opačnej strane. Na OĽaNO alebo KDH sa preto stretli, ako v tom strede konzervatívcov a liberálov.

A ten stred to má vždy najväčší potenciál rozhodnúť, kde presne a k čomu sa prikloní v rôznych volebných témach.

 

Čiže nie je pravda, že najsilnejší sú a bývajú vzdorujúci extrémisti voči opačnej strane, ale najsilnejší je týmto svojim potenciálom väčšej blízkosti k obidvom stranám práve stred a neextrémne strany. Kto sa nachádza v strede, je naopak najsilnejší a ROZHODUJE o tých extrémoch.

 

 

 

Pripomeňme si, čo všetko je im schopný Matovič vykričať. Aj ako to bolo a je so „slušným Slovenskom“ a upozorňuje na progresívnu koalíciu so Smerom.

 

Kľúčová tlačová beseda Matoviča k PS/SPOLU a ZA ĽUDÍ 17.1:

 

 

 

 

Veď tu tieto strany nemá kto kritizovať okrem Matoviča, lebo okamžite by takého a takých média a liberálni extrémisti označili za hnednúceho extrémistu alebo fašistu!

A presne to je liberálny extrémizmus, ktorý si chcú podporiť cenzúrou, čo majú vo volebnom programe.

 

A keďže z Matoviča nemôžu za to vyrobiť fašistu, tak blázna a človeka schopného položiť ich nekrizovateľných extrémistov alebo progresívnu koalíciu.

Sám na nej upozorňuje ako novinári už počas tlačovky vyrábajú svoju propagačnú pravdu a na konci dáva dôkazy, ako vznikli tieto nové strany a na čom!

Sám opakuje – toto je politika boľševikov a „našich ľudí“. Keď ste chceli dôkazy, tu ste ich mali.

 

 

Dá sa povedať, že liberáli ako voliči toto prijímajú, keď im to nepovie Smer, alternatívne médiá (hoci tvrdia len to isté) ale Matovič.

 

Už vtedy to zrazu pravda je a môže byť!

 

 

 

.

Čitateľ SME: „Niekedy mam pocit, ze aj Marx by bol pre nich pravica a vlavo od nich su snad iba pol Pot a Mao Ce-tung. . . „

10.06.2024

Nie vždy sú čitatelia SME a N vymytí do správnej podoby, niekedy sa vymývajú ťažšie (majú viac rozumu než progresívni novinári). Pozrela som aj na český iDnes a aj tam ide vymývanie ťažšie. Aj pre morálne uvedomelých bola Nerudová Danuše – Blbuše. Nasledujú komentáre ťažšie vymývateľných: Čitatelia SME dnes ku článku: Krajná pravica [...]

Kde je táto blogerka SME Anna Brawne scenzúrovaná? Nikde, pracuje pre stranu, ktorá voličov iných strán vyhlasuje za nacistov a ľudský odpad!

08.06.2024

Na blogoch SME blogujú blogeri, ktorým nevadí, že SME cenzúruje iné názory. Podľa mňa toto charakterizuje ich boj za demokraciu a že im nevadilo, že ľudí s inými názormi než vyžadovanými, nálepkovali ich novinári ako nacistov a dezolátov, keď povinne nevolili ich stranu. Akoby sa im páčilo, keby ich niekto umlčiaval a cenzúroval? Jednou z tých žien, [...]

Progresívci si zas strelili do nohy, teraz zrušením Dannyho Kollára

03.06.2024

V minulosti sa nepohodlní ľudia na výstrahu vešali. Iných to malo zastrašiť alebo zastrašilo, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim takto tvrdo presadzovaným. Dnes sa ľudia nevešajú, ale scenzúrujú a zablokujú akokeby neexistovali. Rovnako to má iných zastrašiť, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim tvrdo presadzovaným. Vraždenie vymenilo vymazanie, čo je [...]

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Aká budúcnosť čaká úniu? Viac ako eurovoľby ju ovplyvní prípadný pád Macrona, či úspech Trumpa

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,520
Celková čítanosť: 5595587x
Priemerná čítanosť článkov: 3681x

Autor blogu

Kategórie