Založ si blog

Spoločnosť už nebude rozdelená

Ja osobne sa teším z výsledku OĽaNO, pretože som už nevidela nič a nikoho, kto by ešte mohol poraziť liberálnych extrémistov, keď ľudia nie sú ochotní voliť malé strany v prieskumoch.

A keď to vyhrá OĽaNO, vždy lepšie ako kiskovci a trubanovci alebo progresívna koalícia so Smerom.

 

Spoločnosť už nebude rozdelená, keď ako vidíte, koľko konzervatívcov volí OĽaNO alebo liberálov.

 

Naši voliči teda nevsádzajú na extrémistov a to ani liberálnych, ani konzervatívnych a vyberajú si stred medzi tým.

 

A hlavné je, že spoločnosť už nebude rozdelená, lebo teraz sa ukáže, presne koľko percent maju liberálni extrémisti, koľko percent majú konzervatívni extrémisti a presne koľko percent stred medzi tým spolu s nevoličmi.

 

 

Posledný prieskum pred moratóriom – 2016

 

priemer prieskumných agentúr v porovnaní s výsledkom volieb:

 

 

Uverejnil používateľ Palo Kubiš Piatok 14. februára 2020

 

A podrobne podľa rôznych prieskumných agentúr tuto.

 

Na základe tých výsledkov z minulých volieb a z terajších prieskumov sa dá povedať, že v našej spoločnosti je 20-25 % liberálov a 75-80 % konzervatívcov, keď predpokladáme, že všetci liberáli uvedomelo chodia voliť a chcú všetci voliť aj teraz.

 

O výsledkoch volieb teda rozhodnú konzervatívci a nie liberáli, na čo by ľudia mali myslieť, keď nadávajú na liberálov, hoci nie všetci sú liberálni extrémisti!

 

 

Keď predpokladáme, že liberáli (proti ktorým Blaha a ĽSNS bojuje pod pojmom liberáli), budú voliť

 

PS/SPOLU 9,3 %

ZA ĽUDÍ 8,2 %

SaS 5,3 %

 

a to prieskumné agentúry im skôr umelo pridávali, tak liberálov bude voliť tých 20-25 % liberálov, ako volilo aj v roku 2016.

 

 

A keď potom vládnu koalíciu „liberálov“ zabezpečia strany OĽaNO 13,3 % a KDH 5,4 %, môžeme povedať, že túto novú vládnu koalíciu nám zabezpečili konzervatívci, ktorí si nevybrali Smer alebo ĽSNS.

 

Voliči Smeru a ĽSNS to vyčítajú liberálom, že spoločnosť ovládli. Ale 20-25 % voličov liberálov by na to nestačilo, keby mali podporu vlastných konzervatívcov.

 

A od vlastných ju nedostanú nie kvôli liberálom, ale kvôli tomu, že množstvo konzervatívcov nechce voliť „lajčákovcov“ v Smere alebo ĽSNS, ktorá by bola odstavená, ale chcú nové strany alebo voliť nebudú (keď dokola najväčšie konzervatívne strany sú len Smer a ĽSNS).

 

 

Preto by sa práve konzervatívci mali zamyslieť, či bolo dobré medzi sebou pretláčať Smer s „lajčákovcami“ alebo ĽSNS a to len preto, že ich favorizovali predvolebné prieskumy. Asi vedeli, čo robia, keď stále odstavovali práve nové malé strany za výdatnej pomoci práve konzervatívcov, že to sa neoplatí voliť.

 

 

Tým práve konzervatívci ukázali, že sa manipulovať predvolebnými prieskumami nechajú, ako sme to mohli vidieť aj pri voľbe prezidenta. Čaputová je našou prezidentkou práve vďaka väčšine konzervatívnych voličov.

 

 

Nabudúce nevsádzajte na extrémy a na vzdor, keď sa už teraz nestihnete preorientovať, lebo bojíte sa, že „stádo“ bude inde a rozhodujete sa len podľa toho, kde bude viac voličov a väčšie „stádo“.

 

 

Ako vidíte, vsádzať na extrémistov sa neoplatilo ani liberálom, ani konzervatívcom. Väčšina ľudí si vyberie nejaký stred, lebo nechcú extrémistov ani na jednej ani na opačnej strane. Na OĽaNO alebo KDH sa preto stretli, ako v tom strede konzervatívcov a liberálov.

A ten stred to má vždy najväčší potenciál rozhodnúť, kde presne a k čomu sa prikloní v rôznych volebných témach.

 

Čiže nie je pravda, že najsilnejší sú a bývajú vzdorujúci extrémisti voči opačnej strane, ale najsilnejší je týmto svojim potenciálom väčšej blízkosti k obidvom stranám práve stred a neextrémne strany. Kto sa nachádza v strede, je naopak najsilnejší a ROZHODUJE o tých extrémoch.

 

 

 

Pripomeňme si, čo všetko je im schopný Matovič vykričať. Aj ako to bolo a je so „slušným Slovenskom“ a upozorňuje na progresívnu koalíciu so Smerom.

 

Kľúčová tlačová beseda Matoviča k PS/SPOLU a ZA ĽUDÍ 17.1:

 

 

 

 

Veď tu tieto strany nemá kto kritizovať okrem Matoviča, lebo okamžite by takého a takých média a liberálni extrémisti označili za hnednúceho extrémistu alebo fašistu!

A presne to je liberálny extrémizmus, ktorý si chcú podporiť cenzúrou, čo majú vo volebnom programe.

 

A keďže z Matoviča nemôžu za to vyrobiť fašistu, tak blázna a človeka schopného položiť ich nekrizovateľných extrémistov alebo progresívnu koalíciu.

Sám na nej upozorňuje ako novinári už počas tlačovky vyrábajú svoju propagačnú pravdu a na konci dáva dôkazy, ako vznikli tieto nové strany a na čom!

Sám opakuje – toto je politika boľševikov a „našich ľudí“. Keď ste chceli dôkazy, tu ste ich mali.

 

 

Dá sa povedať, že liberáli ako voliči toto prijímajú, keď im to nepovie Smer, alternatívne médiá (hoci tvrdia len to isté) ale Matovič.

 

Už vtedy to zrazu pravda je a môže byť!

 

 

 

.

Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho!

31.03.2020

Prečo sa zatajuje, že existuje slovenský test na koronavírus? To bude ako slovenská Peková. Kde sa priekupníci s pandémiou bijú, vedci a všetci musia byť ticho! Slovenský test na koronavírus existuje „Vyrába ho košická firma DB Biotech, a.s. Vďaka tomuto testu je možné odhaliť prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, ešte pred nástupom [...]

Ako sa bráni náš človek!

30.03.2020

Tak už SME zareagovalo a máte ukážkový príklad – Ako sa bráni náš človek! Keď drahšie nakúpi Matúš Vallo 45 000 rúšok, tak už v nadpise musíte napísať, že ho ospravedlňujete – MUSEL RÝCHLO KONAŤ! Potom musíte zdôrazniť veľkým nadpisom odseku – Ochrana zdravia dôležitejšia ako cena! To keby niekto nevedel pri Smere, [...]

Ak chceli čitatelia SME chytať pod krk Kičuru, teraz môžu Matúša Valla

29.03.2020

Ďalšie priživovanie sa na rúškach SME o tom neinformuje a som zvedavá, či o tom budú písať a robiť naňho mediálnu štvanicu ako na Kičuru alebo Matúša Valla budú považovať za „nášho človeka“, ktorý už okolo seba môže mať ľudí, čo sa priživujú na obchodovaní s rúškami. Lebo keď toto robia s rúškami, to isté budú robiť aj vo [...]

Brigita Schmögnerová

Schmögnerová: Sme v „malej“ vojne, pomohli by helikoptérové peniaze

01.04.2020 05:30

Opatrenia vlády považuje bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová za nerealizovateľné a amatérske, ľudia potrebujú rýchle peniaze v hotovosti.

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.