Založ si blog

Teraz by súťaž o väčšie ovce jednoznačne vyhrali voliči progresívnej koalície

Chmelár 11.2:

 

DVOJTVÁRNA POLITIKA SMERU VOČI PROTIRUSKÝM SANKCIÁM

Včera som písal o dvojtvárnosti politiky Smeru-SD a včera sme mali možnosť vidieť aj jeden z príkladov. Volebný líder strany a premiér Peter Pellegrini v predvolebnom rozhovore pre RTVS na otázku moderátorky „Súhlasíte so sankciami EÚ voči Rusku?“ odpovedal stručne: ÁNO.

Pritom ešte minulý mesiac pre TV Pravda povedal: „Nedosiahli sme to, čo sme od sankcií očakávali. Preto bude, samozrejme, do budúcnosti namieste hovoriť, ako ďalej so sankciami. Ak niečo neprináša očakávaný efekt, potom treba zvážiť efektivitu týchto opatrení.“

Podobnú názorovú piruetu urobil aj pred dvoma rokmi. V októbri 2018 tvrdil: „Slovensko má právo vyjadriť svoj názor, že ak sa pozrieme na to, čo sme sankciami dosiahli, tak sa ukazuje, že dokopy nič,“ poznamenal Pellegrini. Zdôraznil, že SR preto vždy preferovala rozhovory pred sankciami.

No už o dva mesiace povedal v Bruseli toto: „Slovensko bude držať jednotnú líniu s ostatnými členskými krajinami. Pokiaľ dôjde k návrhu na sprísnenie sankcií, Slovenská republika bude súčasťou tohto rozhodnutia,“ povedal premiér.

Inak sa nesprával ani jeho predchodca a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Už v roku 2014 robil svaly, že je pripravený blokovať sankcie proti Rusku, keby mali ohroziť slovenské obchodné záujmy.

Sankcie proti Rusku slovenské hospodárske záujmy nielenže ohrozili, ale aj dokázateľne a viditeľne poškodili. V ich dôsledku niektoré firmy skrachovali a stovky ľudí prišli o prácu. Ani premiér Fico, ani premiér Pellegrini sa im nikdy nedokázali pozrieť do očí a nikdy im nevysvetlili, prečo musia trpieť v dôsledku ich dvojtvárneho postoja, keď doma hovoria niečo iné ako v Bruseli. Socialisti.sk takúto farizejskú politiku robiť nechcú a nebudú. Sme presvedčení, že hospodárske sankcie treba zrušiť s výnimkou zbrojného embarga, pretože sú nezmyselné, pretože nevedú k zmene postojov Ruskej federácie a poškodzujú našu ekonomiku, nie ruskú.

 

 

Matovič sa dnes vyjadroval, že voliči Smeru nie sú hlúpi a musia vidieť, že ich klamú.

No, vidia to oveľa viac, než voliči progresívnej koalície, čo nič o federalizácii, vojenských základniach a kvótach ani netušia.

Teraz by súťaž o väčšie ovce jednoznačne vyhrali voliči progresívnej koalície.

 

 

Chmelár 10.2:

 

IBA REFERENDUM ZABRÁNI AMERIČANOM OVLÁDNUŤ NAŠE LETISKÁ

Tak sa nám začala opozícia dohadovať nielen o tom, kto bude ministrom vnútra, ale už aj o tom, kto bude ministrom zahraničných vecí… Je fascinujúce sledovať, ako sa v súčasnej politike presadzujú osobnostne nezrelé ambiciózne indivíduá, ktoré síce nevedia, čo robiť, ale vedia, kým by chceli byť… Smiech nás však prejde, ak si uvedomíme, čo Slovensku hrozí. Na ministra zahraničných vecí ašpiruje jeden z najmilitantnejších prisluhovačov amerického impéria bez akéhokoľvek hlbšieho vzťahu k Slovensku Tomáš Valášek z Kiskovej strany. Ministrom obrany by sa chcel stať zbrojársky lobista Jaroslav Naď z OĽaNO. A minister v demisii Miroslav Lajčák minulý týždeň znova zopakoval, že je našou povinnosťou (sic!!!) pokračovať v rokovaniach o vojenskej zmluve s USA.

Koho zastupuje Valášek a Naď, je každému jasné. Ale koho zastupuje Miroslav Lajčák? Tento človek už dávno nepracuje v prospech Slovenska, hľadá si iba teplé miestečko v medzinárodných štruktúrach a obzerá sa, komu by sa mal ešte votrieť do zadnice. Stále je to však nominant Smeru-SD. Preto treba klásť otvorené otázky, či je toto pozícia Smeru-SD. Lebo je veľmi lacné obúvať sa len do Lajčáka a nevšímať si, že predseda najsilnejšej vládnej strany ho mlčky kryje a premiér prijatie zmluvy otvorene podporuje. Smer-SD je dvojtvárne zoskupenie, ktoré má inú tvár pre domáce publikum a inú pre medzinárodné elity. Na reči takýchto politikov, že nedopustia prítomnosť amerických vojakov na našom území, sa už nedá spoľahnúť. V najbližších mesiacoch nám hrozí to isté, čo v Grécku po páde Tsiprasovej vlády – že nový premiér vojenskú zmluvu s USA okamžite podpíše. Zabrániť tomu môžeme len spoločným úsilím – všeľudovým hlasovaním.

Socialisti.sk nebudú zneužívať predvolebný čas na vyvolanie referenda pod našou hlavičkou. Bolo by to kontraproduktívne a čisto stranícka akcia by zmenšila šancu na úspešnosť petičnej akcie. Toto je príliš vážna téma. No po voľbách som pripravený vložiť všetky svoje vedomosti a skúsenosti do podpory širokej občianskej iniciatívy na vyhlásenie referenda o zákaze prítomnosti cudzích armád, ich základní, munície a vojakov na území Slovenskej republiky. Vzhľadom na naše historické skúsenosti je našou morálnou povinnosťou prijať všetky preventívne opatrenia na to, aby sme zabránili zneužitiu základní Ozbrojených síl SR na prípravu vojny proti Rusku alebo na trvalé ovládnutie tohto priestoru, ktorý by už nemal nič spoločné s našou bezpečnosťou, ale s vojenskou kontrolou nad územím nášho štátu. Prosím, nepodceňujme hrozby, ktoré z takéhoto konania vyplývajú. Ak ich sem raz ľahkovážne pustíme, nikto ich už odtiaľto nevyženie. Zvážte preto, koho budete voliť, lebo tí, ktorí sa vás pokúšajú presvedčiť, že zmluva s Američanmi je neškodná, buď klamú alebo sú nekompetentní. V tomto zápase nejde o nič menej, ako o našu slobodu, suverenitu a mier.

 

KDE o tom pravdovravný Matovič informuje voličov, čo s touto témou?

 

KDE o tom kiskovci a trubanovci informujú svojich voličov, čo nič o nejakých vojenských základniach ani len netušia?

 

KDE sa pred voľbami pokúšajú získať k tomu od občanov mandát?

 

Chcú ich len sprosto oklamať a len podvodne po voľbách tvrdiť, že im k tomu vraj ich voliči dali mandát tým, že ich zvolili. 

 

Nedali a nedajú, lebo nikto sa ten mandát nepokúša získať, hoci rokovania s USA pokračujú.

 

A toto je oveľa väčší podvod na voličoch, pán Matovič, než kedy doteraz Smer urobil! 

 

Mafia, čo toto zabezpečí, bude len oveľa väčšia mafia, než tu doteraz bola.

 

A vy, pán Matovič, budete jej súčasťou!

 

Tieto voľby nie sú o zmene. Tieto voľby sú striedačka alebo prechod k oveľa väčšej mafii.

 

.

Nielen testovať ale aj liečiť!

14.01.2021

Lekári by mali proti covidu podávať ambulantnú liečbu, nielen vypísať pacienta. Očkovanie ide pomaly a pôjde pomaly. Aj podľa Matoviča bude pri tomto tempe zaočkovaných do konca júna len 20 % obyvateľov, čiže očkovanie ich teraz nezachráni a testovanie nie je možné stíhať pre všetkých aj keby chceli! Je možné mať len samé lockdowny? Ale pomôcť ľuďom by mohli [...]

Vzťah Matovič – Sulík nie je podstatný

10.01.2021

Nie je to tak dávno, čo tu bol veľmi dobrý článok o direktívnom riadení v školstve a že každý správny pracovný kolektív by mal byť plný diskusií, kde by išlo až o tvorivé hádky, ako postupovať pri čomkoľvek, že tak by vyzeral slobodný kolektív. Aj vláda by tak mala vyzerať, podotýkam v inteligentnej spoločnosti, že by v nej zaznievali aj celkom protichodné [...]

Matovič! Chcel si bojovať proti korupcii a teraz máš takú pod zadkom a to s liekmi, ktoré rozhodujú už o životoch ľudí!

09.01.2021

Na Slovensku ľudí nezaujíma liečba koronavírusu, len politický boj opozície proti vláde. Pritom by tej vláde mohli vyčítať, že miesto záujmu o liečenie koronavírusu sa zaujíma len o očkovanie a testovanie. Aj keď budete testovať všetkých a každý deň, aj tak budú obete, ktoré je nutné liečiť a nie ich doraziť drahým remdesivirom za 2000 eur a len preto, že [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Simpsonovci nepredpovedali útok na Kongres, obrázok i na Slovensku zdieľali stovky ľudí

15.01.2021 19:30

Obrázok bol graficky upravený a nepochádza zo žiadnej skutočnej epizódy Simpsonovcov, čo potvrdil aj jeden zo scenáristov a producentov seriálu Matt Selman.

Očkovanie / Vakcína / Koronavírus / Covid /

Dánsko je v očkovaní proti Covidu lídrom EÚ, 80 percent Dánov chce vakcínu

15.01.2021 18:33

Rýchlosť očkovania súvisí s tým, že Dánsko všetky použiteľné vakcíny okamžite aplikuje. Podľa vlády vakcíny, ktoré sa dotknú dánskej pôdy, treba okamžite použiť.

F16 / Stíhačka /

Rusko po USA odstúpilo od Zmluvy o otvorenom nebi, Biden pripúšťa eskaláciu napätia

15.01.2021 17:35

Zmluva podpísaná v roku 1992 mala za cieľ budovať dôveru medzi Ruskom a Západom po skončení studenej vojny a bola vnímaná ako dôležitý nástroj medzinárodnej kontroly zbrojenia.

Mark Rutte

Holandská vláda pre krivdu na 20-tisícoch rodičov podala demisiu

15.01.2021 16:15

Demisia vlády ale podľa politológov na výsledok marcových volieb zrejme veľký vplyv mať nebude.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 834
Celková čítanosť: 3055706x
Priemerná čítanosť článkov: 3664x

Autor blogu

Kategórie