Založ si blog

Sudorov spor s liberálmi

Celkom ma zaujalo, že mal Sudor spor s liberálmi. Nie preto, že by som to Sudorovi priala, čo za to zažil, ale je to len ďalšie potvrdenie toho, čo ja píšem už dávno, že liberáli sa navzájom nútia k určitému štýlu myslenia a dôsledkom toho majú menej slobody na slobodné myslenie, než keby boli povedzme traktoristi.

 

Možno už teraz Sudor verí tomu, čo zažívali pred ním iní, keď ich za ich iné názory alebo len otázky (ako v mojom prípade – na také sa nemáš ani čo pýtať) začali iní liberáli odsudzovať ako fašistov, smerákov, rusofilov, nepriateľov štátu.

 

Neverili tomu a teraz to postupne zažívajú ďalší a ďalší, čo Palko trefne pomenoval:

„Palko hovorí, že na Slovensku ide o nový fenomén, v Amerike však vyklíčil už dávno. „Najextrémnejšia subkultúra tohto liberalizmu sú tí SJW (Social Justice Warriors). Pripomínajú mladých komunistov z 30., 40. alebo 50. rokoch. Sú tak presvedčení o svojej pravde a opovrhujú všetkými „reakcionármi“, že k nim pristupujú ako k ľuďom, ktorí nie sú hodní nejakého dôstojného prístupu,“  hodnotí exminister.“

 

Najprv to zažili rôzni umelci, Hanus, Bránik, novinár zo SME, teraz Sudor a budú pribúdať ďalší, hoci neveria, že táto názorová nesloboda zomelie samotných liberálov.

 

No konkrétne v tomto prípade viac chápem liberálov, ktorých to rozhorčilo. Tiež majú právo vyjadriť, že ich poburujú ľudia, ktorí sa im snažia niečo vnucovať. Ako má na to právo konzervatívec, stále rovnako aj liberál. Nikde som nikdy nenapísala, že liberála už nič nesmie rozhorčiť, keď mám také pochopenie pre rozhorčovanie konzervatívcov. 

A každý má rozhodne právo vyhlásiť, že končí s predplatným kdekoľvek.

 

Ja som veľmi za diskusie, ale ten článok nevyzeral ako diskusia, len ako otázky a odpovede. Z toho len ozrejmíte názory opačnej strany a inak nič, nie je to žiadna diskusia, z ktorej by sa človek dozvedel možné protiargumenty. A práve tie protiargumenty sú vo všetkých diskusiách kľúčové pre vytvorenie vlastného názoru na základe súboja rôznych argumentov z rôznych strán.

 

Veď kto chce poznať názory Palka, môže si čítať Postoj a kto chce poznať názory iné, môže si čítať Bhaghavadgítu, Posolstvo grálu, Bibliu alebo Korán. Nám nechýbajú informácie, ale diskusie medzi tými názormi a to nie v náboženských témach, ale v politických a spoločenských.

 

To malo vyhecovať liberálov? Bolo to rovnako nezmyselné, ako dávať konzervatívcom monológ liberála. Diváci a čitatelia potom vyvažujú chýbajúce diskusie, že opozičné názory nezazneli!

 

Ako sa dá viesť diskusia s Palkom.

 

Sú len dve možnosti. Buď to bude diskusia o politike a spoločných zákonoch, do ktorých nezasahujú náboženstvá alebo to bude diskusia medzi náboženskými skupinami a ateistami. 

V prvom prípade by sa nemohlo argumentovať náboženstvom a v druhom prípade by museli byť prizvaní aj predstavitelia iných náboženstiev a ateistov. 

 

V prvom prípade by nemohlo prísť ku závažnému konfliktu, pretože by sa nemohlo argumentovať náboženstvami. A v druhom prípade by si všetci predstavitelia náboženských skupín museli uvedomiť, že nie je možné zákonmi vyhovieť všetkým náboženským skupinám, aby boli spokojné, lebo ich výsledkom by bol zákaz mäsokombinátov, mimomanželského sexu, spoločných priestorov pre mužov a ženy, všetkých interupcií a obnovili by sme patriarchát aj do zákonov, taktiež odlišné právne systémy zas pre ateistov a rôzne veriacich. Keby ste ich tam zavreli, že vyjdú, až keď sa na ničom spoločne dohodnú, tak museli by sa dohodnúť na zákonoch, ktor&e acute; nebudú určovať náboženstvá. Inak by sa museli zasadiť len o rôzne právne systémy aj v jednom štáte.

 

Ale keď už vás zaujíma, čo píše Sudor, odporúčam na vyváženie aj tento článok:

https://dennikn.sk/199002/zenu-skopal-manzel-knaz-jeho-prelozili-ju-vyrazili-z-prace/?fbclid=IwAR15N4V-H8sermjgNkpgDJnM7wfYswkBglRG6JMxmLFNF0c0tDBbjK62Pd0

 

Rovno si pri ňom môžete otestovať, či sa vám tentokrát nebude zdať zaujatý. Lebo býva to tak, že sa nám nejaký autor alebo novinár páči len vtedy, keď má pochopenie len pre jednu stranu.

Ak si ho prečítate s rovnakým nadšením, potom ste Sudora pochopili v jeho celistvosti a objektívne, ako aj on objektívne vidí svet okolo seba.

 

 

O aký spor ide:

 

Novinár z Denníka N urobil rozhovor s Palkom: „Liberáli“ teraz prajú smrť jemu aj jeho synovi!

 

„Vlna nenávistných reakcií liberálov sa preliala sociálnymi sieťami po vydaní novej knihy rozhovorov medzi konzervatívnym exministrom vnútra Vladimírom Palkom a liberálnym novinárom Karlom Sudorom. Terčom útokov pritom nebol len Palko, ale aj samotný Sudor. Internetoví „bojovníci“ za „pokrok“ priali smrť jemu a jeho rodine. Poslanec SaS Ondrej Dostál priznáva, že reakciu blízkeho okolia „jeho bu bliny“ doteraz nerozdýchal. Píše Denník S.

 

„Niektorí liberáli mu nevedia prepáčiť, že vôbec urobil rozhovor s človekom, ako som ja, s konzervatívcom… Boli naňho veľmi ťažké, aj osobné a surové útoky na Facebooku. Vyhrážky, veľmi zlé priania, čo by malo postihnúť jeho alebo jeho rodinu,“ komentoval Palko pre Denník S reakciu liberálnych čitateľov.

Palko hovorí, že na Slovensku ide o nový fenomén, v Amerike však vyklíčil už dávno. „Najextrémnejšia subkultúra tohto liberalizmu sú tí SJW (Social Justice Warriors). Pripomínajú mladých komunistov z 30., 40. alebo 50. rokoch. Sú tak presvedčení o svojej pravde a opovrhujú všetkými „reakcionármi“, že k&nbs p;nim pristupujú ako k ľuďom, ktorí nie sú hodní nejakého dôstojného prístupu,“ hodnotí exminister.

 

Šok nad reakciou liberálov vyjadril aj poslanec SaS Ondrej Dostál. „…doteraz som celkom nerozdýchal, že na úroveň nenávisti, o ktorej som si myslel, že je vyhradená fašistom, komunistom, či niektorým voličom Smeru alebo SNS, dokážu klesnúť aj niektorí ľudia z blízkeho okolia mojej bubliny,“ prezradil Dostál na sociálnej sieti. Konštatoval pritom, že nerozumie vlne všeobecného pohoršenia a hlbokého rozhorčenia nad samotným faktom, že takáto kniha vôbec vznikla.“

 

Novinár z Denníka N urobil rozhovor s Palkom: „Liberáli“ teraz prajú smrť jemu aj jeho synovi!

 

Karol Sudor: S Palkom bytostne nesúhlasím, no nie je to fašista ani katolibanec

 

https://www.tyzden.sk/rozhovory/60405/karol-sudor-je-inspirujuce-viest-dialog/?fbclid=IwAR0g5XoilWdyMaLfzwEM2CRuwM4NLZ3TIhqP-s_wizQLgxCRkXvbO6ylRDM

 

„Liberál spovedá konzervatívca je najnovšou knihou Karola Sudora. Po uverejnení pasáže z tejto knihy dostal Sudor správy s vyhrážkami a knihkupectvá mu rušia predstavovanie knihy.

 

Vždy ma bavili robiť rozhovory s respondentmi, ktorí neboli mojej krvnej skupiny. Vtedy má rozhovor grády, napätie a mňa aj celkom baví „hádať sa“ s respondentmi. Napadlo mi teda urobiť knihu o tom, ako liberál spovedá konzervatívca. Prispelo k tomu aj to, že ma prekvapovali a neraz vytáčali mnohé názory konzervatívcov, ktoré sa u nás púšťali do éteru. Nadobudol som pocit, že kým my sa do ich životov nestaráme, oni túžia donútiť nás, aby sme žili podľa ich hodnôt.“

 

 

Sledujete liberálny spor?

 

„Pred pár dňami kniha vyšla a v spoločensky liberálnejších kruhoch spôsobila hotovú hystériu ešte skôr, než si ju ktokoľvek stihol prečítať. Niekoľko čitateľov vyhlásilo, že ruší predplatné Denníka N. Karol Sudor sa v rozhovore pre .týždeň vyjadril, že ľudia mu posielajú správy, v ktorých želajú smrť jeho synovi, prípadne, že sám mal zomrieť na rakovinu, z ktorej sa liečil. Niektorí usporiadatelia zrušili plánovanú prezentáciu knihy. A našli sa aj takí, čo boli schopní do svojej kritiky Palka a Sudora zamontovať dokonca beštiálnu vraždu mladej ženy, ktorá sa pred dvomi týždňami udiala v Bratislave…

 

Na druhej strane, našli sa aj osobnosti z liberálneho tábora, ktoré sa zastali Karola Sudora a jeho volania po dialógu ponad zákopy kultúrnych vojen.

 

https://dennikn.sk/1664570/palkove-nazory-nie-su-nase-ale-je-uzitocne-o-nich-hovorit/?fbclid=IwAR31xfKTLJSWxnbcDvsB-BbYn38G_Ka-NVChqvHx9bRZmZAXLP2M624-IV0

 

Omyly (a lži) pána Palka

 

https://dennikn.sk/blog/1661789/omyly-a-lzi-pana-palka?fbclid=IwAR0_v1Kkf_-9t2KF3Zg7jy6ivXp0cmaLN2OL73SaFRA3ePWySAyAFfjJ9QI

 

 

„Karol Sudor nie je žiadna liberálna autorita, keď sa bratríčkuje s katolibancami ako Vladimír Palko. Je to s najväčšou pravdepodobnosťou latentný fašista.“

https://komentare.sme.sk/diskusie/reaction_show.php?id_theme=3608438&page=1&id_reaction=27936024&action=show_reply_form#27936024

 

 

 

Inak tieto boje mi pripomína táto hudba, kde ako nevedomosť (len tazvané zlo), vidím aj ľudí vydávajúcich sa za liberálov a aj dogmatikov.

 

 

 

 

.

VYKRÚŽKUJ SI PODOBU SMERU – najväčší oblb Smeru a oligarchov

19.01.2020

Blaha 18.1. "TOTO JE ROZHODUJÚCE - AK TO NEDÁŠ FICOVI, ALE KOTLEBOVI, V SKUTOČNOSTI POMÁHAŠ KISKOVI Ľudia musia pochopiť, že ĽS NS im nemá ako pomôcť, aj keby neboli fašisti. Budú sedieť viac »

Chcem vás upozorniť na jeden predvolebný podvod z roku 2016, ktorý teraz ide zopakovať iná strana

17.01.2020

V roku 2016 sa SaS začala deliť na progresívcov slniečkárov a Sulíka, ktorý bol proti kvótam a servilnosti voči EÚ. Dnes je presne tento istý problém v Smere, kde Smer sa začal deliť na pomáhačov viac »

Ako zachrániť základné ľudské práva v Európe

15.01.2020

Ziolkovský: "Kresťanské argumenty k téme človeka majú rovnocenné miesto vo verejnom diskurze,“ dodal na záver." Také isté ako moslimské alebo inej viery alebo ateistické. Európa už viac »

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Najvýnosnejšie investície majú byť v tomto roku do akcií

19.01.2020 14:06

Po investične výnimočne priaznivom roku 2019 očakávajú trhy v nasledujúcich 12 mesiacoch nižšie zhodnotenie investícií.

truban bugár

Bugár: Rozhodnutie o prepustení Trnku bolo prekvapivé. Podľa Trubana sa politici iba vyhovárajú

19.01.2020 13:26, aktualizované: 14:29

V relácii RTVS O 5 minút 12 diskutovali predseda strany Mosta-Híd Béla Bugár a líder koalície PS/Spolu Michal Truban.

jadrova elektraren mochovce

Slováci chcú znížiť emisie cez jadro, Rakúšania ho chcú vygumovať

19.01.2020 13:21

Slovensko si nevie predstaviť, že by ciele v oblasti klímy splnilo bez využívania jadrovej energie. Rakúsko chce byť čisto zelené skôr ako ostatní.

SR oslobodenie75 prezidentka Grúň spomienka čaputová

Čaputová: Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými

19.01.2020 13:00, aktualizované: 14:16

Prezidentka to skonštatovala počas spomienkového podujatia pri príležitosti 75. výročia vypálenia obcí Ostrý Grúň a Kľak nacistickými jednotkami.