23.06.2026
Mojim otcom som sa nikdy nezaoberala pretože ma nezaujímal. Bol mi odjakživa vždy len ľahostajný pretože aj ja jemu. Nepamätám sa, že by bol na jediných mojich narodeninách. Asi len písal. A neviem o jedinom darčeku, ktorý by mi bol daroval okrem dvoch rozprávkových knižiek, kde mám jeho venovanie napísané. Bol to pán v dome, kde býval. V tom dome sa mi venovali len [...]
23.06.2026
Ten Jung mi pripomína moju mamu. Celé roky, od mojich deviatich až do dospelosti ma presviedčala, že môj otec ma miluje a aby som mu napísala. To vždy bola nepríjemná povinnosť, napísať mu list, lebo furt ma tým otravovala – Napíš mu list. Má ťa rád. Čaká na list. Lenže ona s ním nebola a až dnes si uvedomujem, aké to bolo schizofrenické. Ona mi [...]
22.06.2026
Každého poškodil niekto iný. Niekoho otec, niekoho mama, niekoho obidvaja. Ja si myslím, že mňa poškodil otec. Toto je trauma, ktorú poznám len z rozprávania mojej mamy: Pre mňa to bol tak zbožňovaný otec ako pre Vašíka z filmu Ako vytrhnúť veľrybe stoličku. Len s tým rozdielom, že môj otec bol živý, žiadny nedostupný horolezec, čo zomrel na svahu, ale [...]
Celá debata | RSS tejto debaty