Nevedela som, že sa rodí v rúškach

Doteraz som si myslela, že to len extrémisti na jednom konci preháňajú, že rodičky nútia rodiť v rúškach.

A napokon sa dozviem, že nielen že musia rodiť v rúškach, ale pôrodnice sa im môžu vyhrážať, že im zoberú novorodenca, keď nepodstúpia test.

 

„Obludnosť postoja nemocnice umocňuje aj skutočnosť, že WHO v žiadnom prípade neodporúča oddeľovať novorodencov od ich matiek ani v prípadoch, ak by matka mala potvrdený Covid-19. Matka, naopak, aktívnym dojčením odovzdáva dieťaťu cenné protilátky a chráni ho tým. Benefity kontaktu koža na kožu a dojčenie dieťaťa ďaleko prevyšujú riziko prípadnej nákazy dieťaťa koronavírusom. Zabránenie skorému kontaktu matky s novorodencom môže mať fatálne dôsledky aj na samotný proces dojčenia, ktoré môže úplne znemožniť.“

 

 

Som obhajca rúšok už celé mesiace od začiatku pandémie. No akú logiku má chcieť od rodičiek rúško pri pôrode, keď sa podrobia testom?

Alebo je to hoax, že musia mať aj rúška a počas pôrodu? 

 

Som zvedavá, či sa teraz ozvú aktivistky o podmienkach pôrodu a k stresovaniu rodičiek.

 

A prečo som o tom všetkom zapochybovala? Veď, keď nútia všetkých obyvateľov vyhrážaním sa stratou príjmu, keď sa nedajú otestovať, prečo nemám veriť, že budú stresovať aj rodičky, čo robili už predtým a o čom už aktivistky toľko písali?

 

Skutočne by ma zaujímalo, či musia mať rúška aj pri pôrode alebo nemusia a prečo, ak musia, nestačia im výsledky testov? Neveria tým testom, ale nútia nás ich podstúpiť pod existenčnou hrozbou?

 

 

Mám dve kolegyne, ktoré dobrovoľne nechcú ísť na ten test, ale radšej do karantény (nie sú to „popieračky“), ale vraj, keby sa rozhodli dobrovoľne, ako sa to prezentuje, tak ani ich manželia nemôžu chodiť do práce a ani ich manželia nebudú mať žiadny príjem.

 

To je čo za dobrovoľnosť, že buď pôjdete všetci z rodiny alebo nikto v rodine nedostane žiadny príjem a žiadnu pomoc, aby mohli tú dobrovoľnosť prežiť?

 

To si ako vymysleli, že členovia rodiny sa v existenčnom strachu takto majú vzájomne nútiť, že musíš ísť, lebo nedostaneme nič a nebudeme mať ani na nájom? 

SME to dokonca propaguje ako niečo veselé, že na Orave si takto robili na seba nátlak: „Babka, ak nepôjdeš, vyťahám ťa za uši!“

 

Si predstavte také voľby, keď to prirovnávate k voľbám, že by ste takto naháňali a iných k voľbám. 

 

 

Ako teraz chcete ľuďom, čo veria všetkému na konšpiračných stránkach, dokázať, že ich celkom rovnako nebudete nútiť aj k očkovaniu? 

A to k očkovaniu, kde nie sú žalovateľné následky, keďže ani nevieme aké?  

 

 

Chápem, že chcete byť zodpovední, ale to ste si na to nejako neskoro spomenuli, lebo to ste nemali dovoliť zľahčovať aj novinárom bezpečnostné opatrenia. Aj Schutz na SME bol „popieračom“ rúšok. To ste nemali robiť výnimky so svadbami, s tými čo prišli hrať na Slovensko poker, Ukrajincami, dovolenkármi. To ste mali zatočiť so Sulíkom, ktorý ani teraz nerešpektuje bezpečnostné opatrenia vlády a dokonca ešte proti vlastnej vláde aj protestuje!

 

A to ešte teraz majú policajti výnimku z testovania?! A to prečo, nové nevesty? Policajti už môžu byť nakazení?

 

 

Toto by sa nikde inde nemohlo v EÚ stať, len na Slovensku. Nikde inde by si na také porušovanie práv občanov netrúfli, aby si ich dovolili existenčne vydierať. 

 

A mamičkám toľko. Nemajte deti v takom štáte, kde musíte rodiť v rúškach. Počkajte tiež na koniec pandémie. Náš štát si nezaslúži žiadne rodenie detí do takýchto podmienok. Viete, aký experiment vymyslia nabudúce? 

 

A myslím si, že niekto chcel tie testy zobchodovať, keď sa musia nanútiť. Verím totiž odborníkom, ktorých predpovede sa ukázali ako pravdivé a na ktorých ste nás odkazovali na začiatku pandémie!

 

 

 

 

Kuruc za pracujúcu chudobu:

 

https://kuruc.blog.sme.sk/c/546686/povinne-na-dobrovolne-testovanie-inak-mozno-aj-vyhadzov-z-roboty.html

 

 

 

 

Tento odborník mal pravdu, nie novinári a politici:

 

 

 

 

 

 

 

.

Zmysel vecí sa do vecí nezmestí

29.03.2026

Keď som bola malá, mala som biely kočík. Videla som ho len na dvoch alebo troch fotkách. Vtedy bývali asi len biele kočíky. Pamätám si ten kočík aj z tých fotiek dopodrobna a nemusím ani otvoriť album, aby som cítila dotyk volánikov z umeliny, čo boli vtedy v móde a z ktorej som mala obliečku na paplóniku. Mám v ňom aj biely kabátik a moja mama na tej fotke taký [...]

Až kočka zapřede

28.03.2026

Opíšem ti moment, keď si sa so mnou rozišiel. Stáli sme v metre pred štikaním lístkov. Aj lístok si mi pomohol kúpiť. Aj keď toto nebola naša posledná rozlúčka, toto bola tá skutočná a rozhodujúca. Kde sme ešte obedovali potom alebo kde ešte boli, to už nebolo rozhodujúce. Už to bolo všetko len povrchné. A presne si vedel, že teraz sa lúčime a celkom [...]

Dvojka alebo keď vám aj platonické lásky podrazia nohy

27.03.2026

O bolesti zo vzťahov. Toto sú na planéte asi najhoršie bolesti okrem úmrtí a fyzickej bolesti. Že existujú jediné farebné kriedy na svete ako v jasliach, že existuje nevera alebo nešťastná láska. Náhodou mi prišlo pod ruku video s pesničkou Ať není mi líto a so začudovaním som počúvala pesničku pri ktorej som pred rokmi vedela tak hlboko plakať. [...]

Ukrajinský dron stredného doletu Poseidon H10

Uvedomili si Rusi, že prehrávajú? Vyzvali USA, aby prinútili Ukrajinu, nech pristúpi na ich podmienky prímeria

29.03.2026 19:59

Jednou z možností, ako by mohli USA dostať Ukrajinu pod tlak, je zastavenie dodávok rakiet.

erik tomáš, fico

Minister Tomáš vie, čo by robil na mieste Ferenčáka

29.03.2026 19:30

V politickej diskusii v TV Markíza boli dnes minister Tomáš z Hlasu a poslankyňa SaS Holečková.

Drony Gerbera

Šéf zbrojárskeho giganta Rheinmetall prirovnal ukrajinských výrobcov dronov ku gazdinkám s 3D tlačiarňou

29.03.2026 18:21

„Majú v kuchyni 3D tlačiarne a vyrábajú diely pre drony,“ uviedol.

DSC09460

Do rumunskej Oradei Slováci priniesli Veľkú noc o týždeň skôr. Slovenskú komunitu navštívili premiéri Fico a Bolojan

29.03.2026 17:30

V rumunskej Oradei sa v posledný marcový piatok 2026 prepisovala história slovenskej komunity v Rumunsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,312
Celková čítanosť: 6456719x
Priemerná čítanosť článkov: 2793x

Autor blogu

Kategórie