SME manipuluje svojich čitateľov, aby nesúhlasili so sebareflexiou a zmierením, čo navrhol Šimečka

ml. Šimečka 2022:

Predseda PS Michal Šimečka k vražde v Bratislave píše, že tento hrozný čin nemôžeme vnímať izolovane. „Stal sa v kontexte dlhodobej polarizácie spoločnosti a šírenia nenávisti, za čím stoja konkrétni ľudia a konkrétni politickí aktéri.“

Nejakú zodpovednosť za vraždu nesie každý, kto sa niekedy pohŕdavo či nenávistne vyjadril na adresu LGBTI+ ľudí, píše Martin M. Šimečka. „Po tejto vražde nevedomosť môžeme vylúčiť a už nebude možné obhajovať sa právom na slobodu názoru, akokoľvek hlúpeho.“

 

ml. Šimečka 2024 jeho vyhlásenia teraz:

 

„Mám pre vás jeden odkaz. Pre všetkých, ktorí ste tiež zhrození z atentátu na premiéra, ostro odmietate násilie, no zároveň nesúhlasíte s politikou vlády, slušne ste sa zúčastnili na protestoch, priali by ste si zmenu. Nikto, naozaj nikto, vás nemá právo obviňovať z hrozného činu atentátnika. Prajeme si teraz najmä úplné uzdravenie premiéra Fica, spoločenský zmier a novú politickú kultúru. To však neznamená, že strácame právo na iný názor, či na úplne normálnu a potrebnú opozičnú politiku.

Dôrazne sa ohradzujem proti snahe niektorých politikov prisúdiť nám zodpovednosť za nenávistné prejavy v spoločnosti.

Naozaj ale nedovolím, aby niekto potláčal vecnú a odbornú opozičnú prácu, alebo niekto dával hrozný čin atentátnika za vinu státisícom slušných, demokratických voličov PS.

Mrzi ma, že viacerí politici – aj koalície, aj opozície – si akoby neuvedomovali vážnosť situácie a naďalej prilievajú olej do ohňa. Kreslia obraz kolektívnej viny, akoby za atentát mohli médiá, či opozícia.

Pritom vedia, že vinným je atentátnik, ktorý bol osamelým vlkom a dnes sedí vo väzbe. Takéto obviňovanie je to posledné, čo teraz potrebujeme.“

 

https://www.facebook.com/miso.simecka/videos/1809897376144728

 

 

SME sa rozhodlo rozoštvávať ďalej a skritizovať Šimečku a odborníkov v televízii, ktorí sa dovolávali nejakého zmierenia a sebareflexie

 

Možno majú za úlohu títo novinári vyvolať občiansku vojnu na politický prevrat a preto sa majú snažiť o ďalšie násilie:

SME 20.5. komentáre, ktoré fanatizujú čitateľov SME:

Realita sa otáča na hlavu (komentár)

Vyvolávanie „sebareflexie“ je v danej chvíli kritický omyl.

 

„Vyvolávanie „sebareflexie“ a podobne je v danej chvíli kritický omyl. Možno až fatálny, keďže vrhanie si vedier popola na hlavy je o čo nechcenejšie, o to kontraproduktívnejšie darovanie legitimity, ahistorickému a lživému naratívu kontrarevolučnej agitácie.

Teda, že sú to tradičné („sorosovské“) médiá, ktoré rozoštvali národ agresivitou, hejtom, dehumanizáciou a diktátom „jediného správneho názoru“.

Jednoducho a jasne. To, že „cesta k zmieru vedie cez sebareflexiu, ktorú musíme vykonať všetci“ – a rôzne obmeny toho istého –, je propaganda ťažkej váhy.

Je to otáčanie reality z nôh na hlavu v zmysle, že v primitivizme, vulgárnosti, konfrontačnosti, nenávidení a prázdnote má terajšia vládna moc seberovného. Nemá.

Až stretnete zastupujúceho premiéra, povedzte mu to.“

 

 

 

Ak si nemusia urobiť žiadnu sebareflexiu a ich novinári sa neboja, že budú páchať v diskusiách trestné činy, prečo im zakázali diskusie?

Aby nikto nevidel, že by schvaľovali atentát alebo písali také veci, že Chmelára by mali upáliť na ulici? 

 

 

 

 

 

SME 20.5. zastupca šéfredaktorky SME pracuje na tom, aby ich čitatelia nepoľavovali v agresii a nenávisti

 

Komu a za čo sa ospravedlňovať? Alebo prečo to s Dankom a Matovičom nepôjde (komentár)

https://komentare.sme.sk/c/23332641/komu-a-za-co-sa-ospravedlnovat-alebo-preco-to-s-dankom-a-matovicom-nepojde.html

„Výzvy na ospravedlnenia a zmenu správania sú síce efektívne, ale čo znamenajú? Kto sa má komu ospravedlniť a za čo? Za nepriateľov národa, protislovenské prostitútky alebo za kvičiace svine?

Za nezmyselné testovania, emocionálne tlačovkové vydieranie a verejné šikanovanie nepohodlných úradníkov? Za urážanie prezidentky, ktorého sa dopustili dvaja premiéri?

Vládna koalícia už ústami Roberta Kaliňáka avizovala, že chce situáciu riešiť zmenou viacerých zákonov, a ďalší vládni politici už dnes viac či menej otvorene hovoria o vysporiadaní sa s médiami a politikmi, ktorí sú podľa nich za tento stav zodpovední.


Pretože ak bude vytvárať pocit nespravodlivosti a dvojakého metra, riešeniu situácie to neprospeje.“

 

Zaujímavé, že chápe, že neprospievali svojim dvojitým metrom!

 

„Bez kritiky to nepôjde

 

„Ak nám táto situácia oslabí schopnosť formulovať kritiku a pomenúvať udalosti a konanie pravými slovami, prehráme napokon všetci. Už v uplynulých dňoch som dostal správy, ktoré ma obviňovali z ďalšieho podnecovania nenávisti len preto, že som si dovolil napísať, že NAKA by mala pristupovať k vyhrážkam voči novinárom a opozícii rovnako ako voči ministrovi vnútra. Naozaj je to šírenie nenávisti?“

 

 

 

Tu štve svojich čitateľov k tomu, aby si mysleli, že od nich niekto chce, aby neboli kritickí a nič nekritizovali!

A čo na Pravde už novinári nie sú kritickí? Kritika s označovaním, kto je démonické zlo a voliči sú nacisti, je kritická? 

A to je tá jasná schopnosť pomenúvať realitu pravými slovami?

Vážne sme pravými slovami nacisti a Fico je Hitler?

 

A tu zavádza čitateľov tým, že vraj on si nemôže dovoliť chcieť rovnaký prístup k vyhrážkam novinárov a opozícii rovnako ako voči ministrovi vnútra! Absolútne zavádza, keďže sme všetci počuli koľkokrát to bolo zopakované na tlačovke, že sa to bude posudzovať a trestať rovnako!

Napriek tomu čitateľov hucká, že nebude!

 

 

„Riešenie má dnes v rukách politický stred, ktorý už teraz dostatočne chápe, že v danej situácii nič iné ako vytvorenie nového spoločenského konsenzu neexistuje.“

 

Prvý novinár presviedčal – žiadna sebareflexia, to by bol osudný omyl. Druhý novinár ich presviedča – žiadne zmierenie!

Idú aj proti návrhom Progresívneho Slovenska. To sa má tváriť mierumilovne a ich novinári zas špinavá práca – rozoštvávanie občanov.

 

A opäť, prečo je pod ním zakázaná diskusia?

Lebo ich čitatelia sú tou ukážkou intelektuálnej elity, ktorá nie je pod týmto ich vplyvom nenávistná?

Pravé pomenovanie vecí je také, že sa boja, že by mali očividnú hanbu za to, že ich čitatelia by schvaľovali atentát a prejavovali svoju agresivitu!

Takže, oni ich dostávajú do varu a nikto nemá vidieť ich reakcie!

Keby vraždili, tak k nim nepatrili!

 

 

 

Čo písali predtým v roku 2022:

Všetko sú to linky z Denníka N!

 

Predseda PS Michal Šimečka k vražde v Bratislave píše, že tento hrozný čin nemôžeme vnímať izolovane. „Stal sa v kontexte dlhodobej polarizácie spoločnosti a šírenia nenávisti, za čím stoja konkrétni ľudia a konkrétni politickí aktéri.“

Slovensko je v stave klinickej morálnej smrti, píše Fedor Gál o dvojnásobnej vražde v LGBTI bare. „Nepridávajme k tragickej udalosti na Zámockej ulici výčitky, spomienky, obvinenia. Akurát si pripomeňme, na akých gatiach visia politici v záujme svojho ‚vládnutia‘.“

„Tri roky hovorím, že aj slová sú zbraň. Že my politici sme zodpovední za každé jedno slovo, ktoré vyslovíme. Napriek tomu tu mnohí bezohľadne zapĺňajú priestor nenávisťou,“ píše na Facebooku prezidentka Zuzana Čaputová. Hnevá ju, že ani niektorí prokurátori a sudcovia verbálnym trestným činom neprikladajú dôležitosť a nepovažujú ich za nebezpečné. „Tri roky hovorím a upozorňujem, že sa to nemusí skončiť iba pri slovách.“

 

Vynechala z toho médiá! Hoci každý dnes vie, že informačná vojna sa vedie cez médiá a nie cez politikov!

 

Oxfordský profesor Roger Griffin hovorí, že vražda pred Teplárňou na Zámockej bola jednoznačne aktom terorizmu. Upozorňuje však, že manifest vraha je najmä antisemitský, len málo sa venuje LGBTI+ ľuďom a nie je jasná súvislosť s útokom. „Nikdy som nevidel taký zmätený teroristický čin,“ hodnotí profesor Griffin.

 

Vrah zo Zámockej sa inšpiroval nielen americkými, ale aj ruskými neonacistami, upozorňuje Kacper Rekawek, expert na terorizmus z Centra pre výskum extrémizmu Univerzity v Oslo. „Jeho manifest je viac antisemitský a rasistický než iné manifesty,“ hodnotí vrahov dokument.

 

Vrah zo Zámockej nevraždil zo žiarlivosti. Neobstojí ani skratka, že za jeho radikalizáciu môže najmä vplyv Ameriky. Rozoberáme tri fámy, ktoré sa šíria okolo vraždy Matúša Horvátha a Juraj Vankuliča pred podnikom Tepláreň.

 

„Hlasom skupiny, ktorej ďakoval aj strelec útočiaci pred barom Tepláreň, je žena z Kalifornie, odhalil americký web HuffPost. Neonacistická internetová komunita Terrorgram Collective nabáda k násiliu, jej lídri vystupujú anonymne. HuffPost však tvrdí, že stopy vedú k žene, ktorá žije v kalifornskom Sacramente.

Skupina antifašistických aktivistov tento týždeň prišla s informáciou, že 33-ročná Dallas Humberová je hlasom audiokníh a videí, ktoré Terrorgram Collective publikuje. Web HuffPost uvádza, že závery publikované na webe investigatívnej skupiny Left Coast Right Watch sa mu podarilo overiť.

Humberová údajne stojí aj za viacerými účtami na sieti Telegram, ktorú extrémistická skupina používa na šírenie svojich myšlienok. Žena je opisovaná ako dlhoročná autorka ilustrácií s neonacistickou tematikou, z ktorých niektoré pravdepodobne speňažila.

„Tiež predávala dildá a vytvárala videá, v ktorých hodnotí rôzne sexuálne pomôcky,“ píše HuffPost. Skontaktovať Humberovú sa webu nepodarilo. Na žiadosti o vyjadrenie ona ani jej príbuzní nereagovali, akokoľvek vraj bolo jasné, že správu zaslanú na Telegrame si zobrazila.

Mladík identifikovaný ako vrah dvoch obetí zo Zámockej ulice v Bratislave spomenul Terrorgram Collective v sekcii „zvláštne poďakovanie“ v manifeste publikovanom súčasne s vlaňajším útokom. Podľa webu HuffPost to bolo prvýkrát, čo bola komunita Terrorgram Collective spomínaná v podobnom manifeste.

Terrorgram Collective je považovaná za súčasť tzv. akceleračného hnutia, ktorého cieľom je urýchliť kolaps multietnickej západnej spoločnosti páchaním masových vrážd a iných násilných činov. Uvedená skupina na takéto útoky otvorene vyzýva a páchateľov skorších útokov s podtextom belošskej nadradenosti označuje ako „svätcov“.

K odhaleniu totožnosti ženy vystupujúcej v materiáloch skupiny viedla „dlhá cesta z digitálnych omrviniek“, píše HuffPost.

Správa o „jednej z hlavných propagandistov“ komunity nadväzuje na nedávno zverejnené súdne dokumenty, ktoré identifikujú možného ďalšieho člena skupiny. Brandon Russel, ktorý v minulosti založil inú neonacistickú bunku, a jeho partnerka čelia obvineniam, že plánovali útok na rozvodnú sieť v americkom štáte Maryland s cieľom odstrihnúť od elektriny mesto Baltimore. (čtk, bbchuffpost)“

 

Jedným z možných terčov vraha zo Zámockej bol aj premiér Eduard Heger, fotografoval sa pred jeho domom. Vo svojom pamflete Juraj K. nabádal na vraždenie politikov a aj ich rodín s deťmi.“

 

 

Všetko sú to linky z Denníka N! Nič z alternatívnych médií!

 

 

 

Prečo sa im vtedy hodila kolektívna vina na politické účely a teraz sa im kolektívna vina nehodí? Prečo vtedy to nebol osamelý atentátnik a teraz je to osamelý atentátnik?

 

Lebo chápu, čo robí so spoločnosťou taký dvojaký meter?

 

 

 

.

Aj voľakedy som písala o rodine, len som pre ňu nebola fašistka

14.06.2026

3. mar 2006 o 21:43 Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať 11. okt 2007 o 14:26 Mäkké schody 13. mar 2007 o 15:25 Zmysel vecí sa do vecí nezmestí 31. mar 2008 o 19:17 Nemala som ani filmový pôrod 17. mar 2008 o 08:00 Väčšina žien má k mužom pohrdlivý postoj 1. jan 2008 o 21:55 Muž nie je kamarátka! 19. nov 2007 o 22:37 Ako bolo [...]

Každý hrdinský muž svojimi slovami a svojou diplomaciou za mier a proti vojnám, zachránil najviac životov detí a žien.

13.06.2026

Páni sveta nesedia v Rusku, ale v Izraeli. A nie sú to ani Židia, len sa za Židov schovávajú, aby boli nekritizovateľní a nenapadnuteľní. Ovládajú celý svet a to aj Rusko aj USA cez svojich poskokov. Sú to svetové mafie, ktoré majú medzi sebou konflikty ako mafie, ale zároveň aj spolupracujú pokiaľ ide len o zajace – ľudí, ktorých si tu chovajú. [...]

Koľko stojí morálka progresívca?

13.06.2026

Ja som ako osamelá matka obhajovala homosexuálov alebo týrané ženy zadarmo. Za moju morálku mi nikto neplatil, mala som ju zadarmo. A v čase, keď som chodila v deravých čižmách v daždi, lebo nemala som ani na čižmy v číňaku. Učiteľský plat som mala najviac rokov od 600 eur postupne na 800 eur, konečný aj s príplatkami. Plat pre osamelú matku s VŠ bez alimentov. [...]

Pellegrini

Kmec do Ríma, Radačovský na Cyprus: Pellegrini reaguje na dohady okolo nových diplomatov

14.06.2026 11:02

Doterajšie nevymenovanie vysvetlil absenciou ministra zahraničných vecí.

Francúzsko Rusko flotila tieňová tanker zadržanie uarus

Prvý zásah v Lamanšskom prielive: Briti obsadili ruský tanker z tieňovej flotily

14.06.2026 10:25, aktualizované: 12:11

Rusko sa spolieha na svoju tieňovú flotilu pri financovaní svojho konfliktu na Ukrajine.

Germany Hungary

Magyar žiada od Zelenského pre Maďarov na Ukrajine to, čo nemajú na Slovensku. Už je však spokojný, ale prečo sa vyhráža?

14.06.2026 10:00

Prečo je teraz nemožné, aj keby Ukrajina súhlasila, aby etnickí Maďari získali svoje trvalé zastúpenie v parlamente v Kyjeve?

Rozhanovce muzeum hlavna foto

Najväčšia bitka od vpádu Mongolov otriasla Uhorskom. Pri Rozhanovciach sa rozhodovalo o kráľovi aj osude Košíc

14.06.2026 10:00

Bitka pri Rozhanovciach bola najväčšou od mongolského vpádu do Uhorska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 6653249x
Priemerná čítanosť článkov: 2715x

Autor blogu

Kategórie