Založ si blog

Nové manipulácie s čitateľmi, teraz na SME

SME komentáre, ktoré fanatizujú:
.
.

Čo robiť po atentáte na premiéra? Ukázať alternatívu (píše Samo Marec)

 

„Dnes nepotrebujeme víťazstvo v súboji o pravdu a ani ho nemáme ako dosiahnuť. Potrebujeme riešenie.“

 

„Na verejnosť prenikol občiansky preukaz páchateľa a jeho výpoveď, bohvie od koho a bohvie ako vystrihnutá. Rovnako na verejnosť prenikla prijímacia správa premiéra. O jeho zdravotnom stave informujú ministri, ako keby tu vládla junta. Je tu interpretačná vojna.

„Páchateľ bol podľa jednej strany proruským pomätencom, veď bol so Slovenskými brancami, písal neveľmi kvalitnú rasistickú literatúru a bol agentom ŠtB (nebol). Ten istý páchateľ bol podľa druhej strany opozičným agresorom, veď podporoval prezidentku, zúčastňoval sa na protivládnych protestoch a motívom jeho činu bola osobná nenávisť k Robertovi Ficovi.

A to ešte neviete, že medzinárodný twitter v tom má úplne jasno: Robert Fico predsa nedávno odmietol pandemickú dohodu WHO, bol proti islamizácii Európy, vystupoval proti Ukrajine a zvyšok už ani netreba hovoriť.

Pravda je pritom omnoho zložitejšia alebo, ak chcete, omnoho jednoduchšia: páchateľ bol obyčajný popletenec, ktorý zastával množstvo protichodných názorov naraz.

https://komentare.sme.sk/c/23331594/co-robit-po-atentate-na-premiera-ukazat-alternativu-pise-samo-marec.html

.
.
.
1. Týmto SME svojim čitateľom podáva mylné informácie o tom, prečo o zdravotnom stave premiéra neinformuje
lekár. Dnes to a určite aj novinárom zdôvodnila riaditeľka nemocnice a že prosí občanov, aby ochranu aj tých lekárov chápali!
Napriek tomu to na SME nevedia alebo ignorujú a podávajú čitateľom klamstvo, že to znamená, že nám tu vládne junta!
Kto ďalší by potom niekoho z tej junty nechcel zastreliť, všakže? Stačí len keď bude v depresii z volieb, že nevyhrala jeho strana!
To je teda ten pokus o zmier, že progresívni novinári nevedia informácie podávať normálne ako tí na Pravde!
Takto stále štvú čitateľov, že tu vládne junta! Fakt si neviem predstaviť, že takto by informovali na Pravde!
.
.
.
2. Tak isto ako na Denníku N zase podsúvajú čitateľom, že vlastne patril k Slovenským brancom. Čo na tom, že samotné SME písalo, že sa s nimi stretol pred rokmi 1x, na to možno už čitatelia zabudli alebo si to v inom článku nevšimli (ale majú aliby, že to napísali, keby dačo, že nenapísali). V novom článku sa to dá znovu spochybniť!
A v tomto je nové to, že tým zastával množstvo protichodných názorov naraz!
.
Čo zastáva aj žena, ktorá sa chce rozviesť! Lebo niekedy si ho zobrala a teraz sa chce rozviesť?
Podľa SME teda zastáva protichodné názory! A toto ich čitatelia zožerú, lebo sú intelektuálna elita!
Ale účel je splnený, ľahko sa dá dokázať, že dotyčná sa chcela rozviesť a ľahko aj že nechcela, keď sa vydávala!
.
Účel pre SME je dokázať, že nemohol patriť k ich fanúšikom, hoci mal rovnaké názory, ktoré vykrikoval na protestoch. Nie preto, že nebol registrovaný, ako na Denníku N, ale preto, že pred rokmi nevykrikoval Sláva Ukrajine! Vtedy by bol konzistentný, keby to kričal aj osem rokov dozadu!
.
K tomuto ho teda spracovali branci!
.
Opäť zúfalá snaha zbaviť sa viny, že ho sfanatizovali progresívne médiá. Podané vtipne, intelektuálna elita s kuracím rozumom si to nevšimne.
.
.
3.
„Čo znamená koaličný pokoj
.

Podľa koalície treba pokoj. To je nepochybne pravda. Lenže čo ten koaličný pokoj vlastne znamená?

Koaličný pokoj znamená, že sa nesmie kritizovať, napríklad postup ochranky, lebo nám hrozí občianska vojna. Znamená, že sa nesmú klásť otázky, napríklad či by mal odstúpiť minister vnútra.

.

 

Klamstvo, veď pokoj navrhol Šimečka! Zajtra asi budú písať, že Danko!
.
„Znamená, že opozícia má byť ticho, lebo v interpretačnej vojne bol páchateľ opozičným agresorom a koalícia má obeť, takže opozícia nemá legitimitu, nemá sa vyjadrovať, nesmie kritizovať. (Súhlasiť asi môže.)“
.
Najprv sa sťažujú, že 100 dní mlčania koalícia nechce a vidíte, že pre progresívnych novinárov to aj tak neplatí!
.
.
Pokoj podľa koalície teda znamená: „My vás budeme obviňovať a vy musíte byť ticho“. Pod „vy“ sa zmestí každý, kto sa práve hodí. Takto to má byť. Atentát, teda útok na demokraciu a štát, chcú podľa všetkého využiť na ďalší útok na demokraciu a štát.“

.

.
Zas opakujem, že pokoj a 100 dní mlčania navrhol Šimečka.
.
A prestali progresívni novinári manipulovať? Nie, len vypli diskutujúcich, lebo schvaľovali atentát.
.
.
4.
„Kam vedie agresivita
.

„Pod zástavou falošného pokoja sa takmer s istotou bude stupňovať agresivita, nasvedčujú tomu vyjadrenia všetkých, ktorí k tomu majú čo povedať. Práve agresivita ich predsa dostala tam, kde sú, aj spoločnosť dostala tam, kde je. A strelca dostala tam, kde bol. Agresivita nás ničí a sťažujeme sa na to.“

.

A čia agresivita? Kto tu písal, že Slovensko skončilo a máme tu nacistickú vládu s Hitlerom? 

Kto vášho fanúšika do toho dostal?

.

.

.

5.

„Agresivita vyhovuje koalícii, v rozvrátenej a agresívnej spoločnosti má početnú prevahu; videli sme to v parlamentných aj prezidentských voľbách. Agresivita vyhovuje jej záujmom, víťazí v nej, je v nej lepšia a autentickejšia. A má aj obeť, ktorou bude mávať ešte dlhé roky. A bude ňou ospravedlňovať svoju vlastnú agresivitu.

.

.

Agresivita vyhovovala vládnej koalícii? Nie protestným zhromaždeniam?

Ale sústavne zabúdam, že ich čitatelia už dávno nepoužívajú logiku!

Komu vyhovuje, keď chcete zvrhnuť vládu a ste nespokojní s voľbami?

Tak to vládnej koalícii vyhovuje agresivita aj v Gruzínsku?

.

.

„Teraz – pre rany Kristove – už naozaj poslednýkrát ide o otázku, čo teraz. Ak ju totiž nevyriešime, výsledkom bude peklo.“

.

.

Fakt by to bolo peklo, keby ste sústavne nedémonizovali vládnu koalíciu teraz ako juntu?
Fakt by to bolo peklo, keby ste písali ako normálni novinári na Pravde?
.
Však vaši vlastní čitatelia píšu na Denníku N, že na SME je to už nenormálna hypnóza a už niečo šialené!
.
.
.
6.
„Znamená to sebareflexiu. Znamená to pochopiť – ale naozaj pochopiť a nielen si prikyvovať –, prečo ľudia volia tak, ako volia, a čo tým vlastne hovoria. A pochopiť, čo vlastne chcú.“
.
.
No čo sa zase dozviem o svojom myslení nacistu a prečo som volila Hitlera?
.
.
„Napríklad dnes je to pomerne jednoduché; chcú pokoj. Aj my chceme pokoj. Každý chce pokoj. Všetci ho potrebujeme. Riešením teda nie je ďalšia eskalácia, najmä ak jednoznačne vieme, kto má pri eskalácii výhodu a komu vyhovuje. Koaličná verzia totiž môže znieť aj takto: spôsobili atentát na premiéra, ľudia chcú pokoj, ale oni ďalej provokujú! Bude to výborne fungovať.“
.
.
Vraj chce od sebou stvorených nacistov pokoj!
.
Teraz, keď nám porozbíjal rodiny a keď svojho fanúšika dohnal k vražde Hitlera, tak chce pokoj!
.
.
Zaujímavé, že je pod ním zakázaná diskusia. Asi sa boja, že by stále ich fanúšikovia schvaľovali atentát a to by mali hanbu!
.
.
.

„…osloviť voličov a dať im to, čo chcú alebo budú chcieť. Máme pravdepodobne najposlednejšiu poslednú šancu, a ak ju nevyužijeme a namiesto toho budeme aj my ďalej prispievať k fragmentácii, bude to aj naša vina.

Je isté, že sa to podarí? Kdeže, ešte oveľa menej ako kedykoľvek predtým. Ale ten druhý spôsob sme vyskúšali už niekoľkokrát a dnes sme tu.“

.

.

.

.

Opäť dávam návod!

.

.

Začnite sa správať ako novinári na Pravde a verím, že to dokážete prežiť! 

.

.

Oni nám nepotrebujú rozbíjať rodiny, nepracujú na Majdane ani na občianskej vojne!

.

.

Dúfam, že novinári nepotrebujú k životu občiansku vojnu.
Ja osobne nestojím o vaše ospravedlnenie, že ako nacista mám kvôli vám rozoštvanú rodinu a synov.
.
Za toto by ste mali byť súdení na riadnom súde a len ospravedlnenie by bola smiešna vec!
.
Mne stačí, keď už nám dáte pokoj a budete sa správať presne ako novinári na Pravde, aby ste mali predstavu, že sa to dá – mať zdravý rozum a nerozoštvávať občanom rodiny a z fanúšikov vyrábať vrahov proti nacistom!
.
.
.
.
.

Čitateľ SME: „Niekedy mam pocit, ze aj Marx by bol pre nich pravica a vlavo od nich su snad iba pol Pot a Mao Ce-tung. . . „

10.06.2024

Nie vždy sú čitatelia SME a N vymytí do správnej podoby, niekedy sa vymývajú ťažšie (majú viac rozumu než progresívni novinári). Pozrela som aj na český iDnes a aj tam ide vymývanie ťažšie. Aj pre morálne uvedomelých bola Nerudová Danuše – Blbuše. Nasledujú komentáre ťažšie vymývateľných: Čitatelia SME dnes ku článku: Krajná pravica [...]

Kde je táto blogerka SME Anna Brawne scenzúrovaná? Nikde, pracuje pre stranu, ktorá voličov iných strán vyhlasuje za nacistov a ľudský odpad!

08.06.2024

Na blogoch SME blogujú blogeri, ktorým nevadí, že SME cenzúruje iné názory. Podľa mňa toto charakterizuje ich boj za demokraciu a že im nevadilo, že ľudí s inými názormi než vyžadovanými, nálepkovali ich novinári ako nacistov a dezolátov, keď povinne nevolili ich stranu. Akoby sa im páčilo, keby ich niekto umlčiaval a cenzúroval? Jednou z tých žien, [...]

Progresívci si zas strelili do nohy, teraz zrušením Dannyho Kollára

03.06.2024

V minulosti sa nepohodlní ľudia na výstrahu vešali. Iných to malo zastrašiť alebo zastrašilo, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim takto tvrdo presadzovaným. Dnes sa ľudia nevešajú, ale scenzúrujú a zablokujú akokeby neexistovali. Rovnako to má iných zastrašiť, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim tvrdo presadzovaným. Vraždenie vymenilo vymazanie, čo je [...]

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,520
Celková čítanosť: 5595619x
Priemerná čítanosť článkov: 3681x

Autor blogu

Kategórie