Založ si blog

Toto sa reinkarnovala tá intelektuálna elita z 50-tych rokov!

SaS vyzýva slovenských europoslancov, aby nehlasovali za návrh EP zmeniť zakladateľské zmluvy – stratu veta!

 

„Ústavnoprávny výbor Európskeho parlamentu prijal správu, ktorou žiada zmeny v zakladateľkských zmluvách EÚ. Poslanci piatich strán v EP – ľudovci, socialisti, progresívni liberáli, zelení a komunisti, žiadajú zrušenie veta členských štátov vo viacerých zásadných oblastiach. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) preto vyzýva slovenských europoslancov, aby chránili záujmy Slovenska a hlasovali proti zmenám navrhovaným EP

 

Ide o zrušenie veta napríklad v otázkach daní, budúcich zmien zakladateľských zmlúv, zákonodarných právomocí pre EP, rozšírenia právomocí EÚ a mnohých ďalších oblastí vrátane zahraničnej a obrannej politiky. Predkladatelia tiež žiadajú, aby parlament navrhoval kandidáta na predsedu komisie, pričom dnes si ho vyberajú členské štáty na Rade a aby si predseda mohol sám vybrať eurokomisárov podľa politických preferencií. Slovenského komisára dnes nominuje vláda SR,“ vysvetlil zámer Európskeho parlamentu predseda SaS Richard Sulík.

 

„Slovensko je pritom v podiele výroby elektriny z jadra doslova svetová veľmoc. Brusel a Nemecko so silnými zelenými agendami, ktoré sú tradične iracionálne protijadrové, predstavujú hrozbu pre slovenskú energetickú stratégiu. Toto je holý fakt. Konsenzuálne rozhodovanie členských štátov sa má zmeniť na väčšinové, čo v praxi posilní vplyv veľkých členských štátov na úkor menších,“ povedal R. Sulík s tým, že väčšinové rozhodovanie tiež neznamená kvalitnejšie rozhodovanie.

 

Europarlament tak podľa neho navrhuje členským štátom, aby sa vzdali svojich právomocí a dali ich jemu. 

 

„O správe má EP hlasovať 23. novembra a ako býva nešťastným zvykom, mediálnu pozornosť si získa až po svojom schválení. Navyše, po schválení v EP môže správu španielske predsedníctvo na Rade predložiť členským štátom už v prvej polovici decembra. Tie potom môžu zvolať tzv. konvent, ktorý začne diskusiu o zmene zmlúv. Belgicko, ktoré bude predsedať Rade v 1. polovici 2024 už teraz avizuje, že zmena zmlúv patrí medzi jeho priority,“ uviedol predseda SaS.

 

Európska únia potrebuje podľa Richarda Sulíka reformy, ale nie cestou bruselskej centralizácie. „Politické rozhodovanie má byť pri občanovi na najbližšej možnej úrovni. Aj členské štáty zvažujú myšlienku zmeny zakladajúcich zmlúv. Nemecko a Francúzsko podmieňujú rozšírenie počtu štátov únie o krajiny, ako sú Moldavsko, Ukrajina, západný Balkán či Gruzínsko, zmenou zmlúv.

 

V septembri predložili Nemecko a Francúzsko spoločný dokument, v ktorom navrhujú napríklad menej eurokomisárov, zrušenie veta či väčší rozpočet. Na stole je aj otázka využiť tzv. passerelle doložky, ktoré umožňujú jednoduchšie zmeniť základné zmluvy EÚ bez potreby zvolávať spomínaný konvent a medzivládnu konferenciu. Schválenie zmien cez premosťovacie doložky vyžaduje jednomyseľný súhlas v Rade, súhlas EP a v niektorých prípadoch môže byť vetovaný parlamentmi členských štátov. Ako už býva pri Robertovi Ficovi zvykom, jedno tvrdí doma a druhé robí v EÚ. Preto ho vyzývam, aby nesúhlasil so zmenami zmlúv,“ dodal Richard Sulík na záver.“

 

https://www.hlavnespravy.sk/sas-vyzyvame-slovenskych-europoslancov-aby-nehlasovali-za-navrh-ep-zmenit-zakladatelske-zmluvy/3318618

 

 

 

A takto o tom píše SME, ktoré vymýva intelektuálnu elitu, aby súhlasila so stratou veta! (len jeden článok ako príklad):

 

 

Ochabnutá eurokomisia a koniec práva veta. Akademici navrhli prekopanie Únie

 

Dokument súvisí s rozširovaním eurobloku.

https://svet.sme.sk/c/23218258/ochabnuta-eurokomisia-a-koniec-prava-veta-akademici-navrhli-prekopanie-unie.html

 

 

Vlastne to bude taký dobrý krok, ako porýľovanie záhrady!

 

Nikde o tom, že je to strata suverenity. To Sulík ešte chápe, ale osprostená intelektuálna elita progresívnymi novinármi, už nie!

 

A presne takto ju vymývali aj pri migrantoch, sankciách o jednom svetri, genocíde atď. Myslíte si, že herci tomu rozumejú lepšie, keď aj proti nim by mediálne štvali, keby neboli uvedomelí ako v socializme? 

 

Nie, budú dementne obhajovať stratu suverenity, lebo je brzdou progresívneho pokroku a oni sú predsa ako intelektuálna elita všetci uvedomelí! Za stratu suverenity pôjdu aj do ulíc, keby im v tom „Fico“ bránil! Celkom rovnako, ako bránili propagandu o jednom svetri a účinnosti sankcií. Lebo herci a politológovia s bakalárom predsa rozumejú ekonomike v uvedomelom podaní ako boľševici a komunisti pred nimi! Veď Francúzsko a Nemecko na nás uvedomelo finančne dozrie! Sú ešte uvedomelejší!

 

Čo my budeme len paprče naťahovať? Keď po nich máme dostať, lebo sme neuvedomelí a sprostí? Budú vedieť, kedy nám dať po paprčiach!

 

Ani ich rodičia tak nevzývali Moskvu! Toto sa reinkarnovala tá intelektuálna elita z 50-tych rokov! Vedia, kto má byť zavretý ako protištátny živel! Teraz v mene progresívneho pokroku – modernej progresívnej demencie!

 

 

 

A takto s tým súhlasí ich vymytá čitateľská a intelektuálna elita (z 18 vybratých skracujem na 10):

 

 

 

Suverenitu si tak či tak dlhodobo neudržíme. Preto budem radšej keď sa jej zbavíme na úkor EU ako nejakej pseudoveľmoci.“

 

 

„Ja rozpor medzi nami nevidím. Ty prenesenie časti suverenity nazývaš vzdaním sa jej, ja to nazývam jej zdieľaním a flexibilným využívaním.“

 

Logik filozof:

„To preto lebo obaja chápeme suverenitu rovnako. Lenže tu sa zo suverenity stala modla vďaka ktorej sme stratili zmysel pre realitu, súdnosť aj mieru. Fašisti aj komunisti vnímajú suverenitu ako právo byť mentálne zabudnutý v minulom storočí a ešte byť na to hrdý. A to je problém pre ktorý ja suverenitu neviem vnímať čisto pozitívne. Preto razím heslo „čím menej suverenity, tým lepšie pre nás“. Minimálne by sme dostali po papuli aby sme sa prebrali do reality. A ja len chcem aby sme tú facku nedostali od rusov, lebo oni dajú KO nechajú nás na zemi, tak ako v minulom storočí.“

 

 

A preto chce dostať po papuli od Francúzov a Nemcov!

 

 

Suverenita sa nestráca, suverenitu v rámci EÚ zdieľame. Už dnes máme rozhodovanie bez práva veta v mnohých oblastiach, a fungujeme, svoj hlas sme nestratili. Ak chceme svoj hlas presadzovať, musíme vedieť vytvárať strategické partnerstvá a zobchodovať podporu jedného za podporu iného. Ak to dokážeme, vieme si svoj hlas zachovať, lebo ho vieme používať. Ak to nedokážeme, sami sa pripravujeme o svoj vplyv.“

 

 

Suhlas, EU nemoze fungovat v takom rezime ako teraz“

 

 

Zrusenie prava veta – konecne! Konecne prestanu staty riesit svoje parcialne problemy na ukor globalnych problemov celej EU! Samozrejme rozvijat zaroven princip subsidiarity.“

 

 

„Zmeny v EÚ sú existenčne potrebné.“

29 lajkov

 

„Nie len existence ale aj financne, zrusenim mozno aj 8-10 komisarov a uradov dalo by sa usetrit pekne milliardy.“

30 lajkov

 

Dokym budú členské štáty určovať kto ma výkonnú moc dovtedy nebude EU skutočnou krajinou ale len voľným zoskupením štátov.“

 

 

„EU by sa mala postupne transformovat na „Spojene staty Europske“.“

43 lajkov

 

 

Tak toto je obraz dementnej intelektuálnej elity, kde suverenita štátu je fašistický prežitok a odovzdanie suverenity jej „zdieľanie“!

 

A to všetko vďaka novinárskym guruom tejto novej propagandy o strate veta. Politické zadanie zo zahraničia – prevychovať intelektuálnu elitu, aby súhlasila so stratou veta a herci a iní umelci tomu urobili reklamu!

 

Herci a umelci predajú:

 

zubnú pastu

zdravotnú poisťovňu

politický prevrat

novú vojnu

sankcie

genocídu

kvóty

povinné očkovanie

cenzúru

stratu veta

federalizáciu

 

Čokoľvek, aby ich ako neuvedomelých nepovláčili médiami. Prvú povláčili Banášovú (vtedy ma vyhodili spomedzi blogerov na SME, lebo som sa jej myšlienok zastávala), takže odvtedy je radšej tiež ticho!

 

Lekári, čo sa ozývali z nemocníc, tých mediálne vybavili ako konšpirátorov a primitívnych neodborníkov. Vysokoškolskí učitelia už vedia, že veľmi ľahko prídu o prácu, stačí poštvať fanaticky uvedomelých študentov, čo chcú uvedomelo doštudovať a prežiť v tomto totalitnom prostredí! S pomocou médií dajú kohokoľvek, kto by stál práve objednanej propagande v ceste, dole z verejného života a postarajú sa mu o kariéru ako v Česku!

 

Progresívni novinári zastrašujú intelektuálnu elitu, aby poslúchala, inak majú po kariére! Na to slúžia pretláčané médiá!

 

Teraz je na rade strata veta a suverenity ako prežitok! Proti tomu by bol predsa len primitívny dezolát! Sulíka stačí necitovať a zhovädiť tiež, keby moc vyskakoval. Už mu ukázali, ako rýchlo bude intelektuálna elita vykrikovať, že je fašista a proruský, keď mal nejaké výhrady, preto ich už ani nemá! Však čo on proti nim zmôže? Podporovali si svojich fanatických progresívnych komsomoľcov, čo vedia lepšie požadovanú propagandu papagájovať!

 

Títo mladí si ešte ZSSR nevyskúšali, majú svoju Moskvu v EÚ! Akurát, že fanatickejšie ako v 50-tych rokoch, pretromfli aj generáciu svojich rodičov! Ako sú už nasiaknutí totalitným myslením a nacistickými myšlienkami (kolektívna vina, genocída), že to budí až hrôzu starších generácií, to o sebe nevedia vďaka blahej intelektuálnej dementnosti.

 

Keby nemali týchto progresívnych novinárov, asi by prepadli nejakej sekte ako bezbožníci, čo nič lepšie nenašli! Lebo toto má všetky znaky sekty, prečo jej a najskôr ateisti podľahnú! Tak silná je túžba mladých patriť k nejakej skupine, v ktorej sa utvrdzujú o svojej výnimočnosti a morálke. Bežne to zabezpečuje ľuďom RKC. Ateisti si preto hľadajú náhradu výnimočnej skupiny ľudí, kde výnimočne patria aj oni ako výnimoční a lepší od iných. Aj preto tomu prepadne menej konzervatívcov, čo už ten pocit majú, keď idú zo spovede.

 

 

 

 

.

Čaputová sa „ohádzala“ volebným podvodom a nás kritizujú, že sa nám volebný podvod nepáčil!

14.06.2024

Zakaždým, keď si niekto normálny prečíta SME alebo Denník N, tie klamstvá mu môžu dvihnúť tlak. Preto ich toľkí ľudia ani nečítajú! Dalo by sa písať ku všetkým klamstvám doradu a to by ste mohli celé dni. Zareagujem tak na každé dvadsiate klamstvo. Dnes ich šéfredaktorka SME v poslušnej óde na Čaputovú napísala, že „Ohádzali ju blatom a potom na ňu [...]

Čitateľ SME: „Niekedy mam pocit, ze aj Marx by bol pre nich pravica a vlavo od nich su snad iba pol Pot a Mao Ce-tung. . . „

10.06.2024

Nie vždy sú čitatelia SME a N vymytí do správnej podoby, niekedy sa vymývajú ťažšie (majú viac rozumu než progresívni novinári). Pozrela som aj na český iDnes a aj tam ide vymývanie ťažšie. Aj pre morálne uvedomelých bola Nerudová Danuše – Blbuše. Nasledujú komentáre ťažšie vymývateľných: Čitatelia SME dnes ku článku: Krajná pravica [...]

Kde je táto blogerka SME Anna Brawne scenzúrovaná? Nikde, pracuje pre stranu, ktorá voličov iných strán vyhlasuje za nacistov a ľudský odpad!

08.06.2024

Na blogoch SME blogujú blogeri, ktorým nevadí, že SME cenzúruje iné názory. Podľa mňa toto charakterizuje ich boj za demokraciu a že im nevadilo, že ľudí s inými názormi než vyžadovanými, nálepkovali ich novinári ako nacistov a dezolátov, keď povinne nevolili ich stranu. Akoby sa im páčilo, keby ich niekto umlčiaval a cenzúroval? Jednou z tých žien, [...]

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

migranti na poľsko-bieloruskej hranici

Nemci zaznamenali už dve tisícky nelegálnych migrantov, ktorí prešli cez Bielorusko

16.06.2024 11:20

Nemecká spolková polícia za prvých päť mesiacov tohto roka zaregistrovala 2215 nelegálnych migrantov, ktorí do krajiny dorazili tzv. bieloruskou cestou.

Valko

V kauze vraždy advokáta Valka ešte nie je vytýčený hlavný termín pojednávania

16.06.2024 10:36

V kauze vraždy advokáta Ernesta Valka stále nie je na Mestskom súde Bratislava I známy termín hlavného pojednávania.

vojna na Ukrajine, Rusko

BBC: Ruská armáda má kavalériu 21. storočia. Z motoriek

16.06.2024 08:55

Ruská armáda na ukrajinskom bojisku čoraz častejšie používa ľahkú techniku - motocykle a terénne vozidlá rôznej konštrukcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,521
Celková čítanosť: 5598195x
Priemerná čítanosť článkov: 3681x

Autor blogu

Kategórie