Založ si blog

Keby všetky médiá mali úroveň Pravdy, dôveryhodnosť médií by vôbec neklesla

Bola by som rada, keby ste sa zamysleli nad prácou novinárov, akú majú slobodu písať a čo si tak môžu dovoliť.

Ako za supermarkety nezodpovedá predavačka a za hlúpe nápady v školstve učitelia, rovnako za prikázané správy nezodpovedajú novinári.

Napriek tomu vieme, že je rozdiel v prístupe predavačiek k zákazníkom, rozdiel v prístupe učiteľov k žiakom a celkom rovnako v prístupe novinárov k vnucovanej propagande zhora a v správaní k občanom – čitateľom alebo poslucháčom.

 

Vieme rozlíšiť, ako sa správa slušná alebo ochotná predavačka, ako sa správa ľudská alebo citlivá učiteľka a ako rozpráva alebo píše slušný a objektívny novinár.

Rozoznáme, čo zrejme má prikázané predavačka, čo zrejme má prikázané učiteľka a rovnako, čo zrejme mal prikázané novinár alebo celá redakcia.

 

 

Zoberme si to na najdôležitejšej téme – ako novinári informujú o vojnovom konflikte v Gaze. 

 

Na Pravde vidíte, že podávajú rovnaké informácie ako na SME a napriek tomu tie informácie nie sú vyskladané tak, aby čitateľom podsúvali schvaľovanie genocídy v Gaze. 

Rozhodujúce je, na aké miesto umiestnia tie informácie, aké majú nadpisy článkov, na čo najviac upozorňujú, zástancov čoho najviac citujú.

Na Pravde sa táto téma vyskytuje na titulke ako najdôležitejšie informácie alebo najdôležitejší článok. Na SME sa zásadne vyskytuje ako jedna z podružných tém. Ich čitateľom sa tým podsúva, že najdôležitejšia téma je buď Šimkovičová, haluškománia alebo iný boj s vlastnými sprostými občanmi.

Na Pravde sa do titulkov článkov dostávajú slová, ktoré upozorňujú čitateľov na obludnosť genocídy, vraždenia alebo smrti detí. Na SME je to zjavná podpora Izraelu, Netanjahu zásadne to alebo ono, čitateľom tým podsúvajú morálnosť postoja súhlasiť aj s genocídou, nevenovať pozornosť vraždeniu detí.

Na Pravde sú k dennodenným správam pripájané a vyberané také správy, ktoré väčšinou nesúhlasia s vraždením civilistov a detí. Kto a ako proti tomu vystúpil, protestoval. Na SME je to naopak, väčšinou citujú správy, ktoré poukazujú len na obete Izraela a spochybňujú obete v Gaze.

 

Ťažko sa to dá porovnať, keď tie správy bežia celý deň. Ale keby ste ich sledovali dennodenne a rovnako na Pravde a SME, tak uvidíte, že SME svojim čitateľom podsúva schvaľovanie genocídy v Gaze, spochybňovanie obetí v Gaze, tlačenie na morálku – čo iné by tak mohli robiť ako vyhladiť Gazu? A navyše, že je to podružná téma oproti Dankovi, haluškám a primitívnej lúze nielen v Gaze, ale aj Slovákov!

 

Výsledok tiež môžete vidieť v reakciách čitateľov pod takými článkami. Na SME si pekne prevychovali svojich čitateľov, svoju intelektuálnu elitu čitateľov, aby schvaľovali aj genocídu v Gaze a nezaoberali sa jej obeťami. Morálne ich už natoľko znecitliveli sústavným štvaním za vraždenie Rusov a Hamasu, že tam to už vyústilo do schvaľovania aj vyhnania všetkých moslimov v Európe!

 

To keď raz zasejete svojim čitateľom nacistické myšlienky KOLEKTÍVNEJ VINY voči Rusom, Palestínčanom, taká nacistická iskra už ľahko preskočí aj na kolektívnu vinu všetkých moslimov! 

Týmto teda pretromfli aj kotlebovcov, kde sa niečo takéto o kolektívnej vine akejkoľvek skupiny nedočítate! SME si doslova sfašizovalo svojich čitateľov kolektívnou vinou! A presne takto si tým sfašizovalo svoju intelektuálnu elitu, ktorú teraz viac zaujímajú halušky než genocída!

 

Možno si myslíte, že preháňam, ale najmenej nepreháňam, to len nečítate reakcie ich čitateľov na ich články a správy!

To chce reakčný čas – uvedomiť si to, kam s touto kolektívnou vinou už naša intelektuálna elita pod vedením progresívnych novinárov dospela!

 

Taktiež ich progresívni aktivisti, ktorých majú najatých na Pravde ako trollov, aj tu na Pravde v diskusiách schvaľujú genocídu v každom druhom komentári. Čo ich troll, to obhajca genocídy! A toto je výsledok práce progresívnych novinárov, ktorí ovplyvňujú mienku občanov. Teda najviac intelektuálnej elity, čo má reklamne najsilnejší spoločenský hlas. Rovnako to využívali pri propagovaní zlej migračnej politiky, pri zastrašovaní občanov, ktorí by s ňou nesúhlasili, pri Ukrajine, pri sankciách, pri vete. Doradu vidíme, kam tá ich agenda časom vedie! Či platia myšlienky, ktoré nám vyhrážaním sa vnucovali, či platia informácie, ktoré nám vnucovali tiež.

 

Ak sa vrátime k Pravde, tak otvorila som si diskusiu k dnešným správam o Gaze. Môžete si porovnať čas, že zobrala som prvý komentár, ktorý ilustruje postoj čitateľov Pravdy k vojenskému konfliktu v Gaze:

 

 

„Za prvé – Nik tu neplače „za Arabmi“ – plačeme tu za ĽUDMI, za malými DEŤMI.

Za druhé treba znova odmietnuť tú frázu, že „s teroristami sa nevyjednáva“. Je to LOŽ. Vždy a všade sa vyjednáva, s každým, vždy to tak bolo aj bude. Aj s anonymnými čiste kriminálnymi zločincami, a duplom s rôznymi politickými organizáciami.

Za tretie sa dopúšťaš ťažkého ZLOČINU, ak tu verejne žiadaš po „zrovnaní so zemou“ čohokoľvek. Zvlášť, ak sú tam ľudia,. doslovne miliony ľudí. Za takéto výzvy by mali byť extrémisti a nacisti ako ty potrestaní dlhoročnou basou a psychiatrickou prevýchovou.

 

https://debata.pravda.sk/debata/688174-online-who-stratila-kontakt-s-najvacsou-nemocnicou-v-gaze/reakcia/11939041/#prispevok_11939041

 

 

To čitateľ neodpovedá novinárom Pravdy a autorovi článku! To odpovedá jednému z progresívnych trollov, ktorí tu dennodenne obhajujú genocídu! Prikladám aj link, môžete vidieť aj čas, že som ho zobrala hneď zhora, ale také sú tu prakticky všetky, že tu na Pravde sa genocída neschvaľuje ani novinármi, ani čitateľmi. Určite preto, lebo tu nepôsobí progresívna intelektuálna elita novinárov a nimi vymytých intelektuálnych čitateľov! 

 

Preto tu aspoň vysielajú svojich trollov s ich nacistickými myšlienkami. Čitateľ odpovedal tomuto:

 

„ak do tyzdna nebudu prepusteni, tak Gaza bude zrovnana so zemou.“

 

 

Vrátim sa k úvodnej myšlienke – Keby všetky médiá mali úroveň Pravdy, dôveryhodnosť médií by vôbec neklesla!

 

Taktiež, aj keď k tejto téme to nie je podstatné, nenájdete na Pravde jediný článok od žiadneho novinára Pravdy, ktorý by sa dal hoci aj vzdialene označiť za rozoštvávanie občanov proti ich rodinám, priateľom, kolegom, susedom, keby s článkom a myšlienkami novinára nesúhlasili! Nikdy ich novinári nerozoštvávali občanov! Maximálne kritizujú politikov, ale nie občanov. Rozhodne nepresadzujú názor, že občanov by mal niekto vymeniť, sú primitívna lúza a novinári nejaká intelektuálna elita samozvaných guruov, ktorí budú občanov zastrašovať! Týmto občanom nijako nezasahujú do súkromia! Nielen do postele, ale ani do rodín a do súkromia!

A toto je veľmi podstatné pre to, čo sa tu deje!

 

Navyše dokážu písať bez vulgarizmov! Nemyslia si, ako intelektuálna elita, že vulgarizmami a hulvátstvom bude ich písanie údernejšie!

 

V podstate by sme mohli povedať, že nebyť vulgárnej intelektuálnej elity s ich kolektívnou vinou a nacistickými myšlienkami, médiá by nestratili dôveryhodnosť! Takto na intelektuálnu elitu doplácajú všetci novinári, ktorí s tým nemajú nič spoločné!

 

 

============

 

 

Televízie o haluškách

 

 

Ešte k televízii JOJ a RTVS, ktoré urážajú divákov tým, že prostredníctvom moderátorov vyrábajú z diskusií o politike diskusie maximálne o haluškách!

 

Aj toto by sa predsa dalo rozmazávať vo všetkých televíziách – A pán Šimečka, nedáme vám žiadny priestor k niečomu inému, čo považujete za podstatné vy. Ste tu na to, aby sme sa na vás smiali, tak odpovedajte výlučne k tomuto!

 

 

„„Vyhlásil, že otec lídra progresívcov Martin Šimečka priznal, že pri porážke expremiéra Vladimíra Mečiara pomohol aj americký finančník George Soroš.“

To nie je Danko výrok(a uz vôbec nie konšpirácia ako tvrdila Dibakova na JOJ), ale pravda.
Starý Šimečka to povedal vo verejnej diskusii v Čadci a to video je ľahko dohladatelne.
Povedal citujem :“George Soros je môj priateľ.
Možno aj vďaka Sorosovým peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali proti Mečiarovi, dokonca bez jeho peňazí by sme to možno neboli dokázali. Čiže pre mňa je to človek, ktorý nám pomohol poraziť Mečiara.”

„Ten p. Danko tomu p. Šimečkovi naložil koľko sa len do neho vošlo, a to v podstate slušným spôsobom. V PS by sa mali poobzerať po novom lídrovi, tento to už nerozchodí. PS sa malo toho Soroša dáko zbaviť, inak budú dostávať výprask v každej diskusnej relácii.“

 

https://standard.sk/492155/vypnute-mikrofony-co-zaznelo-v-hadke-danka-a-simecku-na-rtvs

 

 

Ako divák musím povedať, že podporovanie štátneho prevratu za pomoci iných štátov od novinárov a politikov je oveľa závažnejšia téma než halušky, ktoré zaujímajú len intelektuálnu elitu. Také malomeštiactvo ich aj charakterizuje, vždy zásadne nejaká trápna vedľajšia téma, aby sa mohli smiať ako babky na trhu a urobiť taký trh aj z televízie!

 

Niečo ako Farma pre intelektuálnu elitu!

 

Ja nevidím žiadnu možnosť záchrany takých televízií, keď do nich nemáte akú elitu dať a je len takáto. 

 

Na to považujem za účinné zbaviť sa televízie a vôbec ju nesledovať. Získate tým kopec času, ktorý by ste strávili len úbohosťami intelektuálnej elity. Prišli by ste o virtuálny trh babiek, kde babky tvoria predajní umelci s vysmievaním nejakých blbostí alebo na to majú moderátorov.

 

Ani ja, ani moje tri deti nemajú televíziu a vôbec nikomu z nás nechýba. To je nereálna predstava, že by sme sa dočkali nejakej objektívnej televízie na úrovni. To vôbec nevidím ako reálne!

 

U nás sa predsa ŽIADNE odborné diskusie k závažným témam v médiách nevedú, aj keď na ne majú občania právo!

 

 

 

 

 

 

 

.

Starší Šimečka je už psychopat, vo svojej hlave bojuje proti spoluobčanom ako proti nacistom

21.05.2024

Nejako mi ušiel jeho posledný článok pred atentátom, kde sa snaží čitateľov Denníka N presvedčiť, že všetci voliči vládnej koalície vedome volia krajnú pravicu a Hitlera! Že sme zakaždým roky nacisti, keď nesúhlasíme s nejakou ich práve pretláčanou propagandou, to sme si už aj zvykli. Progresívni novinári začali s týmto vyhrážaním sa, že vám rozbijú [...]

SME manipuluje svojich čitateľov, aby nesúhlasili so sebareflexiou a zmierením, čo navrhol Šimečka

20.05.2024

ml. Šimečka 2022: „Predseda PS Michal Šimečka k vražde v Bratislave píše, že tento hrozný čin nemôžeme vnímať izolovane. „Stal sa v kontexte dlhodobej polarizácie spoločnosti a šírenia nenávisti, za čím stoja konkrétni ľudia a konkrétni politickí aktéri.“ „Nejakú zodpovednosť za vraždu nesie každý, kto sa niekedy pohŕdavo či nenávistne [...]

Nové manipulácie s čitateľmi, teraz na SME

19.05.2024

SME komentáre, ktoré fanatizujú: . . Čo robiť po atentáte na premiéra? Ukázať alternatívu (píše Samo Marec) „Dnes nepotrebujeme víťazstvo v súboji o pravdu a ani ho nemáme ako dosiahnuť. Potrebujeme riešenie.“ „Na verejnosť prenikol občiansky preukaz páchateľa a jeho výpoveď, bohvie od koho a bohvie ako vystrihnutá. Rovnako na verejnosť [...]

Čína, Peking, Si Ťin-pching, Vladimir Putin

Čína dodáva Rusku zbrane, máme dôkazy. NATO sa musí zobudiť, vyhlásil britský minister obrany

23.05.2024 13:30

Čínsky líder povedal, že konflikt na Ukrajine by mal mať politické riešenie, podrobnosti však neposkytol.

dušan kováčik

Súd prerušil konanie v druhom procese s Dušanom Kováčikom

23.05.2024 13:30, aktualizované: 15:05

V roku 2016 mal v špeciálne upravenej knihe prijať 50 000 eur.

polícia páska

Chlapec sa po párty neprebral. Kamaráti jeho mŕtve telo fotili na sociálne siete

23.05.2024 13:21

Kamaráti mu neposkytli prvú pomoc a dokonca fotografiu jeho mŕtveho tela zdieľali na sociálnych sieťach s hanlivým textom

dopravná nehoda, plot, pohronský ruskov

Tragická nehoda pri Leviciach. Šofér vrazil do plota, nedostal sa z horiaceho auta

23.05.2024 12:58

Pri dopravnej nehode v okrese Levice prišiel o život 55-ročný muž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,511
Celková čítanosť: 5579786x
Priemerná čítanosť článkov: 3693x

Autor blogu

Kategórie