Založ si blog

SME 28. 9. : „Liberáli, novodobí židia“

SME 28. sep 2022 o 17:08:

 

„Liberáli, novodobí židia“

 

„Sme svedkami konca liberalizmu a návratu k politike druhej svetovej vojny?“

 

https://komentare.sme.sk/c/23019529/talianske-volby-a-zanik-zapadu.html

 

Ale tu sa budú pokrytecky niektorí oháňať, že vraj neprípustne sa Matovič prirovnal k Židovi.

A liberáli môžu???

 

Argument od Denníka N bol, že je to neprípustné preto, lebo Židia boli vtedy podľudia a môže toto o sebe tvrdiť Matovič? Veď tým uráža Židov, ktorých považovali za podľudí!

 

A sú vari liberáli vyhlasovaní za podľudí? Alebo liberáli tým už neurážajú Židov a výlučne len Matovič, hoci robia úplne to isté???

 

Všade sa teraz môžete dočítať reakciu novinárov na to, čo povedal Matovič, ale čo povedal, to neuvádzajú! Nikde nie je link, výber z jeho prejavu, čo vlastne kritizujú. Všade len niečo vytrhnuté z kontextu!

Ja, keď niečo kritizujem, vždy uvediem, čo presne kritizujem. Môžete si pozrieť čo kritizujem.

 

Musela som hľadať, kde to je, čo kritizujú! Všade len reakcia novinárov, ale presne na čo a nielen prerozprávané, to máte problém nájsť!

Už by to pôsobilo inak nevytrhnuté z kontextu?

Napríklad tu som našla len toto prerozprávané a len niečo:

 

„Hodnotovo médiá držia palce radšej a snívajú o liberálnej vláde SaS, PS a Hlas. Urobia všetko pre to, aby sa to stalo. Teraz nie že by som nemal liberálov rád, ale nemám rád, keď je zaujatý liberál. Keď je zaujatý progresívec, ktorý zneužíva svoje postavenie v médiách na to, aby zamlčiaval pravdu a manipuloval s faktami. Je to nebezpečné pre demokraciu a treba to pomenovať,“ povedal dnes v parlamente Matovič. „Toto sa dialo v 30. rokoch minulého storočia – vtedy tí žurnalisti boli trošku iní. Ale aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou,“ dodal Matovič.

Nie je to prvýkrát, čo Matovič odkazuje v prejavoch na Hitlerov režim. Naposledy, pred troma týždňami, novinárov prirovnal k fašistom počas 2. svetovej vojny a pre vyjadrenie svojho pocitu krivdy sa vtedy štylizoval do postavenia prenasledovaných a zabíjaných Židov.

Šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný vtedy reagoval na slová Matoviča statusom, v ktorom porovnal situáciu Židov v 2. svetovej vojne a Matoviča dnes:…“

https://www.omediach.com/tlac/23568-matovic-prirovnal-pracu-novinarov-k-praci-zurnalistov-v-hitlerovom-nemecku

 

A čo z toho nie je pravda? Tiež som si všimla, že všetky médiá ignorujú, že Matovič povedal – niektorí novinári! Nepovedal všetci, ale niektorí!!! Potom povedal, že progresívni! Sú všetci novinári progresívni? A sú všetky médiá progresívne? Prečo sa tu zavádza, že to povedal o všetkých? Je Pravda vari progresívna? Hlásia sa k tým totalitným novinárom na SME, čo urážajú a dehumanizujú ľudí ako lúzu alebo dezolátov?

 

Keď ich raz budú za zavádzanie totality stíhať, tiež sa k nim budú hlásiť? Budú sa k nim hlásiť, že tiež pomáhali zavádzať totalitu a rozbíjali rodiny ako SME štvaním občanov svojich čitateľov proti iným? Tak to ma Pravda prekvapila, že sa hlási k plátku, čo dehumanizuje ľudí. Alebo sa iní novinári tiež boja týchto novinárov ako vládnucich novinárov všetkým?

 

Naozaj chcú byť s nimi hádzaní do jedného koša? Že ku kritike týchto plátkov, čo všetci vedia ako pretláčajú progresívcov a svoju politickú koalíciu, sa hlásia – aj my sme takí? Kde svojim čitateľom nadávajú do dezolátov a dehumanizujú ich ako hovoril Matovič? A to predsa občania vedia, že je pravda!

 

Prejav Matoviča v parlamente v čase 1 hod. 16 min., 1 hod. 32 min: „novodobý fašizmus“, „novodobý progresívny fašizmus“

„dehumanizácia ľudí“ – „od progresívnych novinárov a progresívnych médií“

 

 

 

 

„Aj svoje záverečné slová venoval Matovič novinárom, ktorých poúčal. Novinári podľa neho znásilňujú pravdu a snažia sa ju vytvárať, čím ubližujú liberalizmu.“

A to mal pravdu! Píše tu o tom veľmi veľa ľudí, nemyslí si to len Matovič!

 

A presne kvôli týmto novinárom vyšla taká nízka dôvera voči novinárom na Slovensku! Takže sa im môžete novinári za to poďakovať a nie sa vyhlasovať, že ste rovnakí!

No asi vládnu nielen politikom, ako na to platení, ale aj vám! Určujú všetko a všetkým, čo bude uvedomelé a čo nebude!

 

Je odporné, ako si títo progresívni novinári vynucujú dôveru! Samozvanci, ktorých nikto nevolil!

A povinne sa k nim musia hlásiť všetci novinári! Aj tí, čo to nerobia!

Na mieste novinára by ma porazilo.

 

V školstve, keď máme zlých učiteľov, nemusíme sa k nim povinne hlásiť. Asi preto, že nám nerozkazujú! Naopak nás hnevá, že na takých doplácame!

 

 

 

.

Aby ľudia povinne verili klamstvám

02.12.2022

Cenzúrovať nás chcú takí novinári, ktorí uverejňujú v mainstreame klamstvá o počte padlých vojakov na Ukrajine. Tak, alternatívne médiá chcú cenzúrovať za pravdivé počty padlých vojakov, aby ľudia povinne verili len klamstvám o počte padlých. Tak toto je tá dobrovoľnosť Ukrajincov bojovať, že ich klamú o počte padlých vojakov a je ich desaťnásobne viac! [...]

Každý deň som vďačná za túto vládu

01.12.2022

Lebo tak sa desím tej, čo príde po voľbách! Absolútne nezdieľam optimizmus a naivitu ľudí, že v nových voľbách ľudia zvolia lepšiu vládu. Zvolia Hlas a ten určí smerovanie tým, že sa spojí s Progresívnym Slovenskom a vytvoria progresívnu lokajskú koalíciu len cudzím záujmom. Aj keď túto vládu kritizujem z lokajstva, stále to nie je také [...]

„Pohrozil, že ak všetci nenavýšia svoje výdaje na obranu na 2 %, nastane peklo! „

30.11.2022

Aj osud krajiny sa dá prirovnať osudu človeka. Už mnohokrát som opisovala Slovensko, že keby to bola žena, tak je to príbeh týranej ženy najprv jedným primitívom (Ruskom) a potom druhým primitívom (USA). A taký býva aj osud mnohých týraných žien, že sa nepoučia po týraní jedným mužom a vlezú pre svoju zakomplexovanosť a neuvedomeniu si vlastnej hodnoty a [...]

Roman Mikulec, Igor Matovič, Eduard Heger, parlament, odvolávanie, ôsmy pokus

Politológ z Trnavskej univerzity: Načo predčasné voľby? Veď v parlamente prechádzajú zákony

03.12.2022 07:20

Politológ Tomáša Jahelka pokladá za mierne zarážajúce, že prezidentka prichádza s myšlienkou predčasných volieb.

sex, vzťah, intimity

Indonézia sa chystá zákonom zakázať pohlavný styk mimo manželstva

03.12.2022 06:42

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva.

Eduard Burda, dekan, právnická fakulta

Burda o obvinení Fica: Ak ho chceme vidieť vo väzení, môže s ním sedieť polovica politikov

03.12.2022 05:55

„Tých pochybení a nepresvedčivých konštrukcií, z ktorých sa právny text jednoducho skladať nemôže, tam na prvý pohľad bolo evidentne veľa,“ hovorí dekan Eduard Burda.

Gepard, vojna na Ukrajine

Nemecké gepardy si na Ukrajine našli korisť. Ruské drony

03.12.2022 05:45

Nemci vyvinuli samohybný protilietadlový systém Gepard už koncom 70. rokov minulého storočia. Teraz pomáha Ukrajincom proti dronom,