Založ si blog

„Zelená agenda pomôže Američanom s likvidáciou nemeckej ekonomiky“

Predstavte si dobu socializmu. Nevieme, čo bude nasledovať, je socializmus a všade sú spokojní ľudia, čo sa tým nerozptyľujú.

Aká totalita? Čo za totalita? Čo to blábolíš? Veď každý sa má dobre, kto sa snaží!

To sú blázni, neprispôsobiví ľudia, ktorým sa zdá, že je tu v socializme totalita. Čo za totalita? Kto trpí? Nikto! Kto nie je lenivý a nie je neprispôsobivý, má sa dobre.

V tomto som žila celé roky. Vám to môže byť jedno. Ale ja som zažila, že sa ukázalo, že to vážne bola totalita!

Všetci tí „neprispôsobiví“ mali pravdu. Moja mama mala pravdu, čo mi celé roky hovorila, ako to je. Ako to je s touto spoločnosťou. Na to nikdy nezabudnete, že to, čo popieralo toľko ľudí, bola pravda! Naozaj tu bola totalita! A ja som to celé roky nikomu nemohla dokázať! Viete, ako to prežíva mladý človek?

Myslíte si, že je to nepodstatné? Je to veľmi podstatné v živote človeka, že celé roky zažíva, že mu tvrdia, že jeho rodič zveličuje! Nie je to pravda, čo vám hovorí. Nemôžete to nikomu dokázať. Všetci sú do hĺbky duše presvedčení, že to totalita nie je!

 

Neveril tomu môj otec, neverili tomu moje tety, neverili tomu v škole. Neverili tomu nikde.

Síce každý poznal Kryla a jeho pesničky, ale to je také romantické zveličovanie. Bol taký precitlivelý, nepraktický do normálneho života. Všade bol predsa normálny život. Je to bláznivá predstava, že by tu bola totalita. A ona naozaj bola!!!

 

Teraz nie som mladá a zažívam úplne to isté. Môj syn by povedal – To sa ti zdá, že je tu totalita, alebo začína alebo môže byť. Možno práve preto, že si to zažila, sa ti to zdá, možno sa bojíš, že je aj teraz alebo môže byť teraz. Už bola, nemôže byť. Nemôže sa to už stať. Len keby si žila v Rusku. Len tam sa môže udiať totalita, inde nie, inde sú už civilizovaní ľudia.

Zas a opäť si pripadám ako blázon. Presne ako v socializme. Je to navlas rovnaké. Zas všetci opakujú – Nie je totalita a všetko úplne rovnako opakujú, ako som to počúvala celé roky v socializme.

 

Boli ste chudáci, boli ste strašní chudáci. To ma teraz celé roky prekvapovalo, že sme boli strašní chudáci! Takto katastroficky to teraz ľudia vidia. A zrazu sa všade píše, že sme boli socializmom rozmaznaní. Tak chudáci alebo rozmaznaní? Veď predsa to ani logicky nesedí. Najprv vám roky vysvetľujú, že ste boli chudáci, teraz zrazu úplne presne naopak, že rozmaznaní a zhýčkaní blahobytom a mrhaním. Nie je to dôkaz, že klamú?

 

Nie je! Bežne si odporujú a nepýtaj sa a nedávaj také otázky. Nezaoberaj sa tým! Presne ako som sa v socializme nemala zaoberať tým, že je totalita, lebo nebola! Navlas to isté zažívam. To hovoria len neprispôsobiví ľudia. A opäť vidím okolo seba tú ľahostajnosť k obetiam!

 

Presne toto je to hrozné, čo ma celé detstvo učila mama neznášať! Ľudia sú ľahostajní k obetiam, toto mi stále opakovala. A tam sa stalo to a inde sa stalo toto. Nesmie sa o tom hovoriť. Ľuďom sú tieto obete ukradnuté. Žijú si ako keby neboli. Nemôžeš nevedieť o tých obetiach. Musíš vedieť, čo sa deje.

Možno presne pre toto som svoju mamu považovala za mimoriadne citlivého človeka. Každému boli tie obete ukradnuté, ale mojej mame nie!

Ona o nich vedela, ona o nich hovorila, jej cudzí ľudia a cudzie obete ukradnuté neboli! V tom sa líšila od tisícov a tisícov ľahostajných.

Nesmú ti byť ukradnuté!

 

Často mi to až liezlo na nervy. Prečo práve ja mám takú katastrofickú matku? Nikto nevidí, že by tu bola totalita, akurát moja mama. Prečo práve my máme myslieť na obete, keď nikto nemyslí a každý si veselo žije? Prečo práve ja si mám myslieť, že je tu totalita?

 

A teraz vidíte, ako mala pravdu a totalita tu naozaj bola. Už im to napísali v novinách, že naozaj bola!

A kto z nich si za celý život spomenul na nejakú Miladu Horákovú? No nikto! Všetci klamú, že vedeli, že je tu totalita! Pre nikoho nebola!

To je podstatné, že v tej dobe socializmu pre nikoho nebola!!!

 

Skok, včerajší deň. Slnko nádherne svieti a znovu počúvam to isté a znovu zažívam to isté. Ja som znepokojená tým temnom a všetkým, čo sa blíži a znovu počúvam, že to je blbosť. Ani som nevyslovila to slovo totalita, lebo nič zlé nebude. Ukrajina vyhráva vojnu, onedlho vlastní zavraždia Putina a Ukrajina len potrebuje zbrane s dlhým doletom. Všetko iné je len propaganda úplných debilov. Vojnu vyhrá Ukrajina, potrebujú len zbrane, viac a viac zbraní. Plyn bude aj elektrina bude, zbytočne preháňaš, keď sa obávaš, že nebude. Máme všetkého svojho dosť. To len preháňajú. Zas som blázon, že sa znepokojujem.

Ako by sa mi žilo s týmto mužom? Opäť by to bolo rovnaké – šťastný socializmus, žiadna totalita! Sladké bezvedomie!

Stačí všetko ignorovať. Som ticho, rozhodne sa nechcem pohádať. O totalite mlčím, presne ako v socializme. Presne ako pri otcovi, ktorý neveril, že je tu totalita. Musel si to prečítať v novinách, aby tomu konečne uveril, že v dobe socializmu naozaj bola!

 

Čo myslíte, prečítajú si to niekedy v novinách, že aj v tejto dobe naozaj bola? Pokým neprečítajú v novinách, tak nebola! Vždy o dvadsať rokov budú vedieť, čo bolo teraz. Keď to už bude úplne každý vedieť. A potom povedia, že to vedeli!

 

Rýchlo sa ukáže, či naozaj máme dosť svojho, či naozaj sa preháňa, či naozaj vyhrá Ukrajina. Chvalabohu, že s týmto mužom nežijem. Musela by som celé dni mlčať ako v socializme. Síce by som rozprávala, ale len spoločensky schválené veci.

Vďaka môjmu mlčaniu a rozprávaniu o inom, nevie, čo si myslím. Vďaka bohu, že s ním nie som a netuší, čo si myslí môj syn. Považoval by ho za absolútneho debila. Všetci sme utajení dezoláti ako v socializme. Vymýšľame si obete. Všetky, aj budúce.

 

Obete sú v každej dobe len vymyslené, lebo je zakázané o nich hovoriť, lebo neexistujú!!!

 

Odchádzala som v dobrej nálade. Zvykla som si, že neočakávam pochopenie. Keby som bola sama sebou, môžem očakávať len odsúdenie. Trápi ma to len pri vlastných deťoch. To ľutujem, že som sa nepretvarovala tiež. Mala som predstierať, že som spoločensky celkom prijateľná osoba a myslím si to všetko, čo mi schválili v novinách. Lebo odkedy som sama sebou, tak som pre svoje deti osprostela a teda takú hlúpu majú matku. Nehovoria mi to, ale cítim to. Zaujímajú ma také somariny ako v socializme. Médiá nás takto rozdelili.

Novinári ma pripravili o deti. V novinách písali niečo iné!

 

Môjmu životu vládnu novinári. Pokiaľ som si myslela to, čo novinári, nemala som s deťmi žiadny problém. Odkedy si nemyslím, máme ochladené vzťahy. Že to postihne našu a európsku ekonomiku, neveria. Som pre nich v tomto katastrofista. Na rozdiel od mojich dvoch detí som to ja svojej mame verila. A tiež som nemusela, všetci odborníci v celom štáte tvrdili opak.

Verí mi len jedno moje dieťa.

 

Veľmi si prajem, aby raz napísali v novinách pravdu. Aspoň po mojej smrti, aby si to ako môj otec prečítali aspoň po rokoch.

Nechcela by som byť novinár a mať na svedomí toľko rozbitých rodín.

 

 

 Toto je vraj hoax, žiadne výpadky elektriny nebudú:

 

 

„Tentoraz exekutíva EÚ navrhuje dva nové ciele týkajúce sa povinného zníženia spotreby elektriny. Prvý sa týka celkovej spotreby, zatiaľ čo druhý je špecifický cieľ, ktorý by sa uplatňoval počas špičkových hodín dopytu a mohol by trvať 3 až 4 hodiny denne . Okno podliehajúce škrtom, pokračuje návrh, sa môže rozšíriť na časy, keď sa očakáva nízka výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov. Štáty budú mať v priebehu 24 hodín určitý priestor na rozhodnutie, kedy presne spustiť škrty.“

https://www.ansa.it/sito/notizie/economia/2022/09/12/ue-verso-taglio-obbligatorio-consumi-elettricita_f070e65a-cd9d-426f-a4fe-830e9bbfdbf4.html

 

 

 Toto je americká alternatíva:

 

 

„Na americkou alternativu  v úterý dorazil jeden z největších informačních úniků v posledních letech. Dokument společnosti RAND Corporation se stupněm utajení “Důvěrné” a datovaný ze dne 25. ledna 2022, tedy přesně měsíc před vypuknutím války na Ukrajině, popisuje a navrhuje plán, jak zachránit ekonomiku a hospodářskou situaci USA, to prostřednictvím rozvrácení a kolapsu Německa v energetické krizi, která s sebou stáhne dolů celou Evropsku unii.

Dokument popisuje, jak Německo bez ruského plynu nedokáže svůj průmysl udržet v chodu, a když se zadře německá ekonomická mašina, zadře se průmysl celé Evropy, především méně rozvinuté a rozvojové země, jako je od roku 2017 oficiálně např. Česká republika nebo Slovensko. Dokument v podstatě odhaluje, že válka na Ukrajině byla vyvolána americkými elitami v plné součinnosti některých evropských vlád, především ve Střední Evropě, které se v minulosti podílely na zpravodajských hrách proti Rusku.

RAND navrhuje: Vyprovokujeme válku na Ukrajině s cílem ekonomického kolapsu EU v čele s Německem

Shrnutí začíná titulem: “Oslabení Německa, posílení USA“, přičemž konečným cílem je nalití hotovosti do bankovního systému ze strany evropských zemí a zemí sdružených v NATO.

V části nazvané “Řízená krize” autor přiznává, že “našimi precizními kroky se podařilo zablokovat zprovoznění plynovodu Nord Stream 2“, a navrhuje, aby bylo Německo donuceno zcela odmítnout ruský zemní plyn tím, že se Rusko a Německo zapojí do “vojenského konfliktu na Ukrajině“. Rusko v této době zastavilo veškerý vývoz zemního plynu do Německa, americký problém vyřešen! V době, kdy byl tento dokument napsán, byl konflikt na Ukrajině jen o málo víc než občanská válka mezi východem a západem země.

Západní Ukrajina s Kyjevem jednoznačně vystupovala jako agresor proti východní části. Stojí za zmínku, že USA tloukly na válečné bubny ještě dávno předtím, než Putin přesunul jediného vojáka na hranice Ukrajiny, takže se zdá, že snaha zapojit Rusko a Evropu do ukrajinského konfliktu byla nějakou dobu ve fázi plánování.

Zelená agenda pomůže Američanům s likvidací německé ekonomiky

Autor pokračuje v diskusi o metodách, kterými může současný režim vyrobit potřebné prvky k vyvolání hospodářské a humanitární krize. Což zahrnuje i využití německých ekologů z koaliční Strany zelených, a dokonce jmenuje dva užitečné idioty, které by mohl úspěšně přivést k tomu, aby pomohli vytvořit atmosféru, o kterou usilují. I poté, co si chyby uvědomí, budou trvalé škody současným představitelům nebo nové německé vládě ztěžovat obnovení vztahů s Ruskem, zejména poté, co bylo Německo nuceno dodávat zbraně a munici Ukrajině na své západní partnery. Důsledky těchto geopolitických kroků budou pro Německo podle očekávání katastrofální.

Bez ruského plynu bude průmysl nucen zastavit provoz, aby se vyhnul masovému mrznutí německých občanů během zimy, což povede k nedostatku základních produktů, rozpadu logistických řetězců a “nakonec k dominovému efektu. Úplná odstávka největších podniků v chemickém, hutním a strojírenském průmyslu je pravděpodobná, přičemž tyto závody nemají prakticky žádnou volnou kapacitu pro snížení spotřeby energie.” RAND předpovídá Německu ztráty v řádech stovek miliard EUR.

A to způsobí kolaps ekonomiky, snížení HDP a nakonec i celkový kolaps hospodářství EU. Všechny evropské měny se stanou toxickými a mnohem méně žádoucími než dolar, což povede k nevyhnutelnému posílení dolaru, k posílení americké ekonomiky, k odlivu kapitálu z EU do USA a k opětovnému postavení USA jako nejpreferovanější země. Z ekonomických podmínek v Evropě samozřejmě bude těžit i Čína. Pojďme si ocitovat celý uniklý dokument.“

RAND Corporation – Executive Summary

25. ledna 2022 – Důvěrné

Oslabení Německa, posílení USA

https://aeronet.news/masivni-unik-rand-corporation-unikl-dokument-pro-americkou-vladu-o-priprave-valky-na-ukrajine-s-cilem-znicit-ekonomiku-nemecka-tim-ze-rusko-bude-vyprovokovano-nato-k-invazi-na-ukrajinu/

 

Tajná zpráva RAND Corp. z 25.2.2022 – jak oslabit Německo

 

 

Česká alternatíva:

 

 

Fiala zbankrotuje Česko, než bys řekl švec, a plátci hypoték budou zruinováni. Protože, jak včera oznámili číno-kapitalisté, bude muset brzy USA FED zvýšit útokovou sazbu o dalších 75 bodů, aby udržel v chodu svoji válečnou virtuální ekonomiku. Každé zvýšení FEDU vyvolává neúprosný tlak na Evropskou centrální banku a ČNB, aby kopírovaly zvyšování úrokových sazeb FEDU, jinak nastává odliv bankovního kapitálu do USA a padají měny a roste inflace. Zvyšování úrokových sazeb ovšem prodražuje splácení státního dluhu, firemních půjček a splácení úvěrů a hypoték. Fiala, který si půjčuje stovky miliard, aby se mohl v televizi holedbat Čechům, že je zachraňuje před drahotou, ve skutečnosti celé Česko – obyvatele, podnikatele i důchodce a děti, žene do bídy a bankrotů – a to jen proto, aby mohl hýkat jak bruselská Uršula přikáže, a udržel se se svými diletanty u koryt. Tyto dluhy už zruinované Česko nedokáže zaplatit. Proto je jak, tvrdí docent Lízal, nutné nastavit cenu elektřiny na 3 koruny za KWh.

K tomu je nutné:

  1. Okamžitě zastavit veškeré platby poplatků za CO2, a poplatky zrušit = úspora 1 až 2 koruny na 1 KWh.
  2. Okamžitě zastavit veškerou výrobu elektřiny v plynových elektrárnách. Česko ji nepotřebuje. Plynové elektrárny produkují 7 TWh a Česko 11 TWh vyváží!
  3. Okamžitě zrušit celý Green Deal, se všemi jeho důsledky. A další Bruselské nesmysly, jako je Lipská burza elektřiny, atd.
  4. Okamžitě zahájit seriózní jednání s Ruskem o budoucím uspořádání neutrální Ukrajiny.

Pokud to neuděláme, evropský průmysl zanikne, a s ním zanikne naše civilizace. Bláznivá Uršula, oslík Fiala a jejich divadelní  komparsisté z toho možná budou mít radost, ale naše děti a vnoučata nás za to proklejí a budou trpět bídou a životem otroků.“

 

 

 Chmelár 14.9.:

 

Keď som dnes v médiách zachytil informáciu, že Gruzínsko vypíše referendum o tom, či má vstúpiť do vojny s Ruskom, iba ma to utvrdilo v tom, že tlak na diplomatické riešenie tohto konfliktu je nevyhnutný. Aj neschopná predsedníčka Európskej komisie von der Leyenová dnes vo svojom prejave neponúkla žiadne riešenie, iba oslavu vojny. Svet kompletne zošalel, na čele štátov stoja militantní fanatici, akoby vystrihnutí z hier Karla Čapka. Toto vojnové besnenie musíme zastaviť. Inak nás zomelie všetkých. Na mier dnes potrebujete odvahu. Som rád, že ešte stále sa nájdu významné osobnosti, ktoré nepodľahnú hystérii doby a vložia váhu svojho mena do služieb mieru. Jan Kavan, Ivan Gašparovič, Jozef Migaš, Petr Drulák, Mária Kráľovičová, Božidara Turzonovová, Jozef Banáš, Anton Hykisch, Etela Farkašová, Vladimír Godár, Gabriela Rothmayerová, Eduard Grečner, Ilona Švihlíková, Ludvík Nábělek a mnohí ďalší síce riskujú, že ich nejaký šimečka opäť nazve spodinou, ale to len podčiarkuje, kam sme sa dostali. Ďakujem všetkým, ktorí tú odvahu v sebe ešte len nájdu a pridajú svoj hlas k mieru. Má to zmysel.“

https://www.facebook.com/281494758697472/photos/a.281525922027689/2184764885037107/

 

 

Presne pre toto mi zablokovali diskusné konto na SME, lebo som im tam pod článkom, ktorý sa odvoláva na Čapka, toho Čapka citovala:

 

„Dráma sa končí príchodom Galéna takto:

Houkání auta, které si nemůže zástupem prorazit cestu.
Dr. Galén vyběhne s kufříkem v ruce: Doběhnu pěšky…Dovolte prosím…Prosím vás, pusťte mě…někdo mě čeká…
.
Syn: Občane, volejte: Ať žije maršál! Ať žije válka!
.
Dr. Galén: Ne! Válka ne! Nesmí být žádná válka! Poslyšte, ne, válka nesmí být!
.
Zástup: Co to říkal? – Zrádce! – Zbabělec! – Mažte ho!
.
Dr. Galén: Musí být mír! Pusťte mne – Já jdu k maršálovi –
.
Zástup: Urazil maršála! – Na lucernu! – Zabte ho!“

 

A aj ho ušlapal dav volajúci po vojne. Asi im to veľmi pripomínalo dnešný dav správne volajúcich čitateľov po vojne!

 

 

 

.

 

 

 

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

Snehová kalamita, diaľnici A13, Brenner

Šoféri uviazli na diaľnici, je medzi nimi veľa Čechov a Slovákov. Snehová kalamita komplikuje dopravu na Brenneri

23.02.2024 14:50

Pozrite si snehovú kalamitu na diaľnici A13 Brenner. Zábery z nej zachytil mReportér Jakub.

gašpar tibor, gašpar pavol

Fico sa zahráva s povesťou Slovenska, ak chce obísť prezidentku pri vymenovaní šéfa SIS, mieni KDH

23.02.2024 14:20

KDH odmieta účelové konanie vládnej koalície, ktorá sa snaží nájsť cesty, ako dostať Pavla Gašpara na post riaditeľa SIS.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Poprední českí advokáti sa pozreli na slovenskú novelu Trestného zákona. Ako ju vidia?

23.02.2024 14:15

Český server Advokátní deník online sa spýtal popredných českých expertov na trestné právo, čo hovoria na novelu Trestného zákona, prijatú na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488253x
Priemerná čítanosť článkov: 3825x

Autor blogu

Kategórie