Založ si blog

Extrémizmus a ideologické čistky medzi liberálmi

Dávno píšem, že sa budú vzájomne likvidovať medzi sebou ako nie dosť uvedomelí!

To je veľká podobnosť s komunistami a ich uvedomelosťou a ideologickým prenasledovaním. Nielen iných tak chcú kosiť, ale sa tak kosia aj medzi sebou navzájom! Kto nie je dosť ideologicky uvedomelý, s tým končia. Od toho nie je ďaleko aj prenasledovanie aj vo vlastných radoch ako pri komunistoch.

Citujem ich vyjadrenia z FB. Vzájomne sa vyhrocujú do extrémizmu. Už aj bez príkazov si vzájomne kontrolujú svoju uvedomelosť a kto z toho vybočí, je už ruský agent. Tu si prečítajte, že s Kremľom podľa nich spolupracuje aj Amnesty International:

 

 

„Zaradujem Amnesty International za agenta nepriatelskeho slobode podporujucej medzinarodny terorizmus“

 

 

„AI stratila svoj image. Je to už len proputinovska agentúra, tak ako Schroeder je len Putinov poskok. Peniaze nesmrdia ani tým, ktorí na ten smrad majú upozorňovať.“

 

 

„Ako sa Amnesty International vysporiada s nevyhlasenou vojnou, pouzitim nedovolenej municie na civilne ciele, mucenim a unosmi civilneho obyvatelstva okupantami? Ako to, ze organizacia, ktora ma za ciel chranit humanitarne prava podporuje rezim vazniaci a vrazdiaci svojich politickych oponentov? Odteraz zaradujem Amnesty International za agenta nepriatelskeho slobode podporujucej medzinarodny terorizmus a ucastnika hybridnej vojny vedenej fasistickym rezimom proti obcanom cudzich statov. Vyzyvam vsetkych, aby s okamzitou platnostou ukoncili jej podporu a ziadali vysvetlenia. Zaroven vyzivam clenov Amnesty International, aby zverejnili, ci suhlasia s takymto postupom ich organizacie.“

 

 

„Zaujimave, ze z organizacie vraj v rukach Sorosa sa vyklula pro-ruSSka organizacia. Len či to dezole v sebe dokazu spracovat. Paradox“

 

 

„Radovan, obávam sa, že toto je len špička ľadovca.
Že medzičasom zistili omnoho horšie veci – ktoré už nebudú môcť naďalej tutlať.
=> tak salámovou metódou dali von aspoň túto informáciu…
Mimochodom, čítal som si ich predchádzajúcu správu.
Už vtedy o tomto písali , aj keď len jemne, „medzi rečou“.
Medzičasom som čítal článok, kde samotní Ukrajinci umiestňovanie základní ku civilistom považovali za normálne, keďže vďaka tomu spomaľujú postup druhej strany.
A západní analytici ich varovali, že takto dávajú tromfy do rúk Rusom.
PS: načasovanie je podľa môjho názoru z dôvodu vyšetrovania útoku na väznicu.
(samotní Rusi žiadajú o prešetrenie a OSN spolupracuje, takže už nebude možné písať, že „o podobnej slobode skúmania mohla na ukradnutom území pod Putinovým vplyvom len snívať“)
Toto je vec, ktorá sa aktuálne bude riešiť a pre Ukrajincov môže dopadnúť zle.
Keď sa do masmédií dostane aspoň časť z toho čo publikuje druhá strana (priznania Azovákov, rozhovory s domácimi, …), AI by bez tohto priznania (aspoň minimálnej viny na Ukrajinskej strane) nemohol už nikto brať vážne.“
.
.

„AI pre mňa práve prestala existovať!“

„Rado, mas diverzanta Pavol Satko medzi priatelmi?“

„ejha😄to by chcelo stranícku výtku“

„to chce preriedit zoznam priatelov na fb.“

(Vzájomne sa takto pekne vyhrocujú do extrémizmu, aby sa vzájomne kontrolovali. Najprv vtip a teraz už aj realita.)

 

 

„lavicaci su piata kolona KGB uz desiatky rokov. preco to menit?“

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-ukraine-butina-spy-nra-b2024167.html?fbclid=IwAR1pooMdypIuubrFJ5sObK2cy-1yqcEgdFUoXP47U70WRM67sXWOoSDD2NI

 

 

„preco sklamanie? radikalna pravica a rozlicne „konzervativne“ think-tanky su rovnako uz desiatky rokov napojene na ruSSKo a KGB. vid ta ruska lady z NRA“

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-ukraine-butina-spy-nra-b2024167.html?fbclid=IwAR2zWxiBCA0UKhUZRD1pt69e31lwyMQr6ygDOB_AgWMhcyXYGAeomdnZucA

 

„Argumentácia Amnesty mi pripomenula argumentáciu násilníka. Aj podľa neho môže za znásilneníe vyzývavé oblečenie žien.
O tendenčnosti a zavádzaní svedčí aj bývalý spolupracovním AI“

==========

Tí, čo obviňujú ženy, že si to samé spôsobili, označujú tie ženy za vinníka celej situácie so znásilnením.

No AI neoznačuje za vinníka napadnutia Ukrajiny Ruskom Ukrajinu. 

Takto vyhranene a extrémne to vidia práve extrémisti!

AI však označuje ukrajinských vojakov za vinníkov ohrozujúcich civilistov, že mohli mať menej obetí. 

Nezdá sa vám to aj v rámci obrannej vojny možné?

Musí byť ten, čo sa bráni, ideálny, inak je jeho obranná vojna už nespravodlivá?

Už niekedy niekto spochybnil oprávnenosť Ukrajincov brániť sa? Toto som ani raz od nikoho nečítala, ani od extrémistov na opačnom konci, že Ukrajina nemá právo brániť sa a viesť vojnu.

Má právo, vždy bola len otázka, za cenu koľkých mŕtvych.

Napríklad my sme sa mohli v 68 brániť tiež. Keď ja poviem, som rada, že sme sa nebránili rovnakou vojnou, tým ani v päte nemám myšlienky, že sme na to právo nemali!!!!!!! Rozhodne sme mali!!!!!!!!!!!

Povedzme žena po napadnutí manželom ujde von do snehu a zimy spolu s dieťaťom. Na útek má plné právo, to nikto nespochybňuje. A predstavte si situáciu, že pri tej svojej záchrane a jej úteku jej to dieťa zomrie. Vystaví ho pri úteku nebezpečenstvu, lebo civilistov môžeme prirovnať len k dieťaťu, nie k vyzývavej sukni!

Keby mala len vyzývavú sukňu, ohrozuje pri tomto myslení, že vraj ona je na vine, len seba. Ale ona ohrozuje aj niekoho iného, preto pri hľadaní príkladu nemá len sukňu, ale aj dieťa. A keď to dieťa pre jej správanie neprežije, tak sa nebudeme presviedčať, že správala sa ideálne a príkladne a len preto, aby sme nespochybňovali oprávnenosť žien po domácom násilí na útek!!!!!!!!!!!

To nikto nespochybňuje, ani AI!

No, ako som písala v minulom článku. Tiež si myslím, že AI to zverejnila len preto, že dostala taký pokyn, že to majú zverejniť a nie od Putina.

Odkiaľ sú platení? Komu slúžia? Slúžili? Rusom? Iným už nemôžu?

Jednoducho tu naivní ľudia túžia veriť, ako som to čítala v diskusii doslovne, že Rusi sú ZLO a Ukrajinci DOBRO!

A to sú vraj naivní konšpirátori!

Rovnako sú naivní konšpirátori – tiež extrémisti, ktorí si to zas myslia naopak, že Rusi sú DOBRO a Ukrajinci ZLO!

Dospelí ľudia by už mali vedieť, že takto sa to delilo v rozprávkach pre ľahké detské pochopenie. Ale svet takto jednoducho rozprávkový nie je.

To nebráni ľuďom jasne odmietnuť napadnutie jednej krajiny druhou!!!

Aj keď som rada, že sme sa v 68 nebránili, nikdy som si nemyslela, že nás mali Rusi obsadiť. 

Aj keď som napísala, že keby som bola vedela, do čoho idem, keď som sa chcela rozviesť a neznášať násilie, nikdy som tým nespochybnila, že svojho exmanžela nepovažujem za násilníka, keď ma napadol.

Podľa extrémistov som sa mala brániť aj za cenu života svojich detí!

Keď už chcete príklad, ako vidia moje práva, že aj za cenu života svojich detí. Mohol ma zabiť, čiže aj za cenu života svojich detí! Lebo keď ma raz napadol a mohol zabiť, tak mám na to plné právo! Obetovať na boj aj život svojich detí!

To máte trefnejší príklad a nie sukňu. Išlo o životy civilistov, nie o vyzývavú sukňu!

 

 

Rovnako, ako ma nemajú radi extrémisti na jednom konci, nemajú ma radi ani extrémisti na opačnom konci, čo to majú otočené len naopak. A majú ten istý problém – extrémizmus a naivný extrémizmus!

Na extrémizmus každý doplatí! A to preto, že extrémizmus na jednom konci zákonite vyvoláva extrémizmus na opačnom konci a takto sa extrémizmus dvoch opačných skupín ROZTÁČA!

Kto bojuje proti extrémizmu extrémizmom, tak ten extrémizmus, proti ktorému vraj bojuje, len roztáča!

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Salman Rushdie

Spisovateľ Salman Rushdie bol napadnutý pri vystúpení v New Yorku

12.08.2022 17:51

Nad Rushdiom vyniesol vo svojej fatve rozsudok smrti niekdajší iránsky duchovný vodca Chomejní.

Francúzsko požiar hasiči

Vo Francúzsku zúria najhoršie prírodné požiare za uplynulých 20 rokov

12.08.2022 16:13

Emisie z francúzskych požiarov pozorované satelitom v mesiacoch jún, júl a august boli vyššie ako kedykoľvek od roku 2003.

Ukrajina Záporožie elektráreň

V jadrových elektrárňach po Európe sa môžu stať nehody, vyhráža sa Medvedev

12.08.2022 16:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev to uviedol vo svojom komentári o situácii v Záporožskej jadrovej elektrárni.

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670770x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie