Založ si blog

Poslanci sú riadení a prezidentka už nie?

Z mojich záznamov:

 

17.9.2019

 

Koncom júna sa len jediný poslanec nášho parlamentu ohradil proti tomu, aby do našich vnútorných záležitostí nezasahovali Američania a nediktovali a nevnucovali našim politikom, čo presne majú robiť. Ostatní, čo dostali rovnaké príkazy a odporúčania, boli ticho, že takto musia poslúchať.

 

„Ľuboš Blaha toto bezprecedentní vměšování do vnitřních záležitostí Slovenska odsoudil a díky svému videu i medializoval. Naše redakce přináší exkluzivně originál dokumentu a český překlad:

 

Český překlad “amerických not” pro slovenské delegáty v Radě Evropy

 

„Vážení partneři,…

 

Naléhavě žádáme vaši delegaci PACE, aby se postavila…

 

Žádáme vaši delegaci PACE, aby tento týden vydala veřejná prohlášení…“

 

Text tohoto dokumentu je naprosto děsivý, zejména v posledním odstavci, kde americká ambasáda přímo explicitně žádá Slovensko, aby vydalo svým jménem tisková prohlášení proti Rusku. Toto je opravdu velmi závažné narušení slovenské suverenity, protože takovéto příkazy de facto působí jako noty, které Američané zasílají svým vazalům a říkají jim, co mají dělat a jak mají na konkrétní situaci reagovat.

 

Americká ambasáda v Bratislavě je v podstatě okupační komandatura a nikoliv zastupitelství cizí země, rozesílání notiček místním politikům a poslancům to de facto potvrzuje

 

Jedná se o naprosto bezprecedentní vměšování do suverenity Slovenské republiky, protože tento pracovník amerického ministerstva zahraničí s diplomatickým statusem na Slovensku se otevřeně vměšuje do legislativního a zastupitelského procesu na Slovensku, když vyzývá slovenské delegáty v PACE, aby hlasovali v souladu s americkou zahraniční doktrínou.“

 

Považujem za absolútne poburujúce, že servilná politička Katarína Cséfalvayová, ktorá takéto príkazy z americkej ambasády dostáva tiež, ešte bude spolu s Denníkom N tvrdiť, že to bolo od Blahu „“za čiarou slušnosti a vnímali to aj predstavitelia americkej ambasády”. “Nešlo len o to, že vám – ako zahraničnému diplomatovi – niečo podobné urobí predstaviteľ krajiny, v ktorej pôsobíte. Toto video predstavovalo aj bezpečnostné riziko pre americkú ambasádu. Zamestnanec, ktorému to urobil, musel načas odísť na nútenú dovolenku a museli mu prideliť ochranku.”

 

Čo ste vy za „slušnú“ spoločnosť, v ktorej keď niekto zverejní, ako naňho nalieha americká ambasáda, čo tak nalieha aj na ďalších našich politikov, ktorí sa boja zastrašovaní ozvať, považuje to za neslušné zverejniť? Tu záleží na tom, či mu tykal alebo vykal? Veď zverejnil zasahovanie americkej ambasady do našich vnútorných záležitostí! A to už pre ňu a pre Denník N za čiarou a nielen slušnosti nebolo? Nebolo, keď má príkaz, majú príkaz byť o tom ticho!

 

To ešte Blahu majú za to riešiť, že to zverejnil a pekne ticho neplnil príkazy americkej ambasády?

 

Viete, ako by Katarína Cséfalvayová a Denník N riešili šikanu na škole? Keby to nejaký žiak prezradil, podali by si toho žiaka, že rozprávať o šikane na ich škole je za čiarou slušnosti, lebo keď zverejnil toho, kto iných šikanuje, tak ohrozil toho žiaka, čo iných šikanoval!

Myslíte si, že toto sa na našich školách nedeje? Ale áno, keď sa školy boja riešiť šikanu, napríklad podľa toho o koho dieťa šlo, že šikanovalo iných, aby nemali problémy. Alebo aby nemala problémy škola, že sa na nej deje takáto šikana! Pekne to chcú ututlať a nechajú žiakov šikanovať, aby nemali problémy! Obludnosť, všakže! Majú chrániť deti a oni sa starajú o to, aby nemali problémy! 

 

A presne taký charakter má aj Katarína Cséfalvayová. Keby bola učiteľkou alebo riaditeľkou, tak pri svojej servilnosti a poslušnosti voči vrchnosti kryje aj šikanu, aby jej vedenie nemalo problémy so zverejnením šikany! Alebo si myslíte, že by sa ozvala tiež a dožadovala by sa, aby sa proti takej šikane zakročilo? Veď má k tomu príležitosť tiež. Vie, že americká ambasáda takto nalieha na našich politikov a rozposiela im takéto listy, ktoré určite dostáva aj ona a ona pekne potichu plní všetky príkazy. Ale bude napomáhať tejto mašinérii, čo už nie je len šikanou detí na škole, ale zasahovaním cudzích štátov do našich vnútorných záležitostí a pomáha to kryť. Kryje to tým, že ona to nezverejnila a ešte im pomáha označiť tu za problémového Blahu, čo na to poukázal a zverejnil to! V tom jej pomáhajú aj novinári Denníka N, čo tiež nepovažujú za problém, že nám tu rozkazy dávajú cudzie ambasády, ale za čiarou slušnosti je ten, čo to prezradí! A to sú vraj liberáli, čo by vedeli mať lepšie školstvo. Čo by asi tak povedali, keby v takej triede mali deti? Alebo všetkých občanov už môžu mať, lebo chápu komu slúžia a kto tu môže šikanovať? 

 

Vidíte, tiež by riešili hlúposti, maximálne šikanu v triede, no pri ich servilnosti neviem ako, ale keď pôjde o niečo horšie a o väčších extrémistov, ako som už písala, tak robia len horšie veci a aj pre celý národ. Tým neohrozujú oveľa väčšie skupiny ľudí? Či ako to je už prospešná šikana? „Uvedomelá“ za čo dostanú ešte odmenu (pochvalu) za politickú uvedomelosť?

 

Presne takáto je vaša morálka, keď beriete do úst len menších extrémistov od seba, lebo Mazurekovi nepíše pokyny cudzia ambasáda, ako už máme dôkazy, aké vám píšu! A presne takto vyzerá tá vaša sloboda a zmysel pre slobodu, že je to jasne len jedna fraška na liberalizmus!

 

Vy slúžite oveľa väčším extrémistom, ktorí porušujú medzinárodné zákony a pravidlá. A aby ste od seba v tomto odpútali pozornosť, tak akože chytáte a prenasledujete extrémistov. Asi ako škola, čo by si to každý rok dávala len do správy, že bojuje proti šikane a pritom by sa sama podieľala na jej ututlávaní.

A to presne obyčajní ľudia vedia, keď vám neveria a opakujú všade, že vám neveriaza čo ich prenasledujete tiež! Kto by sa proti tomu ozval, ten je podľa vás za čiarou slušnosti a už ani proeurópsky nie je. Asi je proaustrálsky!

 

 

„Z diplomatického seznamu slovenského ministerstva zahraničí jsme získali informaci, že Aaron Singleterry není jenom starším politickým důstojníkem, ale dokonce druhým tajemníkem na americké ambasádě v Bratislavě, což je velmi vysoká diplomatická pozice. Výzvu slovenským delegátům PACE, aby hlasovali proti Rusku, tak rozeslal druhý tajemník americké ambasády v roli staršího politického důstojníka. Jedná se o naprosto bezprecedentní vměšování do suverenity Slovenské republiky, protože tento pracovník amerického ministerstva zahraničí s diplomatickým statusem na Slovensku se otevřeně vměšuje do legislativního a zastupitelského procesu na Slovensku, když vyzývá slovenské delegáty v PACE, aby hlasovali v souladu s americkou zahraniční doktrínou.

 

Sami si teď zkuste představit, kolik takových dokumentů posílá americká ambasáda v Praze českým politikům, poslancům, europoslancům a českým delegátům PACE. Tento uniklý dokument ze Slovenska je tvrdým důkazem toho jakým způsobem americká zahraniční moc se vměšuje do vnitřních záležitostí jednotlivých evropských zemí.

 

Staršina politruk z americké ambasády úkoluje delegáty PACE, jak mají hlasovat a současně vyzývá, jaké mají vydat tiskové prohlášení proti Rusku a koordinovat jej s podobným prohlášením, které vydá ve stejný týden americké ministerstvo zahraničí. To je realita tzv. transatlantického partnerství a vazalství. Závidíme Slovákům, že mají tak odvážného poslance a politika, který se nebojí tyto výbušné interní dokumenty medializovat. Takovýchto dokumentů je mnoho i mezi českými poslanci, ale nemají odvahu s tím jít na veřejnost.

 

Text tohoto dokumentu je naprosto děsivý, zejména v posledním odstavci, kde americká ambasáda přímo explicitně žádá Slovensko, aby vydalo svým jménem tisková prohlášení proti Rusku. Toto je opravdu velmi závažné narušení slovenské suverenity, protože takovéto příkazy de facto působí jako noty, které Američané zasílají svým vazalům a říkají jim, co mají dělat a jak mají na konkrétní situaci reagovat.

Americká ambasáda v Bratislavě je v podstatě okupační komandatura a nikoliv zastupitelství cizí země, rozesílání notiček místním politikům a poslancům to de facto potvrzuje

Jedná se o naprosto bezprecedentní vměšování do suverenity Slovenské republiky, protože tento pracovník amerického ministerstva zahraničí s diplomatickým statusem na Slovensku se otevřeně vměšuje do legislativního a zastupitelského procesu na Slovensku, když vyzývá slovenské delegáty v PACE, aby hlasovali v souladu s americkou zahraniční doktrínou.“

 

 

Poslanci sú riadení a prezidentka už nie?

 

 

Fiala: „Poznáte nejaký európsky recept, ktorý funguje? „

 

 

 

.

„Uvedomelí“ ľudia by boli veľmi zlí učitelia, nič by nevyšetrovali!

03.06.2023

Veľmi ma rozčuľujú veľmi hlúpe diskusie mainstreamu v televízii. Moderátor akoby úplne osprostel a celá spoločnosť úplne osprostela, čo vlastne predkladajú ľuďom. Tak napríklad včera na TA3 bola diskusia vedená Bielikom na tému Hybridná vojna v slovenskej politike. Zameriam sa len na najhlavnejšiu hlúposť, lebo všetky naraz by sa aj tak nedali riešiť. Bude vám to [...]

Jednostranne informovaní sú len tí, čo sledujú len mainstream

30.05.2023

Prvá vec, čo sa mi na úradníckej vláde nepáčila je to, že ako prioritu majú vydávať 2% HDP na zbrane, hoci napríklad oveľa bohatšie Nemecko toľko nevydávalo, lebo vraj nemajú z čoho! Už týmto boli u mňa odpísaní, že prvý znak lokajstva nevedieť sa zastať vlastného štátu a svojich občanov ako napríklad Nemci. A už počúvame o ďalšom znaku lokajstva, že [...]

Veľmi odporúčam prečítať si ukážku, ako si SME predstavuje správnych voličov!

29.05.2023

Začína to Miklošovou otázkou v nadpise článku: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Len štyridsať percent z nás netrpí úplnou pomätenosťou.“ A končí: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Tiež o tom už roky pochybujem!!!!!“ Radím [...]

Maďarsko Voľby Parlamentné Príprava

Maďarský Fidesz k výročiu Trianonu: Hranice má iba štát, nie národ

04.06.2023 12:31

Maďari si pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

ukrajina, dron, kyjev, šáhid

Ruské rakety zasiahli ukrajinské operačné letisko, na Krym útočili drony

04.06.2023 12:12

Strely, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa protivzdušnej obrane podarilo zostreliť.

Robert Fico

Smer kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku organizovať NATO

04.06.2023 11:38

Fico to považuje za priamy zásah do volebnej kampane na poškodenie opozície.