Založ si blog

Vzdelanie politikov – v rámci bitky

V rámci politickej bitky teraz na seba vyťahujú vzdelanie. Toto do diskusií na SME napísal niekto podľa mňa z olaňákov, ale nemuseli to byť len oľaňáci.

 

„Utajený Svedok

 

9. júla o 8:52 ·

„Jana Bittó Cigániková – diel 1 – agentka finančnej skupiny Penta

 

Cieľavedomosť a bezcharakternosť. Ideálna kombinácia vlastností pre politika a Cigániková ich obidve bezpochyby má podobne ako jej šéf Sulík. Tieto dve osoby považujem jednoznačne za hlavných strojcov rozbíjania tejto vlády už od jej vzniku.
Priznám sa, že už som mal kompletne napísaný rozsiahly status o Cigánikovej podnikaní pred vstupom do politiky ktorý by bol asi najdrsnejší aký som kedy napísal. Nakoniec som sa rozhodol, že ho z viacerých dôvodov nezverejním a budem sa snažiť dokázať absenciu morálnych hodnôt v jej politickej činnosti. Začnem dnes Pentou.
Poslankyňa Cigániková sa správa ako agentka finančnej skupiny Penta. Uvediem aj niektoré konkrétne príklady.
1. Je to jediná vládna poslankyňa, ktorá nehlasovala za programové vyhlásenie vlády a to z dôvodu, že sa tam písalo o zvážení zavedenia jednej zdravotnej poisťovne, čo by postihlo penťácku zdravotnú poisťovňu Dôvera. Skúšam sa zamýšľať ako by asi dopadlo hlasovanie, keby si každý poslanec našiel nejaký bod, s ktorým nesúhlasí a na základe toho by za PVV nehlasoval. Podľa elementárnej logiky by asi nikdy žiadna vláda nevznikla.
2. Keď sa zo štátneho rozpočtu riešilo dofinancovanie finančne poddimenzovanej Všeobecnej zdravotnej poisťovne, Cigániková to kritizovala a žiadala dofinancovať aj súkromné zdravotné poisťovne, čiže zo štátneho rozpočtu žiadala dofinancovať aj penťácku zdravotnú poisťovňu.
3. Vystupovala tiež voči zákazu krížového vlastníctva v zdravotníctve, ktorým by sa znížila dominancia Penty v systéme, ktorý nemá v Európe obdobu. Pri obhajobe Penty použila napríklad argument, že veď Penta nezarába na zdravotníctve, ale na úplne iných odvetviach.
4. Pred voľbami v rozhovore pre Denník N prejavila túžbu, aby sa minister zdravotníctva stal Ľuboš Lopatka, ktorý riadil nemocnice Penty
Atď.
Bývalý minister zdravotníctva Krajčí má tri vlastnosti: je to slušný človek, je konzervatívne založený a bojoval proti finančnej skupine Penta. Šéf lekárskych odborov Visolajský o ňom vyhlásil, že aj keď má chyby, je potrebné uznať, že je to po x rokoch prvý minister, čo sa snaží zastaviť tunelovanie nášho zdravotníctva Pentou. Cigániková má tieto tri vlastnosti presne opačné. Asi aj to bol dôvod, prečo mu hneď po nástupe vlády bodala ostré dýky do chrbta.

 

Najlepšie to ilustruje výrok ministra Krajniaka: „Poslankyňa Cigániková celý rok mediálne šikanovala konzervatívneho ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Keď sme raz prijali na vláde nepopulárne opatrenia, ešte predtým ako o tom stihol Marek Krajči informovať, kolegovia zo SaS dali Jane Cigánikovej echo. A ona urobila na úrade vlády tlačovku, kde zniesla pod čiernu zem opatrenia, ktoré minister zdravotníctva ešte ani nestihol oznámiť“.
Kým Cigániková si za svoje neoceniteľné služby užívala od Penty PR články v Pluske, kde ukazovala svoj luxusný dvojposchodový byt na Olbrachtovej ulici, robila prehliadku šatníka, či simuláciu ako sa každé ráno češe a líči, tak minister bol dennodenne vystavovaný v tomto médiu brutálnemu teroru, ktorý sa podpísal aj na jeho zdraví.
Morálnu vyprahnutosť Cigánikovej ilustruje skutočnosť, že pred bytom má rohožku s vyobrazením exministra Krajčího a heslom „Ic domu, Satan!“ To je tak, keď sa primitívna bytosť odbavuje na slušnom človeku, ktorému nesiaha ani po kotníky. Cigániková voči svojim názorovým a hodnotovým oponentom, ktorí sú slušní ľudia používa ponižovanie a urážky. O to je to smutnejšie, že táto osoba sa pasuje do role nejakej morálnej autority.
V ďalšom statuse (statusoch) opíšem:
– čo mala teamleaderka SaS pre zdravotníctvo Cigániková spoločné so zdravotníctvom pri vstupe do SaS,
– jej politické prešľapy a trapasy, pri ktorých si normálny človek ťuká na čelo
– prečo považujem niektoré dôvody jej potratovej politiky za zvrátené
– dôvod, prečo jej slová o spolupráci iných strán s fašistami vyznievajú z jej úst doslova idiotsky

 

Utajeny svedok o ciganikovej: Mgr. Jana Bittó Cigániková, MBA – diel 2 – SAS strana plná odborníkov.

 

Keďže pani poslankyňa sa tu neustále oháňa svojou vysokou odbornosťou, niekedy mám dojem, že až prekvalifikovanosťou, zameriam sa tentokrát na jej vzdelanie.
Po absolvovaní základnej školy Cigániková výrazne precenila svoje možnosti a schopnosti, keď sa rozhodla prihlásiť na jedno z bratislavských gymnázií. Vážení čitatelia, Jana Cigániková, vtedy ešte pod dievčenským menom Opálená prepadla v druhom ročníku na gymnáziu. Jedna z hlavných odborníčiek strany SaS, ak nie úplne tá najväčšia prepadla na strednej škole a bola nútená školu opustiť.
Milá Janka, nie je ti to trápne písať si v životopise do jazykových znalostí španielčinu na úrovni A2? Chváliť by si sa mohla, ak by si gymnázium ukončila maturitnou skúškou zo španielčiny s certifikátom C1. Nič v zlom, ale úroveň A2 dosiahnem za mesiac aj z mongolčiny, ale asi by som sa hanbil napísať si to do životopisu.
Ak si niekto myslíte, že sa Cigániková po tomto prúseri prihlásila na inú strednú školu, po ktorej absolvovaní by sa mohla pýšiť svojou vysokou odbornosťou v oblasti zdravotníctva, tak sa hlboko mýlite. Prihlásila sa totiž na strednú odbornú školu drevársku (alebo iba tam ju zobrali?). Po jej absolvovaní mohla svoju odbornosť v zdravotníctve pretaviť asi len do toho, že by pozbíjala nejaké drevené lavičky v čakárňach.
Nechcem dehonestovať stredné odborné školy, práve naopak. Na našom trhu práce zúfalo chýbajú najmä šikovní remeselníci vo výrobných segmentoch. Tu sa mohla Cigániková krásne uplatniť a mohla byť dokonca pre túto spoločnosť aj užitočná.

Vráťme sa ale naspäť k Cigánikovej, lebo ešte nie sme zďaleka na konci. Po „úspešnom“ stredoškolskom období sa odvážila prihlásiť dokonca na vysokú školu. A teraz sa stavím, že nikto neuhádnete na akú. Nebudem to dlhšie naťahovať, išlo prosím pekne o Katolícku univerzitu v Ružomberku. Dnes má na tento svoj krok dosť bizarné vysvetlenie, že vraj chcela byť bližšie pri mame, ktorá vtedy pracovala na Žilinskej župe. Mimochodom pod ministrom Tarčákom (HZDS). Takže ja teraz neviem, HZDS, katolícka univerzita, dnes najväčšia ultraliberálka. Rozmýšľam, či bola pomýlená vtedy alebo je pomýlená teraz alebo je pomýlená stále. Každopádne aby sme neboli takí optimistickí s tým jej štúdiom, tak vydržala tam krásne 3 semestre. Či ju znovu vyhodili alebo to sama zabalila, lebo to nezvládala alebo zistila, že sa pomýlila, to už naozaj neviem. Každopádne po tomto ďalšom fiasku si dala s ďalšími pokusmi o štúdium menšiu prestávku.
Ďalšia jej zastávka bola Fakulta verejnej správy VŠEMvs v Petržalke. Priznám sa, že o tejto škole som v živote nepočul, ale asi je to moja chyba. Ide o súkromnú školu, kde si Cigániková zaplatila ročne okolo tisíc eur, aby mohla diaľkovo študovať. Niekedy uprostred tohto štúdia v roku 2012 išla na pohovor do SaS k Sulíkovi a ten ju ihneď zobral medzi svojich top 290 odborníkov s takouto kvalifikáciou: vyhodená z gymnázia, absolventka strednej odbornej školy drevárskej, nedokončený druhý ročník katolíckej univerzity a diaľkovo rozoštudovaná súkromná škola VŠEMvs.
Školu nakoniec Cigániková dokončila. Nepoznám však nikoho, kto by si platil na súkromnej škole diaľkové štúdium a potom by ho vyhodili. To sa snáď hádam ešte nestalo. Ešte by ma zaujímala kvalita jej diplomovej práce, keďže ju poslankyňa nezverejnila a predpokladám, že aj z poslednej kópie ostal už len popol. S takouto kvalifikáciou sa stala Cigániková prosím pekne tímlíderka strany SAS pre zdravotníctvo.

Posledné štúdium, ktoré Cigániková absolvovala a za ktorý aj získala titul, ktorým sa hrdí za menom, je štúdium manažmentu zdravotníctva na CEMI vzdelávacom inštitúte v Prahe. Konečne niečo aj k zdravotníctvu, že? Ide však samozrejme o ďalší zaplatený titul, kde náročnosť štúdia sa dá porovnať s horšou strednou školou. Jedná sa o jednoročné štúdium, ktoré prebieha online cez internet. Ak by ste chceli niečo podobné absolvovať, pripravte si na rok pri tej lacnejšej variante 4163€ a pri tej drahšej 7079€. Zaujímavé je, že celé štúdium trvá jeden rok, ale Cigániková si uvádza v životopise štúdium v rokoch 2016-2018. Tu už zverejnila aj záverečnú prácu, ktorá je však na úrovni seminárnej práce dokonca v slovenčine so zlým formátovaním a referenciami (nevhodné zdroje, neprofesionálny štýl referencií, nedokladovanie domnienok vedeckými štúdiami atď).
Takže k odbornej spôsobilosti pani poslankyne Cigánikovej asi len toľko, že čo sa dalo kúpiť, to si kúpila a na ostatné bola prikrátka. Mám teraz trochu obavy z tej strany odborníkov.
Nabudúce sa pozrieme na pani Cigánikovú, čo stvárala s fašistami. Keď už má teda plnú huhu okydávania druhých, že s nimi spolupracujú. To be continued…“

 

Prípadné pokračovanie nájdete tuto:

https://www.sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=1463337

 

 

 

.

„Tri roky stará správa RAND Corporation teda obsahovala eskalačné opatrenia proti Rusku, po ktorých sa dali očakávať eskalačné protikroky. „

06.02.2023

Proxy vojna USA s Ruskom Dôkazy, že vojna s Ruskom bola vyprovokovaná a dopredu plánovaná ako proxy vojna. „Na preťaženie Ruska sa hodia proxy vojny Ďalšia kapitola navrhuje presiliť Rusko tam, kde má vojenské záväzky alebo sa tam priamo angažuje, a to podporou síl, ktoré budú bojovať proti Rusku v zástupnej vojne miesto USA. Autori sa [...]

„Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být poslán do války, která se nás netýká. „

02.02.2023

Zaujalo ma, čo si myslia ľudia v Česku, teda tí inteligentnejší: „Největší kravina, co se české dezinfo-scéně povedla, je to, že miliony Čechů věří tomu, že nyní, když vyhrál generál Pavel, tak bude mobilizace a půjdeme bojovat na Ukrajinu. Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být [...]

„Muži, čo požiadali o zbavenie sa povinnosti mobilizácie, nemajú kúsok hanby v tele“

29.01.2023

Odkedy som scenzúrovaná a odstavená z blogov, tak už nepíšem. Ale nad týmto som sa obzvlášť pozastavila, kam až siaha debilizácia čitateľov na SME, keď žena čitateľka sa pohoršuje nad mužmi, čo by sa chceli vyhnúť mobilizácii do vojny. Dokonca ona je už tak uvedomelo prevychovaná, že sa pohoršuje aj nad matkami, ktoré by nechceli aby ich synovia uvedomelo nenastúpili [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.