Založ si blog

Preto voľte Smer, aby vám vaše hlasy neukradli!

Ako som už sľúbila, budem upozorňovať na oklamanie voličov Hlasu, že ich hlasy budú použité na progresívnu koalíciu so SaS a PS, keďže títo uvedomelí a pretláčaní novinármi na SME majú málo hlasov.

 

V prvom rade chcem vyzdvihnúť iných novinárov, ktorí nemanipulujú občanmi, koho majú voliť, koho prijímať do koalície a nevychovávajú občanov ako malé deti – koho voliť, nevoliť a to ešte zastrašovaním, vydieraním a rozoštvávaním rodín a pracovných kolektívov. Nečítam všetky noviny, ale nevidela som to nikde inde len na SME a Denníku N, že tam sa novinári zmenili na náborníkov na ich progresívnu koalíciu. Počuli ste také niečo na Pravde v podcaste alebo čítali ste také niečo na Pravde, že my vám vysvetlíme ako máte uvažovať, aby sa do politiky nedostali tí a tí a dostali tí a tí, lebo len títo spĺňajú naše „novinárske“ požiadavky?

Citujem napríklad konkrétne včerajšiu vetu zo SME:

„Z núdze a napriek všetkým možným výhradám vám vyjde, že ich spĺňajú SaS, Progresívne Slovensko a KDH.“

 

Tam novinári školia čitateľov, ktoré strany spĺňajú ich náborové politické predstavy a čo spolu majú vytvoriť a kedy vytvoria a kedy nevytvoria vládu podľa uvedomelých požiadaviek týchto novinárov.

Je to vôbec možné, aby dvoje mainstreamové noviny boli dennodennou reklamou niektorých strán a bojom proti iným politickým stranám?

Aby ich novinári pôsobili ako politickí školitelia voličov a ako bojovať proti iným voličom (napríklad tým rozoštvávaním rodín)?

Ja si myslím, že v demokratickej spoločnosti by to možné nebolo a rozoštvávanie voličov proti iným voličom cez mainstream by bolo trestné, ako to nemôže robiť ani žiadna sekta.

Ale vraj títo novinári nie sú za to platení, že novinári tu určujú, aké koalície majú vzísť z volieb, ktoré strany sú ideovopoliticky prijateľné a ktoré nie. Občania už dokonca prestávajú vnímať pôvodné povolanie novinárov informovať a umožňovať diskusie odborníkov k rôznym témam. Prevychovaní čitatelia týchto dvoch novín už považujú za samozrejmosť, že novinár, to je ideovopolitický školiteľ nimi a novinármi vytýčenej politiky ako to bolo v socializme!

Ešte je dva roky pred voľbami a už dennodenne pracujú na budúcej progresívnej koalícii nimi určených strán. Podľa nich tieto ich požiadavky plnia len strany SaS, PS, KDH a HLAS o ktorom práve beží ich osveta, aby ich čitatelia túto koalíciu chceli a neodmietali a chápali ich prácu práve na tejto koalícii.

 

SME:

Ešte možno budeme vďační za Petra Pellegriniho (píše Samo Marec)

 

„Nie je na ňom nič dobré, ale je to jedno.“

 

Nie je to rafinovaná manipulácia publika smerom k prijatiu Petra Pellegriniho.“

 

„Je to reálna politika“

(Škoda, že takú reálnu politiku nevidia na sankciách, ale ožobráčenie Európy je vo vytýčenom pláne, preto hrať sa na morálku sa tuto hodí. Pri Pellegrinim sa zas naopak nehodí!)

 

„Niekto bude chýbať“

„Z núdze a napriek všetkým možným výhradám vám vyjde, že ich spĺňajú SaS, Progresívne Slovensko a KDH.

Ak sa vám niekto z nich nepáči, môžete ho vyhodiť, ale potom vám to nevyjde už vôbec. A dokonca aj v prípade, ak súhlasíte so všetkými tromi, ich spoločné preferencie sú niekde okolo 25 percent. To na vládnu koalíciu veľmi nevyzerá, však?

No a tak sa – naozaj nechtiac – dostávame k Petrovi Pellegrinimu a môžeme si zopakovať, že na ňom naozaj nič dobré nie je, lenže nežijeme v ideálnom svete.

 

Tak chským?

Zoberme si teda lepší scenár: ako víťaz bude mať Peter Pellegrini k dispozícii prvý pokus o vytvorenie koalície. Rozhliadne sa a povie si – hm, no chským?

Sú veci, na ktoré nemusíme mať názor a ešte je to aj jedno.

Dnes to vyzerá tak, že Peter Pellegrini sa bude rozhodovať. A my si môžeme povedať, že morálnych kompromisov sme už narobili dosť a s Pellegrinim nikdy, ani za cenu toho, že tu bude vládnuť Fico s fašistami a nasledovať bude to, čo sme si povedali. Nenechajte sa totiž pomýliť: presne tak znie spoločenská objednávka.

Môžeme si to povedať, lenže to veľmi nedáva praktický zmysel. Medzi tým, či sa máte nie ideálne alebo úplne zle, je totiž dramatický rozdiel.

Druhá možnosť, teda podľa stavu v lete 2022, je pribrať Matoviča s Kollárom. S tým máme ešte stále prebiehajúcu skúsenosť. Nezabúdajme na boj proti liberalizmu: keby ste si mali tipnúť, na ktorú stranu by sa v ňom títo dvaja podľa vás postavili? Nechceme mafiu? Súhlas. A Kollár je čo? (A Pellegrini už nie je mafia.)

 

Kto bude rozdávať karty

No a tak si zopakujme: autor týchto riadkov si naozaj o Petrovi Pellegrinim nemyslí nič dobré a nikdy ho nebude voliť ani tak, ako kedysi s odporom volil Gašparoviča. Lenže nežijeme v ideálnom svete.

Nachádzame sa totiž v situácii, keď aj udržanie dnešného stavu demokracie bude po voľbách obrovským víťazstvom. Strany, ktoré spĺňajú naozaj minimálne kritériá, majú jasne menej percent. Jednoducho to nevychádza a ani vychádzať nebude. Ak vôbec – s veľkým dôrazom na ak vôbec –, tak môže vyvstať dilema Pellegrini alebo Matovič a Kollár. Nech sa páči.

Nie je to rafinovaná manipulácia publika smerom k prijatiu Petra Pellegriniho. Prijímať nikoho nemusíte, len si treba uvedomiť, o čo ide a ako sú dlhodobo rozdané karty. Navyše, a toto je hádam najdôležitejšie, tie karty nebudú v rukách držať SaS, Progresívne Slovensko ani KDH. A nebude ich držať ani OĽaNO alebo Sme rodina.

V lete 2022 sa zdá, že ich bude držať Peter Pellegrini a že teda bude mať na výber (veď počujete napríklad Borisa Kollára).

 

Je to reálna politika

Toto naozaj nie je súťaž krásy a nie sú to ani preteky v ideovej vznešenosti, je to reálna politika. Presne tá, v ktorej to nikdy nevyjde tak, ako by sme chceli, lebo iní to chcú inak. V nejakom bode si musíme povedať, čo je žiaduce, čo z toho je dosiahnuteľné a kde je to minimum. A dohodnúť sa.

Lenže žijem v úplne inej krajine.

No a v nej sa pokojne môže stať, že ak nechceme, aby nám tu úplne preplo, ešte budeme vďační za Petra Pellegriniho. Pravdepodobne bude mať totiž na výber, ale možno si povie, že až taký blázon nie je, vlastne tú liberálnu demokraciu nechce zbúrať a je dôležité, aby Slovensko patrilo na Západ. Pretože to už naozaj nehovorí takmer nikto a pritom je to kľúčové.“

https://komentare.sme.sk/c/22953229/este-mozno-budeme-vdacni-za-petra-pellegriniho.html

 

Aj Samo Marec vie, že Pellegrini nebude taký blázon a nebude chcieť zbúrať „liberálnu“ demokraciu a vyberie si progresívnu kariéru!

 

Škoda, že takú reálnu politiku nevidia na sankciách, ale ožobráčenie Európy je vo vytýčenom pláne, preto hrať sa na morálku sa tuto hodí. Pri Pellegrinim sa zas naopak nehodí!

 

 

Ako to už chápu ich uvedomelí už prevychovaní čitatelia?

 

 

Najskor nenapadne Tkačenko, teraz nenapadne Marec a o chvíľu bude Pelle súčasťou povestnej hrádze proti extrémizmu s požehnaním médií. Nie, ďakujem neprosím.“

 

„Takze po Balogovej, Tkacenkovi sa nam aj velky liberal Marec hlasi ze Hlas a Pellegrini vlastne nie je az taky zly.“

„Predpokladam pred volbami (snad az 2024 ) tu uz bude tona oslavnych clankov ako ten Smer2 a Pelle je uz aj celko prijatelny“

 

„Ja si myslím, že toto je všetko v rukách voličov a na tých nech sa upriamia vsetky sily. Hlavne novinári majú veľký podiel na tom, že stále píšu len negatíva na túto vládu a rozostvavaju občanov proti sebe. A takisto rozostvavaju aj koalíciu . Osobne som prišla o viaceré priateľky, ktoré majú iný názor. Novinári by mali ukludnovat spoločnosť. A hlavne sa neuspokojovat že vyhrá opozícia a nahovárať síce že tak to bude. No sme na Slovensku a slovaci boli vždy bez bojového ducha. Skoda.“

 

„pelegriny je prozápadný s demokratický politik? to má pán autor skade?“

 

„Boha máriu, Marec, Vy si z nás robíte apríl… ani som to radšej nečítal, stačí ten nadpis… len tak pokračujte a prestanem Vás úplne čítať a brať vážne… 15 rokov zlodejského Kssmeru nestačilo, či ako??? Prestávam chápať…“

 

 

 

Mnohí sa aj búria, lebo to s výchovou k uvedomelej morálke prehnali na sankciách a v boji proti zlodejom. Teraz im musia vysvetľovať, že morálka sa im hodí len pri sankciách, ale pri progresívnej koalícii sa už hodia zlodeji a nie morálka, lebo to je pragmatické myslenie.

 

Ich pragmaticky nezaujíma, či bude nebude plyn, lebo taký je rozkaz zhora, ale ukotvenie tejto samovraždenej politiky ich už zaujíma pragmaticky, lebo taký je príkaz zhora od uvedomelých politických štruktúr. Nemajú vlastné voličské hlasy na výstavbu svojej koalície, preto na výstavbu progresívnej koalície potrebujú tieto hlasy ukradnúť od voličov HLASU na vlastnú progresívnu koalíciu. Pritom Hlas ich čitatelia nevolia! To chcú o hlasy okradnúť voličov tuto. 

 

Preto voľte Smer, aby vám vaše hlasy neukradli!

 

Nespoliehajte sa na to, že Pellegrini sa spojí so Smerom a nedá prednosť kariére v progresívnej koalícii, ktorú podporujú uvedomelé politické štruktúry v EÚ a NATO. Kto chce kariéru, tak je uvedomelý a vyberie si lokajstvo týmto štruktúram. 

 

Pellegrini nikdy nebol rebel ale „seriózny lokaj“. Keď je teraz rebel a predvádza populizmus, tento populizmus sa už politickým štruktúram hodí, lebo inak by na Hlas nikoho nenalákali a nezískali hlasy, ktoré potrebujú ukradnúť na svoju koalíciu!

 

 

Ani ten ich výsledok v prieskumoch nepovažujem za pravdivý, ale nadhodený kvôli reklame!

 

 

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Francúzsko požiar hasiči

Vo Francúzsku zúria najhoršie prírodné požiare za uplynulých 20 rokov

12.08.2022 16:13

Emisie z francúzskych požiarov pozorované satelitom v mesiacoch jún, júl a august boli vyššie ako kedykoľvek od roku 2003.

Ukrajina Záporožie elektráreň

V jadrových elektrárňach po Európe sa môžu stať nehody, vyhráža sa Medvedev

12.08.2022 16:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev to uviedol vo svojom komentári o situácii v Záporožskej jadrovej elektrárni.

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670679x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie