Založ si blog

O ochote mužov bojovať

Čo si tak všímam, oblb na mužov, aby šli bojovať, sa deje tak, že najprv ich dostanú na naivitu, že majú len schvaľovať bojovanie u iných. Akože ty nemusíš, to je dobrovoľné, stačí len keď to budeš schvaľovať u iných, čo chcú bojovať. Ty nemusíš, to oni chcú, od teba chceme len tak málo, aby si to schvaľoval, že chcú bojovať, bojujú, ty nemusíš nič, len to schvaľovať! Nič viac!

A keď ich do tohto dostanú, že to len schvaľovali pre iných, čo predsa dobrovoľne chceli, príde čas, že ty už nemáš výber! Aj ty musíš ísť, lebo si to schvaľoval u iných a teraz ty by si sa chcel tomu vyhnúť???

Presne takto postupoval aj Zelenský. Nikde sa nám neoznamovalo – musia bojovať, ale chcú bojovať! To sú hrdinovia, sami od seba chcú, vy to máte len schvaľovať, že oni dobrovoľne chcú.

A teraz, keď dostal petíciu 25 000 mužov, čo bojovať nechcú, ako je to u Afričanov celkom bežné, že nechcú bojovať, tak zrazu u Ukrajincov, je to už hanba, že by nechceli! 
Najprv nám od roku 2015, čo je už sedem rokov, vysvetľovali, že keď je niekde vojna, tak sa odtiaľ uteká a to práve muži, aby zabezpečili na novom mieste rodiny!
A teraz zrazu iný meter a iný kilometer, teraz sa nám hodí, lebo chceme vojnu, aby to zrazu bola hanba, chcieť ujsť a postarať sa na novom mieste o rodinu. 

Tak sa rozhodnite, či je to hanba alebo nie a je hanbou Afričanov, že mladí muži utekali! Alebo to nie je hanba a potom Ukrajinci a Európania nie sú menejcenní ľudia než Afričania a tiež si majú právo zachraňovať holé životy! Tvrdiť raz tak a potom zas celkom naopak, je svedectvom len o tom, že o tom nerozhodujú tie vzletné alebo pravdivé myšlienky, len vojnová propaganda, aká sa kedy hodí pre mocenské ciele. 

 

Zelenský odkázal 25 000 mužom, že to nie jemu patrí tá petícia, ale rodičom tých dobrovoľníkov, čo chceli bojovať! Tých, čo dobrovoľne chceli bojovať a cvičili sa v boji a tým trávili čas. A presne na tých nalákali ostatných, veď to len schváľte, schvaľujte! A teraz sa tými mŕtvymi oháňa, že kvôli nim by aj ďalší a už nie dobrovoľne mali obetovať životy?

 

A zas, Slovákov, Čechov, atď. sa to netýka! Vy len schvaľujte, ako ste schvaľovali prvých! A teraz schvaľujte už nahnanie ďalších, pre ktorých je hanba, že tí by už obetovať holé životy nechceli ako tí prví. A keď schválite nahnanie aj týchto a príde raz na rad aj Slovensko, Česko atď., tak bude pre vás hanba, že ste schvaľovali zomieranie prvých, naháňanie už povinné ďalších a teraz ste si vydláždili k tomu cestu aj u seba! V mene prvých a druhých a už nie dobrovoľnosti, ale povinnosti, naženú aj vás! A zrazu to bude hanba a povinnosť, hoci pred piatimi rokmi to vyhovovalo do politiky celkom inak! No nemáte práva ako Afričania – ujsť. Vy nemáte práva zachraňovať si holé životy. Vy máte celkom iné ľudské práva. V tejto politickej situácii ste bohužiaľ menejcenní.

 

Preto si veľmi dobre premyslite, čo vraj len u iných schvaľujete, lebo to isté schvaľujete aj pre seba!

 

Potuchlina neveje len z Kremľa (komentár SME)

https://komentare.sme.sk/c/22922235/potuchlina-neveje-len-z-kremla-komentar.html

 

 

Potuchlina sa hodila len pri Afrike! Tam ste mohli a mali potuchlo myslieť. Vtedy to potuchlé nebolo, veď Afričania o sebe rozhodovať nemôžu! 

Ale teraz sa do politiky hodí, že to bude potuchlina, keby mohli ujsť. Je to krásne, že môžu sebavedome povinne zomrieť! 

A kto nie, môže sa hanbiť!

Na tomto a zakaždým inom kilometri podľa politickej objednávky, aké vojny sa kde hodia, pracujú mladí delilkovia. Vymývajú svojich čitateľov statočne, majú tam komentár, že v osobe nejakého jedného muža, čo sa vyhráža, vraj zaznelo, čo chce celá Ukrajina a tých 25 000 mužov, čo nechcú bojovať, ale ujsť, veselo všetci ignorujú, lebo to sa už politicky nehodí! 

Aj ten jeden sa vyhráža tak, že keď nám dodáte zbrane a vaši chudáci budú za to seno žrať. Vždy si musím pripomínať, že nám prezentujú na politickú objednávku len delilov a obyčajní Ukrajinci, čo by nechceli prísť aj o holé životy, sú nám cenzúrovaní ako tých 25 000 mužov! 

 

 

====

 

 

Heger povedal, že nebudú len kúriť a svietiť, ale nevedia ani to!

Tak sa hovorievalo, keď nikto nič nerobí, že len kúri a svieti, za takú samozrejmosť sa teda považovalo aspoň kúrenie a svietenie. A už ani to nie je samozrejmosť, ale vysoký nadštandard, aby politici dokázali aspoň kúriť a svietiť.

Tiež nám potom budú pripomínať, že v socializme vraj nebol toaletný papier, čo som ja nezažila? Tak radšej keby vôbec nebol toaletný papier, ako že sa už nebude ani kúriť!

 

 

 

.

Preto voľte Smer, aby vám vaše hlasy neukradli!

05.07.2022

Ako som už sľúbila, budem upozorňovať na oklamanie voličov Hlasu, že ich hlasy budú použité na progresívnu koalíciu so SaS a PS, keďže títo uvedomelí a pretláčaní novinármi na SME majú málo hlasov. V prvom rade chcem vyzdvihnúť iných novinárov, ktorí nemanipulujú občanmi, koho majú voliť, koho prijímať do koalície a nevychovávajú občanov ako malé [...]

Na rôzne cenové skupiny sa delia len ich čitatelia a celkom dobrovoľne!

04.07.2022

Veľmi sa mi páči, ako sa Chmelár včera vyjadril k súčasným udalostiam. U nás nemá kto niečo také písať. Ozvú sa maximálne Fico, Blaha, Republika a iných už scenzúrovali. A miesto toho, aby sme spolu držali, niektorí tu budú pomáhať odstaviť aj Chmelára za to, že vraj chce aby na Slovensku vládol osvietený diktátor a má podobný názor ako slovenské [...]

Násilie žien na ženách na Orave

03.07.2022

Nemyslite si, že podhubie pre domáce násilie vytvárajú muži. Muži si dovolia len to, čo im väčšina žien v ich sociálnom prostredí toleruje. A takto sa ženy podieľajú na domácom násili a nasilí voči ženám, vytváraním sociálneho prostredia vhodného pre násilie. Ako sa hovorí žena žene vlkom. Aj nad sexuálnym zneužívaním detí v rodinách alebo od kňazov [...]

vojna na ukrajine

AP: Niektorí Rusi ďalej protestujú proti invázii, napriek strachu zo zatknutia

06.07.2022 15:55

Napriek masívnemu potláčaniu protivojnových protestov ruskými úradmi, niektorí Rusi vytrvalo vystupujú proti ruskej invázii na Ukrajine.

Macedónsko protesty policajti

Protesty v Skopje si vyžiadali desiatky zranených policajtov

06.07.2022 15:20

Protesty sa konali proti návrhu vlády Severného Macedónska ukončiť spory s Bulharskom o blokovaní prístupových rokovaní tejto balkánskej krajiny a EÚ.

ošetrovanie, nemocnica, invalidita, terapia, rehabilitácia

V nemocnici v Malackách zrušili zákaz návštev

06.07.2022 14:55

Dočasný zákaz návštev vyhlásili v zariadení v druhej polovici júna, dôvodom bola zhoršujúca sa epidemiologická situácia.

švédsko  Malmö malmo

Z vraždy dvoch učiteliek vo Švédsku obvinili študenta

06.07.2022 14:11

Incident sa odohrali v marci na strednej škole vo švédskom meste Malmö.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,143
Celková čítanosť: 4566700x
Priemerná čítanosť článkov: 3995x

Autor blogu

Kategórie