Založ si blog

Keď pretláčaní novinári vyzývajú do tretej svetovej

Bojujme s Ruskom aj za cenu jadrovej vojny, vyzývajú Novotný či Soltész
https://dennikstandard.sk/195543/bojujme-s-ruskom-aj-za-cenu-jadrovej-vojny-vyzyvaju-novotny-ci-soltesz/?fbclid=IwAR2SyX35poQdnMJHenC7g9-uJ9yiqcXaq-YnHQ3TJQhlbbnj_c-v2DyrmCo

„Po týchto vyjadreniach sa nielen na Slovensku, ale aj v susednom Česku objavujú hlasy, ktoré použitie jadrových zbraní vnímajú ako prijateľnú možnosť, a to aj mimo územia Ukrajiny v širšom konflikte medzi západnými mocnosťami a Ruskom.

Soltézs: Nastal čas, aby sa zapojila celá západná civilizácia

Novinár Arpád Soltész vo svojom pondelkovom komentári ako jednu z možností nasledovného vývoja konfliktu uviedol, že ak Rusi neuspejú na východnej hranici, budú pokračovať jediným prostriedkom, ktorý im ostáva. A tým je práve jadrová zbraň.

V takom prípade Rusi podľa Soltésza zrejme odpália taktickú jadrovú hlavicu na vojenský cieľ, po čom nám majú ostať dve možnosti. Buď vraj odpovieme nukleárne, alebo sa vzdáme a počkáme si, kým nás Rusi „naložia do vagónov a odvezú do gulagov“.

„Ak sú ruskí nacisti pripravení začať globálnu jadrovú vojnu, nemáme sa jej ako vyhnúť, len zbabelo odďaľujeme nevyhnutné. Dovoľujeme tým nepriateľovi, aby určoval podmienky boja. Je najvyšší čas, aby sa do tejto vojny naozaj zapojila celá západná civilizácia a okamžite ju ukončila. Inak Rusko ukončí západnú civilizáciu,“ uzavrel komentátor.

Ešte priamočiarejšie sa vyjadril kontroverzný starosta pražskej mestskej časti Řeporyje Pavel Novotný. „Neexistuje dôvod nejsť do vojny s Ruskom. Tak má atómovku. Stihne ju použiť. No tak zničí našu krajinu, OK, celý svet skončí. Alebo zomriem v tej vojne, neviem bojovať. No a? Podstatné je, že sme šli! Umierajú za rovnaké hodnoty, čo vyznávame. Všetko ostatné je zbabelosť. Aké jednoduché,“ povedal na Twitteri.

Komentár Arpáda Soltésza: Ak je Putin rozhodnutý pre jadrovú vojnu, iba odďaľujeme nevyhnutné

„Ruský režim sa ozlomkrky transformuje zo staromódneho fašizmu, opierajúceho sa o infantilné národné mýty a cirkev zmutovanú na pohanský kult, na moderný ruský nacizmus. Už neskrýva svoj úmysel vyvraždiť všetkých, ktorí by mohli byť čo i len hypoteticky schopní odporu. Náčelník nacistickej hordy vysiela jasný odkaz: Nechajte sa vykynožiť v mieri, alebo vás všetkých pozabíjame. No keď alternatívou k smrti v boji je pomalé ale isté umieranie v nacistickom koncentračnom tábore, či v lepšom prípade guľka do tyla po mučení alebo znásilnení, neexistuje dôvod s nepriateľom rokovať. Je to boj na život a na smrť, a keď neprijmeme jeho realitu, už sme ho prehrali.

Ani totálna jadrová vojna by zrejme nevyhubila celé ľudstvo, pravdepodobne by iba dôkladne zresetovala svet, ako ho dnes poznáme. Civilizácia, ktorá by bola pripravená prevziať iniciatívu po jadrovej apokalypse, by ho mohla ovládnuť celý. Čím menej je dnes vyspelá, čím menej sú jej ľudia zvyknutí na výdobytky 21. storočia, tým menej by ju následky postihli a tým väčšie by mala šance na úspech.

V takom prípade pravdepodobne odpália taktickú jadrovú hlavicu na nejaký vojenský cieľ, čo je však úplne jedno. V okamihu, keď ukážu, že sú ochotní viesť nukleárnu vojnu, buď odpovieme nukleárne, alebo sa vzdáme a počkáme si, kým nás naložia do vagónov a odvezú do gulagov.

Ak sú ruskí nacisti pripravení začať globálnu jadrovú vojnu, nemáme sa jej ako vyhnúť, len zbabelo odďaľujeme nevyhnutné. Dovoľujeme tým nepriateľovi, aby určoval podmienky boja. Je najvyšší čas, aby sa do tejto vojny naozaj zapojila celá západná civilizácia a okamžite ju ukončila. Inak Rusko ukončí západnú civilizáciu.“

https://plus.noviny.sk/676242-komentar-arpada-soltesza-ak-je-putin-rozhodnuty-pre-jadrovu-vojnu-iba-oddalujeme-nevyhnutne?fbclid=IwAR1I5AMlDplCbMnfgcG2bYGxQGvcOBAZXn12j9vfDltZZLY5B5mAZBFmyc0

 

 

A toto, keby som vykrikovala aj ja, tak môj syn so mnou ako s fašistom neskončí, lebo by som mala správny morálny postoj prezentovaný najintelektuálnejšími novinami!

 

Viete, čo u týchto dvoch oceňujem?

 

Tú morálnu hrdinskú priamočiarosť, že aspoň to povedali jasne, čo táto ich vojnová propaganda intelektuálov hlása!

Majú takú jasnú morálnu hrdinskosť aj ich súkmeňovci, ktorí toto isté hlásajú ale nie tak priamočiaro – veď zapojme sa všetky štáty, je to naša morálna povinnosť? A kto to odmieta, je zbabelec ako dennodenne z toho obviňujú Nemcov, Francúzov a ďalších, čo sa do tretej svetovej nechcú zapojiť pre svoju horšiu morálku!

A títo dvaja chcú v tretej svetovej aj položiť svoje životy, samozrejme doma, keďže bojovať nevedia. Asi neboli ani na základnej vojenskej službe, kde by svoje romantické predstavy a v dospelosti(!) o vojenskej službe stratili!

A tí ostatní si predstavujú, že za nich budú bojovať iní a iní tam budú bolestivo zomierať a iní, nie ich ženy to zaplatia znásilnením. To je prípad aj môjho syna, lebo hneď by chcel aj potupný mier, keby jeho ženu mali znásilniť alebo jeho deti nechať vo vojnovej zóne. A presne takýmto len latentným hrdinom vymývajú títo mediálni extrémisti hlavy do tretej svetovej.

Ja sa hlboko čudujem, že to nie je trestné a že je dovolené v civilizovanej spoločnosti šíriť propagandu na zapojenie všetkých štátov do tretej svetovej a to ešte nátlakom(!), že kto by nechcel a po tom nevolal, tak on je nemorálny fašista a všetci by s ním mali skončiť alebo udať ho ako nepriateľa, čo volaním po mieri šíri prokremeľskú propagandu!

Nie, to ste sa nezbláznili, to ste tak morálne zdegenerovali! Toto je extrémizmus najnebezpečnejšiho kalibru – štvať celé štáty nátlakom prenasledovania občanov do vojen. Lebo toto nie je prvá, do ktorej štvali a ku ktorým chceli mediálnu podporu a ich povinné schvaľovanie a tiež pod nátlakom!

 

 

 

 

„USA: Tucker Carlson: Nyní je čas uplatnit 25. dodatek

Tucker zpochybňuje Bidenovu schopnost regulovat své emoce.

Je čas, aby byl Biden odstaven od moci!

„Jsme na pokraji jaderného konfliktu“! Tucker Carlson navrhuje aktivovat 25. dodatek.

Tucker Carlson to řekl živě na FoxNews večer 29. března. 

Moderátor Fox News Tucker Carlson říká , že je čas, aby byl Biden odstaven od moci

Televizní moderátor Tucker Carlson ve vysílání Fox News vyzval k odstranění Joea Bidena od moci, protože prezident si neuvědomuje, v jak kriticky nebezpečné situaci se Spojené státy nacházejí.

Podle moderátora vedla vojenská pomoc Ukrajině k obrovským problémům v ekonomice a obranném systému Spojených států.

Carlson na základě údajů amerických médií uvedl, že Spojené státy poslaly Kyjevu tolik zbraní, že je země nyní vlastně nemá, a pokud v Americe dojde ke konfliktu, nebude prostě dostatek munice na obranu země.

Ale Biden zbraní a peněz nelituje. Americký prezident vyzval Kongres, aby Kyjevu přidělil dalších 33 miliard dolarů. A zatímco se Biden věnuje „charitě“, ekonomická situace se zhoršuje: rekordní inflace, nedostatek potravin a energie hrozí recesí.

Carlson poznamenal, že nejděsivější věcí v současné realitě je chování amerického prezidenta.

Zdá se, že se občas bojí mluvit, protože se bojí, že slova poplete nebo je zapomene. Několikrát ho kamera zachytila, jak jen zírá do prostoru. Zjevně byl pohroužen do vzpomínek. Když se Bidenovi podařilo soustředit svou pozornost, vypadal velmi otráveně. Asi nejautentičtějším rysem veřejných vystoupení Joea Bidena je jeho hněv. Zdá se, že na něj přichází ve vlnách.

Takže přesně víte, co to je. Viděli jste to na lidech kolem sebe, na lidech, které máte rádi. S politikou to nemá nic společného. To, co jste právě viděli, je muž, který ztrácí schopnost regulovat své emoce.  Nekontrolovatelné záblesky hněvu jsou běžné u lidí, kteří stárnou, zejména u mužů a často doprovázejí senilitu.

Hluboce soucítíme s kýmkoli v této situaci, včetně Joea Bidena, ale Biden je prezidentem Spojených států. Biden vede USA k válce, a tak je spravedlivé posoudit, jaký dopad na nás ostatní má jeho duševní a emocionální stav, nejen věk, Bidenovi je 79.

Biden zjevně není schopen mluvit přesně a když jste prezidentem Spojených států a svět visí na každém vašem slovu, když vaše slova tvoří americkou politiku, když můžete změnit americkou politiku, zejména americkou zahraniční politiku, jednoduše tím, že to řeknete, je nezbytné, abyste vyslovovali slova, která chcete nechat zaznít, že se nenecháš unést, protože jsi naštvaný a řekneš něco, co se nehodí.

To je přesně to, co dělá. To není partyzánský útok. To je pravda. Pokud pochybujete, že je to pravda, sledujte jeho výkon právě za poslední týden.

Pamatuje si někdo na 25. dodatek (dodatek k ústavě USA, který umožňuje odvolat prezidenta z funkce kvůli jeho neschopnosti)? 

Tohle nemůže pokračovat.

Jsme na pokraji jaderného konfliktu – se zemí, která hrozí, že proti nám použije jaderné zbraně. A očekáváme, že tato osoba má dostatek jemných motorických dovedností, aby zabránil tomu, že všichni zemřeme,“ řekl Carlson.

Zdůraznil, že Spojené státy zažívají okamžik maximálního nebezpečí, ale vedení se chová lehkomyslně a v případě Bidena nezodpovědně.

Tento stav vyvolává obavy, o kterých se však všichni kolem bojí mluvit nahlas, uzavřel moderátor.“

 

 

https://www.foxnews.com/opinion/tucker-carlon-invoke-25th-ammendment

 

 

 

.

Dvojaký meter progresívcov v praxi

11.05.2022

„Najmenšiu ochotu brániť Slovensko respektíve najväčšiu ochotu dezertovať mali podľa prieskumu Focusu voliči PS. Kto by to bol čakal.“ . . „Dôkaz nadpriemernej inteligencie voličov PS.“ . . „Aha. Doteraz som si myslel že to že Ukrajinci tak bránia svoju vlasť je výsledok ich odvahy a statočnosti. A ono je to len nedostatok inteligencie. No [...]

Po príhovore Zelenského

10.05.2022

Tlačovka OĽaNO bola tlačovka totaliťákov. Pozberanci z ulice lokajsky papagájujú, čo im prikázali. Najvýraznejšia sprostosť týchto len lokajov bola, že za vojnu, prípadne tretiu svetovú, vraj môže len jeden jediný človek! Akože sťažujte sa len naňho, keď nás títo pozberanci z ulice doženú do tretej svetovej alebo jadrovej! Samozrejme, títo už totalitní [...]

Ako by potom videl mnoho rokov vojny?

09.05.2022

Ako viete, odkedy mi novinári a dopisovatelia progresívnych denníkov rozoštvali rodinu, že s polkou druhá jej polka skončila ako s fašistami, sa len zvýšil môj záujem o týchto novodobých komsomoľcov, čo sú to za ľudia a ako rozbíjajú rodiny iným, štvaním svojich čitateľov k tomu, aby s členmi svojej rodiny skončili ako s fašistami, keď nebudú mať také isté [...]

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Kritizoval ťaženie ruskej armády. Ruský plukovník v zálohe zmenil názor

19.05.2022 19:30

Podľa slov Michaila Chodarionoka bude ukrajinská armáda z nadchádzajúcich plánov ruskej armády nemilo prekvapená.

Vangelis

Zomrel hudobný skladateľ Vangelis. Preslávil sa najmä filmovou hudbou

19.05.2022 18:46, aktualizované: 19:01

Grécky inštrumentalista zomrel vo veku 79 rokov. Patril k najrešpekto­vanejším hudobným skladateľom vo filmovom priemysle.

Richard Sulík, Ide o pravdu

Sulík v Ide o pravdu: Matovič mi sľúbil, že daň z ropy stiahne. Rusku sme za plyn už zaplatili

19.05.2022 17:57

Platba za ruský plyn už prešla, a pozvať Geissenovcov na Slovensko bol dobrý nápad, ktorý pomôže turizmu, hovorí Richard Sulík.

južná kórea koronavírus

Úmrtia na covid za posledný týždeň klesli, no prípady nákazy stúpajú

19.05.2022 17:20

Počet úmrtí klesá všade okrem Afriky, kde skokovo stúpli o takmer 50 percent.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,119
Celková čítanosť: 4433494x
Priemerná čítanosť článkov: 3962x

Autor blogu

Kategórie