Založ si blog

Vojny nech sa zúčastnia naši klamári vo vláde aj s parlamentom

Ako sa vždy opakuje nám, že nemôžeme sa dožadovať neutrality, ani Ukrajina sa nemôže sama o niečom rozhodovať. V prípade Ukrajiny sa nám tu klame, že môže, má sa, ale keď už ide o nás, tak to je už niečo iné, my sa nemôžeme, keby sme chceli neutralitu.

 

V prípade vojnových konfliktov v Afrike nás už médiá naučili, čo majú ľudia robiť, keď je vojnový konflikt – nemusia nič brániť, ale môžu utiecť, lebo všade na svete sú doma. A nikto od nich nemá právo vyžadovať, aby bránili nejaký kúsok zeme, lebo sú doma všade na celej planéte.

Celkom rovnako ani my nemusíme brániť nejaký kúsok zeme, lebo aj nám patrí celá planéta a všade sme doma. Pred agresormi tiež môžeme utekať, aj keby nás niekto nútil bojovať alebo do vojny. Nemusíme brániť ani Slovensko, nieto ešte iný kúsok zeme.

Som veľmi rada, že to médiá a novinári chápu – ako nás k tomu vychovávavali od roku 2015, že akési vlastenectvo k nejakému kúsku zeme je blbosť dezolátov.

 

A je to blbosť, keď ide o vojnu, lebo vo vojne vždy profitujú len najhoršie ľudské hyeny sveta. Bežných a normálnych ľudí sa ich úmysly netýkajú – len zneužiť ľudí na vojnu!

 

 

 

„Slovensko by nemalo zasahovať do tohoto konfliktu ako Chorvátsko. „Chorvátsko hrozí stiahnutím svojej armády z NATO v prípade konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.“
Chorvátsko sa odmietlo zúčastniť konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.
Chorvátsky prezident oznámil, že krajina okamžite stiahne svoje sily zo síl NATO v regióne, ak vypukne ozbrojený konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Chorvátsky líder tak vyjadril svoj postoj k možnej účasti krajiny v silách NATO v regióne.
Krajinu podľa prezidenta Chorvátska mimoriadne nezaujíma ozbrojený konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou, kde plánuje zasiahnuť aj Severoatlantická aliancia. V súčasnosti sú v regióne významné chorvátske sily, hoci účel ich prítomnosti zostáva neznámy. Navyše, chorvátsky líder pravdepodobne tiež zdôraznil, že v prípade vojny Chorvátsko neposkytne NATO svoje vojenské základne a zariadenia.
NATO zatiaľ vyjadrenie chorvátskeho prezidenta nekomentovalo, situácia však naznačuje, že nie všetky západné krajiny majú v úmysle konfrontovať Rusko kvôli situácii vo východnej časti Ukrajiny.
V súčasnosti sa napätie pozdĺž ruských hraníc stupňuje. Zároveň, napriek argumentom Spojených štátov a NATO, že eskalácia Rusku vyhovuje, Západ už začal rozmiestňovať svoje významné sily, ako aj útočné zbrane v blízkosti ruských hraníc, pričom ich americký prezident mieni poslať do východnej Európy. , údajne na stabilizáciu situácie, americká armáda o počte 50 tisíc ľudí, minimálne dve stíhacie letky a vojnové lode.“
.
.
.

Nejednotné Chorvatsko: Při eskalaci na Ukrajině my hasit nebudeme, vzkázal prezident

 

Chorvatský prezident Zoran Milanović prohlásil, že na Ukrajině se vláda nezměnila demokraticky, nýbrž pučem, a že pro tuto zemi není v NATO místo. Podle jeho názoru Chorvatsko, které je členem aliance od roku 2009, by se v nynějším dění kolem Ukrajiny nemělo nijak angažovat. Informovala o tom chorvatská média.

„My s tím nebudeme mít nic společného a nic nemáme. Pokud dojde k eskalaci, stáhne se všechno až do posledního chorvatského vojáka,” řekl podle webu Dnevnik.hr Milanović.

„Pro Ukrajinu není místo v NATO. Když se na Ukrajině měnila moc, tak toto hnutí, které bylo všechno jen ne demokratické, bylo převratem, při němž bylo zabito 50 lidí. Šlo o následující: Ukrajina jde na Západ, u Ruska není co hledat, v EU bude med a mléko,” citoval web prezidentova slova. Ukrajinu přitom Milanović označil za nadále jednu z nejvíce zkorumpovaných zemí.

Chorvatský premiér Andrej Plenković, na rozdíl od prezidenta Milanoviče, zaujímá k dění kolem Ukrajiny obdobný postoj jako vlády ostatních členských zemí Evropské unie, který je s Ukrajinou solidární. To dal Plenković také jasně najevo při dvoudenní prosincové návštěvě v Kyjevě a ve Lvově.

Milanovičovi se to nelíbí. „Stáhneme se do posledního vojáka. Chorvatsko s tím nemá nic společného a já nedovolím, aby mělo. A Plenković ať si s tím hrozí, jak chce. Chorvatsko se od toho musí držet dál jako od ohně. Chorvatsko v tom nebude hasičem,” prohlásil chorvatský prezident.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/nejednotne-chorvatsko-pri-eskalaci-na-ukrajine-my-hasit-nebudeme-vzkazal-prezident-40385102

 

Pro Ukrajinu není místo v NATO, myslí si chorvatský prezident. Ukrajina vyjádřila hluboké zklamání

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/chorvatsko-prezident-zoran-milanovic-reakce-ukrajina_2201252227_zuj

 

Chorvatsko v případě eskalace na Ukrajině stáhne své vojáky ze sil NATO v regionu

 

„Sleduji zprávy, podle nichž NATO – ne jednotlivý stát, ne Spojené státy – posiluje svou přítomnost, posílá průzkumné lodě. My s tím nemáme nic společného a nebudeme mít, to vám garantuji,“ řekl v pořadu národní televize.

Chorvatský prezident dodal, že Záhřeb nejenže nepošle své vojáky do konfliktní zóny, ale naopak vrátí „chorvatské vojáky všechny do jednoho“ do vlasti.

„Nesouvisí to s Ukrajinou nebo Ruskem, souvisí to s dynamikou americké vnitřní politiky Joea Bidena a jeho administrativy, kterou jsem podporoval jako jediný v Evropě… Ale v otázkách mezinárodní bezpečnosti vidím nebezpečné chování,“ vysvětlil Milanovič.

http://www.srspol.sk/clanek-chorvatsko-v-pripade-eskalace-na-ukrajine-stahne-sve-vojaky-ze-sil-nato-v-regionu-24026.html

 

https://dennikn.sk/minuta/2693898/

 

iDnes.cz:

 

Hlavně žádnou paniku. Západ bije na poplach, ale Kyjev zůstává v klidu

 

Nemine den, aby Washington či Londýn nevypustily novou zprávu naznačující, že ruská invaze na Ukrajinu je na spadnutí. Politici v Kyjevě ovšem zůstávají víceméně v klidu. Západní obavy krotí s připomínkou, že jejich země je ve válce s Ruskem už téměř osm let.

„Copak invaze neproběhla už v roce 2014? Objevila se ta hrozba až nyní? Tato rizika (hromadění ruských vojsk u hranic Ukrajiny, pozn. red.) existují už více než rok, ale nezvyšují se. Jediné, co narůstá, je mediální humbuk,“ vzkázal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden občanům.

 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-zelenskyj-panika.A220125_124126_zahranicni_aha?zdroj=otvirak

 

 

 

.

Dvojaký meter progresívcov v praxi

11.05.2022

„Najmenšiu ochotu brániť Slovensko respektíve najväčšiu ochotu dezertovať mali podľa prieskumu Focusu voliči PS. Kto by to bol čakal.“ . . „Dôkaz nadpriemernej inteligencie voličov PS.“ . . „Aha. Doteraz som si myslel že to že Ukrajinci tak bránia svoju vlasť je výsledok ich odvahy a statočnosti. A ono je to len nedostatok inteligencie. No [...]

Po príhovore Zelenského

10.05.2022

Tlačovka OĽaNO bola tlačovka totaliťákov. Pozberanci z ulice lokajsky papagájujú, čo im prikázali. Najvýraznejšia sprostosť týchto len lokajov bola, že za vojnu, prípadne tretiu svetovú, vraj môže len jeden jediný človek! Akože sťažujte sa len naňho, keď nás títo pozberanci z ulice doženú do tretej svetovej alebo jadrovej! Samozrejme, títo už totalitní [...]

Ako by potom videl mnoho rokov vojny?

09.05.2022

Ako viete, odkedy mi novinári a dopisovatelia progresívnych denníkov rozoštvali rodinu, že s polkou druhá jej polka skončila ako s fašistami, sa len zvýšil môj záujem o týchto novodobých komsomoľcov, čo sú to za ľudia a ako rozbíjajú rodiny iným, štvaním svojich čitateľov k tomu, aby s členmi svojej rodiny skončili ako s fašistami, keď nebudú mať také isté [...]

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Kritizoval ťaženie ruskej armády. Ruský plukovník v zálohe zmenil názor

19.05.2022 19:30

Podľa slov Michaila Chodarionoka bude ukrajinská armáda z nadchádzajúcich plánov ruskej armády nemilo prekvapená.

Vangelis

Zomrel hudobný skladateľ Vangelis. Preslávil sa najmä filmovou hudbou

19.05.2022 18:46, aktualizované: 19:01

Grécky inštrumentalista zomrel vo veku 79 rokov. Patril k najrešpekto­vanejším hudobným skladateľom vo filmovom priemysle.

Richard Sulík, Ide o pravdu

Sulík v Ide o pravdu: Matovič mi sľúbil, že daň z ropy stiahne. Rusku sme za plyn už zaplatili

19.05.2022 17:57

Platba za ruský plyn už prešla, a pozvať Geissenovcov na Slovensko bol dobrý nápad, ktorý pomôže turizmu, hovorí Richard Sulík.

južná kórea koronavírus

Úmrtia na covid za posledný týždeň klesli, no prípady nákazy stúpajú

19.05.2022 17:20

Počet úmrtí klesá všade okrem Afriky, kde skokovo stúpli o takmer 50 percent.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,119
Celková čítanosť: 4433504x
Priemerná čítanosť článkov: 3962x

Autor blogu

Kategórie