Založ si blog

Autobusy počas protestu pred parlamentom

Keby som teraz ja organizovala protesty pred parlamentom pri hlasovaní o vojenskej zmluve s USA, tak objednám autobusy pred parlament, ktoré majú po hlasovaní odviezť poslancov, čo hlasovali za vojenskú zmluvu a zvyšovanie napätia vojenského konfliktu v Európe, na Ukrajinu. Objednala by som taký počet autobusov, koľko je poslancov potrebných na prehlasovanie. Keby ich bolo viac, dajú sa objednať dodatočne a aj pre ich rodinných príslušníkov, ktorí nastupujú do vojny.

Myslím si, že to by bola najvhodnejšia forma protestu, aby tam stáli pripravené autobusy a každý by si ich fotil a natáčal, že tieto autobusy čakajú a majú odviezť vojnových štváčov do prvej línie. Na to je potrebné, aby ľudia tie miesta reálne videli, že títo chcú iných posielať do prvej línie.

Na autobuse by boli najvhodnejšie slušné veľké plagáty, na každom autobuse jeden – „Pre kresťanov v parlamente“. Najlepšie by to poukazovalo na fakt, že títo sa tu vyhlasovali za kresťanov. Inak nič, žiadne obrázky, nič neslušné, len takto trefne stručne by to zapôsobilo najlepšie – kto patrí do prvej línie a kto tu štve do vojny iných a nie seba!

A to by sa aj nezabudlo, že mali pristavené autobusy a to je výraz, čo si o tom myslia občania. Neverím, že by sa na objednávku autobusov nenašlo, aby tam stáli a čakali aspoň niekoľko hodín a poslanci vo vnútri by to vedeli, že ich pred parlamentom čakajú autobusy do prvej línie. Malo by to na nich aj psychologický efekt a verte, že by sa im veľmi zle hlasovalo, keby vedeli, že majú pred parlamentom pristavené autobusy. 

 

Navrhujem to celkom vážne organizátorom. Niekto by mohol ampliónom vyvolávať a celkom slušne napríklad: „Vážení poslanci, po odchode z budovy parlamentu vás čakajú pristavené vozidlá na váš odvoz do prvej línie, aby ste tam neposielali za seba iných.“ Tu by bola hudobná vsuvka ako na 1. mája, niečo do kroku.

„Občania sa vám postarali na odvoz do prvej línie“.

 

hudba

 

„Mená – ten a ten má číslo sedadla povedzme 45, ten a ten má číslo sedadla 46, ten a ten má číslo sedadla 47…

 

Nič viac! K tomu len hudba a natáčanie videí z toho.

 

Prípadne, keby ste z balónov vedeli vyrobiť rakety. Ľudia by mohli držať balóny v rukách, previazané, také tie podlhovasté, do tvarov rakiet. To by bol najlepší výsmech ich oslave vojnového konfliktu. A také balóny nemôžu byť drahé, že z vojnového konfliktu si tu robia frašky. Dať do ruky vojnovému štváčovi, čo chce iných posielať do prvej línie, balón, vyjadruje tú frašku, akú vám tu predvádza, aké je to super! Keď super, tak farebné balóny ako na oslave!

 

Nič viac netreba, len autobusy a balóny a natáčať to.

 

A myslíte si, že by proti ľuďom s balónmi poslali políciu s gumovými projektilmi na balóny?

 

 

„Za napätím medzi Ruskom a Ukrajinou stoja USA

„A keď už hovorím o šálení zmyslov: ako sa začala ukrajinská kríza? Ak si dobre pamätám, tak demonštráciami, ktoré prišla osobne podporiť štátna tajomníčka ministerstva zahraničia USA Victoria Nuland. Tá Victoria Nuland, ktorá o pár týždňov na to s americkým veľvyslancom dohadovala, kto môže byť v novej ukrajinskej vláde a kto nie. Ešte raz to zopakujem: americká štátna tajomníčka spolu s veľvyslancom tejto krajiny rozhodovali o zložení ukrajinskej vlády,“ zdôrazňuje Draxler.“

 

 

Ak to táto rozdávala koláčiky na začiatok, tak balóny a autobusy do toho pasujú. Žiadna kopa hnoja, vyprevadiť ich slušne. Dôležitý je psychologický aspekt, že ich počas hlasovania čakajú pod oknami autobusy do prvej línie. Najlepšia výchova je názorná výchova – kto presne patrí do prvej línie a chce tam posielať iných!

 

Tiež dobrá pripomienka, kde ich asi tak pošlú nabudúce.

 

 

 

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Francúzsko požiar hasiči

Vo Francúzsku zúria najhoršie prírodné požiare za uplynulých 20 rokov

12.08.2022 16:13

Emisie z francúzskych požiarov pozorované satelitom v mesiacoch jún, júl a august boli vyššie ako kedykoľvek od roku 2003.

Ukrajina Záporožie elektráreň

V jadrových elektrárňach po Európe sa môžu stať nehody, vyhráža sa Medvedev

12.08.2022 16:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev to uviedol vo svojom komentári o situácii v Záporožskej jadrovej elektrárni.

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670693x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie