Založ si blog

Nepáči sa mi, že očkované osoby, keď majú nakazených rodinných príslušníkov, musia chodiť do práce

Nepáči sa mi, že očkované osoby, keď majú nakazených rodinných príslušníkov, môžu – musia chodiť do práce. Myslím si, že je rozdiel, keď očkovaný človek len prišiel do styku s nakazeným a nemusel sa nakaziť, alebo je stále a trvale každý deň vystavený nákaze. Skôr taký človek môže iných nakaziť, lebo každý deň sa doma stretáva s nakazenými o ktorých sa stará. Napríklad matka o nakazené deti a mala by podľa mňa zostať doma a nie pendlovať medzi prácou a nakazenými.

 

Keď sa som sa dnes dozvedela, že máme takúto kolegyňu v práci, tak som hneď odišla z kabinetu a celý deň som bola len vo svojej triede, aby som sa v kabinete nenakazila. No čaká nás klasifikačná porada a okrem toho nás nútia jeden deň v týždni, aby sme boli v práci aj poobede kvôli konzultačným hodinám pre rodičov a to na kope medzi 15 ľuďmi. Všetci spolu máme jeden kabinet. To nikoho nezaujíma, že rodičia teraz nemôžu chodiť na konzultačné hodiny, musíme v práci trčať na kope. Ak sme sa počas dňa vzájomne nenakazili, lebo všetci sme boli po svojich triedach a kolegov nestretli, tak to je povinné stretnutie aby sme sa prípadne už vzájomne nakazili. A tento týždeň nás to čaká s kolegyňou, ktorá má nakazených doma. A nemôžem povedať, že neprídem do kabinetu, lebo nás čaká porada a klasifikačná. Načo sú také opatrenia, koľko ľudí môže byť na svadbe, keď v školstve bežia porady so všetkými učiteľmi a to je ich už minimálne dvakrát viac? To je rozdiel od svadby? Že tam nemáme zákusky? Ani sa už nezaujímam, že kde môže byť koľko ľudí, lebo v školstve všetko beží ako keby pandémia nebola. Aj zabudnem, že v obchode mám byť sama, keď je to malý obchod ako náš kabinet pre pätnástich, keď do obchodu idem od pätnástich v takom priestore.

 

Aspoň očkovaných, čo majú nakazených doma, nechávajte v karanténe aspoň 5 dní tiež, keď majú byť s inými pracovníkmi v školstve na kope.

Tak, žiaci sa nemôžu miešať, ale učitelia z tých tried áno a aj s takými, čo majú nakazených doma? Ako ich proti tomu očkovanie chráni? Už vieme, že nijako alebo veľmi slabo.

 

Vláda sa tu sťažuje na nezodpovednosť občanov, ale keď chce byť človek zodpovedný, nemôže byť a nútia ho chodiť do práce a roznášať nákazu a iných nútia, aby s ním pracovali. Skôr by som sa nenakazila na ulici na nejakom proteste, keď sme na vzduchu, ako keď musím byť povinne s toľkými na jednej kope v kabinete.

Aký to má význam, že nútia učiteľov naraz opravovať písomky v jednej miestnosti? Aj inde je v jednej miestnosti toľko ľudí?

 

Takže mi už nehovorte o zodpovednosti, skôr by som sa nenakazila na proteste, keďže ten nie je v miestnosti ale na vzduchu. A keď sa ja nakazím, tak preto, že ma k tomu nútili, že povinne sa musím nachádzať v jednej malej miestnosti s roznášačmi nákazy.

 

Tak aj poslancov núťte, aby povinne aspoň jeden deň v týždni pracovali celý deň v parlamente v respirátoroch. Prečo by si to mohli robiť doma a bez respirátorov, keď môžu sedieť pekne vedľa seba v respirátoroch? A samozrejme bez testovania ako bežní občania.

 

A to nám ani testy nedali, aby sme sa mohli otestovať, či niekto nie je nakazený!

 

 

 

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

HaZZ České Švajčiarsko hasenie štatistika

Hasiči v Českom Švajčiarsku uhasili rozsiahly požiar, trval 20 dní

12.08.2022 13:50, aktualizované: 15:54

Dnes ráno sa drobné skryté ohniská objavili opäť v blízkosti dominanty parku Pravčickej brány a vrchu Bouřňák.

Opičie kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

12.08.2022 13:03

Celkový počet potvrdených prípadov sa zvýšil na desať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670607x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie