Založ si blog

„Publikovať mená tých ústavných právnikov s ktorými sa Čaputová radila, pretože to, že sa niekto označí za ústavného právnika, neznamená, že naozaj je ústavný právnik! „

SME a progresívni novinári si uvedomujú hlúposť Čaputovej:

 

Peter Schutz:

 

Dodatok prezidentky je nešťastný

 

Tým, že v dodatku menovala základne, vojakov i jadrové zbrane, prezidentka legitimovala všetky absurdné preludy, ktoré šíri opozícia a proruské stavy.

Dodatok takto vysiela posolstvo, že obavy, ktorými strašia tí všetci Ficovia, Chmelári a Čarnogurskí, majú akúsi racionálnu, nefantazmagorickú podstatu. Veď sama prezidentka ich menovala ako podmienku, bez ktorej podpis nebude.

Je to nešťastné. Hlava štátu signalizuje, že nielen opozícia a proruskí trollovia, ale aj lepšia tvár slovenskej politiky má obavy a pochybnosti o americkej prítomnosti na našom území.“

 

 

A nie, nie je to nešťastné, ako to na SME zľahčujú, ale katastrofálne!!!

 

 

z komentárov:

 

Prezidentka pri svojich prejavoch klame ludi aby znizila mieru napatia v celej obcianskej spolocnosti. Robi z hladiska vyuzitia doveryhodnosti k svojej osobe. Obhajuje existenciu obrannej zmluvy a dohody a ludom slubuje bezvyznamne veci ktore sa naplnit nikdy nedaju.

Prezidentka moze podat navrh na posudenie ustavnemu sudu ci je v sulade s ustavou. Pritom generalny prokurator v 35 bodoch, aj sudcovia Bratislavskeho sudu povedali kolko je tam poruseni zvrchovanosti. Prezidentka sa tymito argumentami vobec nezaobera a ani ich nechce riesit inym ustavnym organom.“

 

 

„Týmto dodatkom, či čo to je, padla prezidentka na jednu úroveň s národoboľševikmi a fašistami. Uvedomuje si to ?“

 

 

Ako vidíte, aj z nej by urobili fašistku, keby neposlúchala!

 

 

„Ostava len dufat, ze tu nejaka zakladna casom bude.“

 

 

To je príklad typickej ovce na SME – chcú vojenské základne a novinári k tomu vychovávajú dospelých čitateľov!

 

 

„Absolútny súhlas Prezidentku Čaputovú máme len na okrasu.“

 

 

Ako vidíte, uvedomujú si to aj na SME, že slúži len ako torta na reprezentáciu.

 

 

Je do popuku sledovať ako tu všetci dávajú väčšiu váhu názorom „novinárikov“ zo SME pred prezidentkou, jej poradcami a ústavnými právnikmi, ktorých tam mala pri tomto rozhodovaní. Odkedy si médiá privlastnili patent na pravdu, a to pri každej téme, tak si tu vychovala stádočko bezvýhradných nasledovateľov, ktorí krochkajú Blahom 🙂 pri každom článočku, ktorí títo novinársky hochštapleri vypustia. A to nehovorím že nikto z tejto bandy nemá žiadnu zodpovednosť za to čo vypustia medzi ľudí. Im ide len o počet klikov. Teda aspoň dúfam že to robia len preto.“

 

Zmluva už prešla, lebo ju schválila vláda a prejde aj v parlamente. Takže je čisto na pani prezidentke či ju podpíše alebo nie. Zmluva je zmluva a interpretačná doložka je interpretačná doložka. Platí zmluva tak ako je napísaná ten dodatok je alibizmus.“

 

 

 

 

Aj nejaká diskusia k tomu – aká špinavá hra sa tu hrá s obyvateľmi Slovenska:

 

 

Rozhovory z Bratislavskej kaviarne: Dohoda s USA.

Diskusia o vojenskej zmluve s USA s emeritným ústavným sudcom Jánom Drgoncom, generálom Jozefom Viktorínom, bývalým politikom a diplomatom Petrom Weissom a Chmelárom:
https://www.youtube.com/watch?v=mom58RtsGPk

 

 

od 3 min:

 

„Nikto to nevidel, iba prezidentka tvrdí, že niečo také bude. To je podobné ako veriť na čarodejný prútik.

Predovšetkým by neuškodilo, keby publikovala mená tých ústavných právnikov s ktorými sa radila, pretože to, že sa niekto označí za ústavného právnika, neznamená, že naozaj je ústavný právnik!

To, že ho prezidentka označí za ústavného právnika, mu nedáva kvalifikáciu!“

 

 

 

Chmelár pred 2 hodinami:

 

ŽIADAM O OSPRAVEDLNENIE ZA VYKONŠTRUOVANÉ OBVINENIA

 

„Viaceré propagandistické stránky proti mne včera spustili špinavú kampaň, ktorá očierňuje moju osobu takými primitívne vykonštruovanými obvineniami, že som nútený vydať nasledujúce stanovisko:
Kategorický výrok, že som konfident Ruskej federácie, nie je pravdivý. Kategorický výrok, že tvrdím, že ruská agresia je v poriadku, nie je pravdivý. Kategorický výrok, že toto tvrdenie odznelo počas môjho stretnutia s ruským veľvyslancom Igorom Bratčikovom, nie je pravdivý. Vykonštruované obvinenie, že som na ruskej ambasáde riešil „produkciu normatívov proruskej propagandy“ o DCA, nie je pravdivé. Žiadam uvedené stránky, ktoré tieto čisté lži vyprodukovali a rozširovali, aby do 24 hodín stiahli tento osočujúci status a verejne sa mi za neho ospravedlnili, v opačnom prípade podniknem všetky právne kroky na ochranu svojej cti.
Pohár mojej trpezlivosti pretiekol. Vždy som rešpektoval slobodu prejavu, a to aj v prípadoch, ak išlo o články, ktoré ma poburovali svojou zlomyseľnosťou, demagógiou a urážkami. V poslednom období sa tu však rozmohli stránky s nejasným financovaním, ktoré pod rúškom boja proti dezinformáciám nielenže sami produkujú hoaxy a ničím nepodložené špekulácie, ale v prvom rade sú zamerané na osočovanie nepohodlných osôb s iným názorom, aké má Prezidentský palác alebo Veľvyslanectvo USA na Slovensku. Tieto články nemajú charakter odborných analýz, ale osobných útokov a sú znepokojujúce o to viac, že sú podporované vládou. Nikdy som si nemyslel, že budem pred vami stáť ako štvanec, brániť sa voči vykonštruovaným obvineniam a vyvracať bludy, o ktorých som si myslel, že im nemôže veriť nijaký príčetný človek. Donedávna som sa nad hlúposťou ich autorov smial. Ale ako vysokoškolský pedagóg, ktorý má určitú kvalifikáciu a jeho reputácia je založená aj na dôvere spoločnosti, už nemôžem brať tieto organizované špinavé kampane na ľahkú váhu a musím sa začať brániť. Nie náhodou sa tieto nechutné sústredené útoky objavili práve v tomto období, keď stojím na čele občianskeho zápasu za suverénne mierové Slovensko.
Takže fakty na stôl. S ruským veľvyslancom som sa na jeho pozvanie naozaj stretol 24. novembra minulého roka. Nijako som sa tým netajil, verejne som sa tým dokonca pochválil a veľmi jasne som uviedol aj predmet rozhovoru: rozprávali sme sa predovšetkým o 200. výročí narodenia F. M. Dostojevského, ktoré sme na Slovensku hanebne odignorovali, čím sme sa predstavili ako nekultúrna krajina – ak nemáme na mysli šovinistický rozhovor v Denníku N, ktorý vyzýva verejnosť, aby nemárnila život s „toxickým spisovateľom“, ktorého by sme vraj mali oslavovať asi tak ako vpád Červenej armády do Československa. Po takejto tuposti ducha vás neprekvapí, že s pologramotnými proamerickými propagandistami sa nemôžete baviť o ruskej klasike, aj keď práve Dostojevskij by im mohol byť blízky svojou apológiou vojny (aj z týchto dôvodov mám radšej Tolstého), keby, pravda, čítali aspoň jeho eseje – o tom, že by pochopili metaforu Veľkého inkvizítora, si ilúzie nerobím. Mimochodom, touto nenávisťou k jednému z najväčších spisovateľov všetkých čias antiruskí šovinisti iba dokazujú, že ich biedna výhovorka, že im vadí Putin, nie ruská kultúra, nebola úprimná.
Takže ešte raz: samozrejme, že som sa s ruským veľvyslancom stretol, ale o DCA nepadlo ani slovo. A nestretol som sa s ním len raz – dva mesiace predtým sme sa videli v Starom Tekove, v Banskej Bystrici, na Slavíne a pravdepodobne aj inde. Rovnako som sa stretol s britským, francúzskym, poľským, maďarským, izraelským či palestínskym veľvyslancom, s rakúskou, nórskou i kubánskou veľvyslankyňou, s americkými, španielskymi, bulharskými a fínskymi diplomatmi, s veľvyslancami Číny, Indie, Iránu, Kuvajtu a Venezuely. Snáď som na nikoho nezabudol. Je to bežná diplomatická prax stretávania sa s mienkotvornými ľuďmi. Chápem, že Naďovým anonymným brigádnikom sa toto nikdy nestane, lebo sa o ich názory nikto nezaujíma, ale taký je život. Práve tak ako ma pozývajú na obed vládni či opoziční politici a neznamená to, že spolu kujeme pikle alebo som ich sympatizant, iba ich zaujíma názor ľudí, ktorí majú určitý vplyv. Toto nehovorím preto, že by som sa tým potreboval chváliť (nikdy som to nespomínal), ale preto, aby úbožiaci, ktorí o mne šíria konšpiračné teórie pochopili, že svet nefunguje tak jednoducho ako v ich hlavách.
A už naozaj stačilo. Toto, čo sa robí, už dávno nie je normálne. Ak verejná diskusia prebieha bez rešpektu k oponentovi a bez úcty k faktom, musia byť tvrdo nastavené pravidlá. Tým skôr, ak sa tu niektorí politici stavajú do pózy slušných a na likvidáciu oponentov zneužívajú agresívne anonymné úderky. Môj život je mnohorozmerný, čas príliš vzácny a ja nebudem míňať energiu na vyvracanie absurdných lží a bludov, ktorých jediným cieľom je odviesť pozornosť od skutočného škandálu tejto zlej zmluvy, ktorej ďalekosiahle dopady sa vládna moc usiluje pred verejnosťou zatajiť alebo aspoň bagatelizovať. Odteraz budú musieť takíto nečestní lotri dokazovať svoje výmysly sami. Ak to bude potrebné, aj pred súdom. A nebudem to viac opakovať. Nie som politik, nemusím znášať takú mieru osočovania a rovnako ako znalec mediálneho práva viem, aký je rozdiel medzi kategorickým súdom a hypotetickým. Meno mám len jedno a špiniť mi ho nikto bezdôvodne a beztrestne nebude. Ďakujem za pochopenie.“
.
.
.
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/5078035125561672/
.
.
.
„V poslednom období sa tu však rozmohli stránky s nejasným financovaním, ktoré pod rúškom boja proti dezinformáciám nielenže sami produkujú hoaxy a ničím nepodložené špekulácie, ale v prvom rade sú zamerané na osočovanie nepohodlných osôb s iným názorom, aké má Prezidentský palác alebo Veľvyslanectvo USA na Slovensku.
.
.
.
zamerané na osočovanie nepohodlných osôb s iným názorom, aké má Prezidentský palác alebo Veľvyslanectvo USA na Slovensku.“
.
.
.
To je ich pracovná metóda – novinárov a propagandistov, že miesto verejných diskusií na závažné témy s odborníkmi, keďže nemajú argumenty proti odborným oponentom, zameriavajú sa len na osočovanie nepohodlných osôb, ktoré by verejné diskusie chceli! To je umlčiavanie občanov Slovenska na výstrahu!
.
.
.
.

„Opitý vodič sa v ničom nelíši od teroristu“

03.10.2022

Neviem, či len pre Slovensko je typické, že všetko sa rieši až keď sú obete – mladé obete, deti alebo veľa obetí. Nebezpečné úseky na cestách sa riešia zas až keď sú obete, mladé obete, deti, veľa obetí. Keby sa to bolo riešilo skôr, aby sa ľudia báli sadať za volant po požití alkoholu, dnešné obete mohli žiť!!! Ale ľudia sa neboja sadať za [...]

Slniečkári otočili

02.10.2022

Čitateľ SME: „Tu sa krasne ukazuje ake ohybne chrbtice tito ludia maju.“ Novinári – slniečkári otočili, ale najprv tu celé roky prenasledovali občanov, ktorí mali akékoľvek otázky alebo výhrady k prijímaniu migrantov. Kto absolútne s týmito novinármi nesúhlasil, bol nimi vyhlasovaný rovno za vraha, čo by chcel migrantov topiť a vraždiť. To tiež [...]

Matovič sa opäť pustil do novinára – šéfredaktora Denníka N

01.10.2022

Som rada, že špecifikoval, že nejde o všetkých novinárov, ale o progresívnych kvôli ktorým dramaticky klesla dôvera Slovákov v médiá. Matovič 1.10.: „Neuplynul deň od verejného moralizovania Matúša Kostolného a spol. a opäť sa verejne púšťa do šírenia podlých lží. Hrubo klame, podsúva a manipuluje. Praktiky, za ktoré by sa ani Ruttkayová [...]

Elon Musk

Musk pobúril Ukrajincov. Jeho "mierový plán" Kyjev odmieta

03.10.2022 21:57

Najbohatší muž planéty si na Ukrajine pokazil povesť. Od Kyjeva chce, aby sa zriekol Krymu, v anektovaných oblastiach by zopakoval hlasovanie.

tank

Česi sa zložili na tank pre Ukrajinu. Meno dostal po Masarykovi

03.10.2022 21:05

V Česku sa v rámci kampane Darček pre Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún (vyše 1 344 000 eur).

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Zhabať auto, zvyšovať tresty: Sprísňovať zákon kvôli jednému prípadu?

03.10.2022 20:30

V podcaste denníka Pravda odpovie dopravný analytik Jozef Drahovský, advokát zastupujúci previnilcov Milan Ficek, či bývalá prokurátorka, v súčasnosti obhajkyňa, Eva Mišíková.

lengvarský Beňa Mayer Lapuníková

Lengvarský: Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť

03.10.2022 19:50

Výpovede podľa ministra zdravotníctva podalo okolo 2000 lekárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,192
Celková čítanosť: 4809552x
Priemerná čítanosť článkov: 4035x

Autor blogu

Kategórie