Založ si blog

Keby bol prezidentom Chmelár

Keby bol prezidentom Chmelár, tak by povedal v ktoromkoľvek príhovore niečo kritické, čím by zarovno niečo riešil. Neboli by to len frázy, ale kritika.

Čudujem sa celej tejto spoločnosti, že jej všade a na každom kroku stačia len frázy ako prípitky na svadbách, inak by im frázy vadili. Ale to je o ľuďoch, že väčšina sa chce len šmýkať ako po kréme a prezidentka je pre nich len svadobná torta, čo nemá nič riešiť, len reprezentovať imidžom a len plynulým a lahodným prúdom slov.

 

Najviac ju Chmelár vystihol týmito slovami:

Majsterka prázdnych fráz“

Ak totiž ona i premiér podporujú prijatie zmluvy, ktorá povedie k obsadeniu našej krajiny americkými vojakmi na neurčito, ich konanie nie je poddanské, ono je doslova otrocké.“

 

Je to úplná zákonitosť, že zlodej bude kričať chyťte zlodeja a násilník vám urobí prednášku o kráľovskom správaní a slobodnom správaní, keď vás terorizuje. To je zákonitosť aj pri násilníkoch, že vám hovorí pravý opak toho, čo robí a čo od vás chce – len slepú poslušnosť. 

Takže mňa toto nejako vôbec neprekvapilo od osoby, čo len plní zadania. Aspoň vyzerať chce, že je slobodná. Lebo keď to radí iným, podsúva tým, že ona taká poddanská nie je. 

 

Jej šaty mali pekný zelený odtieň, lebo toto je hlavný prvok pri nej, že reprezentuje našu slobodu zjavom. A urobili chybu, že jej dali telovej farby respirátor, keď ju nechceli snímať veľmi zblízka ako inokedy. Keď mala v telovej farbe a brali ju s odstupom, vyzerala, že jej tvár nemá nos a ústa a je bez tváre.

Tomuto dodatku sa nečudujte, aj na SME v diskusii k príhovoru vedia tamojší čitatelia riešiť z jej prejavu len respirátor. Však čo aj iné by riešili k takému frázovitému prípitku? Prešla ako po kréme pri zarovnaní krémešov a novinári zo SME si aj tak nič z jej slov nezoberú a budú ďalší rok rozoštvávať občanov. Však si prečítajte diskusie na SME, aký majú také ich články účinok. Koľko sa potom vyrojí nabudených čitateľov, čo by nechali zomierať ľudí na chodníku, čo by im odopreli zdravotnú starostlivosť, o samej lúze atď. Mali ste pocit, že ten príhovor na nich nejako zaúčinkoval a v následujúcom roku sa už nebudú voči „lúze“ vyhraňovať?

Možno si mysleli, že tými empatickými ľuďmi myslela očkovaných a lepšími ľuďmi myslela zas len očkovaných. Ale podľa mňa si z jej príhovoru nezobrali celkom nič. A veď sa už správajú kráľovsky otrocky a dobrovoľne robia iným drábov. Možno to vnímajú ako to kráľovské správanie, keď iní sú už „lúza“.

 

No ale Chmelár nemá dlhé vlasy ako Bartoš a nie vždy hovorí ako plynulý mlynček a určite to neznie ako prípitok, že môžete v gauči spať, reprezentujem.

 

Ako príklad uvediem jedného jej nadšenca, ktorého som si všimla len preto, že mi prišiel nadávať do psychicky chorých.

Na jeho príklade ukážem, že jej vlastní nadšenci šíria agresivitu medzi ľuďmi a rozoštvávanie. Nielen na mňa tu zaútočil a len urážaním, žiadnymi argumentami, ako na to slúžia diskusie, ale pozrela som si, čo píše iným a rovno prvý príspevok bol, že Čaputová hádže perly sviniam.

Tak mi povedzte, ako jej nadšenci pochopili, že nemajú ľudí rozoštvávať, keď ich považujú za svine? Každý je pre nich dezolát alebo sviňa, čo si s nimi v niečom dovolí nesúhlasiť. Z jej slov si nezobrali absolútne nič a vôbec ju nepochopili tak, že by už na ľudí nemali útočiť. 

 

 Ako ja reagujem na ľudí, čo volili Čaputovú (napríklad moje kolegyne). Keď mi o tom niekedy povedali, tak som to nijako nekomentovala. To sa musí sám človek zaujímať, koho volí a musí sa ma spýtať na môj názor, keby chcel počuť niečo kritické. Keď sa nepýta, nehovorím svoje názory. Musia sa ľudia doslova pýtať. Ja mám na svoje názory svoj blog a to je moje územie, do ktorého každý vstupuje dobrovoľne a so záujmom a chce vedieť, čo si myslím. Nie ja tých ľudí vyhľadávam.

A keď som napríklad kritizovala novinárov alebo Sabaku, ja im na ich FB nechodím nič písať. Rešpektujem ich súkromie a v živote som nenapísala ani jeden jediný kritický komentár niekomu na jeho území a neuznávam takéto útočenie na ľudí.

Keď som v živote napísala kritický komentár na jeho území jeho blogu, vždy som prišla s argumentami a najskôr k ľuďom, na ktorých mi záležalo a stáli mi za takú námahu tie argumenty rozpisovať. A na FB ja zásadne nikdy nediskutujem.

 

Za najlepšieho svojho diskutéra považujem Milana1 aj keď s ním teraz vôbec nesúhlasím. Snáď ako jediný opozičný diskutér chodí s argumentami do diskusií, ako to má byť a ako by mala diskusia vyzerať. Neviem, koho volil a nikdy som mu nevnucovala, či sa má-nemá dať očkovať. Je mi to celkom jedno.

Nespomínam tých, čo so mnou súhlasia, lebo ako vie niekto diskutovať, vidíte len na tých, čo s vami nesúhlasia.

 

 

 

.

„Opitý vodič sa v ničom nelíši od teroristu“

03.10.2022

Neviem, či len pre Slovensko je typické, že všetko sa rieši až keď sú obete – mladé obete, deti alebo veľa obetí. Nebezpečné úseky na cestách sa riešia zas až keď sú obete, mladé obete, deti, veľa obetí. Keby sa to bolo riešilo skôr, aby sa ľudia báli sadať za volant po požití alkoholu, dnešné obete mohli žiť!!! Ale ľudia sa neboja sadať za [...]

Slniečkári otočili

02.10.2022

Čitateľ SME: „Tu sa krasne ukazuje ake ohybne chrbtice tito ludia maju.“ Novinári – slniečkári otočili, ale najprv tu celé roky prenasledovali občanov, ktorí mali akékoľvek otázky alebo výhrady k prijímaniu migrantov. Kto absolútne s týmito novinármi nesúhlasil, bol nimi vyhlasovaný rovno za vraha, čo by chcel migrantov topiť a vraždiť. To tiež [...]

Matovič sa opäť pustil do novinára – šéfredaktora Denníka N

01.10.2022

Som rada, že špecifikoval, že nejde o všetkých novinárov, ale o progresívnych kvôli ktorým dramaticky klesla dôvera Slovákov v médiá. Matovič 1.10.: „Neuplynul deň od verejného moralizovania Matúša Kostolného a spol. a opäť sa verejne púšťa do šírenia podlých lží. Hrubo klame, podsúva a manipuluje. Praktiky, za ktoré by sa ani Ruttkayová [...]

Elon Musk

Musk pobúril Ukrajincov. Jeho "mierový plán" Kyjev odmieta

03.10.2022 21:57

Najbohatší muž planéty si na Ukrajine pokazil povesť. Od Kyjeva chce, aby sa zriekol Krymu, v anektovaných oblastiach by zopakoval hlasovanie.

tank

Česi sa zložili na tank pre Ukrajinu. Meno dostal po Masarykovi

03.10.2022 21:05

V Česku sa v rámci kampane Darček pre Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún (vyše 1 344 000 eur).

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Zhabať auto, zvyšovať tresty: Sprísňovať zákon kvôli jednému prípadu?

03.10.2022 20:30

V podcaste denníka Pravda odpovie dopravný analytik Jozef Drahovský, advokát zastupujúci previnilcov Milan Ficek, či bývalá prokurátorka, v súčasnosti obhajkyňa, Eva Mišíková.

lengvarský Beňa Mayer Lapuníková

Lengvarský: Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť

03.10.2022 19:50

Výpovede podľa ministra zdravotníctva podalo okolo 2000 lekárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,192
Celková čítanosť: 4809564x
Priemerná čítanosť článkov: 4035x

Autor blogu

Kategórie