Založ si blog

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška! “

Matovič odkazuje ľuďom: „Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!“

 

„Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.“

 

https://www.hlavnespravy.sk/matovic-odkazuje-ludom-ti-co-sa-nezaockuju-budu-nadalej-nosit-ruska/2357624

 

 

A teraz, keď som zaočkovaná, tak chcem vedieť v čom je vakcína sloboda.

 

 

Rúška mali opodstatnenie, keď sme nepoznali lieky, neboli ešte k nim dostatočné štúdie a nebolo očkovanie. Vtedy mali opodstatnenie a všade, kde ste sa stretávali s ľuďmi hromadne.

 

Na očkovanie ich lákali tým, že vakcína je sloboda a neočkovaní budú musieť nosiť rúška.

 

Načo sme zaočkovaní, keď rúška máme nosiť naďalej? Veď to nie je len dočasne, ako sa tu permanentne vždy klame o dočasnosti. Tu sa idú ľuďom rúška vnucovať navždy a teraz tomu verím, že to tak bude. Takže, tu sa už nebavíme o dočasnom dusení občanov bez kyslíku, ale o sústavnom pridusovaní ľudí, že nemôžu dýchať. Takže aj všetky tie debaty o dusení detí začínajú byť veľmi závažné, ako ich to poškodí, keď celé roky ich budeme pridusovať.

 

Videli ste na moderátorovi v tv, kde nie dlho rozprával, ako mu prišlo zle z nedostatku kyslíka. A povedzte mi, v ktorom povolaní majú ľudia rozprávať niekoľko hodín v rúšku? Vyskúšali ste si to vy, šľahnutí, čo ste to vymysleli? Nie, nielen nevyskúšali, vy rúška nenosíte ani pri prezentácii vlády, každú chvíľu sa rieši, kto ho nemal.

Ale od učiteľov to vyžadujú, hoci absolútne nemajú predstavu, že sa to nedá! Žiadny učiteľ nebude celé hodiny rozprávať v rúšku, jednoducho zmĺkne a dá žiakom niečo písať a to máte potom kvalitu vyučovania len horšiu a horšiu.

 

Zajtra budem v práci 7,5 hodín a k tomu 2 hodiny v doprave. To sa mám spolu dusiť 9,5 hodiny a nie mlčky, ale ešte mám 5 hodín rozprávať aby mi deti rozumeli.

V rúšku ma deti pri dnešnom šume živšej školy nepočujú a ja nerozumiem niektorým deťom, čo hovoria. Viete si to predstaviť? Lebo tí hore si to len predstavujú ale predstaviť nevedia! Viete si potom predstaviť, ako je učiteľom zle a tým zaočkovaným po takej vakcíne slobody? Za odmenu po koľkých vakcínach môžu ľudia dýchať kyslík?

A keďže sa to nedá, tak buď tí učitelia neučia ako majú a niečo si odrapocú a zmĺknu a deťom dajú prácu. Aj očkovanec fanatik sa dusí, alebo si jednoducho dajú rúška dolu, aby mohli učiť a aby im nebolo zle. Kto vám odpadne na stôl, že nemá kyslík? Však by to nikoho aj tak nezaujímalo. Myslím hore tých šľahnutých.

 

Teraz deti. Je absolútne nemysliteľné, aby deti nemávali bežne rúška aj pod nosom. Jednoducho im padajú a museli by ste byť fakt ako nacista, keby ste chceli, aby nikomu nespadlo pod nos. To by ste ani iné nerobili, len každú tretiu minútu niekomu hovorili, aby si dal rúško. A každú chvíľu sú tie rúška dole, lebo pijú, jedia, hýbu sa a nesedia, ako to niekto videl pred polstoročím v kine. A samotní odborníci hovoria, že keby bola delta v triede, tak stačí chvíľa a majú ju všetci, čo ju môžu dostať. A preto sú tie rúška v triedach teraz totálne nezmyselné!

 

Pozor, nehovorím všetky opatrenia, ale tieto, že nosiť rúška v triede pri vyučovaní!

Celkom stačia v dopravných prostriedkoch, na hromadných podujatiach z ktorých môže každý odísť, keď sa dusí a je mu zle, ale nie v triede, kde je stále tá istá skupina, kde tomu nezabránite!

A keď tomu nezabránite v jednej malej skupine a to hovoria aj naši propagovaní odborníci, je absolútnym nezmyslom ich potom dusiť bez kyslíka. A navyše takto fatálne tým narúšať vyučovanie, aby žiaci nepočuli dobre učiteľa a učiteľ nerozumel žiakom.

Často sa mi stáva, že keď mi niečo hovorí žiak, ktorý hovorí potichu, musí prísť ku mne a ja sa k nemu zohnem, aby som rozumela čo hovorí.

Tyranizovať, že má hovoriť nahlas a hlasnejšie v rúšku, to si môžete starších, ale nie malé deti! Tým sa to vysvetliť nedá a vnímali by to zle! A to vraj vám záleží na tom, ako sa deti v škole cítia. Tak nepotrebujú 10x počuť – hovor hlasnejšie. Nehovoriac o tom, že im nerozumiete preto, lebo majú často rečové vady, chodia k logopédovi, nemajú zuby, nie je im dobre rozumieť aj bez rúšok. Mám takú žiačku, že kombinácia rúška s jej výslovnosťou, ja jej absolútne nerozumiem a musí si dať rúško dole, tak brble. Vy si nepredstavujte cvičené opice alebo smelé deti z filmov, predstavte si normálne deti.

Ja nie som platená od toho, aby som im robila teror a preto ja ich nešikanujem, že by som niektorému a keď si vzájomne nerozumieme, opakovala aby si dal rúško, lebo ľudia, čo nikdy neučili, sa zbláznili. Tak majú rúška aj pod nosom každú chvíľu a aspoň majú kyslík.

 

Dnes som zažila, že prišla ku mne na hodinu zaočkovaná kolegyňa a začala do radu deti upozorňovať – A ty prečo nemáš rúško? A ty si oprav rúško. A prečo ti padá rúško? Tak isto mne vytkla, že nemám rúško. Tak sa pýtam, v čom je vakcína sloboda, keď to očkovanie nemá absolútne žiadny význam pre obmedzenia a to celkom nelogické a nezmyselné! Tak my sa máme dusiť preto, že nepočúvajú ani len tých pandrlákových odborníkov? Tí jasne hovoria, že v triede a v jednom kolektíve to nemá význam a delta by sa aj tak rozšírila po triede. Tak im dajte aspoň kyslík!

 

 

Ak dostanem pokutu, tak zato, že učím a nielen sa hrám, že akože učím. Tvrdím, že tí s rúškami to len predstierajú. Ja mám osobne odskúšané, čo sa s rúškami dá a čo nedá. V núdzovom stave niečo povedať a zadať prácu. Určite nie normálne učiť a určite nie malé deti!

Môžete si byť istí, že tí, čo učia v rúškach, ako sa to od nich žiada, tak tú prácu potom flákajú, len zadanie a samostatná práca. To sa s malými deťmi nedá, keď vám nedá sa na ne vykašlať. Dnes každý učiteľ, čo rád učí, musí riskovať pokuty! Inak proste neučí ako by mal!

To bolo pre školstvo typické aj predtým, len predtým vám za to nehrozili aj pokutami!

 

 

Prečo nenechajú na učiteľoch, či sa chcú ohrozovať? Však ohrozený je viac ten učiteľ. A keď je zaočkovaný, tak chcete povedať, že ohrozuje žiakov rovnako?

Však len povedzte, že rovnako! Ale potom nehovorte, že je to konšpirácia!

 

 

Som len proti nezmyselným príkazom a neľudskosti k deťom a len preto, že si to tí hore nevedia predstaviť, aké neľudské situácie by tým vznikali. Výsledkom by bola doslova šikana a necitlivosť k deťom. Svedčím o tom, že je x situácií, kde trvať na rúšku a nevedieť, čo to dieťa hovorí, je absolútna necitlivosť k deťom.

Každý normálne cítiaci človek by si v takých situáciách dal dolu rúško a priemerný učiteľ by nevydržal, aby nechcel aj normálne učiť. Nielen žiakov odstavovať, aby sa on nezadusil, že čo ma po nich, čo sa potom naučia. Tak môžete uvažovať v krízových situáciách, keď sú preplnené nemocnice a neexistuje žiadna pomoc, lieky, ani vakcíny, ale nie celé mesiace a s nezmyselnými opatreniami ako je toto v rámci jednej triedy!

Toto nech posudzuje len ten, čo si to vyskúšal a všimnite si, či to nie je bezcitný učiteľ.

 

 

 

 

 

.

Centrum cenzúruje aj články z Postoja

11.09.2021

Centrum cenzúruje aj Postoj. Vyskúšala som, či sa dá poslať cez centrum Danišov článok z Postoja a nedá, znovu mi prišiel výhražný oznam, že vyhodnotia obsah môjho súkromného listu a odmietajú ho doručiť. Je to teda absurdné, aby si občania nemohli posielať obsah z Postoja! Akokeby Postoj bola nejaká alternatívna konšpiračná stránka. Zaujímalo by ma, či rovnako [...]

Prymula: „To, čo sa deje na Slovensku, to je skutočne experiment! „

10.09.2021

„Pokud totiž očkování proběhne, budou mít očkovací data ze Slovenska o očkování dětí obrovskou cenu, protože Pfizer bude moci data předložit americké FDA, že došlo k uskutečnění in vivo plošné studie v jedné zemí Evropské unie, konkrétně na Slovensku. A to bude silný argument pro to, aby FDA kývla a povolila vakcínu pro děti od 5 let i v USA. Kolik [...]

Možno bude vakcína sloboda pre štvoročkovancov?

06.09.2021

Bukovský – doktor oriešok Nemôžem už komentovať politiku, lebo by ma šľahlo o zem venovať sa zaostalosti dnešných novinárov na SME napríklad. Ale nedá mi vyjadriť sa k vysmievaniu Bukovského, že je doktor oriešok, ako sa z neho títo hlupáci vysmievajú. Ja najlepšie môžem svedčiť, ako má a mal pravdu hádam vo všetkom doradu, pretože ja som bola [...]

očkovanie v škole, Zvolen

Stredoškolákov zaočkovali priamo v gymnáziu

17.09.2021 20:15

Na pôde zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra spustili v piatok očkovanie študentov.

lipšic

Lipšic má podozrenie, že ho sleduje SIS. Šeliga to chce riešiť na mimoriadnom výbore

17.09.2021 20:13

Špeciálny prokurátor pred piatkovým rokovaním Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa

Na Úrade inšpekčnej služby zrealizuje výbor poslanecký prieskum

17.09.2021 18:52, aktualizované: 19:42

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí k situácii v bezpečnostných zložkách.

Boris Kollár

Ak siahnete na Santusovú, povalím vládu, povedal údajne Kollár

17.09.2021 18:37

Premiér stretnutie nepoprel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 3803054x
Priemerná čítanosť článkov: 3909x

Autor blogu

Kategórie