Založ si blog

Stále to nie je také ich zoskupenie, aké na svoje obchody plánujú!

Bude to veľký paradox, čo napíšem. Hoci sa považujem za liberálku, zaroveň považujem súčasných liberálov na Slovensku za figúrky najhoršej mafie, ktorá vládne svetu.

Nemyslím tým ich obyčajných pešiakov, ako je Biháriová alebo Truban, Havran, Čaputová atď. Tých považujem len za ich oklamané figúrky, ktoré si naozaj a uprimne myslia, že bojujú len za liberalizmus a slobodu. 

Myslím si, že za nimi je nová, novodobá mafia, ktorá chce vystriedať tú starú smerácku. A pokiaľ smerácka rozkrádala len náš štát, táto by ho už celkom zotročila v medzinárodných vzťahoch.

Ako som na to prišla, prečo si to myslím. Liberáli by sa z toho smiali, ale počúvaním, čo o nich písal Blaha a vedela som, že má pravdu, lebo aj ja som to tak zažila, že presne takí boli a tak sa správali a potom počúvaním Huďa na infovojne. Ale určite najviac vlastnými skúsenosťami s ich cenzúrou.

 

Presne po tejto kombinácií vlastných zážitkov a skúseností s nimi ako bloger a diskutér a čo o nich hovorili ďalší a tie isté skúsenosti, som dospela k presvedčeniu, že na našej politickej scéne sa nenachádza nič horšie, ako sú oligarchovia za progresívcami a preto som tak liberálov dlho kritizovala a rozhodne by som nevolila žiadnu ich koalíciu s nikým.

Som presvedčená, že mali v pláne po voľbách spojiť sa so Smerom a za beztrestnosť Smeru by Smer s nimi spolupracoval. Myslím si, že Smer bol aj vydieraný novými oligarchami, že nastáva výmena a keď budú ticho a spolupracovať, nikoho zo Smeru už nebudú trestne stíhať, možno pár ľudí na ukážku, že niečo sme robili!

 

Ale tento plán im nevyšiel, lebo veľmi veľa ľudí sa bálo progresívcov a týchto ich oligarchov za nimi a len preto volili OĽaNO, ako záchrannú brzdu pred novou mafiou, ktorá sa ešte len snaží dostať k moci a vystriedať smerácku za protislužbu – spolupráca za beztrestnosť.

Všetci zostali prekvapení, že zvíťazilo OĽaNO, to bola len chyba v ich programe. Ale napísala som, že lepší aj pozberanci z ulice, než táto nová mafia. Aj keby ste len tak náhodne zobrali do parlamentu ľudí z ulice, nikdy na túto mafiu nebudú mať. Môžu byť len diletanti, ale nie taká prepojená mafia. A áno, pôsobili by serióznejšie ako napríklad Pellegrini, ako schopnejší mafiáni. A možno by ste tam teraz radšej mali schopnejších mafiánov, ale tiež by vás neliečili, tiež by nezachraňovali ľudí, ale rozbehli len svoje obchody. No určite by nekritizovali zbrojenie, schvaľovanie vojen a vojenských zásahov podľa požiadaviek iných štátov. Určite by nebojovali s farmaceutickými firmami na testy alebo vakcíny, len s nimi spolupracovali. Tam zas bola dohoda – vy budete poslúchať a my vás za to necháme doma rozkrádať štát ako chcete. My máme svoje obchody a vy máte svoje domáce obchody ako mafie predtým.

 

Po voľbách majú problém! Ich PS im nikto voliť nebude, ako si predstavovali a preto potrebujú hlasy! A keď nemajú toľko liberálov, môžu ešte oklamať smeráckych voličov a ukradnúť hlasy im. Za týmto účelom si vytvorili stranu Hlas, ktorá im má priniesť hlasy smeráckych voličov, ktorých je najviac a zvyšok do ich koalície dodá PS a SaS. SaS mala problém, že so Smerom vraj nikdy nepôjde – záväzok voličom. Aj to sa už vyriešilo, lebo stačí rozdeliť Smer, dať tomu iný názov a záväzok už neplatí – nevolá sa to Smer. A Blaha a Fico na to aj upozorňovali, že toto je najobchodnejšia časť Smeru. Dobrí kandidáti do novej progresívnej mafie.

 

Preto si dnes myslím, že starý Smer už nie je nebezpečný. Skončili časy tejto mafie a možno mnohí v nej ľutujú, že sa do tej starej namočili. Lebo aj predajní a vydieraní ľudia oligarchami všeličo ľutujú. No nemôžu vám povedať – ľutujeme, ale do posledného dychu budú tvrdiť, že sú nevinní a len politicky prenasledovaní. A aj novou mafiou! 

Ale ľudia chcú voliť práve novú mafiu. To radšej by mohli starú, nová bude len horšia a v medzinárodnejšom rozsahu. Ak už chcete dať hlas niektorému Smeru, preto je istejšie starému – nacecaným a poučeným komárom, ako hovorievala moja babička, že politici sú ako komáre, nové sa ešte nenacecali.

 

A preto som nevolila Smer a žiadnu stranu z ktorých mali v pláne vyrobiť svoju progresívnu koalíciu. Ale volila by som aj starý Smer, keby nebolo OĽaNO, čokoľvek proti novej mafii, keď žiadnym malým stranám ste nedali šancu!

A preto chcú nové voľby, lebo sa im ju nepodarilo vytvoriť.

 

Aj keby dnes vo vláde bolo 100 kuchárov alebo traktoristov a nevedeli by riadiť štát a všetci sa fotili na motorkách a fotili si ponožky a k tomu mali len Naďa, Korčoka a Lipšica, stále to nie je také ich zoskupenie, aké na svoje obchody plánujú. A čo vám pomôže, že budú pôsobiť, len pôsobiť serióznejšie? Že ľahšie budú klamať ľudí?

 

No, ak vy si myslíte, že ich vystrieda niečo lepšie, nemôžem vám dokázať, že to, čo plánujú, bude omnoho horšie. Ale keby ste boli počúvali Huďa, Blahu a mali moje zážitky s ich liberálnymi praktikami, tak už nepotrebujete žiadny dôkaz a ich koalíciu v žiadnom uskupení nevolíte a širokým oblúkom sa vo voľbách vyhnete akejkoľvek strane, ktorá by sa dala do takého spolku.

 

Od toho je menej nebezpečné voliť aj starý Smer alebo kohokoľvek iného. Ale ľudia zas naleteli a už si plánujú, ako si nechajú ukradnúť svoje hlasy Hlasom.

Ak im nabudúce môže prekaziť ich plány zas len OĽaNO, zvážim ich voľbu, aj keby poslancov pozbierali na ulici a boli to len upratovačky bez politických skúseností.

Smejete sa z poslancov, čo povedia bla-bla-bla, ale tí vám mafiu nevytvoria. Tí jej to tam len kazia. A keď sú vaši zamestnanci, vysvetlite im v petícii, že teraz je dôležité liečenie a nech sa neboja v tomto neposlúchať. Aspoň v tomto!

 

Lebo keď prídu seriózne figúrky väčších oligarchov, nepomôže vám len pôsobivá tlačovka a nepriestrelná prepojenosť ich aktérov.

 

 

 

 

.

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Francúzsko požiar hasiči

Vo Francúzsku zúria najhoršie prírodné požiare za uplynulých 20 rokov

12.08.2022 16:13

Emisie z francúzskych požiarov pozorované satelitom v mesiacoch jún, júl a august boli vyššie ako kedykoľvek od roku 2003.

Ukrajina Záporožie elektráreň

V jadrových elektrárňach po Európe sa môžu stať nehody, vyhráža sa Medvedev

12.08.2022 16:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev to uviedol vo svojom komentári o situácii v Záporožskej jadrovej elektrárni.

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670719x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie