Založ si blog

Stále to nie je také ich zoskupenie, aké na svoje obchody plánujú!

Bude to veľký paradox, čo napíšem. Hoci sa považujem za liberálku, zaroveň považujem súčasných liberálov na Slovensku za figúrky najhoršej mafie, ktorá vládne svetu.

Nemyslím tým ich obyčajných pešiakov, ako je Biháriová alebo Truban, Havran, Čaputová atď. Tých považujem len za ich oklamané figúrky, ktoré si naozaj a uprimne myslia, že bojujú len za liberalizmus a slobodu. 

Myslím si, že za nimi je nová, novodobá mafia, ktorá chce vystriedať tú starú smerácku. A pokiaľ smerácka rozkrádala len náš štát, táto by ho už celkom zotročila v medzinárodných vzťahoch.

Ako som na to prišla, prečo si to myslím. Liberáli by sa z toho smiali, ale počúvaním, čo o nich písal Blaha a vedela som, že má pravdu, lebo aj ja som to tak zažila, že presne takí boli a tak sa správali a potom počúvaním Huďa na infovojne. Ale určite najviac vlastnými skúsenosťami s ich cenzúrou.

 

Presne po tejto kombinácií vlastných zážitkov a skúseností s nimi ako bloger a diskutér a čo o nich hovorili ďalší a tie isté skúsenosti, som dospela k presvedčeniu, že na našej politickej scéne sa nenachádza nič horšie, ako sú oligarchovia za progresívcami a preto som tak liberálov dlho kritizovala a rozhodne by som nevolila žiadnu ich koalíciu s nikým.

Som presvedčená, že mali v pláne po voľbách spojiť sa so Smerom a za beztrestnosť Smeru by Smer s nimi spolupracoval. Myslím si, že Smer bol aj vydieraný novými oligarchami, že nastáva výmena a keď budú ticho a spolupracovať, nikoho zo Smeru už nebudú trestne stíhať, možno pár ľudí na ukážku, že niečo sme robili!

 

Ale tento plán im nevyšiel, lebo veľmi veľa ľudí sa bálo progresívcov a týchto ich oligarchov za nimi a len preto volili OĽaNO, ako záchrannú brzdu pred novou mafiou, ktorá sa ešte len snaží dostať k moci a vystriedať smerácku za protislužbu – spolupráca za beztrestnosť.

Všetci zostali prekvapení, že zvíťazilo OĽaNO, to bola len chyba v ich programe. Ale napísala som, že lepší aj pozberanci z ulice, než táto nová mafia. Aj keby ste len tak náhodne zobrali do parlamentu ľudí z ulice, nikdy na túto mafiu nebudú mať. Môžu byť len diletanti, ale nie taká prepojená mafia. A áno, pôsobili by serióznejšie ako napríklad Pellegrini, ako schopnejší mafiáni. A možno by ste tam teraz radšej mali schopnejších mafiánov, ale tiež by vás neliečili, tiež by nezachraňovali ľudí, ale rozbehli len svoje obchody. No určite by nekritizovali zbrojenie, schvaľovanie vojen a vojenských zásahov podľa požiadaviek iných štátov. Určite by nebojovali s farmaceutickými firmami na testy alebo vakcíny, len s nimi spolupracovali. Tam zas bola dohoda – vy budete poslúchať a my vás za to necháme doma rozkrádať štát ako chcete. My máme svoje obchody a vy máte svoje domáce obchody ako mafie predtým.

 

Po voľbách majú problém! Ich PS im nikto voliť nebude, ako si predstavovali a preto potrebujú hlasy! A keď nemajú toľko liberálov, môžu ešte oklamať smeráckych voličov a ukradnúť hlasy im. Za týmto účelom si vytvorili stranu Hlas, ktorá im má priniesť hlasy smeráckych voličov, ktorých je najviac a zvyšok do ich koalície dodá PS a SaS. SaS mala problém, že so Smerom vraj nikdy nepôjde – záväzok voličom. Aj to sa už vyriešilo, lebo stačí rozdeliť Smer, dať tomu iný názov a záväzok už neplatí – nevolá sa to Smer. A Blaha a Fico na to aj upozorňovali, že toto je najobchodnejšia časť Smeru. Dobrí kandidáti do novej progresívnej mafie.

 

Preto si dnes myslím, že starý Smer už nie je nebezpečný. Skončili časy tejto mafie a možno mnohí v nej ľutujú, že sa do tej starej namočili. Lebo aj predajní a vydieraní ľudia oligarchami všeličo ľutujú. No nemôžu vám povedať – ľutujeme, ale do posledného dychu budú tvrdiť, že sú nevinní a len politicky prenasledovaní. A aj novou mafiou! 

Ale ľudia chcú voliť práve novú mafiu. To radšej by mohli starú, nová bude len horšia a v medzinárodnejšom rozsahu. Ak už chcete dať hlas niektorému Smeru, preto je istejšie starému – nacecaným a poučeným komárom, ako hovorievala moja babička, že politici sú ako komáre, nové sa ešte nenacecali.

 

A preto som nevolila Smer a žiadnu stranu z ktorých mali v pláne vyrobiť svoju progresívnu koalíciu. Ale volila by som aj starý Smer, keby nebolo OĽaNO, čokoľvek proti novej mafii, keď žiadnym malým stranám ste nedali šancu!

A preto chcú nové voľby, lebo sa im ju nepodarilo vytvoriť.

 

Aj keby dnes vo vláde bolo 100 kuchárov alebo traktoristov a nevedeli by riadiť štát a všetci sa fotili na motorkách a fotili si ponožky a k tomu mali len Naďa, Korčoka a Lipšica, stále to nie je také ich zoskupenie, aké na svoje obchody plánujú. A čo vám pomôže, že budú pôsobiť, len pôsobiť serióznejšie? Že ľahšie budú klamať ľudí?

 

No, ak vy si myslíte, že ich vystrieda niečo lepšie, nemôžem vám dokázať, že to, čo plánujú, bude omnoho horšie. Ale keby ste boli počúvali Huďa, Blahu a mali moje zážitky s ich liberálnymi praktikami, tak už nepotrebujete žiadny dôkaz a ich koalíciu v žiadnom uskupení nevolíte a širokým oblúkom sa vo voľbách vyhnete akejkoľvek strane, ktorá by sa dala do takého spolku.

 

Od toho je menej nebezpečné voliť aj starý Smer alebo kohokoľvek iného. Ale ľudia zas naleteli a už si plánujú, ako si nechajú ukradnúť svoje hlasy Hlasom.

Ak im nabudúce môže prekaziť ich plány zas len OĽaNO, zvážim ich voľbu, aj keby poslancov pozbierali na ulici a boli to len upratovačky bez politických skúseností.

Smejete sa z poslancov, čo povedia bla-bla-bla, ale tí vám mafiu nevytvoria. Tí jej to tam len kazia. A keď sú vaši zamestnanci, vysvetlite im v petícii, že teraz je dôležité liečenie a nech sa neboja v tomto neposlúchať. Aspoň v tomto!

 

Lebo keď prídu seriózne figúrky väčších oligarchov, nepomôže vám len pôsobivá tlačovka a nepriestrelná prepojenosť ich aktérov.

 

 

 

 

.

Alternatívne médiá sú vždy o mnoho mesiacov pred propagandou elít

25.09.2021

Blogy na SME už nečítam, ale náhodou som zablúdila, aby som si prečítala, čo si myslia ľudia tam. Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak? https://blog.sme.sk/tomasmihalik/spolocnost/depopulacna-konspiracna-teoria-vakcinach-su-antivaxeri-vzdy-krok-tajnou-svetovou-elitou-naopak Zaujalo ma [...]

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam

24.09.2021

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam, hoci žijeme v spoločnosti, kde verejné diskusie k závažným témam odmietajú s klamstvami, že nikto s nimi diskutovať nechce. Predstavte si akékoľvek, hoci aj malé pracovisko, kde by šéf odmietal akékoľvek diskusie s dôvodom, že nikto s ním diskutovať nechce. Ako by volali na akomkoľvek pracovisku takého [...]

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

Daniel Lipšic, parlament, 2013

Lipšic nestihol podať oznámenie o svojich majetkových pomeroch, príde o mesačný plat

28.09.2021 15:59

Takúto povinnosť stanovuje zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.

zá¡chranka / sanitka /

Petko: Kolaps nemocníc pri tretej vlne nepredpokladám

28.09.2021 15:28

Prezident Asociácie nemocníc Slovenska tiež uviedol, že nemocnice sú na tretiu vlnu pripravené po materiálno-technickej stránke lepšie, problémom je však chýbajúci personál.

Eduard Heger

Premiér: Pracovná skupina pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov

28.09.2021 13:58, aktualizované: 14:24

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Zuzana Čaputová

Čaputovej prejav bol podľa koalície vyvážený. Fico: Dohromady nič nepovedala

28.09.2021 13:11, aktualizované: 15:38

Predstavitelia koalície i opozície hodnotia správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 979
Celková čítanosť: 3833462x
Priemerná čítanosť článkov: 3916x

Autor blogu

Kategórie