Založ si blog

Nevedela som, že sa rodí v rúškach

Doteraz som si myslela, že to len extrémisti na jednom konci preháňajú, že rodičky nútia rodiť v rúškach.

A napokon sa dozviem, že nielen že musia rodiť v rúškach, ale pôrodnice sa im môžu vyhrážať, že im zoberú novorodenca, keď nepodstúpia test.

 

„Obludnosť postoja nemocnice umocňuje aj skutočnosť, že WHO v žiadnom prípade neodporúča oddeľovať novorodencov od ich matiek ani v prípadoch, ak by matka mala potvrdený Covid-19. Matka, naopak, aktívnym dojčením odovzdáva dieťaťu cenné protilátky a chráni ho tým. Benefity kontaktu koža na kožu a dojčenie dieťaťa ďaleko prevyšujú riziko prípadnej nákazy dieťaťa koronavírusom. Zabránenie skorému kontaktu matky s novorodencom môže mať fatálne dôsledky aj na samotný proces dojčenia, ktoré môže úplne znemožniť.“

 

 

Som obhajca rúšok už celé mesiace od začiatku pandémie. No akú logiku má chcieť od rodičiek rúško pri pôrode, keď sa podrobia testom?

Alebo je to hoax, že musia mať aj rúška a počas pôrodu? 

 

Som zvedavá, či sa teraz ozvú aktivistky o podmienkach pôrodu a k stresovaniu rodičiek.

 

A prečo som o tom všetkom zapochybovala? Veď, keď nútia všetkých obyvateľov vyhrážaním sa stratou príjmu, keď sa nedajú otestovať, prečo nemám veriť, že budú stresovať aj rodičky, čo robili už predtým a o čom už aktivistky toľko písali?

 

Skutočne by ma zaujímalo, či musia mať rúška aj pri pôrode alebo nemusia a prečo, ak musia, nestačia im výsledky testov? Neveria tým testom, ale nútia nás ich podstúpiť pod existenčnou hrozbou?

 

 

Mám dve kolegyne, ktoré dobrovoľne nechcú ísť na ten test, ale radšej do karantény (nie sú to „popieračky“), ale vraj, keby sa rozhodli dobrovoľne, ako sa to prezentuje, tak ani ich manželia nemôžu chodiť do práce a ani ich manželia nebudú mať žiadny príjem.

 

To je čo za dobrovoľnosť, že buď pôjdete všetci z rodiny alebo nikto v rodine nedostane žiadny príjem a žiadnu pomoc, aby mohli tú dobrovoľnosť prežiť?

 

To si ako vymysleli, že členovia rodiny sa v existenčnom strachu takto majú vzájomne nútiť, že musíš ísť, lebo nedostaneme nič a nebudeme mať ani na nájom? 

SME to dokonca propaguje ako niečo veselé, že na Orave si takto robili na seba nátlak: „Babka, ak nepôjdeš, vyťahám ťa za uši!“

 

Si predstavte také voľby, keď to prirovnávate k voľbám, že by ste takto naháňali a iných k voľbám. 

 

 

Ako teraz chcete ľuďom, čo veria všetkému na konšpiračných stránkach, dokázať, že ich celkom rovnako nebudete nútiť aj k očkovaniu? 

A to k očkovaniu, kde nie sú žalovateľné následky, keďže ani nevieme aké?  

 

 

Chápem, že chcete byť zodpovední, ale to ste si na to nejako neskoro spomenuli, lebo to ste nemali dovoliť zľahčovať aj novinárom bezpečnostné opatrenia. Aj Schutz na SME bol „popieračom“ rúšok. To ste nemali robiť výnimky so svadbami, s tými čo prišli hrať na Slovensko poker, Ukrajincami, dovolenkármi. To ste mali zatočiť so Sulíkom, ktorý ani teraz nerešpektuje bezpečnostné opatrenia vlády a dokonca ešte proti vlastnej vláde aj protestuje!

 

A to ešte teraz majú policajti výnimku z testovania?! A to prečo, nové nevesty? Policajti už môžu byť nakazení?

 

 

Toto by sa nikde inde nemohlo v EÚ stať, len na Slovensku. Nikde inde by si na také porušovanie práv občanov netrúfli, aby si ich dovolili existenčne vydierať. 

 

A mamičkám toľko. Nemajte deti v takom štáte, kde musíte rodiť v rúškach. Počkajte tiež na koniec pandémie. Náš štát si nezaslúži žiadne rodenie detí do takýchto podmienok. Viete, aký experiment vymyslia nabudúce? 

 

A myslím si, že niekto chcel tie testy zobchodovať, keď sa musia nanútiť. Verím totiž odborníkom, ktorých predpovede sa ukázali ako pravdivé a na ktorých ste nás odkazovali na začiatku pandémie!

 

 

 

 

Kuruc za pracujúcu chudobu:

 

https://kuruc.blog.sme.sk/c/546686/povinne-na-dobrovolne-testovanie-inak-mozno-aj-vyhadzov-z-roboty.html

 

 

 

 

Tento odborník mal pravdu, nie novinári a politici:

 

 

 

 

 

 

 

.

Blaha: „To boli oni, kto sedel v exekutíve pri všetkých údajných kauzách Smeru. „

28.11.2020

Blaha: „… vidím, ako mu fandia slintajúci oligarchovia – len slepý nevidí, o čo tu ide.“ Skvelé! Konečne ich môže Blaha kritizovať, čo som mu vyčítala, že tých nekritizoval, ale chápala som to. No teraz ich je jasne vidieť, ktorí to sú. Dnes pôvodný Smer nie je nebezpečný a mňa nezaujíma minulosť, v ktorej, ako vieme, kradli aj [...]

Prečo ja neverím Pellegrinimu

28.11.2020

Počúvala som tlačovku Hlasu a musela som uznať, že pôsobí veľmi seriózne. Aby som voči nemu bola objektívna, rozmýšľala som, prečo ja mu vlastne neverím? Čo ak sa mýlim? Čo ja mám vlastne voči tomuto človeku? Keďže ja sa kauzami Smeru nezaoberám, ja nemám dôvody, aby som vám tu vedela vymenovať, ako on môže byť zapletený do kauz Smeru, takže toto celkom [...]

Kto je pre vás odborník?

27.11.2020

Keďže tu ľudia počúvajú len Bukovského a konšpirácie, prinášam niečo z iných správ. Počet mojich riadkov, čo si o tom myslím ja, je dvanásť, čo tu na článok stačí. Ak viete, k čomu sa vyjadrujem a už ste to všetko čítali, prečítajte si len mojich 12 riadkov k tomu, čo si o tom myslím a preskakujte to, čo ste už čítali a dobre poznáte. Najprv ako [...]

Celoplošné testovanie / Koronavírus /

V sobotu zistili 1100 pozitívnych zo 7536 PCR testov, pribudlo 18 úmrtí

29.11.2020 10:05, aktualizované: 10:52

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2103 ľudí.

Rusko, Vladimir Putin, Alexej Lichačev, Gleb Nikitin

Putin ako Trump. S rúškom ho neuvidíte

29.11.2020 09:00

Ruských novinárov zaujímalo, prečo ruský prezident Vladimir Putin nejde príkladom a nenosí rúško. Veľa sa toho nedozvedeli.

Boris Johnson, koronavírus

ONLINE: V Európe zomrelo 400-tisíc ľudí, Briti sa chystajú na očkovanie

29.11.2020 07:50, aktualizované: 10:45

Veľká Británia chce čo najrýchlejšie začať očkovať obyvateľov proti koronavírusu, môže to byť už o niekoľko dní.

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.