Založ si blog

Nevedela som, že sa rodí v rúškach

Doteraz som si myslela, že to len extrémisti na jednom konci preháňajú, že rodičky nútia rodiť v rúškach.

A napokon sa dozviem, že nielen že musia rodiť v rúškach, ale pôrodnice sa im môžu vyhrážať, že im zoberú novorodenca, keď nepodstúpia test.

 

„Obludnosť postoja nemocnice umocňuje aj skutočnosť, že WHO v žiadnom prípade neodporúča oddeľovať novorodencov od ich matiek ani v prípadoch, ak by matka mala potvrdený Covid-19. Matka, naopak, aktívnym dojčením odovzdáva dieťaťu cenné protilátky a chráni ho tým. Benefity kontaktu koža na kožu a dojčenie dieťaťa ďaleko prevyšujú riziko prípadnej nákazy dieťaťa koronavírusom. Zabránenie skorému kontaktu matky s novorodencom môže mať fatálne dôsledky aj na samotný proces dojčenia, ktoré môže úplne znemožniť.“

 

 

Som obhajca rúšok už celé mesiace od začiatku pandémie. No akú logiku má chcieť od rodičiek rúško pri pôrode, keď sa podrobia testom?

Alebo je to hoax, že musia mať aj rúška a počas pôrodu? 

 

Som zvedavá, či sa teraz ozvú aktivistky o podmienkach pôrodu a k stresovaniu rodičiek.

 

A prečo som o tom všetkom zapochybovala? Veď, keď nútia všetkých obyvateľov vyhrážaním sa stratou príjmu, keď sa nedajú otestovať, prečo nemám veriť, že budú stresovať aj rodičky, čo robili už predtým a o čom už aktivistky toľko písali?

 

Skutočne by ma zaujímalo, či musia mať rúška aj pri pôrode alebo nemusia a prečo, ak musia, nestačia im výsledky testov? Neveria tým testom, ale nútia nás ich podstúpiť pod existenčnou hrozbou?

 

 

Mám dve kolegyne, ktoré dobrovoľne nechcú ísť na ten test, ale radšej do karantény (nie sú to „popieračky“), ale vraj, keby sa rozhodli dobrovoľne, ako sa to prezentuje, tak ani ich manželia nemôžu chodiť do práce a ani ich manželia nebudú mať žiadny príjem.

 

To je čo za dobrovoľnosť, že buď pôjdete všetci z rodiny alebo nikto v rodine nedostane žiadny príjem a žiadnu pomoc, aby mohli tú dobrovoľnosť prežiť?

 

To si ako vymysleli, že členovia rodiny sa v existenčnom strachu takto majú vzájomne nútiť, že musíš ísť, lebo nedostaneme nič a nebudeme mať ani na nájom? 

SME to dokonca propaguje ako niečo veselé, že na Orave si takto robili na seba nátlak: „Babka, ak nepôjdeš, vyťahám ťa za uši!“

 

Si predstavte také voľby, keď to prirovnávate k voľbám, že by ste takto naháňali a iných k voľbám. 

 

 

Ako teraz chcete ľuďom, čo veria všetkému na konšpiračných stránkach, dokázať, že ich celkom rovnako nebudete nútiť aj k očkovaniu? 

A to k očkovaniu, kde nie sú žalovateľné následky, keďže ani nevieme aké?  

 

 

Chápem, že chcete byť zodpovední, ale to ste si na to nejako neskoro spomenuli, lebo to ste nemali dovoliť zľahčovať aj novinárom bezpečnostné opatrenia. Aj Schutz na SME bol „popieračom“ rúšok. To ste nemali robiť výnimky so svadbami, s tými čo prišli hrať na Slovensko poker, Ukrajincami, dovolenkármi. To ste mali zatočiť so Sulíkom, ktorý ani teraz nerešpektuje bezpečnostné opatrenia vlády a dokonca ešte proti vlastnej vláde aj protestuje!

 

A to ešte teraz majú policajti výnimku z testovania?! A to prečo, nové nevesty? Policajti už môžu byť nakazení?

 

 

Toto by sa nikde inde nemohlo v EÚ stať, len na Slovensku. Nikde inde by si na také porušovanie práv občanov netrúfli, aby si ich dovolili existenčne vydierať. 

 

A mamičkám toľko. Nemajte deti v takom štáte, kde musíte rodiť v rúškach. Počkajte tiež na koniec pandémie. Náš štát si nezaslúži žiadne rodenie detí do takýchto podmienok. Viete, aký experiment vymyslia nabudúce? 

 

A myslím si, že niekto chcel tie testy zobchodovať, keď sa musia nanútiť. Verím totiž odborníkom, ktorých predpovede sa ukázali ako pravdivé a na ktorých ste nás odkazovali na začiatku pandémie!

 

 

 

 

Kuruc za pracujúcu chudobu:

 

https://kuruc.blog.sme.sk/c/546686/povinne-na-dobrovolne-testovanie-inak-mozno-aj-vyhadzov-z-roboty.html

 

 

 

 

Tento odborník mal pravdu, nie novinári a politici:

 

 

 

 

 

 

 

.

Centrum cenzúruje aj články z Postoja

11.09.2021

Centrum cenzúruje aj Postoj. Vyskúšala som, či sa dá poslať cez centrum Danišov článok z Postoja a nedá, znovu mi prišiel výhražný oznam, že vyhodnotia obsah môjho súkromného listu a odmietajú ho doručiť. Je to teda absurdné, aby si občania nemohli posielať obsah z Postoja! Akokeby Postoj bola nejaká alternatívna konšpiračná stránka. Zaujímalo by ma, či rovnako [...]

Prymula: „To, čo sa deje na Slovensku, to je skutočne experiment! „

10.09.2021

„Pokud totiž očkování proběhne, budou mít očkovací data ze Slovenska o očkování dětí obrovskou cenu, protože Pfizer bude moci data předložit americké FDA, že došlo k uskutečnění in vivo plošné studie v jedné zemí Evropské unie, konkrétně na Slovensku. A to bude silný argument pro to, aby FDA kývla a povolila vakcínu pro děti od 5 let i v USA. Kolik [...]

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška! “

07.09.2021

Matovič odkazuje ľuďom: „Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!“ „Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.“ [...]

Mária Kolíková

Kolíková: Očista sa musí udiať zákonne, riešením je nové nastavenie systému

17.09.2021 21:36

Riešenie, ktoré bude viesť k obnove dôvery v právny štát, vidí Kolíková v nastavení systému tak, aby zabránil v rámci trestného konania konfliktu jednotlivých inštitúcií.

očkovanie v škole, Zvolen

Stredoškolákov zaočkovali priamo v gymnáziu

17.09.2021 20:15

Na pôde zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra spustili v piatok očkovanie študentov.

lipšic

Lipšic má podozrenie, že ho sleduje SIS. Šeliga to chce riešiť na mimoriadnom výbore

17.09.2021 20:13

Špeciálny prokurátor pred piatkovým rokovaním Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa

Na Úrade inšpekčnej služby zrealizuje výbor poslanecký prieskum

17.09.2021 18:52, aktualizované: 19:42

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí k situácii v bezpečnostných zložkách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 3803120x
Priemerná čítanosť článkov: 3909x

Autor blogu

Kategórie