Založ si blog

Mali by ste oceniť, že boh šoubiznisu evokuje WC

Keďže nemám televízor a nepozerám súčasné biedne programy na televízii, tak som nevidela OTO. Zachytila som len toľko, že sa veriaci pohoršujú nad zosmiešňovaním Boha alebo spovedí a preto prenasledovali nejakého Kandráča za to, že zosmiešňovaním boha šoubiznisu zosmiešňujú ich Boha.

Najprv ma to vôbec nezaujímalo, ale keď všade sa objavovalo toľko článkov k tomu, že sa už aj ospravedlňuje a vraj to predstiera a je diabol a podobne, tak som si to chcela pozrieť, čo tak ľudí zaujíma a pohoršuje, že to stojí za takú mediálnu pozornosť?

No nikde to nenájdete! Asi je to také strašné, že to už aj vymazali? Dal sa z toho vidieť len kúsok a to sa v prvom rade čudujem, že vôbec veriaci pozerajú takéto zábavné programy. Nemalo by ich zaujímať niečo duchovnejšie, keď sú veriaci? Veď toto asi bude podobné aj v inom, keď sa tam objavujú také hlúposti. Veriacich zaujíma taká šoubiznisová zábava? Tak potom si to vidieť zaslúžili, keď to sledujú. Pravdepodobne, kto má aké šaty a dekolt a aké hlúposti k tomu tára. Ale sú veriaci, lebo nájdu nad čím sa pohoršiť a koho prenasledovať, že je diabol?

 

A odkedy je boh šoubiznisu ich bohom? Alebo boh šoubiznisu si nezaslúži za spovedelnicu WC? Čo to má s nejakým skutočným bohom alebo duchovnom?

Kto bohu za niečo vďačí, pripomína mu to WC boha šoubiznisu? Asi len, keď to vidí tiež takto povrchne. Veď jasne povedali, že ide o boha šoubiznisu a nie ich boha?

A pôvodne tomu rozumel aj ten Kandráč, ktorého potom len zmagorili, lebo ho naháňal dav veriacich. Ako sa mohol smiať ich Bohu, v ktorého verí, keď je veriaci, keď tam jasne zaznelo, že je to k bohu šoubiznisu?

 

A keby to bolo k Zeusovi na WC, to tiež si budú mýliť so svojim Bohom? A keby k bohu vojen, tak to uráža ich Boha?

 

Iné chcem napísať. Podľa mňa človek, čo sa zaujíma o duchovno, mal by žiť niečim duchovnejším, než pozerať lacné zábavné programy v televízii. Ale asi ich veľmi duchovno nezaujíma, keď zabíjajú svoj čas takouto povrchnou zábavou a potom sa prezentujú ako veriaci len tým, že ich urazí WC v zábavnom programe.

Že je to skôr u nich len fraška, napovedá práve to pohoršenie.

Keby ich zaujímali opery, balety, výstavy, umenie, knihy, poézia, verte, že by nemali na zábavné programy čas. A potom by ich nemuselo pohoršiť WC.

Ale keď sledujú sprostosti ako zábavu, už na čom majú prezentovať svoju vieru? No len na sprostostiach.

Preto to tak na Slovensku aj vyzerá, že aj vieru ľudia vidia len ako taký obal – svadby, krstiny a nech to nepripomína WC.

Je to tak diametrálne ďaleko od viery a duchovna, že veriacimi to nemôže ani trknúť. Pravdepodobne ani nestrácajú čas lacnou zábavou.

 

 

 

Kto sa ako obliekol a s kým prišiel, to vraj každého zaujíma!

A ako vidím, tak toto zaujíma veriacich?

Videli dekolt všetkých dekoltov?

 

 

 

 

Musím povedať, že som to nedokázala dopozerať kvôli tomuto článku ani tie dve minúty. A vysvetlím vám rozdiel od infovojny.

Na infovojne sa aspoň dozviete, čo si tak myslia ľudia, ktorí si myslia, že iná vláda by už bola iná. Je to masovejší úkaz od nejakých pár dekoltov, čo už nemá vôbec žiadnu myšlienku. Celebrít je málo, to nemá vôbec žiadny zmysel pozorovať. A čo na nich? S kým prišli a v čom?

To sa určite viac dozviete, keď si pozriete ponuku bytov na Slovensku alebo ako si môžete zariadiť byt, čo aj využijete. Naozaj by veriaci nevedeli žiť bez posudzovania, kto v čom prišiel a s kým a koho mal dvojičku? A potom sa čudujete, že tie celebrity sú tupé a vy tiež? Však to musí poškodzovať duchovný vývoj, zaujímať sa o také prízemnosti nehodné normálneho človeka, nieto ešte veriaceho.

A keď k takým róbam dopasovali WC, už to hovorí za všetko. Mali by ste naopak oceniť, že boha šoubiznisu predstavili takto trefne, že evokuje vám len WC.

Keď pôjdete do divadla a nie kvôli róbam, ktoré sú inak tradične len škaredé, však pozrite si nejaký historický film, čo je to pojem šaty, tak sa vám to nestane.

 

 

 

 

.

Všetkých vždy ohrozujú extrémisti

28.10.2020

Ľudia si myslia, že keď niekde vidia extrémizmus, najlepším bojom proti takému extrémizmu bude veľká sila opačného, lebo nepriateľská sila vyžaduje veľkú silu opačného, ako vo vojne. Preto neustále obidve skupiny sú nútené zvyšovať svoju silu a roztáčajú dva opačné extrémy, z ktorých každý je už chorý a extrémny. Švédsko spolieha na dobrovoľný [...]

Opäť sa budem venovať téme, kto je na vine

26.10.2020

V Česku nadávajú na Babiša, že schválne podceňoval opatrenia kvôli voľbám a snažil sa zapáčiť ľuďom a preto všetko mali benevoletnejšie. Áno, je to tak, že má na tom svoju vinu, ale najväčšiu vinu na tom má v Česku ich opozícia a opozičné strany, ktorým vyhovovalo, že sa šírili konšpirácie o pandémii a neškodnosti vírusu, aby mohla všetky opatrenia vlády [...]

Nevedela som, že sa rodí v rúškach

25.10.2020

Doteraz som si myslela, že to len extrémisti na jednom konci preháňajú, že rodičky nútia rodiť v rúškach. A napokon sa dozviem, že nielen že musia rodiť v rúškach, ale pôrodnice sa im môžu vyhrážať, že im zoberú novorodenca, keď nepodstúpia test. „Obludnosť postoja nemocnice umocňuje aj skutočnosť, že WHO v žiadnom prípade neodporúča oddeľovať [...]

pocasie-30-10-2020

Studený front odíde, teplý príde. Daždivé počasie zostáva

29.10.2020 22:17

Po chladnom piatku sa situácia cez víkend zmení. Niekde môžu teploty stúpnuť až na príjemných šestnásť stupňov Celzia.

DOD: Ústavný súd SR

Ústavný súd súhlasil s väzbou pre Urbancovú a Lindtnera

29.10.2020 21:46

Ústavný súd nedal súhlas na vzatie do väzby Jozefa Kolcuna, sudcu Najvyššieho súdu. S väzbou pre Urbancovú a Lindtnera nemal problémy.

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícii

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.