Založ si blog

Korčok by rovnako poslúžil aj progresívnej vláde

Korčok si môže vytiahnuť aj sto papierov, kde si niečo prečiarkne, ale nenadiktuje mi, čo si mám myslieť.

Musím povedať, že v socializme mi to tak neliezlo na nervy, lebo vtedy sme politické prejavy nepočúvali. Takže nás nemohli rozčuľovať.

 

Uvažovala som len nad tým, že keď raz aj toto skončí, ako aj on bude písať: „Vtedy sa inak ani nedalo existovať…“ Ako sa od toho morálne a ľahko dištancuje, že ale vnútorne s tým nič nemal. To bolo len také naoko.

 

Dnes som si uvedomila, že to má spojitosť s nejakou ťažkou udalosťou, ktorú keď prežijete a zažijete, že sa dá prežiť a skončí, už sa jej opakovania nebojíte. Zažili ste, že to niekde končí. To sme v socializme necítili. Všetci sme to cítili tak, že toto neskončí nikdy. Bola v tom depresia konečného stavu.

Ale odkedy viem, že socializmus sa dá prežiť a môžete sa dožiť konca a dožili sme sa ho, už sa aj na Korčoka pozerám s tým, že raz to skončí rovnako a toto nie je konečný stav. Vidíte už potom frašku a necítite depresiu.

Teraz ako to podčiarkujem, prišiel mi na um ešte iný príklad. Keď prvýkrát zažijete neveru, ste z toho na kolaps. Keď prvýkrát stratíte životnú lásku, máte pocit, že pre vás skončil svet. Ale keď zažijete, že sa to dá prežiť, ďalšiu neveru už tak neprežívate, z konca ďalšej lásky už nie ste na konci svojho života. Viete, že to musí odznieť a chce to svoj čas.

 

Najväčší vtip bol, keď povedal, že novinári si plnia svoju povinnosť a preto im ďakuje. Tu vidíte, že tu neexistuje samostatné rozmýšľanie novinárov, ale povinnosť, ako presne majú informovať. Tiež bol vtip, keď povedal, že aby dosiahli, nejakí nepriatelia svoje ciele. Na to sa hodí len veta – Zlodej kričí, chyťte zlodeja!

 

Ja alternatívu kritizujem. Nepáči sa mi ich náboženský fanatizmus a boj proti všetkým témam, ktoré pre mňa predstavujú liberalizmus. Konzervatívci sú pre mňa zjednodušene zaostalí. Neznášali by ma všetci ich nadšenci. Pohádali by sme sa na väčšine tém a úplne najviac na tom, že stále za najhoršiu možnosť považujem progresívnu vládu so Smerom a radšej tam budem mať s touto vládou aj Korčoka. Takže ja podľa nich Korčoka schvaľujem.

A po tomto by ešte Korčok tvrdil, že mi vymyli hlavu svojou propagandou a svojimi cieľmi.

Natoľko nemám podobné názory s nikým, že sú moje vlastné, ako medzi dvomi kameňmi šibnutých extrémistov. Blázni na jednej strane, aj na druhej.

Ale keď sa vrátim k začiatku. Korčok si môže vytiahnuť aj sto papierov, kde si niečo prečiarkne, ale nenadiktuje mi, čo si mám myslieť. A on to aj dobre vie, že myslenie ľudí zmeniť nemôže, ale zastrašiť ich povinnosťou môže. Dnes vám slobodu okrešú elegantnejšie. Myslíte si, že ste slobodný a ste otrok, dnes viac ekonomický. Upratovačka je slobodnejší človek než herečka. Upratovačka už nemá kde padnúť, už teraz živorí, ale herečka by mohla živoriť tiež.

Korčok by rovnako poslúžil aj progresívnej vláde. Preto nech tam je!

 

 

A preto, oveľa viac než Korčok ma rozčuľuje tá naivita ľudí, že keby tam mali Pellegriniho a Hlas, už by to bolo iné. A ja si myslím, že len horšie, lebo to by sa ešte len našli!

 

 

V politike sú veľmi vzácni muži. Prakticky ich tam niet. Ľudia by ho nezvolili alebo by sa tam ani nedostal.

Ja mám takú krásnu prácu, že deťom rozprávam rozprávky o mužoch, že môžu žiť a existovať a nech tomu veria, že to nie je len rozprávka, všetky tie príbehy o statočnosti, pravde a odvahe.

Niekedy si ľudia myslia, že nemám rada mužov, keď zdanlivo mužov tvrdo kritizujem. Ale ja naopak, do smrti budem veriť v ich existenciu, že neexistujú len v rozprávkach. O to sú to vzácnejší ľudia – muži. 

 

Sú vzácni ako zlato alebo nejaké diamanty alebo skutočná láska na svete samej bižutérie.

Keby sa taký Korčok zmenil na šperk, tak si ho kúpite na aliexprese ako zlatého pavúka na retiazke, čo o mesiac sčerná, ale na krku by ste to nenosili ani keby sa blyšťal a neobjednáte si niečo také ani za euro.

 

To som napísala ešte včera po tlačovke Korčoka, moje dojmy a dnes čítam Chmelára:

 

 

DEZINFORMÁCIE IVANA KORČOKA

Základnou charakteristickou črtou dezinformácie je, že to nie je úplná lož, ale úmyselné zavádzanie adresáta skreslenou informáciou, ktorá vedie k nesprávnym záverom. Málokto vie, že Slovensko je vo výrobe dezinformácií minimálne európskou veľmocou. Nemám však na mysli (iba) alternatívne médiá, ktorým zámerne prischol názov dezinformačné weby. Mám na mysli oveľa sofistikovanejšiu a lepšie financovanú sieť politických think-tankov, ktorá vyrába na objednávku Bruselu alebo Washingtonu také množstvo dezinformácií, že im alternatívna scéna nemá šancu konkurovať…“
prečítejte si ďalej sami:
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/3511112218920645

 

 

 

„Mal sa nechať zlynčovať?“

 

„Rittenhouse, ktorý mal pri sebe ako strážca poriadku viditeľne zbraň, utekal prenasledovaný neznámou skupinou ľudí – výtržníkov, čo potvrdili aj zábery z mobilného telefónu, ako sa za ním hrnuli s jasným cieľom napadnúť ho. Po tom, čo chlapec pri úteku spadol a vrhli sa naňho protestujúci, ten v sebaobrane dvakrát vystrelil a teraz je podozrivý z dvojnásobnej vraždy.

 

Na internete sa objavilo, ktoré celú situáciu zaznamenalo. Černošský youtuber, ktorý ho publikoval, sa chlapca zastal a tvrdí, že zázrakom je, že útok výtržníkov vôbec Rittenhouse sám prežil.“

 

 

 

 

Taktiež si nemyslím, že sa mal nechať zlynčovať a môže sa vraždou nazývať, keď vás prenasledujú a útočia na vás skateboardom. 

Keď vás prenasleduje černoch, nesmiete sa brániť, aby ste neboli rasista a vrah černochov? 

Teraz má za toto dostať doživotie? Svet sa zbláznil, nechráni obete, ale chráni černochov aj s nožmi a kriminálnikov, keď su černosi. Môžu podpaľovať, rabovať a nikto sa pred nimi nemôže brániť, lebo sú černosi? 

Kam ste to došli?

 

 

 

.

 

Stačí, aby začali stúpať požiadavky na „morálnu uvedomelosť“!

09.08.2022

Včera som si pozrela jedno hodinové dokumentárne video – ako vznikla vojna na Ukrajine, čo jej predchádzalo, celú chronológiu konfliktu. Dnes máte množstvo všelijakých videí, ale tak dobré video som k tejto vojne ešte nevidela, pretože nabité dôkazmi – strih a vidíte toho politika, čo hovorí, čo robí na vlastné oči. To nie je, že napísali vám a ktovie, či [...]

Správa AI nemala byť podľa SME publikovaná!

08.08.2022

Ospravedlňovanie a kritika správy Amnesty International zo strany SME: Je to paradox, že ich aj ospravedlňujú a zarovno píšu, že tá správa nemala vyjsť alebo inak preformulovaná. Uvádzam len podstatné časti, keďže je to platený obsah: „AI zároveň neriešila, ako by sa malo postupovať, ak samotní civilisti z bojových zón nechcú odísť napriek [...]

A v čom sa SME líši od Kuffu?

07.08.2022

„V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. [...]

Bratislava justícia súdy GP Žilinka

Pochybil Žilinka, ak nevidí dôvody na rozpustenie ĽS NS?

12.08.2022 15:00

Predstavuje Kotlebova strana bezprostrednú hrozbu pre demokraciu? Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá žalobu na rozpustenie ĽS NS. O aké dôvody sa opiera?

voda, jazero, rieka, leto, kúpanie

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

12.08.2022 14:28

V tom čase sa v rieke zhromažďovali z dôvodu rozmnožovania väčšie množstvá rýb druhu podustva severná.

HaZZ České Švajčiarsko hasenie štatistika

Hasiči v Českom Švajčiarsku uhasili rozsiahly požiar, trval 20 dní

12.08.2022 13:50, aktualizované: 15:54

Dnes ráno sa drobné skryté ohniská objavili opäť v blízkosti dominanty parku Pravčickej brány a vrchu Bouřňák.

Opičie kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

12.08.2022 13:03

Celkový počet potvrdených prípadov sa zvýšil na desať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,164
Celková čítanosť: 4670616x
Priemerná čítanosť článkov: 4013x

Autor blogu

Kategórie