Založ si blog

Zabetónovanie voličov OĽaNO

Ešte nikdy sa neodohrávali také mediálne štvanice, aké môžete vidieť dnes. Ani po smrti Kuciaka a jeho snúbenice novinári nerobili takú štvavú kampaň na Smer, ako dnes zažíva OĽaNO a táto koalícia. Ja si to veľmi dobre pamätám, pretože som vtedy stála na strane Smeru a veľmi ma poburovalo, že sa ignorujú normálne voľby a niekto chce zmeniť vládu len tak z ulice. Presne to bola doba, keď som si myslela, že čo tak zúrivo chcú dostať ku korytu, to nebude nič dobré pre Slovensko, len zaplatené. Darmo sa vtedy Havran namáhal a to jediným článkom Svine, ľudia neboli v takom šialenstve, v akom sú dnes, tak dožerava vytočení médiami. Nebolo tých článkov proti Smeru toľko, lebo som si ich odkladala v jednom článku ako dôkaz, koľko ich bolo, keď útočili na Smer a vyslovene obviňovali Smer a potom tvrdili, že také nepísali. Bolo ich pár s doslovným obviňovaním. Aj keď na uliciach stáli demonštranti, v diskusiách nevládlo také rozoštvanie národa.

 

To všetko ma presviedča len o tom, že sa pri voľbách stala chyba a nečakane sa k moci dostala koalícia, ktorá nebola objednaná a vysoko, vysoko zaplatená v predvolebných prieskumoch. Mal vládnuť Smer s PS/SPOLU a tak to bolo pripravené a tak to mali ospravedlňovať, že nič iné sa nedalo robiť.

Preto dnes tak zbesilo útočia aj zo strany Smeru, aj zo strany PS, lebo toto je objednávka a nie tento omyl v programe oligarchov, čo máme.

 

Ja nie som ekonóm, ale veľmi dobre rozoznám, že keď sú argumenty, tak sa použijú a koľko ich bolo kedysi proti Smeru – argumentov, nie blbostí. Nikdy nevyzerala politika tak infantilne a nie kvôli Matovičovi, ale kvôli argumentom, ktoré už nemajú čo recyklovať. Nikdy argumentom neboli len ponožky, slivkový koláč a 100x za sebou diplomovka. Oni ani nevedia na čo majú útočiť, zúfalo niečo hľadajú, čoho sa chytiť. Nemajú aké kauzy rozoberať, tak vytiahli morálku ako keby nikto nikdy na Slovensku nekradol, neuniesol štát, ako to ešte len nedávno písali a zrazu je o tom všetkom ticho. Ako by povedal Michelko, je to šialené. Áno, je to šialené, že ani on nemá čo rozoberať a je odkázaný na komentovanie Bla-bla-bla a koniec, nie je ďalší bod programu. Ako ja ich počúvam a čakám, kedy zaznie nejaký pádny argument, ako som to mala vo zvyku sledovať.

A viete, že jeden pádny od neho naozaj zaznel? Ktorý sa týkal už nejakej dôležitej veci?

 

Michelko povedal, že keď chce byť objektívny, tak musí povedať, že Fico nemá pravdu s tým, čo sme s grantami a pôžičkami nevyjednali, lebo to už je absurdné, to by nevyjadnal ani on, ani David Copperfield. Takže napokon aj tá jediná vec, čo ma zaujímala, či má Fico ozaj pravdu, tak to bol účelový nezmysel.

A čo teda zaváži? Bla-bla-bla, že to je horšie ako kauzy Smeru? Ja nie som senilný dedko, aby mi toto stačilo! Ale zrazu každý dúfa, že keby boli predčasné voľby a preto aj oligarchovia rozoštvávajú ľudí. Viac ma prekvapil Chmelár, musel byť veľmi urazený za neúspech vo voľbách, keď tiež razí, tak nech radšej Smer a u Sotáka mu už vulgárnosti nevadia. Čo, čo je dôvodom na návrat Smeru? Tlačovka? To kedy bolo, keď ani jedna tlačovka za žiadnu kauzu nezmenila vládu?

Komplet si myslím, že už sa zošaleli nielen médiá a poštvaní voliči, ale už preskakuje aj Chmelárovi.

 

Kvôli bla-bla-bla a tlačovke o diplomovke mám chcieť Smer? Kvôli ryži na tanieri alebo ponožkám? 

Nikdy, nikdy nebola naša politika taká infantilná a odvolávajúca sa len na hlúposti. Rozoberali sa kauzy, bolo toho veľa a nie ako vyzerá, pôsobí slečna Tabak.

 

Normálne som zapochybovala, či si všetky kauzy Smeru niekto nevymyslel, keď je zrazu o tom také ticho. Tiež zaplatené?

Ešte aj Harabin zabudol, čo poprezrádzal na Smer a už ho zaujíma len diplomovka. Veď my sme vlastne šťastný štát, keď všetkých zaujíma len 100x diplomovka a tanier a motorka. Dnes Sulík varil, prečo ste tam nebežali, že tam má tanier?

Tak nabudúce si asi pred voľbami pozriem obrázky a kde budú mať tanier, hrniec, trojkolku, toho nevoliť. Voliť zlodejov, lebo tí to majú mnoho rokov nacvičené, asi by tam tanier nedali, lebo vznešene už len kradnú!

 

Michelko tipuje, že OĽaNO padne na 15 %. Ľudí odradia ponožky, motorka a sympatické sú im ženy, čo podajú o rozvod v správnej chvíli celkom náhodou.

A ja si myslím, že to voličov OĽaNO a tejto koalície skôr zabetónuje, že je tu tak veľká objednávka po vynovenom Smere.

 

 

Keby som nebola aj „Sulíkov svedok“, tak ani neviem, koľkokrát Sulíkovi a SaS nadávali, že povalili vládu a oni môžu za návrat Smeru. Ale viem, že to bolo celé roky a dennodenne, darmo sa roky bránili. Na vine je a bola SaS, že povalili vládu a v prvom rade sa mali starať o to, aby sa Smer nevrátil.

 

Po tomto ste čakali, že vám urobia tú radosť znovu, aby ste im to mohli vykrikovať ďalšie roky?

Aspoň určite na mňa to pôsobí tak, že veľmi dobré bolo zvoliť OĽaNO a v každom prípade znovu voliť OĽaNO, keď im to tak a zaplateným kole oči.

No dajte predčasné a na betón volím OĽaNO a presne túto koalíciu, v akú som ani nedúfala. 

A keď ju tak ohrozujete, nebudem ju ani kritizovať, ich fanatici si môžu robiť čo chcú, to je pre mňa nepodstatné a ako na reformy doplatia dôchodcovia, to ma nezaujíma. Ich to nezaujímalo doteraz, ako my všetci. 

 

 

Ak ste aj iných voličov OĽaNO takto odradili, tak dúfam, že ako mňa, že žiadne „lebo Fico“ ale „lebo Pellegrini“. Nie tam Fico, táto časť je nebezpečná, nie s Ficom.

 

 

 

 

.

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

protest, šimečka

Šimečka: Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu

23.02.2024 13:22

Lídrov vládnej koalície vyzval, aby obnovili vojenskú pomoc Ukrajine a prestali hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

Vladimir Putin

Putin tvrdí, že 95 % ruských jadrových síl bolo modernizovaných

23.02.2024 13:17

Ruské letectvo prevzalo štyri nové nadzvukové jadrové bombardéry.

HZS, záchranári

Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života

23.02.2024 12:58

Horskí záchranári hľadali 67-ročného slovenského turistu, ktorý odišiel na "Martinskú" ferratu a rodina sa s ním nevedela skontaktovať.

Kryvyj Rih, ruské bombardovanie, civilné domy, vojna na Ukrajine

Ukrajinský vicepremiér Kubrakov: Ak by sa vojna skončila teraz, rekonštrukcia by trvala desať rokov

23.02.2024 12:36

V sobotu uplynú dva roky od začiatku ruskej invázie. Napáchané škody odvtedy prekonali sumu približne 500 miliárd eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488155x
Priemerná čítanosť článkov: 3824x

Autor blogu

Kategórie