Založ si blog

Ukážková kritika našej prezidentky

Najprv som neverila, že by ma jej prejav mohol zaujať, ale na moje veľké prekvapenie ma zaujal a úplne najviac, ako naň reagovali politici a novinári.

 

Ten prejav sa mi páčil aj keď súhlasím s kritikou od Chmelára k tomu zbrojeniu, že potom tá pomoc nie je myslená vážne. Ale inak sa mi ten jej prejav veľmi páčil preto, že vyzdvihla naše prvenstvo v tom, ako sme si poradili s pandémiou, ako môžeme vďačiť vedcom a celej spoločnosti, že sme držali spolu a spolu to úžasne zvládli. Prišla mi na um myšlienka, že ona je taká múdra žena, že ona to napísala s iróniou, lebo takto veľmi jemne a žensky naznačila všetkým politikom a novinárom, ktorí sa tu medzitým ruvali a zhadzovali vedcov, že ani nevedia, čo je pandémia a rozoznať to od chrípky, ako to malo byť.

 

A vtedy som pochopila veľkosť toho prejavu skutočne múdrej liberálnej prezidentky, že im to povie jemne ako skutočný liberál, že takto to malo byť a takto vám za to ďakujem. A ak to tak nebolo, hanbite sa, že nebolo!

 

Novinárom musela tou ľahkou iróniou vyraziť dych, keď si uvedomili, ako každý deň vysmievali vedcov, krízové štáby a ich zbytočnosť. Všetkým muselo prísť mdlo, že vraj sme spolu držali a nemali by sme sa už vrátiť do stavu pred koronou, keď sa ešte ľudia navzájom tak neruvali pre otvárací čas v obchodoch a zatvorené fitnes centrá, pre rúška, pre obyčajnú chrípku, pre Majdan.

Všetci zostali ako obarení, keď prehovorila žena a dáma, za čo by iného voliča OĽaNO už chceli obesiť, že je len fanúšikom šuplíkového šaša.

Ale keď to odznelo v parlamente, za čo tu voliči OĽaNO riskujeme diagnozy psychopat, ešte aj na SME museli zraziť podpätky a pochopiť, že ona nie je fanúšik Matoviča, ale je to pravá veľkosť.

 

Úžasný prejav, nič z toho by si nemohol dovoliť tvrdiť ktokoľvek bez toho, aby neodišiel ako psychopat. Nám by sa smiali, že sme naleteli nejakému prvenstvu, že ešte veríme nejakým vedcom, že sme romanticky nablblí, keď cítime v rúškach nejakú súdržnosť. Nás za to neurážali len voliči iných strán. Nás za to urážali novinári a politici, ktorí sú ukážkou toho, ako to bolo naozaj a pandémiu chceli využiť len na zvrhnutie vlády.

Všetci tu trpeli infodémiou a hoaxy tu šírilo ešte aj SME, už nielen alternatívne médiá, že celá pandémia bola a je len vymyslené divadlo.

 

Predsa len sme kultúrny národ, keď ju za to nikto nechce obesiť, ani zosmiešniť a musia uznať, že keď to všetko takto ironicky vymenovala prezidentka, niečo na tom bude! 

 

Asi predsa len máme v niečom prvenstvo a pochopí to aj Sulík a Schutz a asi naozaj máme vedcov, ktorým by sme mali veriť a asi tí voliči OĽaNO, čo aspoň oni prežívali takú romantickú súdržnosť, nie sú len psychopati.

A všimli ste si ten zdvihnutý prst k infodémii na SME, aby prestali so šírením hoaxov, že sú lepší než vedci?

 

Veľmi sa mi jej prejav páčil. Lepšie a takto ľahko ironicky by to už nikto nepovedal. Toto dokáže naozaj len liberál, že vás totálne odzbrojí a o čo ste sa ruvali celé mesiace, že nič z toho nie je pravda, tak všetko je také romantické, ako ste nechceli. A máme to prvenstvo, či chcete alebo nie. Vďaka vedcom, ktorí rozumejú nielen chrípke ako SME a vďaka súdržnosti, ktorú sa ani infodémii na SME nepodarilo rozbiť.

 

 

 

 

 

 

 

.

Show na Schindlerov

11.07.2020

Asi by sa vám nepáčilo a nepáči sa vám, keď sa liberáli len hrajú na spasiteľov sveta, keby písali: Presťahujme všetkých Afričanov k nám, pretože keď zachránime čo len jeden život, zachránime celý svet. Pomáhajme ako matka Tereza a preto poskytneme naše domovy ľuďom v núdzi, lebo v každom z nich máte vidieť Ježiša. Máme za sebou roky, keď ste [...]

Celosvetové preteky v primitivizme mužov – bojujú maternicami

10.07.2020

Keby sme aj my mali zotročené ženy a ženy by boli závislé na mužoch a neuživili by sa samé a nebola by antikoncepcia, tiež by nám rodili po 10 detí a porazili by ste ich maternicami, pretekali by sme sa v tom s primitívmi. V čom sa líšia takí muži od nejakých osadníkov alebo radikálov, ktorými pohŕdajú? Poviem vám, sú od nich horší, lebo mali lepšie podmienky, [...]

Nevychovaní rodičia mávajú agresívne deti

09.07.2020

Už v roku 2009 som v článkoch upozorňovala na nemohúcnosť škol poradiť si so sexuálnym obťažovaním a už na základných školách. Ale čo chcete od škôl, keď tu som včera zažila, že 8x mi nejaký starý človek nadáva, že som stará dievka, inokedy, že si mám rúško strčiť do rozkroku a ešte sa na tom všetci tu starí smejú, že takéto mi vadí? Kde ešte staré [...]

Viktar Babaryka

Bieloruská volebná komisia odmietla zaregistrovať Babaryku do volieb prezidenta

14.07.2020 13:30

Bývalého riaditeľa banky Belgazprombank Babaryku médiá považovali za hlavného rivala dlhoročného prezidenta Alexandra Lukašenka.

Branislav Gröhling

Gröhling vypracoval diplomovku podľa predpisov, tvrdí Paneurópska vysoká škola

14.07.2020 13:15, aktualizované: 14:13

Ako škola informovala v stanovisku, práca bola vypracovaná v súlade s internou smernicou dekana z roku 2007.

Kičura Kajetán ŠHR

Kičura zostáva vo väzbe

14.07.2020 13:05

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe. Najvyšší súd v utorok zamietol jeho sťažnosť ako nedôvodnú.

dôchodca, bitka

Namiesto húb dostal dôchodca bitku

14.07.2020 12:45

Zlomený nos, pohryzená ruka, modriny. Tak sa vrátil 67-ročný dôchodca Jiří T. z lesa. Prepadli ho traja chlapci, jeden má pätnásť, dvaja trinásť rokov.