Založ si blog

Nič neriskujú!

„Položme si otázku

Pred tým, než idem niečo urobiť, mal by som s položiť otázku, čo by malo byť výsledkom môjho konania. Pokladajú si túto otázku aj novinári denníka Sme, či Denníka N (o tom, že si ju kladú novinári Pravdy a Hlavných Správ nepochybujem, ani o odpovedi na ňu)?

Totiž, pre prúdy ako sú Hlavné Správy je podrývanie dôvery v súčasnú koalíciu motivované možným návratom proruských národne-socialistických strán do vlády. Ideálne vo forme Fico, Kotleba, Harabin, no prežili by aj kapitána Danka, lebo má rád Rusov.

Čo je však motiváciou inak otvorene liberálnych a prozápadných médií?

Nie, netvrdím, že súčasná vláda nemá byť kritizovaná len preto, že prišla po zhubnej vláde národných socialistov karpatského kleptokratického typu. To naozaj nie.

Lenže, neustálym sa pitvaním v každom Matovičovom a koaličnom detaile či zaváhaní nespôsobíme to, že voliči OĽANO či inseminátora Borisa preskáču k stranám, ktoré novinári väčšinovo volili a otvorene s nimi sympatizujú (PS/Spolu). Týmto neustálym pitvaním sa spôsobíme to, že voliči OĽANO a Borisa prejdú tam, kde dlho zvažovali, že zostanú, alebo budú, prejdú ku Kotlebovi a Pellegrinimu aj s jamkami na lícach.

To, s akou vervou sa všetky médiá pustili od prvého dňa do tejto koalície mi vcelku pripadá, akoby im tam ten Fico s kapitánom Dankom a Pišta Harabinom chýbali. Predsa len, Slovák pre svoje prežitie potrebuje útlak a možnosť sťažovať sa. A ak ju nemá, tak si ju vymyslí…

Matovič je Matovič. Jeho komunikácia mi nieje zrovna sympatická. No nebuďme bláhoví, a to doslova. Voľby, vzhľadom na to, aké sú kognitívne schopnosti väčšiny národa dopadli najlepšie ako mohli. Viem, nedopadli podľa predstáv novinárov a ani podľa predstáv mojich. Predstavy je však VŽDY potrebné dať do stretu s realitou. Inak to, čo robím, môže priniesť diametrálne odlišné výsledky od tých, aké by som chcel, aby prinieslo…“

 

 

S týmto komentárom sa nestotožňujem, ale výborne ilustruje množstvo otázok čitateľov SME, prečo tak bojujú proti tejto vláde. Tento čitateľ a mnohí čitatelia si myslia, že progresívne SME je len tak naivné, že nebezpečne riskuje návrat Smeru.

No redaktori SME vôbec nie sú naivní a veľmi dobre vedia, čo robia a keby to náhodou nevedeli, zamestnávateľ ich k tomu usmerní, čo rozhodne nie je žiadne riskovanie. Keby sa vážne báli Smeru a vážne by s ním nebola možná spolupráca, rozhodne by neriskovali, že si túto svoju vládu položia, AK JE ICH. Presne podľa toho viem, že nie je ich a možno a pravdepodobne v nej majú svojich ľudí, čo budú vo vhodný čas robiť problémy, ale vlastnú vládu by zvrhnúť nechceli!

 

Takže, prečo sa neboja Smeru???

 

Lebo sa neboja celkom nikoho, kto by s nimi spolupracoval. Spomeňte si z Gorily. Tí, čo ovládajú tento štát, si nekupujú len jednu stranu, ale majú kúpených ľudí v rôznych naoko opozičných stranách súčasne. Či volíte jednu alebo opačnú, vsadíte na toho istého ich koňa. 

Jedinú možnosť, podľa čoho prídete na to, kde je schovaný ten ich, je ten, ktorého sa neboja a v prospech koho to vychádza. Novinárov na to môžete používať ako teplomer. Akonáhle začnú títo progresívni novinári niekoho zhadzovať, o to viac je to zárukou jeho neškodnosti. O čo viac to vychádza v prospech niekoho – to presne sú ich sluhovia, ktorí len čakajú ako vysoko krúžiace supy. A teraz je to okrem Progresívneho Slovenska Smer a hoci im krúžia nad hlavami, neboja sa ich, že im rozmnožia voličov, že iní voliči k nim ujdú, že ich posilnia, že im dláždia cestu, že im pripravujú už ľahko stráviteľnú korisť. Nech by bol Smer akýkoľvek, aj keby som si myslela, že sú tam rovno jednorožci, už len toto by ma varovalo, tento spoľahlivý barometer ich novinárov, ako Smeru porcujú korisť. 

Nemusím vedieť, koho kde majú a koho kam chcú dostať, ale nie sú na takých miestach, ako majú byť a ako to bolo dopredu dohodnuté a zaplatené pred voľbami, keď potrebujú zvrhnúť túto vládu. 

Môže byť v nej neviem koľko pochybných ľudí, to vždy nájdete, čo potrebujete, ale kľúčových pre seba v nej nemajú, inak by stíchli a kritizovali len naoko. To by nevyzeralo ako opakovaný novinársky Majdan.

 

A v koho prospech sa to deje? Vari by boli takí sprostí, že by Majdan robili len pre Progresívne Slovensko, ktoré skapalo vo voľbách? To by nestačilo na opakované voľby, aby sa to oplatilo. A kto je tu taký mocný, že by sa nám opakovane mohol ujať? No predsa len Smer, Kotlebovci to určite nebudú a iná strana tu už nie je.

SME zdanlivo robí pre akési malé Progresívne Slovensko alebo SPOLU, ale tá najdôležitejšia vec je, že robí pre Smer. Pre nový a poslušný Smer.

Potrebujú predčasné voľby a nevzdali sa myšlienky, že pomocou voličov Smeru sa opakovane zapracuje na progresívnej koalícii so Smerom. Dovtedy sa pripraví Smer, voličom sa bude páčiť a dovtedy si lepšie poistia svojich progresívcov pre ovce zas na opačnej strane. A už len pre túto dohodu, v ktorú stále neveríte, sú ich ciele veľmi, veľmi pochybné.

 

Ak nemám pravdu. Chcete tvrdiť, že SME nevie čo robí a má „redaktorov“ buchnutých o hlavu, čo by riskovali návrat Smeru?

(Je možné, že si to napríklad Keplová alebo Tkačenko alebo Schutz neuvedomujú, na čom v dôsledku pracujú. Keď máte prácu a správnu uvedomelosť, ani nechcete vedieť, kam by to mohlo smerovať. Takže tými „redaktormi“ som skôr myslela vyšších pánov, ktorí ich uvedomelosť kontrolujú a iste to majú tiež pekne zdôvodnené, že to bude nejaká záchrana Slovenska a podobne. Veď aj Fico a Blaha a každý je veľmi ľahko a rýchlo presvedčený, že by bol-boli najlepšími spasiteľmi Slovenska. To je najmenší problém – veriť, že pracujem na niečom veľmi dobrom.)

Nič neriskujú! Veľmi dobre musia vidieť krúžiaci Smer nad hlavami a veľmi dobre musia vidieť nálady v spoločnosti, kde Smeru budú pribúdať voliči každým mesiacom.  Na jednej strane Smeru, na opačnej už nie OĽaNO, ale progresívcom, potom to stačí už len spojiť. 

 

 

 

 

.

Centrum cenzúruje aj články z Postoja

11.09.2021

Centrum cenzúruje aj Postoj. Vyskúšala som, či sa dá poslať cez centrum Danišov článok z Postoja a nedá, znovu mi prišiel výhražný oznam, že vyhodnotia obsah môjho súkromného listu a odmietajú ho doručiť. Je to teda absurdné, aby si občania nemohli posielať obsah z Postoja! Akokeby Postoj bola nejaká alternatívna konšpiračná stránka. Zaujímalo by ma, či rovnako [...]

Prymula: „To, čo sa deje na Slovensku, to je skutočne experiment! „

10.09.2021

„Pokud totiž očkování proběhne, budou mít očkovací data ze Slovenska o očkování dětí obrovskou cenu, protože Pfizer bude moci data předložit americké FDA, že došlo k uskutečnění in vivo plošné studie v jedné zemí Evropské unie, konkrétně na Slovensku. A to bude silný argument pro to, aby FDA kývla a povolila vakcínu pro děti od 5 let i v USA. Kolik [...]

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška! “

07.09.2021

Matovič odkazuje ľuďom: „Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!“ „Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.“ [...]

očkovanie v škole, Zvolen

Stredoškolákov zaočkovali priamo v gymnáziu

17.09.2021 20:15

Na pôde zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra spustili v piatok očkovanie študentov.

lipšic

Lipšic má podozrenie, že ho sleduje SIS. Šeliga to chce riešiť na mimoriadnom výbore

17.09.2021 20:13

Špeciálny prokurátor pred piatkovým rokovaním Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa

Na Úrade inšpekčnej služby zrealizuje výbor poslanecký prieskum

17.09.2021 18:52, aktualizované: 19:42

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí k situácii v bezpečnostných zložkách.

Boris Kollár

Ak siahnete na Santusovú, povalím vládu, povedal údajne Kollár

17.09.2021 18:37

Premiér stretnutie nepoprel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 3803049x
Priemerná čítanosť článkov: 3909x

Autor blogu

Kategórie