Založ si blog

Okrem vírusov tu zabíjali naše babičky práve tí oligarchovia

„Súkromné spoločnosti sa chcú na testovaní nabaliť“

Aj v Česku sa o to bojuje, kto na tom zbohatne a kto na tom môže zbohatnúť!

 

Každý z nás sa mohol dozvedieť, že toľko kritizované testy už nebudú stáť 34 eur ale 48 eur. A nikde som nečítala vysvetlenie, prečo predtým ich mohli a vedeli robiť len za 34 eur. Jediným vysvetlením bolo, že postupom pandémie je „niečo“ na tom drahšie.

 

Keby tlačovka trvala 15 minút, tak chápem, že nie je čas to na takej tlačovke vysvetľovať, ale pokiaľ sa z tlačoviek stali hodinové kázne, kto ich počúva, tak aj toto chce podrobne!

Keď sa mohlo dlho vysvetľovať, ako sa na tom bývalá vláda priživovala, rovnako dlho sa má rovnakým metrom vysvetľovať prečo tieto testy nás už budú stáť viac a to odborníkmi. Navyše presne ktoré súkromné spoločnosti budú robiť toto testovanie a presne ktoré by sa na tom mohli obohatiť v tomto štáte, kde sa na všetkom nabaľuje a kradne.

 

Keď bol čas venovať sa tomuto vzhľadom na minulosť, musí byť čas venovať sa tomu aj do budúcnosti, lebo iste ďalší zbohatlíci čakajú, ako sa zas priživia na pandémii oni. Ktorí oligarchovia to sú v tejto krajine, kde sa snažia bohatnúť na úkor životov ľudí?

 

Keby sa neobohacovali, nie je problém aby na každej tlačovke bol jeden odborník na testy, ktorý bude v zlodejskom štáte podrobne informovať o neobohacovaní sa na testoch a ďalších dodávkach. Hlavne chcú ľudia počuť ceny, nákupy, množstvá, inak si tlačovky nechajte, keď tomu ľudia nerozumejú.

 

Keďže nemajú žiadne vysvetlenie, myslia si, že zas na tom niekto pokútne bohatne a to si myslia právom. Zvlášť, keď hodinu počúvali a celkom nič sa o tom nedozvedeli.

Bez toho to vyzerá len ako omša v kostole.

 

Ak na to nie je čas, jeden odborník to stihne všetko rozpísať – sumy, vysvetlenia do jedného článku, ktorý bude zverejnený všade.

 

Ak nie, tak táto vláda plánuje ďalšie obohacovanie súkromných spoločností, keď je taký problém, aby to bolo všetko zverejnené a vysvetlené odborníkmi.

Ako to potom občania majú kontrolovať, či zas nie sú okrádaní? Veď sa všade písalo, že oligarchistická spoločnosť pokračuje.

Kde sa to teda občania môžu všetko podrobne dozvedieť? Čo sa objednalo, za koľko, prečo, prečo to bolo nutné, prečo je to najlepšie…?

 

Taktiež ľudia nerozumejú tomu, prečo sa na tom podieľajú súkromné spoločnosti, ktoré, kto ich vlastní, rozhovory s nimi ako s Pekovou. Kto neklame a nekradne, má záujem informovať a takých sa môžu novinári pýtať na tlačovkách všetky prečo, čo nie sú ľuďom jasné.

 

Ako to bolo napríklad s tým Mistríkom, že sme neprebrali nejakú zásielku 100 000 testov a prečo?

Keď ste sa začali tomu venovať, tak pokračujte, inak budú všetci alebo väčšina občanov presvedčená, že sa tu zas kradne a nabaľuje na ohrozovaní životov.

Nečakajte samozrejmú dôveru, keď práve to ste vždy kritizovali na voličoch Smeru. To je práve vami kritizovaná vec, že je smiešne politikom takto dôverovať!

 

Taktiež sa mi nepáči na tejto vláde, že sa bojí Ľuboša Blahu. Mať dobrého a šťavnatého oponenta je nezaplatiteľná vec, lebo si každý môže overovať, čo z toho je pravda a čo nie. A koho poznáte, že má dobrého a nevolá ho blázon?

Mne osobne jeho šťavnatý jazyk nevadí, lebo ani tak nie je podstatný obal a forma, ako obsah otázok a výčitiek. Myslím si, že to aj teraz bola opodstatnená kritika na rôzne strany a teraz on si môže dovoliť hádzať niekomu na hlavy aj „striekačky“.

 

Jeho kritika EÚ bola celkom trefná a inak celkom postačí, keď sa na hodinových tlačovkách bude rozoberať, ako nás už oligarchovia a súkromné spoločnosti neokrádajú a vedia vysvetliť svoje ceny a požiadavky.

Opäť, kto nekradne, môže to vysvetľovať od večera do rána. Iste si môžu zaplatiť na to aspoň jedného človeka, čo tam pri tlačovke nebude len stáť ale vysvetľovať a odpovedať. Bol tam vôbec niekto taký?

Keď sa na tom súkromné spoločnosti podieľajú, musia aj vysvetľovať a odpovedať, aby občania vedeli, že zas nimi nie sú okrádaní.

A to nielen k tejto téme.

 

 

Taktiež by tam mal stáť zástupca tých, čo chcú nakúpiť stíhačky a zvýšiť výdavky na zbrojenie s tými istými vysvetleniami, prečo, kde a za koľko a ako to občanom pomôže. Keď je to taká priorita, tak to patrí aj do tlačoviek o koronavíruse, aby sme mali celkovú predstavu o užitočnosti tejto vlády.

 

Boli ste všetci zvolení ako menšie zlo, ktoré chce pokračovať s oligarchami. Takže, môžete ukázať, že teraz nebudete kysnúť na to väčšie a rovnaké zlo.

Chmelár vždy opakuje – Hovoriť pravdu, oznamovať pravdu!

 

A znova, kto nekradne, môže o všetkom podrobne hovoriť celé dni. Tlačovky by už boli, len tie informácie nie. Stačia na to aj články pre všetkých, ale ani tie nie sú. Ľudia majú množstvo nezodpovedaných otázok a nielen o tom, ako chrániť babičku pred vírusom, ale podrobne ako gazdujete.

Okrem vírusov tu zabíjali naše babičky práve tí oligarchovia.

 

 

Chmelár 24.3:

NEPRENÁŠAJTE ŤARCHU OPATRENÍ NA ZAMESTNANCOV A DÔCHODCOV!

„Politické hnutie Socialisti.sk so znepokojením zaznamenalo zverejnený pracovný plán vládnych opatrení na podporu ekonomiky a vníma ho ako snahu o oslabenie sociálnej ochrany pracujúcich a zhoršenie ich pracovného prostredia. Vítame opatrenia na pomoc živnostníkom a malým podnikateľom, ale odmietame prenesenie ťarchy nákladov na riešenie pandémie na zamestnancov, dôchodcov, zdravotne postihnutých a ľudí žijúcich v pásme chudoby. Pripomíname Igorovi Matovičovi jeho predvolebný sľub, že sa nedotkne sociálnych opatrení. Znepokojujú nás aj deklarované snahy ministerstva obrany pokračovať v zvyšovaní vojenských výdavkov, čo za tejto situácie považujeme za trestuhodné mrhanie finančných prostriedkov, nevyhnutných na udržanie dôstojnej životnej úrovne na Slovensku. Priority štátu sa dnes musia zásadným spôsobom zmeniť. Bez pomoci štátu dnes zamestnanci, dôchodcovia a mladé rodiny s deťmi zvlášť ekonomické dôsledky pandémie nezvládnu. A ak nepomôžeme zamestnancom, nepomôžeme ani ekonomike.

Preto hnutie Socialisti.sk vyzýva vládu, aby po vzore Dánska či Veľkej Británie pristúpila k tomu, že štát uhradí 75 – 80 % miezd zamestnancov po dobu troch mesiacov, ak zamestnávateľ uhradí zvyšok a zaviaže sa, že zamestnanci nebudú prepustení. Rovnako navrhujeme, aby došlo k okamžitému zastaveniu splátok hypoték a ich odloženie o rok bez sankcií. A napokon, vláda by mala zaviesť okamžitý zákaz prevodov ziskov firiem pôsobiacich na území Slovenska, do zahraničia. Ak štát dočasne prevezme na seba záväzky podnikateľov v mzdovej oblasti a zabezpečí plynulú výplatu miezd, zvýši aj kúpnu silu zamestnancov, a pomôže ekonomike viac ako jednostrannými opatreniami v prospech podnikateľov. Veríme, že ak sa Igor Matovič stále považuje za predstaviteľa obyčajných ľudí, že na nich nezabudne.“

 

 

 

.

„Tri roky stará správa RAND Corporation teda obsahovala eskalačné opatrenia proti Rusku, po ktorých sa dali očakávať eskalačné protikroky. „

06.02.2023

Proxy vojna USA s Ruskom Dôkazy, že vojna s Ruskom bola vyprovokovaná a dopredu plánovaná ako proxy vojna. „Na preťaženie Ruska sa hodia proxy vojny Ďalšia kapitola navrhuje presiliť Rusko tam, kde má vojenské záväzky alebo sa tam priamo angažuje, a to podporou síl, ktoré budú bojovať proti Rusku v zástupnej vojne miesto USA. Autori sa [...]

„Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být poslán do války, která se nás netýká. „

02.02.2023

Zaujalo ma, čo si myslia ľudia v Česku, teda tí inteligentnejší: „Největší kravina, co se české dezinfo-scéně povedla, je to, že miliony Čechů věří tomu, že nyní, když vyhrál generál Pavel, tak bude mobilizace a půjdeme bojovat na Ukrajinu. Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být [...]

„Muži, čo požiadali o zbavenie sa povinnosti mobilizácie, nemajú kúsok hanby v tele“

29.01.2023

Odkedy som scenzúrovaná a odstavená z blogov, tak už nepíšem. Ale nad týmto som sa obzvlášť pozastavila, kam až siaha debilizácia čitateľov na SME, keď žena čitateľka sa pohoršuje nad mužmi, čo by sa chceli vyhnúť mobilizácii do vojny. Dokonca ona je už tak uvedomelo prevychovaná, že sa pohoršuje aj nad matkami, ktoré by nechceli aby ich synovia uvedomelo nenastúpili [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.