Založ si blog

VYKRÚŽKUJ SI PODOBU SMERU – najväčší oblb Smeru a oligarchov

Blaha 18.1.

 

„TOTO JE ROZHODUJÚCE – AK TO NEDÁŠ FICOVI, ALE KOTLEBOVI, V SKUTOČNOSTI POMÁHAŠ KISKOVI

Ľudia musia pochopiť, že ĽS NS im nemá ako pomôcť, aj keby neboli fašisti. Budú sedieť v parlamente navždy odsúdení na opozíciu. A vládnuť bude Kiska, pretože tie hlasy, ktoré tam poslali ĽS NS budú chýbať Smeru a SNS. Pretože každý, kto zamýšľal voliť Smer či SNS a dá to namiesto toho Kotlebovi, v skutočnosti posilňuje Kisku.

Taká je politická realita – vládnuť na Slovensku môžu buď Kiskovci alebo Ficovci. Iná možnosť nie je. Kotleba je kompletne izolovaný. Hlas Kotlebovi je preto hlasom do koša, pretože oslabuje Ficovcov a umožňuje tým vytvoriť vládu Kiskovi. Či sa to niekomu páči alebo nie, politická logika nepustí.

VYKRÚŽKUJ SI PODOBU SMERU – TO JE JEDINÁ ŠANCA“

 

(Tu dodávam, že práve to je najväčší oblb, že by sa „lajčákovci“ v Smere dali prekrúžkovať, o čom som mala predchádzajúci článok.)

 

„Všetci tí, čo majú zlosť na systém – a ja patrím medzi nich – majú jedinú realistickú šancu. Vykrúžkovať si podobu Smeru – čo najľavicovejšiu v ekonomike a čo najvlasteneckejšiu v zahraničnej politike. To je jediný rozumný hlas vzdoru.

Pomôcť pracujúcim ľuďom môžu len tí v Smere, ktorí veria v socialistické a vlastenecké ideály. Sme tam. A každý to vie.

Toto treba vysvetliť ľuďom a o to sa snažím. Bez veľkých gest a pózerstva, ktoré nikam nevedú – obyčajným zdravým rozumom. Som úprimný, pretože celý život verím vo svoje ideály – a vždy budem bojovať za pracujúcich ľudí.

ĽUDIA DÔVERUJÚ ALTERNATÍVNYM MÉDIÁM, NA LIBERÁLNU TLAČ SA MÔŽEME AKURÁT TAK VYKAŠĽAŤ

Slniečkarsky hejt voči Kotlebovi mu iba pomáha. Našou úlohou je ukázať pracujúcim ľuďom, že sme lepšou alternatívou. A to sa dá jedine vtedy, keď budeme v médiách, ktoré ľudia čítajú, vyjadrovať svoje úprimné názory – v alternatívnych médiách ako Extra Plus, Hlavné správy či Slobodný vysielač.“

 

 

Podľa mňa je celkom prirodzené, že si Blaha presadzuje svoju stranu a nie inú, ktorej nie je súčasťou. Ale mýli sa v tom, že iná možnosť nie je.

 

Ako nie je iná možnosť? Rozhodujú sa voliči len medzi najväčšími stranami Smer alebo Kiskovcami? Len keď sa držia toho, čo ľudia volili predtým alebo predvolebných prieskumov, kde je najväčšia kopa, čo by už každý volič mal vedieť, že práve tým sú manipulovaní cez predvolebné prieskumy – voľte strany, ktoré volí veľa voličov, aby váš hlas neprepadol.

 

Teda, keď rátame s voličom hlupákom a s primitívnymi voličmi, tak naozaj nemajú iný výber, keď si myslia, že musia voliť nejako predurčene masovo iba medzi Smerom a Kiskovcami.

A kto im zakázal zvoliť masovo celkom iné strany? Kto im kázal myslieť ako ovce a zotrvačne voliť dokola tú istú stranu a potom nadávať, že nemali si z čoho iného vybrať?

 

Blaha sa odvoláva na alternatívne médiá, ktoré predtým voliči nemali a teda tie pravdivé správy, ktoré im celkom jednoducho, aby to pochopil aj posledný primitív, vysvetľovali, ako Smer a SNS kradla. Mňa sa nepýtajte ako, lebo toto pre mňa nie je téma, ktorou by som sa zaoberala – domácou politikou a kauzami na Slovensku a chcela o tom písať alebo sa o tom hádať. Mňa zaujímala len naša zahraničná politika a strata našej suverenity a aj z nej len toľko, čo som stihla aspoň nejako pochopiť za štyri roky, keďže predtým ma politika nezaujímala vôbec. Vychovávala som tri deti, pokým iní kradli a to bol môj voľný osobný čas. Najmenej ma nemrzí, že som ten čas strávila lepšie a zmysluplnejšie, pokiaľ muži len okrádaním žien a detí.

Ale Blaha musí vedieť, keď aspoň trochu sledoval tie alternatívne médiá, že ani jedno jediné nie je naklonené Smeru alebo SNS. Zhodne ich všetky alternatívne médiá vykresľovali celé roky len ako zlodejov. Že som vám to tu nepísala, tak len preto, že som vás nechcela urážať, keď to nemienim zdôvodňovať a domácou politikou sa nezaoberám, takže som absolútne nemala záujem vám to dokazovať, keby ste sa o tom chceli hádať v diskusiách. A predpokladala som, že voliči Smeru a SNS, ktorí nepočúvajú alternatívne médiá, tomu neveria, takže aj tak by tomu neuverili, keď alternatívne médiá nesledujú.

Ale žiadne alternatívne médiá si nemyslia, že by mali Slováci voliť Smer alebo SNS. Naopak hovoria voličom natvrdo, že už by ich volil len somár. Doslova tak, aby to pochopil aj posledný primitív, že už mu potom nevedia pomôcť.

Už ani v roku 2016 neodporúčali voliť ani Smer, ani SNS a to skôr vtedy nebolo koho iného voliť, keď ste nechceli voliť liberálov, pravičiarov alebo ĽSNS.

 

Odvtedy vám vznikli nové strany, ktoré nereprezentujú liberálov, ale práve tie alternatívne strany. Napríklad takou stranou stále je Sme rodina, Dobrá voľba, Vlasť, Socialisti.

 

Dnes už nemôže volič povedať, že si nemá z čoho vybrať. Môže si vybrať Vlasť alebo Socialistov, ktorí reprezentujú ľavicu, keď nechce voliť strany oligarchov. Oligarchovia si vždy platili všetky veľké strany a to zároveň opačné a v opozícii, aby vládli či sa postavia na ľavú nohu alebo na pravú.

 

Pre Smer sa práve dnes môžu rozhodovať voliči preto, lebo Smer považujú za najsilnejšie – najmasovejšie vyváženie liberálov. Ale Smer už nemá toľko voličov, aby už nikoho nepotreboval do koalície. Bude odkázaný buď na ĽSNS alebo práve Kiskovcov, z čoho si vyberie Kiskovcov. Takže Blaha vsádza na niečo nereálne, čo sa už nestane. „Alternatívni voliči“, čo sledujú alternatívne médiá, Smer a SNS voliť už nikdy nebudú.

 

Má pravdu len v tom, že ĽSNS zostane izolovaná, pretože okrem Vlasti by už s nimi nikto do koalície nešiel. Oligarchovia si to dobre vymysleli a veľmi dobre vsadili na to, že ovce zostanú ovcami a nechajú sa oklamať predvolebnými prieskumami, kde im patria práve veľké kopy, kde váš hlas vraj neprepadne. Práve v nich sa prepadne len k tým istým oligarchom, ktorí strany striedajú ako ponožky. Ľavá ponožka Smer, pravá ponožka liberáli.

 

 

.

Najviac ma zaujíma, ako odstavia Matoviča a OĽaNO

25.02.2020

Strana Za ľudí má asi najviac odborníkov, ktorí, keby naozaj chceli pracovať pre Slovensko, dokázali by to. Ale je to hlavne ideologická strana oligarchov, ktorí keď si chcú nahrabať, musia viac »

Fašisti a nacisti v našom štáte

22.02.2020

Najnebezpeční ľudia sú tí, ktorí majú na svedomí životy iných a ktorí ohrozujú životy ďalších v mene princípu nadčloveka, že môžu iných ľudí považovať za menejcennejších alebo viac »

Sen našich oligarchov – progresívna koalícia so Smerom

20.02.2020

Keby som si myslela, že progresívne strany dokáže prevážiť Smer, tak by som volila Smer a to bez ohľadu na ich minulosť, lebo momentálne považujem za väčšiu hrozbu budúce progresívne strany. viac »

Taliansko, Miláno, koronavírus

Koronavírus zabíja v Taliansku, Južná Kórea predbehla Čínu

29.02.2020 05:18

Koronavírus sa šíri po Európe, najhoršie je na tom Taliansko. V Ázii už pribúdajú nakazení viac v Južnej Kórei ako v Číne.

ZŠ Jeséniova Bratislava, voľby 2020

ONLINE: Volebná sobota je tu, volí sa v 5998 okrskoch

29.02.2020 04:00

Od 7.00 do 22.00 môžu milióny slovenských voličov využiť svoje právo voliť. Prichádzajú na voľby aj zo zahraničia, časť už hlasovala písomne.

Turecko, Sýria, Idlib

Erdogan hovoril s Trumpom o bojoch v Sýrii, nežiadal NATO o pomoc

29.02.2020 03:28

Donald Trump sa zhodol s Recepom Tayyipom Erdoğanom, že sýrska armáda a jej spojenec Rusko by mali ukončiť vojenskú ofenzívu v sýrskej provincii Idlib.

Jakub Prokeš, šéfredaktor

Poďme voliť

29.02.2020 00:00

V sobotu sa rozhodne. Na Slovensku sa konajú parlamentné voľby. Ich výsledok určí charakter našej krajiny na najbližšie štyri roky.