Založ si blog

Podobnosť medzi kresťanmi a moslimami, tiež takzvanými veriacimi

Možno si myslíte, že kresťania sú mierumilovnejší. Ale keď je raz niekto náboženský fanatik a štáty to nekontrolujú, zvrhne sa to vždy do množstva agresívnych siekt. Zvlášť agresívni ľudia vyhľadávajú rôzne sekty, kde si svoju nevraživosť voči rôznym skupinám môžu pestovať pod hlavičkou, že to v mene Boha alebo Alaha, cnosti, viery… Z kresťanov sa nemohli stávať takéto agresívne skupiny preto, lebo v Európe máme pre kresťanstvo kontrolované štruktúry. Nemohlo sa stávať, aby sa niekto celkom svojvolne vyhlásil za kňaza a že si v mene viery, Boha alebo záchrany iných bude hlásať čokoľvek. Týmto bolo kresťanstvo neustále kontrolované a pod kontrolou ich mocenskej štruktúry, ktorá týmto zabezpečovala aj ich neagresivitu. Problematického kňaza by jednoducho odvolali.
Touto kontrolou bolo sústavne zabezpečované, aby sa veriaci v ničom neradikalizovali a neohrozovali kvôli svojvoľnej viere iných.

Ak si myslíte, že moslimovia sú nebezpečnejší a viac radikalizovaní, musíte si uvedomiť aj to, ako presne k tejto radikalizácii v Európe dochádzalo. Upozorňujú na to aj samotní moslimovia, ktorí kritizujú radikalizáciu moslimov, že toto, čo sa deje v Európe, by sa nemohlo diať v ich moslimských krajinách, lebo aj tam to kontrolovali zas ich mocenské štruktúry vo viere. Tam sa tiež nemohol niekto svojvoľne vyhlásiť za imáma, pokiaľ nebol pod kontrolou.
No v Európe takúto kontrolu hierarchie vo viere už stratili. Byrokraticky akože fungovali také štruktúry aj v Európe, ale v skutočnosti sa islam v Európe šíril živelne a nekontrolovane. Preto sa stávalo, že islam šírili samozvanci bez vzdelania v islame, čo sa za imámov len tak vyhlásili a presadzovali svoju agresívnejšiu podobu. 

To isté by sa dialo aj s kresťanstvom, keby takéto mocenské štruktúry kontroly neexistovali.

Nemôžeme sa čudovať moslimom, že veria vlastnej viere a navyše vyrástli v spoločnosti, ktorá ľudskú rovnoprávnosť neuznáva.
Keby v niečom takom vyrástli naši kresťania, celkom rovnako by im nič nehovorila.
Napriek tomu, že kresťanstvo v Európe dostávalo civilizovanejšiu podobu, napriek tomu v ňom ľudia veria všetkému, čo sa im káže.
V mene viery môžu ubližovať homosexuálom. To sa oni bránia, že im neubližujú, ale reálne im sústavne nadávajú, že ich majú plné zuby a prečo ich majú právo mať plné zuby. Napokon celá konzervatívna politika je len o homosexuáloch a ženách vrahyniach.


Sústavne vyhľadávajú ukážky ich extrémizmu, akokeby všetci homosexuáli museli byť a boli extrémisti.
Ale keď im ukážete ukážky extrémizmu konzervatívcov a veriacich, čo už dnes splynulo, to už je pre nich len čiernobiele videnie, lebo oni k nim nepatria!

Tak, ukážky buď platia alebo nie! Ak sa majú a môžu používať na homosexuálov, musia a majú sa používať aj na veriacich a konzervatívcov.
A ak sa nemajú, potom ich nemôžu používať ani veriaci a konzervatívci.

Čo je iný meter od liberálov, to hneď všetci konzervatívci zázračne vedia a chápu. Ale keď príde na ich dvojaký meter, zázračne oslepnú a budú dvojaký meter vyčítať len ateistom (skôr sú liberáli) alebo liberálom.

 

 

 

Dajte si povinne vnútiť túto vieru. Najlepšie cez parlament!

 

Môžno ste už počuli, že božie zákony fungujú dokonalo. Medzi nimi je zákon rovnorodosti, že rovnaké sa priťahuje rovnakosťou. Navyše, čo máš v sebe, to priťahuješ, aby si to po svojom ovocí spoznal.
Keby ľudia v Európe sami boli mierumilovní a neagresívni, neotvárali by sa agresívnej sile zvonku. Tým by boli pred takou silou ochránení.
Ale keď sami v sebe majú agresivitu, neuznávanie ľudskej rovnoprávnosti, vnucovanie voči iným, všetko toto priťahujú aj z vonku. Potom sú zákonite s takými silami konfrontovaní. Nevedia prečo, ale zažijú konfrontáciu s takými silami v iných, ktorých si takto priťahujú pre rovnakosť.
Často si ľudia myslia, veď ja som až tak zlý nebol, ako to ja zažívam a preto nemôže platiť, že sa mi to len vracia. Ale otváranie sa týmto silám, čo som vymenovala, neprebieha tak, že sa ti to nejako nadávkuje a dosť. Čomu sa otváraš, to živelne rastie a skosí ťa to väčšou silou, než ľudia predpokladajú.
Preto akákoľvek pestovaná agresivita, neuznávanie rovnoprávnosti a donucovanie iných, vedie násobením tých ľudí až k vzájomnému vraždeniu.

Veľká škoda, že táto stránka zostala na alternatívnych weboch nepovšimnutá, lebo mnohé alternatívne weby na toto ľudí upozorňujú, aby sa neotvárali agresivite a extrémizmu, lebo ich to skosí a celkom zničí voči pôvodnému oprávnenému odporu. No toto už našich agresívnych konzervatívcov nezaujíma. Ale ľudia to poznajú z bojových umení, čím sa sami zneškodníte a kedy máte najväčšiu silu.

 

O tom vam tu pisal aj Johanides, aj keď ten skôr so zameraním na migrantov. No rovnako to platí na všetkých, čiže na našu nevraživosť, netoleranciu atď k iným, ktorá je taká príznačná práve pre konzervatívcov a dogmatikov k rôznym skupinám. Nehovoriac o tom, že konzervatívcov je omnoho viac než liberálov a preto vytvárajú určujúce sily pre to všetko, čo nás spoločne postihne a je súčtom týchto vnútorných síl. 

 

„Skrytou, najhlbšou a najpodstatnejšou príčinou takéhoto stavu, je kvalita vnútorného života príslušníkov daného národa. Ich spôsob uvažovania, vyznačujúci sa trebárs nevraživosťou, nenávisťou, netoleranciou, násilnosťou a tak ďalej a tak ďalej.

 

Ak ale cielene vytvárané negatívne podnety dokážu zarezonovať s negatívnymi emóciami, ktoré tento národ v sebe prechováva, expanduje potom jeho nenávisť a zloba do vonkajšej podoby teroru a násilia. Avšak skutočná príčina deštrukčného chaosu, v ktorom sa onen národ zrazu ocitá je v prvom rade spojená s jeho vlastnou mentalitou a s jeho vlastným, negatívnym spôsobom myslenia. Jedine on sám je hybnou silou všetkých udalostí, ktoré ho stíhajú.

https://johanides.blog.pravda.sk/2019/12/09/o-migrantoch-a-migracii-bez-servitky/

 

 

Svetoví oligarchovia síce zneužívajú liberalizmus, ale samotní liberáli ako masa ľudí nepredstavujú agresívnu silu. Je zneužívaná ich naivita ale nie agresivita. Na jedného liberálneho Emilka pripadá mnohonásobne viac nebezpečných konzervatívnych primitívov.
Viac nebezpečnej sily sa nachádza v masách konzervatívcov, ktorí sú agresívnejší a pri ohrození viac podliehajú hnevu, odporu a útočeniu.

Asi by konzervatívci boli veľmi prekvapení, keby vedeli, že radikálnych moslimov svojou silou priťahujú práve oni a nie liberáli!


To bude asi tým, že nepochopili, že svetoví oligarchovia používajú liberalizmus na vyhrotenie agresivity konzervatívcov.
Ak sa im podarí vyprovokovať masy konzervatívcov k agresivite, pričom liberálov na to len zneužívajú ako červené súkno, budú mať presne to, čo chcú na presadenie svojho poriadku.

Takže, ešte raz, liberáli sú len súkno na vyprovokovanie konzervatívcov.
Tá agresívna sila sa využije od konzervatívcov.
To nebudú liberáli, čo pôjdu vraždiť moslimov, to budú konzervatívci v mene viery, Boha, ctnosti…ochrany! Ale liberáli to nebudú, čo tu začnú občianske vojny na želanie svetových oligarchov. Na to sa použije primitívna sila v ľuďoch. 
Takže bez našich konzervatívcov by sa to nemohlo udiať!
Keby v Európe žili len liberáli, tak je od radikálneho islamu ušetrená. Ale tomu konzervatívci neuveria, hoci väčšina z nich je veriacich, lebo ako veriaci neveria v takú silu neagresivity. To je tiež paradox, že veriacim by ste mali vysvetľovať silu mierumilovnosti a neagresivity. Ale to by naozaj museli byť veriaci.
Už to, že v ňu neveria, hoci vidia okolo seba množstvo skoro bezbranných slniečkárov, svedčí o tom, že čo v sebe nemáš, v to u druhých neuveríš!
Predpokladáš u iných to, čo je v tebe samom!
Preto slniečkári toto nebezpečenstvo podceňujú – podľa seba. A preto ho konzervatívci preceňujú – podľa seba.

 

 

„Byť výnimočný pre stádo dokáže najskôr človek, čo prezentuje jeho priemer. Stáva sa len maskotom toho stáda.“

 

 

.

Lekári každý deň čakajú na súhlas na mimoriadny dovoz ivermektínu na Slovensko

21.01.2021

Keď si schválili nový liek Remdesivir za dva týždne!!! motivácia: Bol drahý a dalo sa na ňom zarábať. 21.01.2021 Čakáme na schválenie lieku, ktorý pomáha pri COVIDE-19 . „Súhlasí s odborníkmi, ktorí pri liečbe ochorenia na COVID-19 odporúčajú liek ivermektín. Podľa nej lekári každý deň čakajú na súhlas na mimoriadny dovoz ivermektínu na [...]

Viete, že vlastník centrumu bojuje proti liečbe ivermektínom?

19.01.2021

Otvorený list hlavnému poštárovi! Isteže, takému vlastníkovi, len poštárovi, by mohlo byť jedno, čo si ľudia píšu, ale jeho kamarátom by mohli pokaziť obchody s testovaním a vakcínami, keby sa nebodaj vyliečili. Alebo máte lepší nápad, prečo hlavnému poštárovi záleží na tom, aby sa ľudia na Slovensku nič nedozvedeli o liečbe lacnými liekmi? Napríklad ja [...]

Aké dôkazy mal Sabaka na Remdesivir?

18.01.2021

TYZDEN.SK 17.1.: „Ministerstvo zdravotníctva rozhoduje o tom, či sa na Slovensku bude môcť používať liek, ktorý podľa mnohých štúdií a skúseností lekárov vykazuje dobré výsledky pri liečení pacientov s covidom-19.Existujú však odborníci, ktorí vyzývajú vyčkať a počkať si na výskumné štúdie. Nabádajú k opatrnosti a k tomu, aby ľudia nepodliehali [...]

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

NR SR

Čepček opäť navrhuje obmedzenie potratov, vysvetľovať to má na klube OĽANO

21.01.2021 17:44

Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podobný návrh už podával v lete minulého roka.

Filipíny, chocolate hills, čokoládové kopce,

Pri južných Filipínach zaznamenali silné zemetrasenie s magnitúdou 7

21.01.2021 17:24

V oblasti nebolo vydané varovanie pred vlnami cunami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 837
Celková čítanosť: 3079377x
Priemerná čítanosť článkov: 3679x

Autor blogu

Kategórie