Založ si blog

Ako SaS pracuje pre mafiu!

V posledných dvoch článkoch som písala, že stranu SaS musia zlikvidovať kvôli Sulíkovi a kvôli zmluve o vojenských základniach!

Tu nejde o boj so Smerom, ale o plnenie politických požiadaviek, kde aj boj so Smerom ide nabok!

Takže nám už prestaňte klamať, že tu bojujete proti nejakej mafii. Vy bojujete za politické požiadavky USA a robíte to ochotne a servilne preto, aby ste sa udržali v politike a svojich korýtkach za to!

To presne majú vaši poslanci, pán Sulík, za to!

Na váš pravicový program sa môžu vykašlať ako „demokratické“ jadro a budú kedykoľvek podľa potreby aj ľavičiari a čímkoľvek, keď za to zostanú v parlamente a pri moci!

Takže ten Blaha, ktorého kritizujete, je v kľúčovejších otázkach charakternejší, než vaši poslanci, ktorí pracujú v službách väčšej mafie!

 

 

 

Je predseda SaS Richard Sulík podľa spolustranníkov „ruským agentom“? – Proamerickí pudlíci v SaS v akcii!

 

 

„Pozrieme sa, aký majú názor na Richarda Sulíka jeho spolustranníci, čo sa týka jeho názorov na zahraničnú politiku, zistíme aký názor panuje v strane na amerického prezidenta alebo prečo má Sulík „latentnú protiamerickú orientáciu“.

 

 

Dňa 13.03.2019 bol z emailovej adresy tambolo.consulting@gmail.com rozposlaný členom vedenia strany email s námetmi na diskusiu, ako aj návrhmi na oficiálne stanoviská strany. Nás zaujala téma číslo 2 a nasledujúca diskusia. Ak vás zaujímajú aj ostatné témy, môžete si ich prečítať priamo v emailovej správe.

Téma číslo 2 sa týka americkej vojenskej pomoci. Konštatuje sa, že na tejto „kauze“ môže padnúť vláda. Zdôrazňuje sa, že pokiaľ strany SMER – SD a Most – Híd ustúpia SNS, „je to na vyslovenie nedôvery vláde“. Konštatuje sa aktívna pozícia podpredsedu SaS v tejto veci Ľubomíra Galka a preto by mala strana SaS v tejto téme hrať „vedúce husle“.

 

Reakcie členov vedenia SaS

 

Ako prvý reagoval na predmetný email predseda strany Richard Sulík.

Sulík vyjadril presvedčenie o svojej prozápadnej orientácii, avšak vymedzuje si právo pýtať čo za svoju „pomoc“ dostanú Američania? Pritom predseda strany konštatuje, že tak jednoduché s americkou pomocou to asi nie je a dáva do pozornosti komentár novinára Daga Daniša (https://www.aktuality.sk/clanok/674895/komentar-daga-danisa-ako-je-to-s-americkou-zakladnou-na-slovensku/). Súhlasí s tvrdením, že je to na vážnu roztržku v koalícii, ale zvýrazňuje, že je potrebné povedať, čo presne majú Američania za to dostať.

 

Je predseda SaS Richard Sulík podľa spolustranníkov „ruským agentom“?

 

V debate pokračuje Ľubomír Galko (poslanec NR SR, podpredseda SaS). 13.3.

„Zmluva musí byť aj tak prezidentská – musí ju schváliť NRSR (aj výbormi by musela prejsť), podpísať ju musí ešte potom prezident.

Takže SNS ju mala pekne dorokovať, a nie jej prvý nástrel zmiesť zo stola a ukončiť rokovania. Mala rokovať ďalej a vyrokovať niečo lepšie , mohli kľudne prísť so svojimi kontranavrhmi. Navyše NRSR by určite neschválila niečo v rozpore s bezpečnostnými záujmami Slovenska (plus ešte prezidentov podpis tam treba).

 

Pellegrini bol síce diplomatický…

 

Lajčák na SNS nadáva už otvorene… Budúci týždeň majú koaličnú radu, ešte bude možno kuca -paca. My sem tam podkurujme, tak ako doteraz a ja tú tému už nepustím. Ale nešiel by som proaktívne dnes alebo zajtra do tlačovej besedy. Oveľa viac sa mi páči…

 

 

Na poznámky Galka zareagoval Richard Sulík. Odporúčame si prečítať zverejnený email, v tomto odseku to len zhrnieme. Na margo zmluvy so Spojenými štátmi uvádza, že ideálny je stav, keď sú „záväzky vyvážené pre obe zmluvné strany“, čo ale nebude tento prípad. Upozorňuje na fakt, že zmluva medzi USA a Slovenskom predpokladá, že rozhodovanie o amerických vojakoch, amerických zbraniach a americkej munícii na Slovensku bude vykonávať americká strana. Ako problém vidí, že nie je známe, do akej miery to bude môcť slovenská strana vetovať, hlavne keď pôjde o ohrozenie slovenský ch záujmov. Sulík predpokladá, že Lajčák toho veľa pri vyjednávaní „nevyboxoval“. Súhlasí s Galkom, že treba „podkurovať“, ako sa treba i postaviť na stranu Američanov. Ale zdôrazňuje, že je nevyhnutné sa pýtať, čo za to, čo chcú, aké majú byť podmienky, aké sú možnosti od zmluvy odstúpiť, … .

 

„Áno, podkurujme, aj sa postavme na stranu Amíkov. Ale zároveň sa pýtajme, čo za to. Čo chcú, aké majú byť podmienky, aké sú možnosti od zmluvy odstúpiť.“

 

 

Opäť sa ozýva „expert“ SaS na bezpečnosť a obranu Ľubomír Galko. Súhlasí so Sulíkom, že debatu o jurisdikcii v prípade niektorých incidentov netreba podceňovať. Opäť prejavuje súhlas s „podkurovaním“, tvrdí, že koalícia je z toho vystresovaná. Spomína aj telefonát s podpredsedom parlamentu Hrnčiarom (Most – Híd), z ktorého vyplynulo, že by počas rokovania branno-bezpečnostného výboru NR SR mohol zahlasovať za uznesenie navrhnuté Galkom.

 

Z emailovej adresy tambolo.consulting@gmail.com prichádza email, ktorý tvrdí, že daná debata sa má odvíjať od záujmov Slovenska, ako aj to, že „najefektívnejšie zabezpečenie obranyschopnosti Slovenska je NATO“. A až keď toto sa pochopí do dôsledku, pochopí sa aj to, že je nezmyselné stavať múry pred prítomnosťou vojakov NATO (USA), čo nie všetci chápu.

 

 

Na to reaguje opäť predseda SaS Richard Sulík. Tvrdí, že napriek tomu je nevyhnutné vedieť zmysluplne odpovedať na otázku „čo za to“.

 

Následne sa ozýva Pavol Kubiš (člen Republikovej rady a krajský predseda strany pre BSK), ktorý navrhuje „naliať si čistého vína“.

 

Pri „nalievaní“ vychádza z toho, že Slovensko si objednalo lietadlá F-16 block70, najmodernejšie a najvýkonnejšie bojové stroje, čo sa dajú zohnať. Z toho podľa Kubiša logicky pramení, že nebudú plniť len funkciu air-policing, ale budú na čele úderných síl NATO. Preto je očividné, že slovenské letiská budú musieť byť pripravené aj na bojové akcie. Toto má byť odpoveď na Sulíkovú otázku – „čo za to?“.

 

 

Opäť reaguje Richard Sulík, vyjadruje pochopenie, ale zároveň sa dotazuje, že „prečo to nerieši NATO, ale USA“?

 

Kubiš na to odpovedá, že NATO (s výnimkou USA, Kanady a Turecka) nerozmýšľalo strategicky a až udalosti na Ukrajine otvorili mnohým oči, že Rusi sú reálna hrozba. Následne priamo viní Sulíka z toho, že vzhľadom na to, že nevníma Rusko ako reálnu hrozbu, živí v sebe nereálnu „amerikafóbiu“ a že si našiel spojenca v novinárovi Danišovi.

 

Sulíkovi nakladá aj Michal Bróska (člen Rozhodcovskej komisie SaS a okresný predseda strany pre Pezinok).

 

Nazýva Sulíka „latentne antiamerickým precedom a posiela mu slová klasika: „Účastníci kolektívnej bezpečnosti sa skôr dohodnú na ničrobení, ako na konkrétnej akcii“. Bróska nazýva amerického prezidenta Trumpa primitívom a vyjadruje nádej v to, že USA ešte majú zvyšky strategického rozmýšľania.

 

Reakcia Sulíka na seba nenechala dlho čakať. Kladie Kubišovi otázku, že ako ho môže viniť z „amerikafóbie“ len na základe toho, že si dovolil sa spýtať, prečo rekonštrukciu letiska v Malackách nerieši NATO, ale USA. A zároveň posiela ironickú poznámku, že toto mu pripomína časy pred rokom 1989, keď každý kto slepo nevelebil ZSSR, bol imperialistickým živlom. A ešte raz sa pýta aký existuje rozumný dôvod, že rekonštrukciu letiska nerieši NATO, ale USA.

 

Predseda strany reaguje aj na email Brósku. Opäť vyjadruje počudovanie nad tým, že z pohľadu Kubiša „živí v sebe amerikafóbiu“, z pohľadu Brósku je zas „latentne antiamerický“, len preto lebo sa spýtal „prečo to nerieši NATO, ale USA“. Ironicky nazýva Brósku a Kubiša „skvelými politrukmi“.

 
A ako posledný to „zaklincoval“ Peter Osuský (poslanec Národnej rady za SaS).
Tu stojí za zmienku hlavne slogan, ktorý pán poslanec použil: „Trump DO ČASU, Amerika NA VEKY“. Aj vám druhá časť sloganu niečo pripomína? Niečo ako „so Sovietskym zväzom na večné časy“?
https://www.faktyadokazy.cc/2019/07/03/je-predseda-sas-richard-sulik-podla-spolustrannikov-ruskym-agentom/

Závery:

1.) V rámci SaS sú osoby, ktoré racionálne otázky vnímajú pomaly ako útok na Spojené štáty americké. Podľa nich, všetko, čo prichádza z Ameriky je fajn a netreba sa na nič pýtať.


2.) Tieto osoby vinia svojho predsedu z protiamerickej orientácie. Len kvôli tomu, že si dovolil sa spýtať, „čo za to“.

3.) SaS (minimálne väčšina vedenia) oficiálne deklaruje orientáciu na západné hodnoty, euroatlantické spojenectvo a podobne. Vystupuje za prijatie americkej finančnej vojenskej pomoci, ale pritom v rámci SaS si dovoľujú nazývať prezidenta tejto krajiny „primitívom“. Trošku vychcané nie?

5.) SaS je ešte v hlbšej kríze než by sa zdalo.“

 

 

Ja dodávam, že spolu s takouto vládou aj celé Slovensko!!!

Plus si všimnite, že to podpisuje prezident! A mne tu celé mesiace ľudia (progresívni) nadávajú, že nie, že prezidentka s tým nič nebude mať!

 

 

 

.

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska

10.08.2020

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska v mojich očiach. Možno to tak nie je, ale ja som to tak vnímala. Ten môj raj je a bol na západnom Slovensku a preto som ostro vnímala všetky rozdiely, keď sme cestovali z východu na západ. Na východe som nezažila takú zdieľnosť ľudí, ako na západnom Slovensku. Vyzeralo to asi tak, že keby ma hodili do vlaku a neviem, [...]

Lebo oni sú už seriózni!

09.08.2020

Darmo sa tu nad Blahom hádate, väčšina politikov nemá odvahu pomenovať, že sme vazalmi a znovu len poslúchame. Takého politika len tak vysmejú ako v socializme, že nechápe, nie je uvedomelý! A konkrétne Matovič sa z toho zobudil len raz a potom znovu zaspal. Kto si toto myslí, je pre našu spoločnosť blázon a oveľa nebezpečnejší, než keby sa fotil na motorke: [...]

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Mike Pompeo / Susan Pompeo /

Pompeo začal v ČR cestu po krajinách strednej Európy

11.08.2020 11:42

V priebehu štvrtka pocestuje americký minister zahraničných vecí do Rakúska, poslednou zastávkou Pompea bude v sobotu Poľsko.

NAKA

NAKA zasahuje proti extrémizmu. Mala zadržať aj dvoch známych hudobníkov

11.08.2020 10:12, aktualizované: 10:56

Ide o akciu s krycím názvom "Šašovia", ktorá podľa polície prebieha aj v susednej krajine.

peter kresák

Kresák: Ak prevládnu egá, možno očakávať podanie na Ústavný súd

11.08.2020 10:00

Prezidentka právom namietla viaceré ustanovenia schválenej novely zákona o prokuratúre, myslí si ústavný právnik a bývalý poslanec Peter Kresák.