Založ si blog

Mechanizmus extrémizmu – Zlodej kričí chyťte zlodeja!

Nikdy som sa nezastávala extrémistov. Absolútne nikto by ma tu nepochopil, že pre mňa sú stále najviac liberálne hodnoty, ktoré ste vy naučili ľudí nenávidieť, pretože zneužívate liberalizmus na svoje politické ciele. Len by som sa tu mohla hádať za čokoľvek z liberálnej agendy, čo by už ani nemalo význam, keď ste ich to naučili všetko len nenávidieť dvojakými metrami a falošnosťou a VAŠIM EXTRÉMIZMOM.
Ale to vám teraz nejdem vyčítať, evidentne je vám to jedno, ako učiteľovi, ktorému nezáleží na tom, či to bude prijaté a pochopené, veď on má palicu (cenzúru, zastrašovanie) a vynúti si to násilím. Hlavne, že výchove detí by ste rozumeli! Asi tiež len zastrašovaním a nátlakom a nie diskusiou.

Dnes vám chcem vysvetliť, že extrémisti, ktorých prenasledujete, sú od vás len menší extrémisti. Áno, presne tak, vy ste od nich horší! Vy, čo sa chválite, že od voličov ĽSNS ste vzdelanejší a múdrejší a vy ste už vraj viac citlivejší.
Presne si zoberme rómsku otázku, na ktorej vidno, že len potrebujete pohľadať niekoho, nejakú inú skupinu ľudí, než ste vy, aby ste oproti tej skupine boli akože menší extrémisti, alebo žiadni extrémisti, hoci vy ste od nich ešte väčší a nebezpečnejší extrémisti!

Iste veľmi dobre rozumiete tomu, že keď chudák pochybuje o svojej hodnote, hľadá od seba niekoho horšieho, oproti komu by bol lepší, keď ten iný je ešte horší.
Pre množstvo Slovákov sú tí horší od nich Rómovia. Oproti nim si už vedia umyť vlasy a onakvejšie žijú. Slúžia im ako ukážka, že sú lepší.
Ako vás poznám, považujete to za veľmi primitívne, lebo oni nechápu, že Rómovia to nie sú tí, čo ich okradli a nemali by sa zaujímať o chudákov, ale o megazlodejov, ktorých im ukážete vy.

Ale v čom ste iní, keď ste úplne rovnakí a vy máte zas na ukážku od seba týchto ľudí? Vám kto vysvetlí a vy si od koho dáte vysvetliť, že títo ľudia nie sú najextrémistickejší a že sa tiež zaujímate v otázke extrémizmu len chudákmi a nevidíte oveľa väčších extrémistov? Vy to rozoznávate už nejako lepšie?
Čo už stihne nejaký chudák volič ĽSNS, koho ohroziť? Prirovnajte si ho k tomu Rómovi a hneď uvidíte, že on nemá žiadnu silu, že on vôbec nie je taký veľký extrémista, ako sú vaši vlastní šéfovia v politike a sponzori!

Chápete, že Róm kradne, keď nemá z čoho prežiť. Snažíte sa to chápať, viete to citlivo pochopiť, ako sa do toho Rómovia dostali. (Tu totiž máte citlivosť povolenú a preto je falošná!)
A teraz rovnaký meter, čo vám očividne už nič nehovorí. Celkom rovnako, úplne rovnako môžete chápať, keby ste teda chceli a naozaj mali takú citlivosť, o ktorej tvrdíte, že ju máte, ako sa do toho dostali obyčajní ľudia, napríklad voliči ĽSNS, že súhlasia až s extrémistickým slovníkom, keď ani ich problémy sa neriešili!

Už som tu raz o tom písala. Keby som bola cudzinka, nemôže sa mi nič stať, aby to noviny nerozmazávali kvôli vašej obľúbenej téme rasizmus. Ale keďže som nebola, nikoho by nezaujímalo, keby ma aj zabili, lebo to by sa vám už do vášho rasizmu nehodilo:

https://malinova.blog.pravda.sk/2018/06/28/nerobme-z-jednej-normalnej-poulicnej-bitky-celospolocensky-problem/

Tieto zážitky má x obyčajných ľudí. Vedia, že kvôli rasizmu sú tu dvojaké metre a presne to sa im nepáči, dvojaké metre. Prečo je život jedného človeka menej hodnotný, než iného? Ale čo vám budem hovoriť, dobre to viete, že tu panujú dvojaké metre na posudzovanie trestných činov a že rómska otázka sa zanedbávala a neriešila. Dobre viete, že sa nerómovia na nej ešte aj priživovali a nespravili celkom nič. A mali by ste vedieť, že extrémisti vznikajú len tam, kde sa niečo – celospoločenský problém trestuhodne len nerieši. Kde za to kompetentní berú len peniaze a nerobia nič.

Prečo teda takto citlivo nechápete aj obyčajných ľudí ako Rómov? Sú vari menejcennejší od Rómov a nezaslúžia si rovnakú ochranu a riešenie celospoločenských problémov?
Čo vám bráni, rozumieť aj Rómom (že aj kradnú a ich kriminalitu) a celkom rovnako citlivo rozumieť aj obyčajným ľuďom, prečo aj u nich vzrastá extrémizmus?
Prečo u moslimov tomu rozumiete? Lebo tí sú exotickejší, než vaši vlastní spoluobčania? Ako máte radi ľudí okolo seba, keď niektorých takto zo svojho pochopenia vylučujete? Vy, ako liberáli, musíte citlivo rozumieť nielen Rómom, ale aj moslimom a aj našim obyčajným ľuďom. Tiež sú to ľudia a tiež si zaslúžia celkom rovnaký prístup, aby ste aj im rozumeli, čo sa zas s nimi deje, keď sa neriešia ich celospoločenské problémy. 

Keby ste boli liberáli, tak tomu rovnako citlivo rozumiete a celkom rovnako za to neobviňujete nejakú skupinu a aké to má následky, ale celkom rovnako by vás zaujímali príčiny a na tie by ste poukazovali! Čiže na riešenie tých celospoločenských problémov! Aby sa riešili a vyriešili pre všetky skupiny!
A robíte to? Veria vám ľudia, že vás to zaujíma rovnako? Vidia, že niečo sa v celospoločenských problémoch rieši?

Ale vráťme sa ku vašej falošnosti a ku VAŠEJ primitívnosti. Ste úplne rovnakí, ako tí, čo ich kritizujete. Tiež máte vyššie vzdelanie, viete si nielen umyť hlavu a napriek tomu potrebujete chudáka a chudákov od ktorých vy ste vraj menši extrémisti alebo žiadni. 
Prečo sa im čudujete, že oni odsudzujú Rómov, keď vy odsudzujete zas ich a tiež ste si na to našli od seba väčších chudákov? Tiež sa cítite oproti nim lepší?
Veď je to celkom to isté!
Oni odmietajú pochopiť tú relatívnosť voči Rómom oproti megazlodejom a vy odmietate pochopiť tú relatívnosť, že jeden volič, ani tisíc voličov ĽSNS tu nenapácha to, čo megaextrémisti, ktorých už poslúchate a ktorým slúžite!

Nie, oni nie sú väčší extrémisti od vás, vy patríte k skupine oveľa väčších extrémistov. To je presne ako s násilníkmi! Nie ten je väčší násilník, čo má len primitívnejší slovník, ale ten, čo spácha väčšie násilie. A nie ten je väčší extrémista, čo má extrémistickejší slovník, ale ten, čo ohrozuje na slobode alebo na živote oveľa viac ľudí!

 

Takže, povedzme si o VAŠOM väčšom etrémizme! Nie, nemajú na vás títo oproti vám väčší chudáci. Oni len majú extrémistickejší slovník, čo vôbec neznamená, že by niekoho chceli zabiť. Váš slovník je slušnejší, ale oveľa viac a neporovnateľne viac ohrozujete na slobode a životoch oveľa viac ľudí. To je darmo, že len vyzeráte slušnejší! Slúžite skupinám, čo si do volebného programu zavádzajú cenzúru pre iných, čo chcú iných prenasledovať, zastrašovať, ohrozovať. Potom ich ohrozujete ekonomicky, lebo nikde tu nie sú diskusie, ako množstvo ľudí ožobráčite vašou, teda vám prikázanou myšlienkou na federalizáciu dlhov v EÚ. Rozhodne vaša moc a moc škodiť iným je väčšia. Aj násilník to môže povedať veľkolepo, ako on nechcel a nechce svojej obeti ublížiť, lebo on jej vlastne POMÁHA!

A potom ohrozujete ľudí doslova na životoch, keď bez toho, aby s tým súhlasili, chcete z ich územia, ktoré nie je len vaše, a z ich životov urobiť nárazníkovú zónu pre vojenské základne. Vy ste extrémisti a veľmi nebezpeční extrémisti, na ktorých menší extrémisti majú len tak, ako muž z krčmy oproti inteligentnejšiemu násilníkovi, ktorému je to ťažšie dokázať!

 

Ale to ako liberáli viete, že násilie nie je len medzi najnižšími vrstvami v spoločnosti. Viete, že rovnako je aj vo vyšších a ťažšie sa to dokazuje! Viete, že takých je ťažšie chytiť a dokázať im to! Alebo ako chcete povedať, že len v domácom násilí a inak sú násilníci len v najnižších vrstvách spoločnosti?

 

Nie, celkom rovnako sú všade a kde je to ťažšie dokázateľné. Presne rovnako, ani extrémisti nie sú najviac zastúpení medzi najnižšími vrstvami ale rovnako sú zastúpení aj vo všetkých vyšších a najvyšších. Tak sa pozrite okolo seba, kde ich máte! Ich prejav nie je ako z krčmy, keď obhajujú cenzúru, keď obhajujú zastrašovanie ľudí, keď obhajujú všetko, čo ich ekonomicky ešte viac zničí, keď obhajujú vojenské základne. Presne ako násilník s inteligentným slovníkom!

A je preto už lepší? Keď robí ešte horšie veci a so závažnejším dopadom pre obrovské skupiny ľudí? Keď štvú do vojny? To už nie sú extrémisti? A nie sú tisíckrát väčší extrémisti? Však násobte si počtom obetí. Ich obetí z minulosti, ku ktorým už prispeli!

 

A ešte si budú hubu otierať o nejakého chudáka z krčmy, že ale on má extrémistickejší slovník?!

Jemu sa smejete, že on je primitív, lebo on má na to Róma! Aby si primitívne vyvyšoval.

A celkom rovnako primitívne vy na to máte týchto obyčajných ľudí. No, niekto Róma, niekto voliča ĽSNS. Medzi vami ani nie je rozdiel. Akurát sa tiež cítite inteligentnejší.

On sa povýši nad Róma a hneď mu bude lepšie a vy sa povýšite na voliča ĽSNS a hneď je vám lepšie tiež. Rovnako primitívne, hoci na vyššom leveli. A rovnako primitívne vzhľadom na dosiahnuté vzdelanie!

 

A smejete sa, že on je horší od toho Róma, lebo on je niečo horšie, než len zlodej zemiakov, on je až fašista! Rovno, kvôli len primitívnejšiemu slovníku, čo ešte nemusí byť dôkazom násilia.

A pozrite sa na seba, vy ste horší od toho voliča ĽSNS, než len niekto z krčmy (keby všetci rovno aj boli), lebo vy nemáte len primitívnejší slovník, ale vy ohrozujete oveľa väčšie skupiny ľudí a aj na životoch! Váš extrémizmus je len ešte vyšší level extrémizmu, ako dokážete ohrozovať iných ľudí!

 

Chudákov potrestáte, pochytáte, identifikujete ako väčších extrémistov od seba a pritom vy ste mnohonásobne väčší extrémisti a slúžite ešte nebezpečnejším extrémistom. Presne v duchu hesla – Zlodej kričí chyťte zlodeja!

 

Vás kto identifikuje? Na vás kto môže podať trestné oznámenie? Vás kto odsúdi? Vás kto môže zastaviť?

 

Len obyčajní ľudia (Pretože je ich veľa a vy to viete!), ktorí, bohužiaľ, mávajú primitívnejší a extrémistickejší slovník. A preto ste to na nich takto pekne vymysleli, že ich budete chytať ako extrémistov, hoci vy osobne ste neporovnateľne väčší extrémisti!

 

Pri Rómoch a voličoch ĽSNS by ste tejto relativite rozumeli!

Ale pokiaľ pôjde o vás a voličov ĽSNS, zrazu už tejto relativite extrémizmu rozumieť nebudete. A to celkom účelovo už tomu rozumieť nebudete!

 

Ale stačil by rovnaký meter, aj na tú relativitu v pochopení.

 

A tak to vždy je. Väčší zlodeji chytajú na ukážku zlodejov menších. A väčší extrémisti chytajú na ukážku extrémizmu menších extrémistov. Je to vynikajúci a overený mechanizmus na odpútanie pozornosti od seba a zlikvidovanie oponentov, ktorých je veľa.

 

Keď chcete odsúdiť extrémizmus, pozrite sa, či máte na to morálne právo, lebo neslúžite ani oveľa väčším extrémistom!

Nepodporujte ani menších, neospravedlňujte ich, ale neslúžte ani horším!

Extrémizmus neriešte len na zemiakovom poli a v kukurici medzi nejakými „chudákmi“! Tam sa možno hráte len na frašku boja proti extrémizmu.

A to práve tí obyčajní ľudia vidia, hoci majú, mávajú primitívnejší slovník a expresívnejšie až extrémistickejšie a zväčša len vyjadrenia! Nie je medzi nimi v spoločnosti viac extrémistov!!! 

 

Nezabudnite, že sú rozložení, ako pri domácom násilí, v celej spoločnosti rovnako!

 

A KEDY budete riešiť a identifikovať a podávať trestné oznámenia na tých väčších a najväčších?

To sa ale zbytočne pýtam v len fraške na identifikovanie extrémizmu.

 

 

.

Vymeňte ministra školstva, nie zdravotníctva!

03.03.2021

Denník N prináša mylné informácie – toto nie je pravda, v praxi je to inak! „Nielen deti kritickej infraštruktúry – Gröhling ukázal detaily, ako budú školy fungovať od stredy Rodič bude musieť vypísať potvrdenie o tom, že nemôže pracovať z domu. Vzor formulára pribudne na webe ministerstva školstva. Od stredy 3. marca môžu do lavíc prísť iba deti [...]

Toto je len politický boj, nie záchrana!

02.03.2021

Toto je len politický boj progresívnych opozičných strán a SaS, nie záchrana! Školy začnú fungovať v novom režime až od pondelka „Školy mali pôvodne nabehnúť na nový systém od stredy.“ Takže školy sú otvorené v aj v čiernych okresoch pre všetkých, ako som včera písala. A to v situácii, keď pacientov už nemajú kde dávať a [...]

Nie, Valášek neodchádza. „Valášek“ prichádza!

02.03.2021

Ešte nedávno ste tu vypisovali, že Matovič je líder liberálov a s ním vládnu naši liberáli. Ale ako teraz vidíte, teraz čítajte, ako je to ich „líder“ a robí to, čo chcú! Až teraz uvidíte nástup liberálov, ktorým Matovič a OĽaNO a táto vládna koalícia len zavadzali v ich geopolitickom rozlete! Ak bude úradnícka vláda, tak taká, aká im [...]

Prezident USA Joe Biden

ONLINE: Biden: Zrušenie rúšok je neandertálske myslenie

04.03.2021 06:00, aktualizované: 07:28

Niektoré štáty USA povinné nosenie rúšok vôbec nezaviedli, iné ho rušia. Prezident Joe Biden to nazval neandertálskym myslením.

Remišová, Sulík, Korčok, po návšteve u prezidentky Čaputovej

Ustúpi Matovič? Bude nová vláda?

04.03.2021 05:30

Namiesto osláv kríza. Rokovania a intrigovanie. Koaličné strany chcú vládu udržať, no nie s Matovičom ako premiérom. Ten chce so sebou stiahnuť aj ministrov svojich partnerov.

nemocnica prešov

Upratovacie manévre v prešovskej nemocnici: Mopy dostali do rúk zdravotníci

04.03.2021 05:00

Vedenie prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou na čele s riaditeľom dalo výpoveď firme, ktorá 32 rokov upratovala priestory nemocnice.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Pre náš Tomášov

04.03.2021 00:40

Sme komunitné spoločenstvo, ktoré sa zameriava na kultúrne, športové, náučné, charitatívne podujatia za účelom spestrenia života obyvateľov obce Tomášov a i.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 892
Celková čítanosť: 3344106x
Priemerná čítanosť článkov: 3749x

Autor blogu

Kategórie