Založ si blog

Zas obviňujete moslimov?

Tak sa pozrime, či naozaj za to moslimovia môžu!

 

Kto vytvoril ISIS? Boli to bežní moslimovia alebo ich a ich náboženstvo len niekto využíva a zneužíva?

 

Keby neboli bieli ľudia zasahovali do islamských krajín, kvôli vlastnému zisku a moci, neboli by sa k moci dostali rôzne teroristické skupiny, ktorých aj náboženstvo dostávalo inú a protihumánnu podobu. Náboženstvo sa dá vysvetliť rôzne a je len na ľuďoch, čo z neho si vypichnú alebo potlačia a zamlčia, ako a na čo sa ho pokúsia zneužiť. Do Európy sa napríklad dostávali nevzdelaní imámovia v ich duchovnej viere a hlásali v Európe, čo chceli a celkom bez kontroly politikov a štátov, čo by vo vlastných krajinách tak živelne nemohli. Toto všetko tolerovali a dokonca podnecovali politici a oligarchovia na celom svete, ktorí majú s nami spoločnú charakteristiku, že sú bieli. Za všetkým tým to stojí biely človek a bieli ľudia, nie moslimovia, ktorých len zneužívali a využívali na svoje zisky a svoju moc. Presne takto naučili moslimov nevraživosti k bielym ľuďom a teraz učia nevraživosti nás k nim. Cítime sa ako obete, ale skôr sa obeťami cítili oni.

 

„Ani v islámských ani v evropských zemích před tím byznysem, které se jmenuje Arabské jaro a před ním irácká válka a také ta shovívavá azylová politika pro extremisty, jak v Anglii, Belgii a dalších evropských zemích, terorismus nebyl na pořadu dne a ani jev, se kterým se musíme naučit žít.“

http://malinova.blog.pravda.sk/2017/05/24/ako-si-zapad-vybudoval-islamsky-stat/

 

Všetci sa zaoberajú výbuchmi a nie tým, že to ich srílanská polícia a spravodajstvo na Srí Lanke vedelo už 10 dní dopredu, že sú tam ohlásené útoky a že napadnutých bude 11 cirkví. Správa prijatá políciou 11. apríla uviedla, že bude napadnutých 11 cirkví. Útoky prišli 10 dní po vydaní varovania o útokoch v krajine:

http://newshub.lk/en/2019/04/21/colombo-bombings-have-signature-of-islamic-state-indian-media/

 

Prečo robili opatrenia blokovania sociálnych sietí po útokoch pre nešírenie dezinformácií a na zákaz vychádzania a nerobili opatrenia zatvorenia kostolov, hoci aj počas najväčších sviatkov?

Keď u nás príde ohlásenie bomby v nejakej budove, podniku, tak berieme ohľad, či si tam nerobia slávnosť a preto nech pokračujú s najväčšou koncentráciou obyvateľstva?

Nie je snáď prednejšia bezpečnosť ľudí a životov pred hoci aj Vianocami a Veľkonočnými sviatkami? Či ako veriaci kvôli oslavám (a nenarušenému turistickému ruchu) aj hrdinsky budú riskovať svoj život ako veriaci a modliaci sa v Boha, lebo nič ich nezastraší a dajú prednosť zomknutiu?

Nemá ísť toto všetko nabok, keď ide o životy a ohlásené brutálne útoky?

Naozaj im záležalo na životoch ľudí?

Naozaj nešlo o to, aby krajina neutrpela ohrozením turistického ruchu v krajine, ktorý by ju mohol položiť na kolená a preto riskovala životy svojich obyvateľov a cudzincov?

A nešlo aj o iné zámery, ktoré ľudia píšu v diskusiách a preto tiež môžu byť reálne? Napríklad:

 

„STRAŠNE! MAJDAN… CELKOM ISTE BUDE NASLEDOVAŤ „demokratizujúci“ zásah najsamdemokratickejších krajín v čele s udatným USA. Na Sri Lanke sa totiž úspešne uchytila Cína, prenajala si tam prístav pre zabezpečenie si vplyvu na Indickom oceáne. Pacifik a Atlantik sú podelené, Indický oceán doteraz „nemal pána“ a Useráci sa už niekoľko rokov veľmi snažia ho ovládnuť – aby „zadržali“, resp. „blokovali“ Čínu… Uchytenie sa Číny na Sri Lanke bola pre US ťažká rana…“

ulienka +19

 

Teraz ako pomôže, že zablokovali sociálne siete a zakázali ľuďom vychádzať, keď už je 300 mŕtvych a 500 zranených? Nebolo jednoduchšie neotvoriť kostoly a zachrániť tým 300 ľudí?

Naozaj v tejto politike záleží na životoch ľudí, alebo len na turistike a mocenskej politike a životy ľudí vybaviť len modlitbami a prejavmi sústrasti?

 

Stále máte pocit, že za to môžu obyčajní ľudia a obyčajní moslimovia po celom svete, že sú len využívaní a zneužívaní, lebo konkrétne na toto stačilo sedem alebo trinásť? U nás by sa takých trinásť alebo sedem nenašlo, keby na to potrebovali zneužiť kresťanov? Inkvizícia v minulosti neposlúžila rovnakým na rovnaké? Je taký problém vyrobiť extrémistov z kohokoľvek, keď bude politická objednávka?

 

Keby ste dnes boli moslimom, cítite sa rovnako nevinný človek, ako sa cítite aj teraz. On nejde, aby sa od toho dištancoval a rovnako ani vy! Žerieme to s navijákom, presne rovnako, ako oni, čo je zas určené im.

Myslíme si, že máme lepšie náboženstvo a lepšie je až keď nás naučilo chápať, že rovnaký obyčajný človek na opačnej strane za to nemôže alebo presne ako ja.

Je rovnaký, lebo robí presne to, čo ho naučili, ako my robíme bezhlavo presne to, čo učia nás (aj vo voľbách). Máte pocit, že nás zmanipulovali menej? Len relatívne, vzhľadom na to, čo by sme už my mohli vedieť!

Celkom rovnako si umývame ruky, že na vine sú oni a robíme celkom rovnakú radosť našim manipulátorom.

A keďže my o tom rozhodujeme, dokedy, celkom nič sa kvôli tomu nezmení.

 

Raz, keď naozaj pochopíme slová Rozdeľuj a panuj! Nielen tak teoreticky, že rozumiem tej myšlienke, ale nedám sa tým zmanipulovať!

 

„Takáto háveď Západu dávno vládne, lebo kým u nich sociopati vraždia individuálne, „lídri“ Západu upaľujú zaživa v moslimskom svete deseaťtisíce žien a detí, a Slovensko oficiálne „súhlasi“ s genocídnym šírenim „slobody a demokracie“ cez mŕtvoly, Pohoršovať sa môže len pokrytec, pre nich sme po vojnových zločinoch celkom oprávnene oveľa horšia a navyše pokrytecká háveď.“

 

Myslíte si, že to je ten potenciál, ktorý môže priniesť zmenu, že si zaslúžime zažívať niečo lepšie, keď o tom rozhodujeme vo svojich voľbách MY?

Alebo je to stále len zrkadlo, prečo nie?

 

Vyjadrujem nie ľútosť, ale rozhorčenie nad 800 obeťami turistického ruchu Srí Lanky a mocenskej politiky nie moslimov ale bielych ľudí. Moslimovia v tom zohrali maximálne úlohu nejakých šoférov a najatých vrahov, asi tak podstatných pri týchto vraždách, že objednávatelia a stvoritelia tohto zla sa za nich len skrývajú. Presne ako je podstatný pri Kuciakovi len vrah a objednávateľ je niekto celkom iný.

Nedajte sa zmanipulovať, že máte zameriavať pozornosť len na šoféra, vraha, menší počet extrémistov alebo teroristov a nie tých, čo ich stvorili a udržujú na politické zmeny. Inak urobíte radosť len tým manipulátorom a objednávateľom, čo moslimovia nie sú.

 

 

A viete prečo sa potom mohli namáhať to oznámiť na políciu, to varovanie, aj keď s tým nikto nič neurobil? Aby oboznámení kamaráti do kostola nešli a dali si pozor. Asi na to sú dobré varovania, ktoré sa ignorujú políciou, správou a vládou. Kto sa to dozvie, môže sa chrániť a má to pekne ošetrené, že veď varovanie bolo, aj keď bezpečnostné opatrenia už nie!

Tie budú už zbytočné a na ukážku po 800 obetiach pre svetové spravodajstvá, ktoré sa s nimi len pomodlia.

 

.

 

„Tri roky stará správa RAND Corporation teda obsahovala eskalačné opatrenia proti Rusku, po ktorých sa dali očakávať eskalačné protikroky. „

06.02.2023

Proxy vojna USA s Ruskom Dôkazy, že vojna s Ruskom bola vyprovokovaná a dopredu plánovaná ako proxy vojna. „Na preťaženie Ruska sa hodia proxy vojny Ďalšia kapitola navrhuje presiliť Rusko tam, kde má vojenské záväzky alebo sa tam priamo angažuje, a to podporou síl, ktoré budú bojovať proti Rusku v zástupnej vojne miesto USA. Autori sa [...]

„Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být poslán do války, která se nás netýká. „

02.02.2023

Zaujalo ma, čo si myslia ľudia v Česku, teda tí inteligentnejší: „Největší kravina, co se české dezinfo-scéně povedla, je to, že miliony Čechů věří tomu, že nyní, když vyhrál generál Pavel, tak bude mobilizace a půjdeme bojovat na Ukrajinu. Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být [...]

„Muži, čo požiadali o zbavenie sa povinnosti mobilizácie, nemajú kúsok hanby v tele“

29.01.2023

Odkedy som scenzúrovaná a odstavená z blogov, tak už nepíšem. Ale nad týmto som sa obzvlášť pozastavila, kam až siaha debilizácia čitateľov na SME, keď žena čitateľka sa pohoršuje nad mužmi, čo by sa chceli vyhnúť mobilizácii do vojny. Dokonca ona je už tak uvedomelo prevychovaná, že sa pohoršuje aj nad matkami, ktoré by nechceli aby ich synovia uvedomelo nenastúpili [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.